استعفاهای دنباله دار، این بار در غیاب هیات رئیسه- کلانتری هم خداحافظی کرد

علیرضا کلانتری دبیر فدراسیون بوکس با حضور در جلسه هیات رئیسه با اعلام خبر خداحافظی از دبیری فدراسیون بوکس شوک جدیدی را به بدنه مدیریت فدراسیون بوکس وارد کرد!

استعفاهای دنباله دار، این بار در غیاب هیات رئیسه- کلانتری هم خداحافظی کرد

به گزارش هوادار، جلسه هیات رئیسه فدراسیون بوکس کشورمان در حالی امروز از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه در محل فدراسیون برگزار شد که دقایقی پیش این جلسه به پایان رسید و متاسفانه علی‌رغم دعوت از اعضا اصلی هیات رئیسه، مهره‌های اصلی اعضا هیات رئیسه در جلسه امروز حضور پیدا نکردند، اما جلسه با حضور تعدادی از اعضا و کارمندان فدراسیون بوکس برگزار شد. در این جلسه علیرضا کلانتری دبیر سابق فدراسیون بوکس از قطع همکاری خود با فدراسیون بوکس خبرداد.

علیرضا کلانتری از معاونین سابق اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بود که پس از انتخاب ثوری به عنوان رئیس فدراسیون، به عنوان دبیر فدراسیون معرفی شد اما در طول این مدت چالش‌های زیادی بین این دو نفر وجود داشت که سرانجام امروز در جلسه هیات رئیسه کلانتری با اعلام قطع همکاری با فدراسیون بوکس شوک جدیدی به بدنه مدیریت رئیس فدراسیون بوکس وارد کرد. کلانتری از دوستان بسیار قدیمی ثوری در طول۲۰ سال گذشته بود که سرانجام با اختلافاتی که در فدراسیون بوکس وجود داشت، به حضور خود در این فدراسیون پایان داد.

فرهاد بهنیا، منوچهر مقصودی، محمدرضا رستمی از اعضا اصلی هیات رئیسه فدراسیون بوکس هستند که در این جلسه از غایبین بزرگ بودند، اما به جای بزرگان بوکس ایران نفراتی همچون رضا خرم بازرس فدراسیون، علی قندی خزانه دار فدراسیون، جعفر یوسفی، حسین ثوری رئیس فدراسیون  حضور داشتند. ضمن اینکه سیامک صالحی نایب رئیس فدراسیون بوکس نیز در جلسه امروز حضور نداشت! علی اوسط هاشمی استانداری سابق سیستان و بلوچستان که عضو هیات رئیسه فدراسیون بوکس است نیز در این جلسه حضور پیدا نکرده بود.

خبرهای از خیابان ورزنده و فدراسیون بوکس به گوش می‌رسد که گویا خبر خداحافظی کلانتری دبیر سابق فدراسیون بوکس از چند روز گذشته در فدراسیون مطرح بوده و حتی گزینه‌هایی همچون، کوروش مولایی، رضا مهدی پور، شهریار رحمانی، حمید قبایی از گزینه‌های اصلی برای جایگزینی وی در فدراسیون بوکس هستند. حتی شنیده‌ شده که بابک بردبار رئیس کمیته داوران فدراسیون بوکس که طی یک ماه اخیر استعفا خود را به مسئولان فدراسیون ارائه کرده بود و حتی در فضای مجازی نیز به صورت رسمی استعفا خود را اعلام کرده بود، از گزینه‌هایی اصلی رئیس فدراسیون هستند تا به عنوان دبیر فدراسیون بوکس انتخاب شوند تا با این انتخاب ها شاید فضای بوکس ایران آرام شود. هر چند که بردبار در متن بلند بالایی که در فضای مجازی منتشر کرده بود، بعید به نظر می‌رسد که با مدیریت فعلی بتواند ادامه همکاری بدهد. حالا باید ببینیم که طی چند روز آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد!

لازم به یادآوری است که جلال شاملو رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون بوکس کشورمان که با حکم حسین ثوری رئیس فدراسیون از سال گذشته فعالیت خود را در این مجموعه آغاز کرده بود، سرانجام پس از اختلاف نظرهای فراوان با رئیس فدراسیون بوکس، استعفا خود را به صورت رسمی به فدراسیون بوکس ارائه کرد. حمید باقری نیا رئیس کمیته انضباطی فدراسیون بوکس نیز هفته پیش استعفا داده و دیگر در فدراسیون بوکس حضور پیدا نمی‌کند.

پیش از این بابک بردبار داور سه ستاره و بین المللی بوکس ایران و رئیس کمیته داوران فدراسیون بوکس روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه با منتشر کردن متنی به صورت رسمی از مسئولیت خود در کمیته داوران فدراسیون  بوکس استعفا کرده بود. عیسی گل محمدی سرپرست تیم‌های ملی نیز اواخر سال گذشته استعفا خود را اعلام کرد و دیگر حاضر به همکاری با تیم ملی بوکس نشد.

ناصر طالبی که ۲۸ اسفند ماه با پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان رسما به عنوان نایب رئیس فدراسیون بوکس معرفی و انتخاب شده بود نیز در اواخر سال گذشته استعفا خود را به رئیس فدراسیون ارائه کرد و دیگر پس از آن در فدراسیون بوکس حضور پیدا نکرد.

لازم به یادآوری است، مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس در حالی روز سه شنبه ۵ دی ماه سال ۹۶ در آکادمی ملی المپیک برگزار شد که در پایان رای گیری حسین ثوری مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان با کسب ۲۳ رای سکاندار فدراسیون بوکس شد و در کمتر از دو سال تعداد زیادی از نزدیکان حسین ثوری از مسئولیت خود استعفا داده و در حال حاضر نیز بوکس ایران در شرایط خوبی از لحاظ مدیریتی به سر نمیبرد. امیدواریم که هر چه زودتر مسئولان ورزش ایران فکری به حال این رشته المپیکی کنند.

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

واترپلوی قهرمانی جوانان جهان| تیم ملی ایران راهی کویت شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۳:۵۵

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی واترپلو جوانان ایران برای حضور در مسابقات واترپلو قهرمانی جهان رده سنی زیر ۲۰ سال امروز(سه‌شنبه) تهران را به مقصد کویت ترک کرد.

پنام‌تاش: می‌خواهیم نتایجی بهتر از گذشته کسب کنیم/ باید حداقل ۲ سال در اردو باشیم

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۲:۲۰

هوادار گزارش می دهد، مربی تیم ملی واترپلوی جوانان گفت: در رقابت‌های جهانی تلاش خواهیم کرد تا نتایجی بهتر از اردوار گذشته کسب کنیم.

وادا نام ۶۶ دوومیدانی کار روسیه را به فدراسیون جهانی اعلام کرد

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۲:۰۴

هوادار گزارش می دهد، آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ نام ۶۶ دوومیدانی کار روس را به فدراسیون جهانی اعلام کرد تا آنها بررسی کنند.

پوتین: محرومیت روسیه یک تصمیم سیاسی است/ مجازات باید انفرادی باشد نه جمعی

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۰۹:۳۳

هوادار گزارش می دهد، رئیس‌جمهوری روسیه درباره محرومیت ۴ ساله این کشور از حضور در المپیک و جام جهانی، گفت: مجازات باید انفرادی باشد نه جمعی. افرادی که کار غیرقانونی انجام نداده‌اند نباید درگیر...

روسیه از حضور در المپیک ۲۰۲۰ و جام جهانی فوتبال محروم شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۱۴:۵۱

هوادار گزارش می دهد، آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ اعلام کرد که روسیه به مدت ۴ سال از حضور در تمام تورنمنت های بین المللی ورزش محروم است.

وزنه‌برداری برزیل در اندیشه کسب اولین مدال تاریخ خود در المپیک

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۱۱:۲۶

هوادار گزارش می دهد، وزنه‌بردار برزیلی در حالی موفق به کسب سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد که شانس خوبی برای رسیدن به مدال خواهد داشت.

درخواست کمیته ورزشکاران وادا برای محرومیت روسیه از المپیک

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۴۸

هوادار گزارش می دهد، اعضای کمیته ورزشکاران آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ خواستار محرومیت روسیه از بازی‌های المپیک توکیو شدند.

اردوی تیم ملی هندبال آغاز شد/ نشست رئیس فدراسیون با ملی‌پوشان

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۱۲

هوادار گزارش می دهد، اردوی تیم ملی هندبال ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا از امروز آغاز شد.

نوری سرپرست هیأت وزنه‌برداری آذربایجان شرقی شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۵:۳۵

هوادار گزارش می دهد، به موجب حکمی از سوی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، مسعود نوری به عنوان سرپرست هیأت استان آذربایجان شرقی منصوب شد.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، ژوری جام‌جهانی چین شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۱:۲۰

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به عنوان یکی از اعضای هیأت ژوری مسابقات جام جهانی حضور خواهد داشت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد