اسبقیان: تا ۲۴ساعت مانده به انتخابات، فرصت اعلام صلاحیت وجود دارد/ اعتراض بازنده‌ها وارد نیست

هوادار گزارش می دهد، مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون ها گفت: اعتراض کاندیداهای بازنده انتخابات وزنه برداری واهی است و وجاهت قانونی ندارد.

اسبقیان: تا ۲۴ساعت مانده به انتخابات، فرصت اعلام صلاحیت وجود دارد/ اعتراض بازنده‌ها وارد نیست

به گزارش فارس، طی چند روز اخیر حرف و حدیث ها درباره انتخابات وزنه برداری و کشتی به اوج رسیده و درباره انتخابات این دو فدراسیون کلیدی مباحث ضد و نقیضی شنیده می شود. در وزنه برداری به رغم پیروزی علی مرادی، بازنده ها نامه اعتراضی به وزارت ورزش نوشته اند و با تمسک به تعداد ۲۲ رای مرادی با توجه به ۴۳ رای دهنده مجمع، خواستار ابطال انتخابات شده اند.

محمدشروین اسبقیان رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون ها به عنوان فردی که در مجمع حاضر بوده، پاسخ محکمی به این اعتراض و حرف و حدیث ها دارد. اسبقیان در گفتگو با فارس در این باره گفت: آیین نامه شرایط احراز و چگونگی انتخاب رئیس توسط وزیر در تاریخ ۱۴/۶/۹۶ ابلاغ شده و در این باره به صراحت توضیح داده است. در بند ۵ ماده ۱۰ این آیین نامه که به رسمیت یافتن مجمع و رای گیری اشاره دارد، می خوانیم رئیس از میان داوطلبین حاضر و با رای اکثریت حاضر در مجمع انتخاب می شود. 

وی افزود: برای کسب شروط اکثریت کافیست به قانونگذار مراجعه کنیم که در آیین نامه داخلی مجلس مصوب سال ۱۳۷۹ به صراحت اشاره شده که اکثریت مطلق آرا به معنای کسب آرای بیش از نصف است. در انتخابات فدراسیون وزنه برداری ۴۳ نفر در مجمع حاضر بودند و که نصف آن ۲۱.۵ می شود و علی مرادی ۲۲ رای کسب کرده که با عطف به این قانون نصف بیشتر آرا را کسب کرده است.

مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون ها در ادامه اظهار داشت: این قانون اکثریت بدان معناست که در شورای فرد، نصف آرا که اعداد اعشاری می شود به سمت اکثریت و عدد بیشتر گرد نمی شوند و از همین رو بر طبق این ماده، علی مرادی با توجه به گذر از نصف آرا حائز اکثریت آرا شده و برنده انتخابات وزنه برداری است.

اسبقیان افزود: معترضین پیش از اعتراض باید به آیین نامه انتخابات رجوع می کردند که در این زمینه توضیحات کامل و شفاف ارائه شده است. 

مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون ها به یک نکته مهم دیگر نیز درباره انتخابات وزنه برداری اشاره کرد: در روز مجمع قبل از برگزاری انتخابات و رای گیری دو بار به صراحت اعلام کردیم با توجه به ترکیب و تعداد حاضرین هر کاندیدایی که ۲۲ رای بیاورد، رئیس است. فیلم این اظهارات موجود است و دوستان کاندیدا در آن مقطع کاملا در جریان قرار داشتند و حالا بعد از شکست اعتراض کرده اند در حالیکه اعتراضشان واهی است و وجاهت قانونی ندارد.

اسبقیان در انتها درباره انتخابات کشتی و وضعیت کاندیداهای سرشانسی که احراز صلاحیت نشده اند نیز گفت: تائید صلاحیت ها باید از مرجع قانونی به شکل مکتوب به ما اعلام شود و تا ۲۴ ساعت مانده به برگزاری انتخابات این فرصت وجود دارد تا صلاحیت کاندیداها احراز شود.

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

جراحی موفقیت‌آمیز سهراب مرادی در آلمان

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۹:۵۶

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی از جراحی موفقیت‌آمیز ملی‌پوش وزنه‌برداری کشورمان خبر داد.

برنامه سرنا ویلیامز برای ابتدای سال ۲۰۲۰ مشخص شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۳:۵۳

هوادار گزارش می دهد، سرنا ویلیامز در نظر دارد قبل از شروع نخستین گرنداسلم سال ۲۰۲۰ در تورنمنتی برای آمادگی بیشتر شرکت کند.

تحقیقات بزرگ فدراسیون جهانی سوارکاری در خصوص تاثیر گرما روی اسب‌ها

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۳:۴۱

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی سوارکاری تحقیقات گسترده‌ای را در خصوص تاثیر گرما روی اسب‌های شرکت‌کننده در بازی‌های المپیک توکیو انجام داده است.

مسابقات جهانی آبهای آرام| حریفان ایران مشخص شدند

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۳:۳۲

هوادار گزارش می دهد، حریفان ایران در مسابقات جهانی آبهای آرام در بخش زنان و مردان مشخص شدند.

سهراب مرادی زیر تیغ جراحی می‌رود

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۰۹:۵۰

هوادار گزارش می دهد، قهرمان وزنه‌برداری جهان و المپیک شانه مصدومش را به تیغ جراحان خواهد سپرد.

مدیر اجرایی آکادمی ملی المپیک مشخص شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۵:۴۷

هوادار گزارش می دهد، مدیر اجرایی آکادمی ملی المپیک با حکم رئیس آکادمی معرفی شد.

سنگ‌نوردی قهرمانی جهان| علیپور به مدال نرسید

۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۵:۰۶

هوادار گزارش می دهد، در رقابت های سنگنوردی قهرمانی جهان، سنگنورد ایرانی در جایگاه ششم ایستاد و به مدال نرسید.

توپ‌های گلبال سرانجام از گمرک ترخیص شدند

۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۲:۳۲

هوادار گزارش می دهد، توپ‌های رشته گلبال که چند ماه در گمرک مانده بود، بالاخره ترخیص شدند.

برنامه کامل و جزئیات بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۰۹:۴۸

هوادار گزارش می دهد، برنامه کامل بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام شد.

محرومیت موقت ۵ وزنه‌بردار روس

۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۴:۴۷

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از محرومیت موقت ۵ ورزشکار روس خبر داد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد