اعزام سه جودوکار نابینا و کم‌بینا به گرند اسلم- یوسف‌زاده: گرفتن مدال و سهمیه پارالمپیک ماموریت اصلی ماست

سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم‌بینایان از اعزام ۳ جودوکار به مسابقات گرند اسلم باکو در روز جمعه ۲۰ اردیبهشت خبر داد و گفت: به دنبال کسب مدال و سهمیه ورودی بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو توسط هر سه جودوکار هستیم.

اعزام سه جودوکار نابینا و کم‌بینا به گرند اسلم- یوسف‌زاده: گرفتن مدال و سهمیه پارالمپیک ماموریت اصلی ماست

یه گزارش هوادار، محمدرضا حاج یوسف‌زاده افزود: مسابقات گرند اسلم باکو که برای کسب سهمیه ورودی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است، طی روزهای ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت برگزار خواهد شد که ۳ جودوکار کشورمان روز جمعه ۲۰ اردیبهشت راهی این رقابت‌ها می‌شوند که البته جودوکاران پس از انجام کلاس بندی پزشکی طی روزهای ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت، در مسابقات شرکت خواهند کرد.

وی گفت: هر چند اردوی تیم ملی جودوکاران از اواخر فروردین در سالن جودو استادیوم آزادی آغاز شد، اما روند تمرینات راضی‌کننده بود و ۳ جودوکار اعزامی با تمرینات خوبی که با تیم ملی جودوی جوانان داشتند، توانستند خود را به شرایط ایده‌آل برسانند.

سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم‌بینایان از وحید نوری در وزن منهای ۹۰ کیلوگرم، احسان موسی نژاد در وزن ۱۰۰ کیلوگرم و محمدرضا خیر الله زاده در وزن مثبت ۱۰۰ کیلوگرم سه جودوکار اعزامی به گرند اسلم باکو نام برد و خاطرنشان کرد: هر سه جودوکار اعزامی دارای رنکینگ جهانی هستند و شانس بالایی برای کسب سهمیه و مدال دارند. البته تنها کسب سهمیه یا رنکینگ مهم نیست، چون سیاست کمیته ملی پارالمپیک اعزام تنها مدال آوران به ویژه طلا به بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است. تلاشمان بر این است که بتوانیم بهترین عملکرد را در باکو داشته باشیم. به هر صورت هر ۳ جودوکار اعزامی از بهترین جودوکاران کشور هستند و امید زیادی به آنها داریم.

یوسف‌زاده افزود: ما می‌توانستیم ۷ نفر در ۷ وزن به این مسابقات اعزام کنیم اما چون به دنبال مدال بودیم، تصمیم بر این شد که تنها ۳ جودوکاری که طی یکسال گذشته بهترین عملکرد داشتند را به این مسابقات اعزام کنیم تا به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

وی در پایان از اعزام جودوکاران نابینا و کم‌بینا به مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان خبر داد و گفت: این مسابقات چون به صورت انفرادی و تیمی برگزار می‌شود، با تیم کامل در این تورنمنت شرکت خواهیم کرد.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تکواندو قهرمانی جهان؛ سروش احمدی نقره گرفت، پایان کار بدون طلا

۳۲۶۱/۱۱/۰۱ ۲۰:۲۲

سروش احمدی در  وزن ۶۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان تکواندو با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

تکواندو قهرمانی جهان؛ صعود سروش احمدی به نیمه نهایی ، حذف برخورداری و کیمیا همتی

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۶

سروش احمدی با شکست دادن حریف آذربایجانی برای صعود به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان مجوز گرفت اما مهران برخورداری و دختر ایرانی حذف شده های ایران در روز  چهارم شدند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

۳۲۶۱/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۸

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.
 

تکواندو قهرمانی جهان ؛ باخت برخورداری به حریف آلمانی ، کیمیا همتی در یک هشتم نهایی

۲۶۴۰/۰۸/۰۹ ۱۸:۴۷

مهران برخورداری تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان برابر هوگوپوش با تجربه آلمانی که در رنک ۱۱ جهان قرار دارد نتیجه را اگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ شروع پریسا جوادی، ناهید کیانی و بخشی با پیروزی

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۳:۱۲

روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی و صعود دو دختر ایرانی و امیرمحمد بخشی در منچستر انگلیس همراه شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ هادی پور به نیمه نهایی رفت

۲۶۴۰/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۱

آرمین هادی پور در دومین روز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تکواندو با پیروزی در سالن "آرنا" منچستر شروع کرد و با شکست دادن رقبایش به نیمه نهایی صعود کرد.
 

مهماندوست: قرار به سیاسی‌بازی بود ویزای قدرت‌های برتر تکواندو صادر نمی‌شد، نه ایران- آذربایجان در سطح قهرمانی بود

۲۰۱۹/۰۵/۲۱ ۱۰:۳۰

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: اگر قرار بود سیاسی بازی بود باید جلوی ورود قدرت‌های یک دنیا گرفته می‌شد، نه ایران که در حالت حاضر قدرت شماره یک تکواندو دنیا نیست.
 

یوسف کرمی: بازیکنان ما از نظر فنی و بدنی فوق‌العاده ایراد داشتند- دوست نداشتم تکواندو به این روز بیفتد

۲۰۱۹/۰۵/۲۰ ۱۳:۰۵

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: خیلی مواقع دوست داشتم از تکواندو ایران دفاع کنم اما بچه‌های ما از لحاظ بدنی و فنی فوق‌العاده ایراد داشتند.
 

ویزای تکواندوکاران هندی‌‌‌ هم صادر نشد- فقط دو نفر از شاگردان معتمد به منچستر رفتند

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۲۷

بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در حالی به میزبانی کشور انگلیس در حالی پیگیری است که ۱۴ نفر از هوگوپوشان هندی شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست دادند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف آخرین دختر ایرانی، پایان کار تیم دختران با یک نقره

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۰۷

یلدا ولی‌نژاد تکواندوکار وزن ۶۲- کیلوگرم کشورمان با قبول شکست برابر نماینده برزیل از دور رقابت ها کنار رفت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد