بررسی وضعیت مالی باشگاه پرسپولیس

از اتحاد بازیکنان و برانکو تا چرایی عدم تحقق وعده های مدیران

هوادار گزارش می دهد، برانکو و مطالبات او این روزها به سوژه داغ رسانه ها تبدیل شده و در این مطلب به بررسی چند نکته در اینباره می پردازیم.

از اتحاد بازیکنان و برانکو تا چرایی عدم تحقق وعده های مدیران

مهدی وفامنش- چند روزی است که داستان طلب برانکو از باشگاه تبدیل به سوژه اصلی فوتبال ایران تبدیل شده است. مربی که توانست حاشیه امنی برای مدیران در طول ۴ سال حضور در ایران ایجاد کند و بارها سنگر کم کاری مدیران عامل باشگاه شد. مردی که کمتر نسبت به دریافت مطالباتش اعتراض کرده و حتی در دوره ای که موجودی باشگاه به اندازه کافی نبود اعلام کرد پرداخت مطالبات بازیکنان در اولویت قرار گیرد چرا که آنها باید تمرکز لازم را داشته باشند. 
اما حالا که به ایستگاه پایانی لیگ برتر نزدیک می شویم به عدد ۲ رقمی مطالبات برانکو روز به روز اضافه تر می شود. موفق ترین سرمربی پرسپولیس در لیگ برتر تا به اینجای لیگ با توجه به مبلغ ، آپشن های قرارداد و همچنین پاداش لیگ قهرمانان مبلغی  حدود  ۸۰۰ هزار دلار طلبکار است. ولی یک سوال آیا پرسپولیس در فصل جاری ورودی و آورده مالی نداشته است؟!به نظر می رسد با توجه به عدد و ارقام پاداش لیگ قهرمانان، دریافتی از اسپانسر و...نباید مشکلات مالی به این حد برسد که برانکو هم نسبت به آن معترض شود.

بازیکنان هم به صف معترضان پیوستند

بعد از تمرین دیروز بازیکنان پست متحد با متن واحدی را منتشر کردند و نسبت به دریافتی های اندک خود واکنش نشان دادند. اعتراضی که هفته گذشته با مصاحبه شجاع خلیل زاده آغاز شد و گفت "دریافتی های ما تا به امروز  حدود ۵۰ درصد بوده ،در حالی که چند هفته به پایان لیگ باقی مانده است و باید بیش از ۷۰ درصد قرارداد و پاداش مان را گرفته باشیم". اعتراض ها روز گذشته گسترده تر شد و با توجه به اخباری که قطعا بازیکنان می شنوند انتظار دارند با فشار سنگینی که در  چند جبهه فوتبال تحمل می کنند لااقل دغدغه مالی نداشته باشند ولی متاسفانه همین اتفاق رخ داده است.

سال آسان مدیرعامل

پاداش لیگ قهرمانان حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار بود. (این مبلغ با احتساب حدود ۳۰۰ هزار دلاری است که AFC بابت مراسم فینال در تهران کسر کرده است)

از دیگر دریافتی ها می توان به مبلغی حدود ۵ میلیارد و نیم اشاره کرد که دیماه سال گذشته از اسپانسر دریافت کرده اند. ضمن اینکه حدود ۲ و نیم میلیارد هم یک موسسه مالی به پرسپولیس پرداخت کرده، یعنی از ابتدای زمستان تا امروز مبلغی حدود ۲۲ میلیارد تومان وارد باشگاه شده است.

لازم به یادآوری است که طبق جدول فیفا با توجه به حضور ایران و بازیکنان پرسپولیس در جام جهانی روسیه مبلغ ۶۷۰ هزار دلار به این باشگاه می رسد و به محض اینکه حساب ارزی اعلام شود پول به حساب پرسپولیس واریز خواهد شد.

با یک حساب و کتاب ساده حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار میراثی است که از گذشته به مدیران فعلی تیم رسیده است. مبلغی که مطمئنا در تیم رقیب بسیار کمتر بوده است. ولی اینکه چرا تعدادی از بازیکنان همچنان به دنبال رساندن سهم دریافتی خود به ۵۰ درصد هستند چندان مشخص نیست!متاسفانه در گذشته برخی مدیران به تعهدات فصل گذشته چندان حساس نبودند و بزرگ ترین اختلاف با بازیکنان تیم  به خاطر این بود که برخی از بازیکنان مبالغی از دریافتی ها را تسویه حساب فصل گذشته به حساب می آوردند اما مدیران آن را جزو تعهدات فصل جاری. 
گویا قرار بوده  مدیری از آسمان بیاید و به تعهدات فصل های گذشته عمل کند. متاسفانه برخی مدیران در زمان دریافت حکم این مسایل را چندان جدی نمی گیرند در حالی که به خوبی باید بدانند آنها وارثان مدیران گذشته نیز هستند.

همیشه پاک بودن دلیل خوب بودن نیست

هیچ گاه نمی توان گفت چون فلان مدیر پاک دست است پس هیچ اشتباه و خطای مدیریتی ندارد ولی بارها به عینه دیده شده سالم ترین مدیر هم نتوانسته دو دو تا را به چهار تا تبدیل کند!

برانکو خط قرمز هواداران

هواداران نمی توانند قبول کنند مربی که نقش مهمی در شکوفایی تیم و افتخارات اخیر پرسپولیس داشته این روزها دغدغه مالی داشته باشد و حرف از دریافت مطالبات بزند. آنها می دانند برانکو، کی روش نیست که قهر کرده و برای مدیران حاشیه درست کند اما انتظار دارد همانگونه که در تنگناهای ۲ فصل گذشته قید سایر پیشنهادات خارجی را زد و در پرسپولیس ماند، قدردان باشیم و نگذاریم لااقل در مباحث مالی آب در دلش تکان بخورد. همانطور که مربی تیم رقیب با وجود نتایج نه چندان مطلوب ، طلب چندانی از باشگاه خود ندارد.                     

به هر حال صحبت ها در مورد برخی مشکلات زیاد است و فعلا وقت همدلی و آرامش بازیکنان و کادر فنی است و نباید با وجود فشارهای سنگین رقابت های لیگ داخلی و آسیا، تمرکز بازیکنان از بین برود. روزهای حساسی پیش روی پرسپولیس است و معیار و محک خوبی برای قضاوت در مورد سایر کسانی است که می توانند قدم مثبتی برای هت تریک قهرمانی و صعود به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان باشد.                                              

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

تارتار: برخی مسئولان باید از هواداران عذرخواهی کنند/نظری در مورد فروزان ندارم

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۱:۴۵

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت:خاطر این نتیجه باید از هواداران عذرخواهی کنم اما یک سری مسئولان باید از هواداران بخاطر مشکلات عذرخواهی کنند.

دست نشان: امروز تراکتورسازی باخت مگر فروزان داشت؟!/شعار هواداران پارس زشت نبود؟!

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۱:۴۱

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت:هافبک های ما با ارسال توپ های بلند از بازی خارج شدند و ارسال بلند حریف من را متعجب کرد.

پرسپولیسی‌ها به دبی رسیدند

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۱:۳۵

کاروان تیم فوتبال پرسپولیس وارد دبی شد.

مسافران استقلال برای سفر به دبی مشخص شدند

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۱:۲۸

کادرفنی تیم فوتبال استقلال اسامی بازیکنان اعزامی به دبی برای رویارویی با الهلال را مشخص کرد.

تمرین فردای استقلال با حضور رسانه‌ها برگزار می شود

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۱:۰۷

تمرین تیم فوتبال استقلال فردا با حضور اصحاب رسانه برگزار می شود.

مصدومیت بیش از ۵۰ نفر؛‌ تلفات شکست تراکتورسازی مقابل پیکان

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۱:۰۵

پس از شکست تراکتورسازی تبریز مقابل پیکان، ۵۰ هوادار تبریزی دچار مصدومیت شدند.

تساوی لحظه آخری سپیدرود مقابل پارس جنوبی جم

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۰:۵۲

سپیدرود توانست میزبان بوشهری خود را با نتیجه دو بر دو متوقف کند.

لیکنز در نشست خبری شرکت نکرد

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۰:۲۰

جرج لیکنز، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در نشست خبری شرکت نکرد.

فرکی:از گرفتن این سه امتیاز خوشحال هستیم / بازیکنان پیکان با غیرت تر بازی کردند

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۰:۰۳

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت:از گرفتن این سه امتیاز خوشحال هستیم.

قطبی:از همه هواداران فولاد عذرخواهی می کنم / مسئولیت این باخت به عهده من است

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۹:۵۶

سرمربی تیم فولاد خوزستان گفت:از همه هواداران فولاد عذرخواهی می کنم که تیم را تا آخر بازی تشویق کردند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد