اوجاقی: چینی‌ها زخم خورده ووشو ایران هستند/ انتخابی تیم ملی شوخی‌بردار نیست

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی ووشو گفت: مسابقات جهانی این دوره در چین برگزار می‌شود و آنها به دلیل قهرمانی دوره گذشته ما زخم خورده هستند.

اوجاقی: چینی‌ها زخم خورده ووشو ایران هستند/ انتخابی تیم ملی شوخی‌بردار نیست

حسین اوجاقی در گفت‌و‌گو با تسنیم، در خصوص برگزاری مرحله نخست انتخابی تیم ملی ووشو جهت حضور در مسابقات جهانی اظهار داشت: دوشنبه هفته گذشته مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار شد و در هر وزن ۲ بازیکن به اردوی تیم ملی راه یافتند. مسابقات خوبی را شاهد بودیم و بازیکنانی مانند فرهادی و ریگی که از رده جوانان حضور داشتند، خیلی خوب بودند.

وی افزود: از طرف دیگر نفرات شاخص تیم ملی مانند عرفان آهنگریان و محسن محمدسیفی نیز عملکرد خوبی را ارائه دادند. خدا را شکر در حال حاضر بازیکنان خوبی داریم و نفرات نخبه‌ای مانند حمیدرضا قلی‌پور را به دلیل خداحافظی از تیم ملی و معین تقوی و آرمین بازیاری را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم. با همه این تفاسیر شرایط خوب است و تمرینات خود را نیز شروع کردیم و در هر وزن ۲ بازیکن در اردو حضور دارند.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص مشخص شدن ترکیب تیم ملی عنوان کرد: دو بازیکن حاضر در هر وزن در روز انتخابی یک مسابقه خود را پشت سر گذاشتند و قرار است با شروع اردوی جدید در ابتدای مردادماه، مرحله  دوم انتخابی را نیز برگزار کنیم. نفراتی که در مسابقه اول به برتری رسیدند، در صورت پیروزی در مسابقه دوم فیکس خواهند شد. اگر دو بازیکن بعد از دیدار دوم به تساوی دست پیدا کنند، مسابقه سوم را برگزار خواهیم کرد. فکر می‌کنم تا پایان مردادماه ترکیب تیم ملی مشخص خواهد شد.

اوجاقی در خصوص حذف فرود ظفری، نایب قهرمان بازی‌های آسیایی از اردوی تیم ملی به دلیل ارتکاب خطا گفت: مسابقات انتخابی تیم ملی با استاندارد جهانی برگزار می‌شود و اینگونه نیست که به ورزشکار ارفاقی شود. انتخابی تیم ملی ووشو شوخی‌بردار نیست و بازیکنی مانند محسن محمد سیفی با ۴ مدال طلای جهان و ۳ مدال طلای بازی‌های آسیایی در این رقابت‌ها حاضر شد. اگر سیفی در انتخابی حاضر نمی‌شد از اردو حذف می‌شد و ما نمی‌توانستیم در این دوره در خدمت او باشیم.

وی ادامه داد: ملاک ما مسابقات انتخابی تیم ملی به صورت رسمی است و به همین دلیل رقابت‌های خود در حد استاندارد جهانی برگزار می‌کنیم. فرود ظفری در مقابل حریف خود به دلیل ضربات خطا مغلوب شد و فرصت حضور در اردوی تیم ملی را از دست داد. در این وزن عرفان آهنگریان را داریم که طلای بازی‌های آسیایی، قهرمانی آسیا، دانشجویان جهان، کشورهای اسلامی و جوانان جهان را دارد.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص امکان تکرار عنوان قهرمانی دوره گذشته ساندا ایران در مسابقات جهانی این دوره گفت: واقعیت این است که مسابقات جهانی این دوره در چین برگزار می‌شود و آنها از ما زخم خورده هستند. نفرات قدیمی مانند حمید قلی‌پور و معین تقوی را نسبت به سال گذشته در اختیار نداریم، اما اینها را ملاک قرار نخواهیم داد و تلاش خود را برای کسب بهترین نتیجه انجام می‌دهیم و این هدف ما خواهد بود.

اوجاقی خاطرنشان کرد: به دنبال ارائه بهترین عملکرد و مدال‌ها توسط تمام نفرات خود هستیم. قهرمانی جهان حاصل یک کار تیمی در بخش ساندا بانوان و آقایان است، اما در بخش خود تمام تلاش خود را برای بهترین نتیجه انجام می‌دهیم.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تاریخ مراسم قرعه‌کشی لیگ‌های تکواندو مشخص شد

۱۳۹۹/۰۹/۱۲ ۱۴:۴۴

هوادار گزارش می دهد، تاریخ جلسه سرپرستان و مراسم قرعه‌کشی مسابقات لیگ‌های تکواندو مشخص شد.

واکنش دو اسطوره بوکس جهان از تساوی در یک مسابقه نمایشی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹ ۱۱:۴۰

هوادار گزارش می دهد، دو بوکسور سنگین وزن جهان در یک مسابقه نمایشی به تساوی رسیدند.

صالحی امیری از تمرین ملی‌پوشان بوکس بازدید کرد

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ ۱۵:۰۰

هوادار گزارش می دهد، رئیس کمیته ملی المپیک به صورت سرزده از اردوی تیم ملی بوکس بازدید کرد.

مهلت ابلاغ رای دادگاه CAS در مورد پرونده جودو ایران تا ٢٩ ژانویه تمدید شد

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ ۱۱:۲۸

هوادار گزارش می دهد، دادگاه حکمیت ورزش با ارسال ایمیلی به فدراسیون جودو کشورمان اعلام کرد که اعلام رای دادگاه در خصوص این پرونده تا ۲۹ ژانویه تمدید خواهد شد.

همیلتون: برای رانندگان جوان درک اینکه شوماخر چه کارهایی کرده سخت است

۱۳۹۹/۰۸/۳۰ ۱۷:۱۸

هوادار گزارش می دهد، لوئیس همیلتون گفت که او نقش شوماخر را در موفقیت‌های خود و مرسدس درک می‌کند.
 

اردوی تیم ملی کاراته از فردا تعطیل می‌شود

۱۳۹۹/۰۸/۲۸ ۱۳:۲۴

هوادار گزارش می دهد، به دلیل قرنطینه شهرهای با وضعیت قرمز از عصر پنجشنبه ۲۹ آبان ماه به مدت دو هفته تعطیل خواهد شد.

اردوی تیم ملی بوکس هم تعطیل می شود

۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ۰۹:۱۹

هوادار گزارش می دهد، اردوی تیم ملی بوکس به دلیل وضعیت قرمز کرونا در تهران از پنجشنبه ۲۹ آبان تعطیل می‌شود.

اردوی تیم ملی تکواندو تعطیل شد

۱۳۹۹/۰۸/۲۶ ۱۵:۵۲

هوادار گزارش می دهد، اردوی تیم‌ملی تکواندو مردان از چهارشنبه ۲۸ آبان ‌ماه تعطیل می‌شود و از ۱۵ آذرماه همزمان با اردوی بانوان و پاراتکواندو در مرکز جهانی تکواندو آغاز خواهد شد.

کرونا، تورهای جهانی جودو را لغو کرد

۱۳۹۹/۰۸/۲۵ ۱۰:۲۳

هوادار گزارش می دهد، به دلیل بحران کرونا، تورهای جهانی جودو لغو شد.

ادعای تکان‌دهنده بوکسور سنگین‌وزن جهان برای فرار از دوپینگ

۱۳۹۹/۰۸/۱۹ ۱۵:۲۴

هوادار گزارش می دهد، مایک تایسون قهرمان سنگین‌وزن جهان راز خود را برای فرار از دوپینگ فاش کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد