اردوهای تدارکاتی تیم ملی بسکتبال در انتظار اعلام فدراسیون جهانی/ زیرساخت بسکتبال کشور مناسب نیست

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون بسکتبال گفت:با توجه به اینکه زمان مسابقات المپیک توکیو به تاخیر افتاده است در تلاش هستیم که اردو تدارکاتی را برای تیم ملی در تابستان برگزار کنیم و منتظر فدراسیون جهانی هستیم تا برنامه‌ مسابقات را اعلام کنند.

اردوهای تدارکاتی تیم ملی بسکتبال در انتظار اعلام فدراسیون جهانی/ زیرساخت بسکتبال کشور مناسب نیست

به گزارش خبرگزاری فارس، مجمع انتخاب رئیس هیأت بسکتبال خراسان رضوی با حضور۱۷عضو از ۱۷ عضو مجمع انتخابی این هیأت در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد.

محمدرضا توکلی‌زاده، مجیدجلیلی، مهدی صاحبیان، وحید عنوانی، عادل مشیریان و مجید ولی‌پور کاندیداهای این مجمع بودند که وحید عنوانی پیش از آغاز رأی‌گیری به نفع محمدرضا توکلی‌زاده کنار کشید، مجیدجلیلی و مهدی صاحبیان نیز انصراف دادند.

در پایان این جلسه پس از رأی‌گیری از اعضای مجمع انتخابی مجیدولی‌پور توانست با کسب ۱۰ رأی از مجموع ۱۷رأی ماخوذه به مدت ۴ سال ریاست هیأت بسکتبال خراسان رضوی را بر عهده بگیرد.

رامین طباطبایی در این مجمع ضمن تبریک به رئیس هیأت بسکتبال خراسان رضوی اظهار کرد: قطعا ولی‌پور در بخش مدیریتی کار سختی دارد و افرادی که در مجمع به او رأی دادند باید به هیأت کمک کنند تا بتواند شرایط خوبی را برای بسکتبال استان رقم زند.

رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: خوشبختانه در سال گذشته در رده ملی توانستیم نتایج خوبی را کسب کنیم و توانستیم جواز صعود به المپیک توکیو را کسب کردیم.

 وی در خصوص مهم‌ترین برنامه فدراسیون عنوان کرد: یکی از نکات مهمی که در فدراسیون باید برنامه‌ریزی کنیم رشد زیر ساختار است که باید توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشیم.

طباطبایی خاطرنشان کرد: باشگاه‌ها نقش موثری در شکوفایی استعداد در سطح استان دارند، علاوه بر این موضوع باید نگاه ویژه‌ای در بخش بانوان داشته باشیم، خوشبختانه در رده سنی آقایان و بانوان در سطح استان در بیشتر رده‌های سنی عملکرد قابل قبولی را به نمایش گذاشتند.

رئیس فدراسیون بسکتبال در خصوص شروع فصل جدید لیگ برتر گفت:  برای شروع مجدد لیگ برتر فراخوان داده‌ایم تا اگر تیمی شرایط لازم برای حضور در لیگ برتر داشت اعلام آمادگی کند.

وی تصریح کرد: برخی از تیم‌هایی که این فصل در لیگ یک حضور داشتند، آمادگی خود را برای حضور در لیگ برتر اعلام کردند، با این حال این موضوع را هم بررسی خواهیم کرد تا اگر به غیر از ۱۲ تیم که در لیگ برتر حضور دارند، تیمی شرایط و امکانات لازم برای حضور در لیگ برتر را داشته باشد مجوز حضور در لیگ برتر را بدهیم.

طباطبایی در خصوص برنامه‌های تیم ملی عنوان کرد: با توجه به اینکه زمان مسابقات المپیک توکیو به تاخیر افتاده است در تلاش هستیم که اردو تدارکاتی را برای تیم ملی در تابستان برگزار کنیم و منتظر فدراسیون جهانی هستیم تا برنامه‌ مسابقات را اعلام کنند تا اگر شرایط فراهم بود بتوانیم اردو تدارکاتی برای تیم ملی برگزار کنیم.  

وی در درباره زیرساختارهای بسکتبال در کشور عنوان کرد: متاسفانه از نظر زیر ساختار شرایط خوبی را در کشور نداریم در حال حاضر سالن آزادی به عنوان تنها سالن اختصاصی در کشور است که همین سالن هم فرسوده شده، اگر بتوانیم زیرساختارها را برای علاقه‌مندان فراهم کنیم می‌توانیم در بین ۱۰ کشور برتر جهان قرار بگیریم.

عملکرد تیم آویژه صنعت پارسا سبب آشتی مردم با بسکتبال شد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: در طی سال‌های اخیر با برنامه‌ریزی خوب فدراسیون بسکتبال و تلاش‌های هیأت بسکتبال استان در رده‌های سنی مختلف توانستیم عملکرد قابل قبولی را به نمایش بگذاریم.

فرزاد فتاحی ادامه داد: باشگاه‌های آویژه صنعت پارسا و فرش مشهد در طول این مدت کمک زیادی به توسعه بسکتبال استان کردند و نقش به سزایی در شکوفایی این رشته داشتند.

وی در خصوص عملکرد تیم آویژه صنعت پارسا در این فصل لیگ برتر خاطرنشان کرد: تیم آویژه صنعت پارسا در این فصل لیگ برتر عملکرد قابل قبولی را به نمایش گذاشت، با هزینه کمتری نسبت به سایر تیم‌ها نتیجه قابل قبولی را کسب کرد و بدون حاشیه شرایط خوبی را پشت سر گذاشتند.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی عنوان کرد: کسب نتایج قابل قبول در این فصل موجب آشتی مردم با رشته بسکتبال شد و تماشاگران در مسابقات حضور پررنگی در موفقیت این تیم داشتند.

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

المپیک توکیو| افتتاحیه بسکتبال با حضور ایران

۱۴۰۰/۰۵/۰۲ ۰۶:۴۲

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی کشورمان در نخستین بازی مسابقات بسکتبال المپیک توکیو امروز مقابل چک صف آرایی می کند.

المپیک توکیو| آمریکا از سد قهرمان جهان گذشت/ حریف بسکتبال ایران با برد به ژاپن می‌آید

۱۴۰۰/۰۴/۲۸ ۱۱:۱۴

هوادار گزارش می دهد، المپیک توکیو| آمریکا از سد قهرمان جهان گذشت/ حریف بسکتبال ایران با برد به ژاپن می‌آید

نیکخواه‌بهرامی: افتخار آفرینی و خوشحال کردن مردم اولویت هر ورزشکاری است/از پاداش‌ها خبر ندارم

۱۴۰۰/۰۴/۲۷ ۰۶:۴۲

هوادار گزارش می دهد، کاپیتان تیم ملی بسکتبال کشورمان گفت: افتخار آفرینی و خوشحال کردن مردم اولویت هر ورزشکار ایرانی در رقابت‌های المپیک است.

حدادی: دیر به تیم‌ملی اضافه شدم/ باید فاصله‌مان را با بسکتبال دنیا کم کنیم

۱۴۰۰/۰۴/۲۶ ۱۱:۵۷

هوادار گزارش می دهد، ستاره تیم ملی بسکتبال گفت: باید با بالا بردن امکانات، فاصله‌مان را با بسکتبال دنیا کم کنیم.

رونمایی از پیراهن تیم ملی بسکتبال برای المپیک بدون حضور مسئولان ورزش

۱۴۰۰/۰۴/۲۶ ۱۱:۴۳

هوادار گزارش می دهد، مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی بسکتبال برای المپیک برگزار شد.

نیکخواه‌بهرامی: شرایط در حد المپیک نیست/ باید منتظر سقوط آزاد در ورزش کشور باشیم

۱۴۰۰/۰۴/۲۶ ۱۰:۵۹

هوادار گزارش می دهد، کاپیتان تیم ملی بسکتبال گفت: امکانات ما در حد کشورهای المپیکی نیست و خیلی عقب هستیم.

واکنش علی‌نژاد به آوردن نام استقلال در مجمع بسکتبال

۱۴۰۰/۰۴/۲۳ ۱۵:۵۲

هوادار گزارش می دهد، خزانه دار فدراسیون بسکتبال در مجمع اشاره ای به باشگاه استقلال داشت که با واکنش علی نژاد روبرو شد.

علت نبود تهویه مناسب در محل تمرین تیم‌ملی بسکتبال مشخص شد

۱۴۰۰/۰۴/۲۳ ۱۵:۱۶

هوادار گزارش می دهد، ترکیدگی لوله موتورخانه ورزشگاه آزادی، علت نبود تهویه مناسب در سالن بسکتبال بوده‌ است.

«سونای خشک»؛ تعبیر کاپیتان صمد از وضعیت محل تمرین تیم‌ملی بسکتبال!

۱۴۰۰/۰۴/۲۲ ۰۶:۳۵

هوادار گزارش می دهد، وضعیت نامناسب تهویه سالن آزادی صدای کاپیتان تیم ملی بسکتبال را درآورد.

پیروزی ارزشمند جوانان کشورمان در جام جهانی بسکتبال

۱۴۰۰/۰۴/۱۶ ۰۶:۴۳

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی جوانان کشورمان در سومین دیدار خود در جام جهانی بسکتبال مقابل پورتوریکو به پیروزی رسید.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد