استعفاهای دنباله دار، این بار در غیاب هیات رئیسه- کلانتری هم خداحافظی کرد

علیرضا کلانتری دبیر فدراسیون بوکس با حضور در جلسه هیات رئیسه با اعلام خبر خداحافظی از دبیری فدراسیون بوکس شوک جدیدی را به بدنه مدیریت فدراسیون بوکس وارد کرد!

استعفاهای دنباله دار، این بار در غیاب هیات رئیسه- کلانتری هم خداحافظی کرد

به گزارش هوادار، جلسه هیات رئیسه فدراسیون بوکس کشورمان در حالی امروز از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه در محل فدراسیون برگزار شد که دقایقی پیش این جلسه به پایان رسید و متاسفانه علی‌رغم دعوت از اعضا اصلی هیات رئیسه، مهره‌های اصلی اعضا هیات رئیسه در جلسه امروز حضور پیدا نکردند، اما جلسه با حضور تعدادی از اعضا و کارمندان فدراسیون بوکس برگزار شد. در این جلسه علیرضا کلانتری دبیر سابق فدراسیون بوکس از قطع همکاری خود با فدراسیون بوکس خبرداد.

علیرضا کلانتری از معاونین سابق اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بود که پس از انتخاب ثوری به عنوان رئیس فدراسیون، به عنوان دبیر فدراسیون معرفی شد اما در طول این مدت چالش‌های زیادی بین این دو نفر وجود داشت که سرانجام امروز در جلسه هیات رئیسه کلانتری با اعلام قطع همکاری با فدراسیون بوکس شوک جدیدی به بدنه مدیریت رئیس فدراسیون بوکس وارد کرد. کلانتری از دوستان بسیار قدیمی ثوری در طول۲۰ سال گذشته بود که سرانجام با اختلافاتی که در فدراسیون بوکس وجود داشت، به حضور خود در این فدراسیون پایان داد.

فرهاد بهنیا، منوچهر مقصودی، محمدرضا رستمی از اعضا اصلی هیات رئیسه فدراسیون بوکس هستند که در این جلسه از غایبین بزرگ بودند، اما به جای بزرگان بوکس ایران نفراتی همچون رضا خرم بازرس فدراسیون، علی قندی خزانه دار فدراسیون، جعفر یوسفی، حسین ثوری رئیس فدراسیون  حضور داشتند. ضمن اینکه سیامک صالحی نایب رئیس فدراسیون بوکس نیز در جلسه امروز حضور نداشت! علی اوسط هاشمی استانداری سابق سیستان و بلوچستان که عضو هیات رئیسه فدراسیون بوکس است نیز در این جلسه حضور پیدا نکرده بود.

خبرهای از خیابان ورزنده و فدراسیون بوکس به گوش می‌رسد که گویا خبر خداحافظی کلانتری دبیر سابق فدراسیون بوکس از چند روز گذشته در فدراسیون مطرح بوده و حتی گزینه‌هایی همچون، کوروش مولایی، رضا مهدی پور، شهریار رحمانی، حمید قبایی از گزینه‌های اصلی برای جایگزینی وی در فدراسیون بوکس هستند. حتی شنیده‌ شده که بابک بردبار رئیس کمیته داوران فدراسیون بوکس که طی یک ماه اخیر استعفا خود را به مسئولان فدراسیون ارائه کرده بود و حتی در فضای مجازی نیز به صورت رسمی استعفا خود را اعلام کرده بود، از گزینه‌هایی اصلی رئیس فدراسیون هستند تا به عنوان دبیر فدراسیون بوکس انتخاب شوند تا با این انتخاب ها شاید فضای بوکس ایران آرام شود. هر چند که بردبار در متن بلند بالایی که در فضای مجازی منتشر کرده بود، بعید به نظر می‌رسد که با مدیریت فعلی بتواند ادامه همکاری بدهد. حالا باید ببینیم که طی چند روز آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد!

لازم به یادآوری است که جلال شاملو رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون بوکس کشورمان که با حکم حسین ثوری رئیس فدراسیون از سال گذشته فعالیت خود را در این مجموعه آغاز کرده بود، سرانجام پس از اختلاف نظرهای فراوان با رئیس فدراسیون بوکس، استعفا خود را به صورت رسمی به فدراسیون بوکس ارائه کرد. حمید باقری نیا رئیس کمیته انضباطی فدراسیون بوکس نیز هفته پیش استعفا داده و دیگر در فدراسیون بوکس حضور پیدا نمی‌کند.

پیش از این بابک بردبار داور سه ستاره و بین المللی بوکس ایران و رئیس کمیته داوران فدراسیون بوکس روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه با منتشر کردن متنی به صورت رسمی از مسئولیت خود در کمیته داوران فدراسیون  بوکس استعفا کرده بود. عیسی گل محمدی سرپرست تیم‌های ملی نیز اواخر سال گذشته استعفا خود را اعلام کرد و دیگر حاضر به همکاری با تیم ملی بوکس نشد.

ناصر طالبی که ۲۸ اسفند ماه با پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان رسما به عنوان نایب رئیس فدراسیون بوکس معرفی و انتخاب شده بود نیز در اواخر سال گذشته استعفا خود را به رئیس فدراسیون ارائه کرد و دیگر پس از آن در فدراسیون بوکس حضور پیدا نکرد.

لازم به یادآوری است، مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس در حالی روز سه شنبه ۵ دی ماه سال ۹۶ در آکادمی ملی المپیک برگزار شد که در پایان رای گیری حسین ثوری مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان با کسب ۲۳ رای سکاندار فدراسیون بوکس شد و در کمتر از دو سال تعداد زیادی از نزدیکان حسین ثوری از مسئولیت خود استعفا داده و در حال حاضر نیز بوکس ایران در شرایط خوبی از لحاظ مدیریتی به سر نمیبرد. امیدواریم که هر چه زودتر مسئولان ورزش ایران فکری به حال این رشته المپیکی کنند.

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

جراحی موفقیت‌آمیز سهراب مرادی در آلمان

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۹:۵۶

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی از جراحی موفقیت‌آمیز ملی‌پوش وزنه‌برداری کشورمان خبر داد.

برنامه سرنا ویلیامز برای ابتدای سال ۲۰۲۰ مشخص شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۳:۵۳

هوادار گزارش می دهد، سرنا ویلیامز در نظر دارد قبل از شروع نخستین گرنداسلم سال ۲۰۲۰ در تورنمنتی برای آمادگی بیشتر شرکت کند.

تحقیقات بزرگ فدراسیون جهانی سوارکاری در خصوص تاثیر گرما روی اسب‌ها

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۳:۴۱

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی سوارکاری تحقیقات گسترده‌ای را در خصوص تاثیر گرما روی اسب‌های شرکت‌کننده در بازی‌های المپیک توکیو انجام داده است.

مسابقات جهانی آبهای آرام| حریفان ایران مشخص شدند

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۳:۳۲

هوادار گزارش می دهد، حریفان ایران در مسابقات جهانی آبهای آرام در بخش زنان و مردان مشخص شدند.

سهراب مرادی زیر تیغ جراحی می‌رود

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۰۹:۵۰

هوادار گزارش می دهد، قهرمان وزنه‌برداری جهان و المپیک شانه مصدومش را به تیغ جراحان خواهد سپرد.

مدیر اجرایی آکادمی ملی المپیک مشخص شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۵:۴۷

هوادار گزارش می دهد، مدیر اجرایی آکادمی ملی المپیک با حکم رئیس آکادمی معرفی شد.

سنگ‌نوردی قهرمانی جهان| علیپور به مدال نرسید

۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۵:۰۶

هوادار گزارش می دهد، در رقابت های سنگنوردی قهرمانی جهان، سنگنورد ایرانی در جایگاه ششم ایستاد و به مدال نرسید.

توپ‌های گلبال سرانجام از گمرک ترخیص شدند

۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۲:۳۲

هوادار گزارش می دهد، توپ‌های رشته گلبال که چند ماه در گمرک مانده بود، بالاخره ترخیص شدند.

برنامه کامل و جزئیات بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۰۹:۴۸

هوادار گزارش می دهد، برنامه کامل بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام شد.

محرومیت موقت ۵ وزنه‌بردار روس

۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۴:۴۷

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از محرومیت موقت ۵ ورزشکار روس خبر داد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد