اقدام عجیب برای حفظ میزبانی در والیبال/ تراویسا: کار شهرداری ارومیه غیرقانونی است، FIVB را مطلع کردم

هوادار گزارش می دهد، پاسور ایتالیایی با گلایه از تیم والیبال شهرداری ارومیه گفت: حضور این تیم در جام باشگاه‌های آسیا با نام یک تیم دیگر غیرقانونی است.

اقدام عجیب برای حفظ میزبانی در والیبال/ تراویسا: کار شهرداری ارومیه غیرقانونی است، FIVB را مطلع کردم

به گزارش هوادار، باشگاه والیبال شهرداری ارومیه در سال ۱۳۹۵ برای حضوری شایسته در لیگ برتر والیبال با لئوبومیر تراویسا، مربی سرشناس صربستانی و پسرش دراگان تراویسا به توافق رسید، اما مشکلات مالی و همچنین کسب نتایج نامطلوب باعث شد این مربی صربستانی به همراه پسرش زودتر از نیم فصل ارومیه را ترک کند. مدتی بعد و در حالی که هواداران والیبال و مسئولان باشگاه منتظر بازگشت تراویسا بودند، او از باشگاه شهرداری ارومیه شکایت کرد و خواستار پرداخت غرامت از این باشگاه شد. با طرح این شکایت در فدراسیون جهانی والیبال، باشگاه شهرداری ارومیه تا زمان مطالبه پرداخت تراویسا از حضور در مسابقات بین‌المللی محروم شد.

حالا ارومیه به عنوان میزبان جام باشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۲ انتخاب شده و طبق آیین‌نامه کنفدراسیون والیبال آسیا، تیم میزبان می‌تواند در این رقابت‌ها نماینده داشته باشد، اما نکته مهم اینجاست که حضور تیم شهرداری ارومیه در جام باشگاه‌های آسیا مشروط به پرداخت و حل موضوع شکایت تراویسا از این باشگاه است.

از طرف دیگر مسئولان والیبال ارومیه در تلاش هستند تا این میزبانی را از دست ندهند؛ در همین راستا گفته می‌شود اگر این باشگاه نتواند نظر طلبکاران خود را جلب کند روش جدیدی را برای حفظ این میزبانی به کار خواهد گرفت که آن همکاری با باشگاه آذرباتری است تا شهر عاشقان والیبال از میزبانی این رویداد، محروم نشود. وحدت طلب، مدیرعامل باشگاه آذرباتری که اخیراً سقوط تیمش به دسته پایین‌تر قطعی شده است در این مورد عنوان کرد: آذرباتری ارومیه حاضر است میزبانی  مسابقات باشگاه‌های آسیا را در قالب تیم شهرداری ارومیه بر عهده بگیرد.

دراگان تراویسا، پاسور ایتالیایی درمورد طلبش از باشگاه شهرداری ارومیه اظهار داشت:  باشگاه ارومیه هنوز هیچ پرداختی به ما نداشته است، آنها حتی با ما تماس هم نگرفتند تا در مورد مشکلات با هم صحبت کنیم. متاسفانه هیچ سیگنالی از سوی مسئولان ارومیه دریافت نکرده‌ایم. 

وی ادامه داد: امیدوارم فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی به آنها اجازه حضور در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا را ندهند، چراکه این باشگاه هنوز حق و حقوق ما را پرداخت نکرده و این از انصاف و اخلاق به دور است. من می‌دانم که آنها می‌خواهند با نام تیم دیگری از شهرشان در مسابقات حاضر شوند که این کار غیرقانونی خواهد بود. من از اقدامات آنها اطلاع دارم و متاسف خواهم شد اگر به آنها اجازه چنین تخلفی داده شود.

پاسور اسبق تیم والیبال شهرداری ارومیه عنوان کرد: من موضوع را با فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی والیبال مطرح کرده‌ام و آنها را در جریان اتفاقات قرار داده‌ام. نمی‌دانم چه چیزی باید بگویم. باشگاه باید در این خصوص صحبت کند و بگوید که چرا بدهی ما را پرداخت نمی‌کند.

این اظهارات در حالی است که دراگان تراویسا در سال ۲۰۱۹ هم با انتشار پستی در صفحه شخصی خود نسبت به میزبانی ایران در لیگ ملت‌ها اعتراض کرده بود. ‌تراویسا نوشته بود: «بس است دیگر! باشگاه‌ها باید حقوق بازیکنانشان را پرداخت کنند. ما سخت تمرین می‌کنیم و قربانی می‌شویم تا باشگاه‌ها پاداش دریافت کنند، اما ما دستمزد خودمان را نگیریم؟ این شیوه‌ برخورد خیلی ناعادلانه است. خیلی از بازیکنان با چنین شرایط افتضاحی روبه‌رو هستند. تقریباً ۲ سال است که شهرداری ارومیه باید دستمزد من را پرداخت کند، اما با وجود نامه‌های متعدد FIVB، هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.»

این اتفاق یک آبروریزی بین‌المللی برای ایران بود و حالا به واسطه تیم شهرداری ارومیه یک بار دیگر ممکن است این اتفاق رخ دهد. به هر حال تراویسا یکی از بازیکنان مطرح والیبال دنیا است و بزرگان این رشته در سطح جهان صفحه شخصی او را دنبال می‌کنند. موضوع دیگری که در این بین یک علامت سوال بزرگ در ذهن ایجاد می‌کند این است که چه کسی اخبار و اطلاعات شهرداری ارومیه را به تراویسا منتقل می‌کند؟ اهالی والیبال ارومیه بجای ایراد گرفتن‌های بی‌فایده بهتر است چشم‌های خود را باز کرده و با دقت بیشتری به اطراف خود نگاه کنند، چراکه با اندکی تحقیق و بررسی به راحتی می‌توان به عاملان و مقصران اصلی این اتفاقات دسترسی پیدا کرد.  

افزودن نظر

اخبار والیبال

اقدام عجیب برای حفظ میزبانی در والیبال/ تراویسا: کار شهرداری ارومیه غیرقانونی است، FIVB را مطلع کردم

۱۴۰۰/۱۱/۲۰ ۰۶:۴۶

هوادار گزارش می دهد، پاسور ایتالیایی با گلایه از تیم والیبال شهرداری ارومیه گفت: حضور این تیم در جام باشگاه‌های آسیا با نام یک تیم دیگر غیرقانونی است.

سعید معروف هم تیمی موسوی شد

۱۴۰۰/۱۱/۰۳ ۰۶:۳۸

هوادار گزارش می دهد، پاسور والیبال ایران با عقد قراردادی راهی لیگ ترکیه و هم تیمی محمد موسوی شد.

زمان و مکان تشییع پیکر یزدانی خرم مشخص شد

۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۰:۳۸

هوادار گزارش می دهد، زمان و مکان مراسم تشییع رئیس اسبق فدراسیون‌های والیبال و کشتی اعلام شد.

جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی والیبال/ ایران همچنان بهترین تیم قاره‌کهن

۱۴۰۰/۱۰/۱۲ ۱۴:۴۴

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) نخستین رده‌بندی سال ۲۰۲۲ تیم‌های ملی بزرگسالان را اعلام کرد که تیم ملی والیبال ایران در رتبه دهم همچنان به عنوان بهترین تیم قاره کهن آسیا است.<...

مغز متفکر تیم ملی والیبال، سرمربی شهداب شد

۱۴۰۰/۱۰/۰۵ ۰۶:۴۰

هوادار گزارش می دهد، مربی تیم ملی والیبال کشورمان هدایت تیم شهداب یزد را برعهده گرفت.

لیگ برتر والیبال| سپاهان قهرمان نیم فصل شد/ کامبک هرازی‌ها کامل نشد+جدول

۱۴۰۰/۰۹/۲۹ ۰۶:۴۵

هوادار گزارش می دهد، تیم والیبال سپاهان اصفهان عنوان قهرمانی نیم فصل رقابت‌های لیگ برتر را کسب کرد.

واکنش سرمربی تیم ملی والیبال به مصدومیت ملی‌پوشان/ عطایی: نگران نیستم

۱۴۰۰/۰۹/۲۷ ۱۲:۳۰

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان گفت: نگرانی بابت مصدومیت ملی‌پوشان ندارم و امیدوارم زودتر به شرایط ایده‌آل بازگردند.

مصدومیت ستاره ایرانی در لیگ قهرمانان اروپا 

۱۴۰۰/۰۹/۲۴ ۱۲:۳۴

هوادار گزارش می دهد، ملی‌پوش والیبال ایران در جریان رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا دچار مصدومیت شد.

شوک به والیبال ارومیه/ محرومیت برای میزبان جام باشگاه‌های آسیا

۱۴۰۰/۰۹/۲۴ ۰۸:۴۶

هوادار گزارش می دهد، میزبان رقابت‌های والیبال جام باشگاه‌های آسیا حق حضور در این رقابت‌ها را ندارد.

والیبال نشسته ایران نامزد بهترین تیم جهان شد

۱۴۰۰/۰۹/۲۰ ۱۲:۴۵

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال نشسته ایران نامزد بهترین تیم جهان در سال ۲۰۲۱ شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد