اوجاقی: چینی‌ها زخم خورده ووشو ایران هستند/ انتخابی تیم ملی شوخی‌بردار نیست

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی ووشو گفت: مسابقات جهانی این دوره در چین برگزار می‌شود و آنها به دلیل قهرمانی دوره گذشته ما زخم خورده هستند.

اوجاقی: چینی‌ها زخم خورده ووشو ایران هستند/ انتخابی تیم ملی شوخی‌بردار نیست

حسین اوجاقی در گفت‌و‌گو با تسنیم، در خصوص برگزاری مرحله نخست انتخابی تیم ملی ووشو جهت حضور در مسابقات جهانی اظهار داشت: دوشنبه هفته گذشته مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار شد و در هر وزن ۲ بازیکن به اردوی تیم ملی راه یافتند. مسابقات خوبی را شاهد بودیم و بازیکنانی مانند فرهادی و ریگی که از رده جوانان حضور داشتند، خیلی خوب بودند.

وی افزود: از طرف دیگر نفرات شاخص تیم ملی مانند عرفان آهنگریان و محسن محمدسیفی نیز عملکرد خوبی را ارائه دادند. خدا را شکر در حال حاضر بازیکنان خوبی داریم و نفرات نخبه‌ای مانند حمیدرضا قلی‌پور را به دلیل خداحافظی از تیم ملی و معین تقوی و آرمین بازیاری را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم. با همه این تفاسیر شرایط خوب است و تمرینات خود را نیز شروع کردیم و در هر وزن ۲ بازیکن در اردو حضور دارند.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص مشخص شدن ترکیب تیم ملی عنوان کرد: دو بازیکن حاضر در هر وزن در روز انتخابی یک مسابقه خود را پشت سر گذاشتند و قرار است با شروع اردوی جدید در ابتدای مردادماه، مرحله  دوم انتخابی را نیز برگزار کنیم. نفراتی که در مسابقه اول به برتری رسیدند، در صورت پیروزی در مسابقه دوم فیکس خواهند شد. اگر دو بازیکن بعد از دیدار دوم به تساوی دست پیدا کنند، مسابقه سوم را برگزار خواهیم کرد. فکر می‌کنم تا پایان مردادماه ترکیب تیم ملی مشخص خواهد شد.

اوجاقی در خصوص حذف فرود ظفری، نایب قهرمان بازی‌های آسیایی از اردوی تیم ملی به دلیل ارتکاب خطا گفت: مسابقات انتخابی تیم ملی با استاندارد جهانی برگزار می‌شود و اینگونه نیست که به ورزشکار ارفاقی شود. انتخابی تیم ملی ووشو شوخی‌بردار نیست و بازیکنی مانند محسن محمد سیفی با ۴ مدال طلای جهان و ۳ مدال طلای بازی‌های آسیایی در این رقابت‌ها حاضر شد. اگر سیفی در انتخابی حاضر نمی‌شد از اردو حذف می‌شد و ما نمی‌توانستیم در این دوره در خدمت او باشیم.

وی ادامه داد: ملاک ما مسابقات انتخابی تیم ملی به صورت رسمی است و به همین دلیل رقابت‌های خود در حد استاندارد جهانی برگزار می‌کنیم. فرود ظفری در مقابل حریف خود به دلیل ضربات خطا مغلوب شد و فرصت حضور در اردوی تیم ملی را از دست داد. در این وزن عرفان آهنگریان را داریم که طلای بازی‌های آسیایی، قهرمانی آسیا، دانشجویان جهان، کشورهای اسلامی و جوانان جهان را دارد.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص امکان تکرار عنوان قهرمانی دوره گذشته ساندا ایران در مسابقات جهانی این دوره گفت: واقعیت این است که مسابقات جهانی این دوره در چین برگزار می‌شود و آنها از ما زخم خورده هستند. نفرات قدیمی مانند حمید قلی‌پور و معین تقوی را نسبت به سال گذشته در اختیار نداریم، اما اینها را ملاک قرار نخواهیم داد و تلاش خود را برای کسب بهترین نتیجه انجام می‌دهیم و این هدف ما خواهد بود.

اوجاقی خاطرنشان کرد: به دنبال ارائه بهترین عملکرد و مدال‌ها توسط تمام نفرات خود هستیم. قهرمانی جهان حاصل یک کار تیمی در بخش ساندا بانوان و آقایان است، اما در بخش خود تمام تلاش خود را برای بهترین نتیجه انجام می‌دهیم.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

جلسه آنلاین کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو برگزار شد/ تصمیم گیری درباره گزینشی المپیک جوانان

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۴:۴۰

هوادار گزارش می دهد، اولین جلسه آنلاین کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو با حضور محمدرضا پورغلامی عضو این کمیته برگزار شد و طی آن در خصوص حضور ووشو در المپیک ۲۰۲۲ جوانان، بحث و تبادل صورت گرفت.

نظر مثبت فیوری برای مبارزه با مایک تایسون

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۱:۰۴

هوادار گزارش می دهد، تایسون فیوری قهرمان بوکس جهان پیشنهاد مبارزه با مایک تایسون را قبول کرد.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون جودو منصوب شد

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۶:۴۲

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون جودو، طی حکمی رئیس جدید کمیته انضباطی را منصوب کرد.

هالیفیلد: مبارزه من و تایسون نمایشی است/به رینگ برنمی‌گردم

۱۳۹۹/۰۲/۳۰ ۱۱:۳۳

هوادار گزارش می دهد، اواندر هالیفیلد قهرمان سابق بوکس جهان تاکید دارد مبارزه او با مایک تایسون نمایشی است.

شکایت فدراسیون بوکس از اسپانسر در مراجع قضایی/ چک‌های بلامحل حامی نامرئی در دادگاه

۱۳۹۹/۰۲/۲۹ ۰۸:۱۱

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون بوکس از اسپانسر نامرئی خود شکایتی را در مراجع قضایی تنظیم کرده تا پیگیر چک‌های بلامحل و ضرر و زیان وارده شود.

هالیفیلد در حال مذاکره برای مبارزه با تایسون

۱۳۹۹/۰۲/۲۸ ۱۱:۵۲

هوادار گزارش می دهد، اواندر هالیفیلد قهرمان سابق سنگین‌وزن بوکس جهان اعلام کرد در حال مذاکره با تایسون برای مبارزه نمایشی است.

پیام ویدئویی تایسون به هوادارانش:"من برمی گردم"

۱۳۹۹/۰۲/۲۳ ۱۰:۵۲

هوادار گزارش می دهد، مایک تایسون قهرمان سابق بوکس جهان با انتشار ویدئوی جدید به هوادارانش گفت من برمی گردم.

نایب‌رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی منصوب شد

۱۳۹۹/۰۲/۲۱ ۱۳:۴۵

هوادار گزارش می دهد، با دستور وزیر ورزش و جوانان نایب رئیس فدراسیون انجمن ورزش های رزمی منصوب شد.

برگزاری جلسه مسئولین فدراسیون تکواندو و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۱۵:۳۳

هوادار گزارش می دهد، جلسه مسئولین فدراسیون تکواندو و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ صبح امروز (شنبه - ۲۰ اردیبهشت‌ماه) برگزار و برنامه‌های آموزشی سال جدید فدراسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پاداش سرمربی و المپین‌های بوکس پرداخت شد

۱۳۹۹/۰۲/۱۷ ۱۴:۴۵

هوادار گزارش می دهد، علیرضا استکی سرمربی تیم ملی و سیدشاهین موسوی بوکسور المپیکی برای دریافت پاداش المپیکی خود در محل فدراسیون حاضر شدند و طی مراسمی پاداش خود را دریافت کردند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد