اسبقیان: تا ۲۴ساعت مانده به انتخابات، فرصت اعلام صلاحیت وجود دارد/ اعتراض بازنده‌ها وارد نیست

هوادار گزارش می دهد، مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون ها گفت: اعتراض کاندیداهای بازنده انتخابات وزنه برداری واهی است و وجاهت قانونی ندارد.

اسبقیان: تا ۲۴ساعت مانده به انتخابات، فرصت اعلام صلاحیت وجود دارد/ اعتراض بازنده‌ها وارد نیست

به گزارش فارس، طی چند روز اخیر حرف و حدیث ها درباره انتخابات وزنه برداری و کشتی به اوج رسیده و درباره انتخابات این دو فدراسیون کلیدی مباحث ضد و نقیضی شنیده می شود. در وزنه برداری به رغم پیروزی علی مرادی، بازنده ها نامه اعتراضی به وزارت ورزش نوشته اند و با تمسک به تعداد ۲۲ رای مرادی با توجه به ۴۳ رای دهنده مجمع، خواستار ابطال انتخابات شده اند.

محمدشروین اسبقیان رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون ها به عنوان فردی که در مجمع حاضر بوده، پاسخ محکمی به این اعتراض و حرف و حدیث ها دارد. اسبقیان در گفتگو با فارس در این باره گفت: آیین نامه شرایط احراز و چگونگی انتخاب رئیس توسط وزیر در تاریخ ۱۴/۶/۹۶ ابلاغ شده و در این باره به صراحت توضیح داده است. در بند ۵ ماده ۱۰ این آیین نامه که به رسمیت یافتن مجمع و رای گیری اشاره دارد، می خوانیم رئیس از میان داوطلبین حاضر و با رای اکثریت حاضر در مجمع انتخاب می شود. 

وی افزود: برای کسب شروط اکثریت کافیست به قانونگذار مراجعه کنیم که در آیین نامه داخلی مجلس مصوب سال ۱۳۷۹ به صراحت اشاره شده که اکثریت مطلق آرا به معنای کسب آرای بیش از نصف است. در انتخابات فدراسیون وزنه برداری ۴۳ نفر در مجمع حاضر بودند و که نصف آن ۲۱.۵ می شود و علی مرادی ۲۲ رای کسب کرده که با عطف به این قانون نصف بیشتر آرا را کسب کرده است.

مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون ها در ادامه اظهار داشت: این قانون اکثریت بدان معناست که در شورای فرد، نصف آرا که اعداد اعشاری می شود به سمت اکثریت و عدد بیشتر گرد نمی شوند و از همین رو بر طبق این ماده، علی مرادی با توجه به گذر از نصف آرا حائز اکثریت آرا شده و برنده انتخابات وزنه برداری است.

اسبقیان افزود: معترضین پیش از اعتراض باید به آیین نامه انتخابات رجوع می کردند که در این زمینه توضیحات کامل و شفاف ارائه شده است. 

مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون ها به یک نکته مهم دیگر نیز درباره انتخابات وزنه برداری اشاره کرد: در روز مجمع قبل از برگزاری انتخابات و رای گیری دو بار به صراحت اعلام کردیم با توجه به ترکیب و تعداد حاضرین هر کاندیدایی که ۲۲ رای بیاورد، رئیس است. فیلم این اظهارات موجود است و دوستان کاندیدا در آن مقطع کاملا در جریان قرار داشتند و حالا بعد از شکست اعتراض کرده اند در حالیکه اعتراضشان واهی است و وجاهت قانونی ندارد.

اسبقیان در انتها درباره انتخابات کشتی و وضعیت کاندیداهای سرشانسی که احراز صلاحیت نشده اند نیز گفت: تائید صلاحیت ها باید از مرجع قانونی به شکل مکتوب به ما اعلام شود و تا ۲۴ ساعت مانده به برگزاری انتخابات این فرصت وجود دارد تا صلاحیت کاندیداها احراز شود.

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

واترپلوی قهرمانی جوانان جهان| تیم ملی ایران راهی کویت شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۳:۵۵

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی واترپلو جوانان ایران برای حضور در مسابقات واترپلو قهرمانی جهان رده سنی زیر ۲۰ سال امروز(سه‌شنبه) تهران را به مقصد کویت ترک کرد.

پنام‌تاش: می‌خواهیم نتایجی بهتر از گذشته کسب کنیم/ باید حداقل ۲ سال در اردو باشیم

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۲:۲۰

هوادار گزارش می دهد، مربی تیم ملی واترپلوی جوانان گفت: در رقابت‌های جهانی تلاش خواهیم کرد تا نتایجی بهتر از اردوار گذشته کسب کنیم.

وادا نام ۶۶ دوومیدانی کار روسیه را به فدراسیون جهانی اعلام کرد

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۲:۰۴

هوادار گزارش می دهد، آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ نام ۶۶ دوومیدانی کار روس را به فدراسیون جهانی اعلام کرد تا آنها بررسی کنند.

پوتین: محرومیت روسیه یک تصمیم سیاسی است/ مجازات باید انفرادی باشد نه جمعی

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۰۹:۳۳

هوادار گزارش می دهد، رئیس‌جمهوری روسیه درباره محرومیت ۴ ساله این کشور از حضور در المپیک و جام جهانی، گفت: مجازات باید انفرادی باشد نه جمعی. افرادی که کار غیرقانونی انجام نداده‌اند نباید درگیر...

روسیه از حضور در المپیک ۲۰۲۰ و جام جهانی فوتبال محروم شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۱۴:۵۱

هوادار گزارش می دهد، آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ اعلام کرد که روسیه به مدت ۴ سال از حضور در تمام تورنمنت های بین المللی ورزش محروم است.

وزنه‌برداری برزیل در اندیشه کسب اولین مدال تاریخ خود در المپیک

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۱۱:۲۶

هوادار گزارش می دهد، وزنه‌بردار برزیلی در حالی موفق به کسب سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد که شانس خوبی برای رسیدن به مدال خواهد داشت.

درخواست کمیته ورزشکاران وادا برای محرومیت روسیه از المپیک

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۴۸

هوادار گزارش می دهد، اعضای کمیته ورزشکاران آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ خواستار محرومیت روسیه از بازی‌های المپیک توکیو شدند.

اردوی تیم ملی هندبال آغاز شد/ نشست رئیس فدراسیون با ملی‌پوشان

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۱۲

هوادار گزارش می دهد، اردوی تیم ملی هندبال ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا از امروز آغاز شد.

نوری سرپرست هیأت وزنه‌برداری آذربایجان شرقی شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۵:۳۵

هوادار گزارش می دهد، به موجب حکمی از سوی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، مسعود نوری به عنوان سرپرست هیأت استان آذربایجان شرقی منصوب شد.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، ژوری جام‌جهانی چین شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۱:۲۰

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به عنوان یکی از اعضای هیأت ژوری مسابقات جام جهانی حضور خواهد داشت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد