بررسی وضعیت مالی باشگاه پرسپولیس

از اتحاد بازیکنان و برانکو تا چرایی عدم تحقق وعده های مدیران

هوادار گزارش می دهد، برانکو و مطالبات او این روزها به سوژه داغ رسانه ها تبدیل شده و در این مطلب به بررسی چند نکته در اینباره می پردازیم.

از اتحاد بازیکنان و برانکو تا چرایی عدم تحقق وعده های مدیران

مهدی وفامنش- چند روزی است که داستان طلب برانکو از باشگاه تبدیل به سوژه اصلی فوتبال ایران تبدیل شده است. مربی که توانست حاشیه امنی برای مدیران در طول ۴ سال حضور در ایران ایجاد کند و بارها سنگر کم کاری مدیران عامل باشگاه شد. مردی که کمتر نسبت به دریافت مطالباتش اعتراض کرده و حتی در دوره ای که موجودی باشگاه به اندازه کافی نبود اعلام کرد پرداخت مطالبات بازیکنان در اولویت قرار گیرد چرا که آنها باید تمرکز لازم را داشته باشند. 
اما حالا که به ایستگاه پایانی لیگ برتر نزدیک می شویم به عدد ۲ رقمی مطالبات برانکو روز به روز اضافه تر می شود. موفق ترین سرمربی پرسپولیس در لیگ برتر تا به اینجای لیگ با توجه به مبلغ ، آپشن های قرارداد و همچنین پاداش لیگ قهرمانان مبلغی  حدود  ۸۰۰ هزار دلار طلبکار است. ولی یک سوال آیا پرسپولیس در فصل جاری ورودی و آورده مالی نداشته است؟!به نظر می رسد با توجه به عدد و ارقام پاداش لیگ قهرمانان، دریافتی از اسپانسر و...نباید مشکلات مالی به این حد برسد که برانکو هم نسبت به آن معترض شود.

بازیکنان هم به صف معترضان پیوستند

بعد از تمرین دیروز بازیکنان پست متحد با متن واحدی را منتشر کردند و نسبت به دریافتی های اندک خود واکنش نشان دادند. اعتراضی که هفته گذشته با مصاحبه شجاع خلیل زاده آغاز شد و گفت "دریافتی های ما تا به امروز  حدود ۵۰ درصد بوده ،در حالی که چند هفته به پایان لیگ باقی مانده است و باید بیش از ۷۰ درصد قرارداد و پاداش مان را گرفته باشیم". اعتراض ها روز گذشته گسترده تر شد و با توجه به اخباری که قطعا بازیکنان می شنوند انتظار دارند با فشار سنگینی که در  چند جبهه فوتبال تحمل می کنند لااقل دغدغه مالی نداشته باشند ولی متاسفانه همین اتفاق رخ داده است.

سال آسان مدیرعامل

پاداش لیگ قهرمانان حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار بود. (این مبلغ با احتساب حدود ۳۰۰ هزار دلاری است که AFC بابت مراسم فینال در تهران کسر کرده است)

از دیگر دریافتی ها می توان به مبلغی حدود ۵ میلیارد و نیم اشاره کرد که دیماه سال گذشته از اسپانسر دریافت کرده اند. ضمن اینکه حدود ۲ و نیم میلیارد هم یک موسسه مالی به پرسپولیس پرداخت کرده، یعنی از ابتدای زمستان تا امروز مبلغی حدود ۲۲ میلیارد تومان وارد باشگاه شده است.

لازم به یادآوری است که طبق جدول فیفا با توجه به حضور ایران و بازیکنان پرسپولیس در جام جهانی روسیه مبلغ ۶۷۰ هزار دلار به این باشگاه می رسد و به محض اینکه حساب ارزی اعلام شود پول به حساب پرسپولیس واریز خواهد شد.

با یک حساب و کتاب ساده حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار میراثی است که از گذشته به مدیران فعلی تیم رسیده است. مبلغی که مطمئنا در تیم رقیب بسیار کمتر بوده است. ولی اینکه چرا تعدادی از بازیکنان همچنان به دنبال رساندن سهم دریافتی خود به ۵۰ درصد هستند چندان مشخص نیست!متاسفانه در گذشته برخی مدیران به تعهدات فصل گذشته چندان حساس نبودند و بزرگ ترین اختلاف با بازیکنان تیم  به خاطر این بود که برخی از بازیکنان مبالغی از دریافتی ها را تسویه حساب فصل گذشته به حساب می آوردند اما مدیران آن را جزو تعهدات فصل جاری. 
گویا قرار بوده  مدیری از آسمان بیاید و به تعهدات فصل های گذشته عمل کند. متاسفانه برخی مدیران در زمان دریافت حکم این مسایل را چندان جدی نمی گیرند در حالی که به خوبی باید بدانند آنها وارثان مدیران گذشته نیز هستند.

همیشه پاک بودن دلیل خوب بودن نیست

هیچ گاه نمی توان گفت چون فلان مدیر پاک دست است پس هیچ اشتباه و خطای مدیریتی ندارد ولی بارها به عینه دیده شده سالم ترین مدیر هم نتوانسته دو دو تا را به چهار تا تبدیل کند!

برانکو خط قرمز هواداران

هواداران نمی توانند قبول کنند مربی که نقش مهمی در شکوفایی تیم و افتخارات اخیر پرسپولیس داشته این روزها دغدغه مالی داشته باشد و حرف از دریافت مطالبات بزند. آنها می دانند برانکو، کی روش نیست که قهر کرده و برای مدیران حاشیه درست کند اما انتظار دارد همانگونه که در تنگناهای ۲ فصل گذشته قید سایر پیشنهادات خارجی را زد و در پرسپولیس ماند، قدردان باشیم و نگذاریم لااقل در مباحث مالی آب در دلش تکان بخورد. همانطور که مربی تیم رقیب با وجود نتایج نه چندان مطلوب ، طلب چندانی از باشگاه خود ندارد.                     

به هر حال صحبت ها در مورد برخی مشکلات زیاد است و فعلا وقت همدلی و آرامش بازیکنان و کادر فنی است و نباید با وجود فشارهای سنگین رقابت های لیگ داخلی و آسیا، تمرکز بازیکنان از بین برود. روزهای حساسی پیش روی پرسپولیس است و معیار و محک خوبی برای قضاوت در مورد سایر کسانی است که می توانند قدم مثبتی برای هت تریک قهرمانی و صعود به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان باشد.                                              

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

زرگر از دنیای داوری خداحافظی کرد

۸۸۵۲/۱۲/۰۶ ۱۳:۵۴

هوادار گزارش می دهد، داور فوتبال ایران از دنیای داوری خداحافظی کرد.

ذوب‌آهن از فردا برای لیگ نوزدهم استارت می‌زند

۸۸۵۲/۱۲/۰۳ ۱۱:۵۳

هوادار گزارش می دهد، تمرینات تیم فوتبال ذوب‌آهن از فردا برای لیگ نوزدهم آغاز خواهد شد.

کی‌روش و پاتوسی موردتوجه پرسپولیس قرار گرفتند

۸۲۳۱/۰۹/۱۶ ۰۹:۰۳

هوادار گزارش می دهد، باشگاه پرسپولیس به دنبال جذب دو مهاجم خارجی شاغل در لیگ برتر است.

پس از محرومیت ۵ ساله از سوی کمیته اخلاق؛ ترابیان به کمیته استیناف شکایت کرد

۷۶۱۰/۰۶/۲۶ ۰۸:۲۶

هوادار گزارش می دهد، عباس ترابیان نسبت به محرومیتش از سوی کمیته اخلاق اعتراض کرد.

دنیزلی درصدد تقویت خط حمله تراکتورسازی

۷۶۱۰/۰۶/۲۲ ۰۹:۲۱

هوادار گزارش می دهد، مصطفی دنیزلی سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز درصدد تقویت خط حمله تیمش برای حضور در فصل جدید لیگ برتر است.

اعلام رقم پیشنهادی پرسپولیس به لمونیس از سوی رسانه یونانی

۶۹۸۹/۰۴/۰۶ ۱۱:۴۸

هوادار گزارش می دهد، مبلغ پیشنهادی باشگاه پرسپولیس به سرمربی پیشین المپیاکوس یونان مشخص شد.

نظرمحمدی سرمربی سپیدرود شد

۶۹۸۹/۰۴/۰۶ ۰۸:۲۴

هوادار گزارش می دهد، علی نظرمحمدی،‌ به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال سپیدرود انتخاب شد.

ترابیان: کمیته اخلاق مزد ۲۱ سال کارِ بدون حقوق من را داد

۶۹۸۹/۰۴/۰۶ ۰۸:۲۲

هوادار گزارش می دهد، عباس ترابیان گفت: کمیته اخلاق مزد ۲۱ سال کار کردن بدون حقوق را به من داد.

روزنامه کروات: توافق اولیه مدیران پرسپولیس با چاچیچ/ جانشین برانکو از کرواسی می‌آید

۶۹۸۹/۰۴/۰۵ ۱۱:۳۱

هوادار گزارش می دهد، یک نشریه کروات مدعی شد سرمربی بعدی قهرمان فوتبال ایران، آنته چاچیچ خواهد بود.

تخلف بشار رسن، همام طارق و ۷۰ بازیکن عراقی دیگر

۶۹۸۹/۰۴/۰۵ ۰۹:۵۷

هوادار گزارش می دهد، در لیست بلندبالایی از بازیکنان عراقی که مظنون به تخلف سنی هستند، نام هافبک‌های پرسپولیس و استقلال هم دیده می‌شود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد