اقلیمی: در کانو شانس زیادی برای گرفتن سهمیه در مجارستان نداریم

سرمربی کانوی ایران درباره کسب سهمیه المپیک در مجارستان گفت: در بین کشورهای آسیایی چین شانس بیشتری دارد ما به آن صورت شانسی نداریم اما تلاش می‌کنیم در مسابقات شرکت کنیم.

اقلیمی: در کانو شانس زیادی برای گرفتن سهمیه در مجارستان نداریم

به گزارش هوادار، الیاس اقلیمی سرمربی کانوی ایران درباره اردوهای ملی‌پوشان اظهار داشت: چهارمین اردو را در اردبیل شروع کرده‌ایم که ۵ خرداد به پایان می‌رسد به فاصله دو  سه روز دوباره اردوها را آغاز خواهیم کرد. ما تا آخر خرداد در اردبیل اردو خواهیم داشت. شرایط از نظر تغذیه و اسکان و همین طور پیست خوب است و ما مشکلی نداریم.

وی درباره عدم حضور ایران در کاپ‌های جهانی یادآور شد: ما به کاپ‌ها نمی‌رسیم و این مسابقات را از دست دادیم، چون در زمستان اردو نداشتیم. شرایط طوری نبود که نتایج قابل قبولی در کاپ‌ها بگیرم. البته تیم‌ها در این مسابقات برای نتیجه نمی‌آیند و تلاش می‌کنند برای قهرمانی جهان آماده شوند.

* حضور در ۲ ماده کانو برای کسب سهمیه

سرمربی کانوی ایران در ادامه با اشاره به اینکه مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو از ۲۹ مرداد در مجارستان آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: مسابقات مجارستان نخستین مسابقه کسب سهمیه است، شاهو ناصری، عادل مجللی و اجاقی با ما تمرین می کنند که ما در مسافت هزار متر یک و دو نفره برای کسب سهمیه رقابت خواهیم کرد به همین دلیل ۳ ورزشکار کافی است. شاید نبی رضایی را هم اضافه کنیم. در مرحله دوم مسابقات کسب سهمیه المپیک در آسیا و در تایلند برگزار می‌شود به همین دلیل شش ماهه دوم تمرینات را با ۴ نفر آغاز می‌کنیم، فعلاً نبی رضایی با تیم زیر ۲۳ سال تمرین می‌کند.

* به آن صورت شانسی برای کسب سهمیه در مجارستان نداریم

اقلیمی در پاسخ به این سوال که ما در چه ماده‌هایی شانس کسب سهمیه المپیک توکیو را داریم، خاطرنشان کرد: ما در مسافت هزار متر یک و دو نفره شرکت می‌کنیم ۴ سال قبل هم یک سهمیه در آب‌های آرام داشتیم که مجللی توانست با شرایطی که ورزشکار روس داشت سهمیه المپیک ریو را بگیرد. مسابقات جهانی برای کسب سهمیه نه فقط برای ایران بلکه برای همه آسیا سخت است. البته در بین کشورهای آسیایی چین شانس بیشتری دارد ما به آن صورت شانسی نداریم اما تلاش می‌کنیم در مسابقات شرکت کنیم چون یک فاکتور برای کسب سهمیه در آسیا حضور در مسابقات قهرمانی جهان است. تلاش می‌کنیم تایم‌ها را برسانیم اما با توجه به از دست رفتن تمرینات زمستان کارمان سخت است.

* همه کمک کنند از حیثیت قایقرانی دفاع کنیم

وی درباره اینکه آیا اردوی برون‌مرزی هم خواهید داشت یا خیر،‌گفت: ما درخواست کردیم و برنامه را داده‌ایم امیدواریم که شرایط ایده‌ال باشد و همه کمک کنند تا از حیثیت قایقرانی دفاع کنیم. اما سهمیه گرفتن سخت است. من در جلسه‌ای که در کمیته ملی المپیک داشتم گفتم هر که از آسیا سهمیه بگیرد و به المپیک برود مطمئن باشید جزو ۷ قایق برتر خواهد بود چون سطح کانوی آسیا بالاست. چین و قزاقستان در المپیک مدال داشتند باور کنید ما هم خودمان را رسانده بودیم، اما مسائل جانبی مثل تغییر و تحول در فدراسیون و تعطیلی اردوها ما را عقب انداخت. شاید یک زمانی در آسیا اول شویم به همین دلیل کمک می‌خواهیم.

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

وزنه‌برداری برزیل در اندیشه کسب اولین مدال تاریخ خود در المپیک

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۱۱:۲۶

هوادار گزارش می دهد، وزنه‌بردار برزیلی در حالی موفق به کسب سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد که شانس خوبی برای رسیدن به مدال خواهد داشت.

درخواست کمیته ورزشکاران وادا برای محرومیت روسیه از المپیک

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۴۸

هوادار گزارش می دهد، اعضای کمیته ورزشکاران آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ خواستار محرومیت روسیه از بازی‌های المپیک توکیو شدند.

اردوی تیم ملی هندبال آغاز شد/ نشست رئیس فدراسیون با ملی‌پوشان

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۱۲

هوادار گزارش می دهد، اردوی تیم ملی هندبال ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا از امروز آغاز شد.

نوری سرپرست هیأت وزنه‌برداری آذربایجان شرقی شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۵:۳۵

هوادار گزارش می دهد، به موجب حکمی از سوی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، مسعود نوری به عنوان سرپرست هیأت استان آذربایجان شرقی منصوب شد.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، ژوری جام‌جهانی چین شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۱:۲۰

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به عنوان یکی از اعضای هیأت ژوری مسابقات جام جهانی حضور خواهد داشت.

نعمتی: معلولین الهام بخش جامعه هستند/ برای کسب سهمیه المپیک ناامید نیستیم

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۶:۵۷

هوادار گزارش می دهد، قهرمان پارالمپیکی تیر و کمان کشورمان پس از دیدار با وزیر ورزش و جوانان به مناسبت روز جهانی معلولین گفت: خوشحالم افراد دارای ویژگی های خاص در کشور ما با ورزش امیدبخش و الهام...

مصر میزبان مسابقات جهانی شمشیربازی در سال ۲۰۲۱ شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۶:۲۱

هوادار گزارش می دهد، در کنگره فدراسیون جهانی شمشیربازی، اعضا به اتفاق آراء با میزبانی مصر برای مسابقات ۲۰۲۱ موافقت کردند.

دعوت ۲۰ بازیکن به اردوی تیم ملی هندبال

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۰۹:۱۹

هوادار گزارش می دهد، از سوی کادر فنی ۲۰ بازیکن به اردی تیم ملی هندبال جهت آمادگی رقابتهای قهرمانی آسیا دعوت شدند.

تست انتخابی تیم ملی اسکی به خاطر شرایط جوی لغو شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۵:۲۹

هوادار گزارش می دهد، تست انتخابی تیم ملی اسکی برای حضور در بازی‌های المپیک زمستانی به خاطر شرایط جوی نامناسب برگزار نشد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک مشخص شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۲:۰۶

هوادار گزارش می دهد، با اعلام صالحی امیری، دبیرکل کمیته ملی المپیک مشخص شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد