اوجاقی: چینی‌ها زخم خورده ووشو ایران هستند/ انتخابی تیم ملی شوخی‌بردار نیست

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی ووشو گفت: مسابقات جهانی این دوره در چین برگزار می‌شود و آنها به دلیل قهرمانی دوره گذشته ما زخم خورده هستند.

اوجاقی: چینی‌ها زخم خورده ووشو ایران هستند/ انتخابی تیم ملی شوخی‌بردار نیست

حسین اوجاقی در گفت‌و‌گو با تسنیم، در خصوص برگزاری مرحله نخست انتخابی تیم ملی ووشو جهت حضور در مسابقات جهانی اظهار داشت: دوشنبه هفته گذشته مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار شد و در هر وزن ۲ بازیکن به اردوی تیم ملی راه یافتند. مسابقات خوبی را شاهد بودیم و بازیکنانی مانند فرهادی و ریگی که از رده جوانان حضور داشتند، خیلی خوب بودند.

وی افزود: از طرف دیگر نفرات شاخص تیم ملی مانند عرفان آهنگریان و محسن محمدسیفی نیز عملکرد خوبی را ارائه دادند. خدا را شکر در حال حاضر بازیکنان خوبی داریم و نفرات نخبه‌ای مانند حمیدرضا قلی‌پور را به دلیل خداحافظی از تیم ملی و معین تقوی و آرمین بازیاری را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم. با همه این تفاسیر شرایط خوب است و تمرینات خود را نیز شروع کردیم و در هر وزن ۲ بازیکن در اردو حضور دارند.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص مشخص شدن ترکیب تیم ملی عنوان کرد: دو بازیکن حاضر در هر وزن در روز انتخابی یک مسابقه خود را پشت سر گذاشتند و قرار است با شروع اردوی جدید در ابتدای مردادماه، مرحله  دوم انتخابی را نیز برگزار کنیم. نفراتی که در مسابقه اول به برتری رسیدند، در صورت پیروزی در مسابقه دوم فیکس خواهند شد. اگر دو بازیکن بعد از دیدار دوم به تساوی دست پیدا کنند، مسابقه سوم را برگزار خواهیم کرد. فکر می‌کنم تا پایان مردادماه ترکیب تیم ملی مشخص خواهد شد.

اوجاقی در خصوص حذف فرود ظفری، نایب قهرمان بازی‌های آسیایی از اردوی تیم ملی به دلیل ارتکاب خطا گفت: مسابقات انتخابی تیم ملی با استاندارد جهانی برگزار می‌شود و اینگونه نیست که به ورزشکار ارفاقی شود. انتخابی تیم ملی ووشو شوخی‌بردار نیست و بازیکنی مانند محسن محمد سیفی با ۴ مدال طلای جهان و ۳ مدال طلای بازی‌های آسیایی در این رقابت‌ها حاضر شد. اگر سیفی در انتخابی حاضر نمی‌شد از اردو حذف می‌شد و ما نمی‌توانستیم در این دوره در خدمت او باشیم.

وی ادامه داد: ملاک ما مسابقات انتخابی تیم ملی به صورت رسمی است و به همین دلیل رقابت‌های خود در حد استاندارد جهانی برگزار می‌کنیم. فرود ظفری در مقابل حریف خود به دلیل ضربات خطا مغلوب شد و فرصت حضور در اردوی تیم ملی را از دست داد. در این وزن عرفان آهنگریان را داریم که طلای بازی‌های آسیایی، قهرمانی آسیا، دانشجویان جهان، کشورهای اسلامی و جوانان جهان را دارد.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص امکان تکرار عنوان قهرمانی دوره گذشته ساندا ایران در مسابقات جهانی این دوره گفت: واقعیت این است که مسابقات جهانی این دوره در چین برگزار می‌شود و آنها از ما زخم خورده هستند. نفرات قدیمی مانند حمید قلی‌پور و معین تقوی را نسبت به سال گذشته در اختیار نداریم، اما اینها را ملاک قرار نخواهیم داد و تلاش خود را برای کسب بهترین نتیجه انجام می‌دهیم و این هدف ما خواهد بود.

اوجاقی خاطرنشان کرد: به دنبال ارائه بهترین عملکرد و مدال‌ها توسط تمام نفرات خود هستیم. قهرمانی جهان حاصل یک کار تیمی در بخش ساندا بانوان و آقایان است، اما در بخش خود تمام تلاش خود را برای بهترین نتیجه انجام می‌دهیم.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۴:۴۴

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی جودو امروز در بیانیه‌ای جودوی ایران را تعلیق کرد.

بازداشت رئیس فدراسیون بوکس به دلیل شکایت سرپرست پیشین تیم ملی

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۳:۱۵

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون بوکس در راستای اجرای حکم کیفری، جلب و بازداشت شد.

رنکینگ پاراتکواندوکاران در ماه سپتامبر اعلام شد

۱۳۹۸/۰۶/۱۶ ۰۹:۴۶

هوادار گزارش می دهد، جدیدترین رنکینگ جهانی پاراتکواندو از سوی فدراسیون اعلام شد که در این رنکینگ هوگوپوشان کشورمان موفق شدند جایگاه خود را حفظ نمایند.

کاتا قهرمانی جهان| نمایندگان ایران از فردا به روی تاتامی می روند

۱۳۹۸/۰۶/۱۳ ۱۱:۵۶

هوادار گزارش می دهد، مسابقات قهرمانی جهان کاتا از امروز (سیزدهم شهریور ماه) به میزبانی کره جنوبی آغاز شده و نمایندگان کشورمان از فردا به روی تاتامی خواهند رفت.

جودو قهرمانی جهان| ملایی از رسیدن به فینال بازماند/ جدال سعید برای مدال برنز

۱۳۹۸/۰۶/۰۶ ۱۵:۵۵

هوادار گزارش می دهد، سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در نیمه نهایی مسابقات جهانی جودو با شکست مقابل حریف بلژیکی از رسیدن به فینال بازماند.

جودو قهرمانی جهان| جدال ملایی و نماینده بلژیک روی تاتامی توکیو در نیمه نهایی

۱۳۹۸/۰۶/۰۶ ۱۲:۳۴

هوادار گزارش می دهد، سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در نیمه نهایی مسابقات جهانی جودو باید به مصاف کاسی موتیزا بلژیکی برود.

نماینده پرتغال مقابل ملایی ایپون شد/ جدال حساس سعید با خالمورزائف

۱۳۹۸/۰۶/۰۶ ۱۰:۰۲

هوادار گزارش می دهد، سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در سومین مبارزه موفق شد نماینده پرتغال را در مسابقات جهانی توکیو ایپون کند.

ملایی نماینده جودو ایران فردا به روی تاتامی می‌رود

۱۳۹۸/۰۶/۰۵ ۱۶:۰۵

هوادار گزارش می دهد، سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان فردا(چهارشنبه) در چارچوب مسابقات قهرمانی جهان به روی تاتامی خواهد رفت.

جام‌جهانی تکواندو| تیم میکس کشورمان با صعود به دیدار پایانی المپیکی شد

۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۴:۲۳

هوادار گزارش می دهد، در روز پایانی رقابت‌های جام‌جهانی تکواندو، تیم میکس تکواندو کشورمان با برتری در دیدار نیمه‌نهایی ضمن صعود به دیدار پایانی، مجوز حضور در رقابت‌های آزمایشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو...

جوانان ووشوی ایران نایب قهرمان آسیا شدند

۱۳۹۸/۰۶/۰۱ ۱۲:۳۷

هوادار گزارش می دهد، تیم جوانان ووشوی ایران به مقام نایب قهرمانی رقابت های آسیایی برونئی دست یافت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد