استقلال و پرسپولیس کمتر از ۱۰۰ میلیارد هزینه نکردند

اژدری‌زاده: فوتبال ایران شوره‌زاری است که یک گل به نام فولاد دارد- افرادی که هتاکی کردند از جایی تحریک شدند

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان، گفت: فوتبال ایران مثل شوره‌زاری است که یک گل در آن قرار دارد که فولاد خوزستان است. فولاد آکادمی خوبی دارد و از محصول این آکادمی هر سال استفاده می‌کند.

اژدری‌زاده: فوتبال ایران شوره‌زاری است که یک گل به نام فولاد دارد- افرادی که هتاکی کردند از جایی تحریک شدند

به گزارش هوادار، فولاد خوزستان در فصل جاری توانست عملکرد خوبی از خود ارائه کند و برخلاف ۲-۳ سال اخیر که همواره در نیمه پائین جدول بود امسال تا آخرین روزها برای کسب سهمیه تلاش کرد.

با وجود این عملکرد خوب فولاد خوزستان از سوی هواداران خود تحت فشار قرار داشت و بارها از بخشی از ورزشگاه صدای نارضایتی بلند شد که این مسئله در نوع خود عجیب بود.

علیرضا اژدری زاده  در مورد شرایط فولاد و حواشی اخیر صحبت های زیر را انجام داد.

* به هدف گذاری مان در ابتدای فصل رسیدیم

اژدری زاده در مورد اینکه آیا به هدفی که در فصل جاری داشتند رسیدند، گفت:به پایان فصل نزدیک می شویم و مسابقات در حال اتمام است. خوشبختانه به هدف گذاری مان در ابتدای فصل رسیدیم و سعی ما بر این است که تا جایی که در توانمان هست حداکثر امتیاز را کسب کنیم و از برنامه ای که داشتیم جلوتر برویم. ما همیشه در اول فصل هدفگذاری می کنیم و بر اساس آن حرکت می کنیم. واقعیات را در نظر می گیریم و بر همان اساس برنامه ریزی می کنیم. در نیم فصل اول عملکرد بهتری داشتیم و همین مسئله توقعات را بیشتر کرد. چیزی که عقل و منطق می گوید این است که ما بر اساس داشته هایمان در اول فصل هدف گذاری کردیم و در صورت امکان می خواستیم از اهدافمان هم پیشی بگیریم. ما ۶ تیم در رده های مختلف داریم. خوشبختانه تیم نونهالان، جوانان و  امیدمان نایب قهرمان کشور شدند که این یک افتخار بسیار خوب است. نوجوانان ما در هفته آینده مرحله نهایی مسابقات را برگزار می کنند. تیم بزرگسالان هم دو بازی دیگر در پیش دارد و امیدوارم فصل را به خوبی خوشی به اتمام برسانیم.

*از پورموسوی و کادرفنی تشکر می کنم

وی افزود: لازم می بینم که از کادرفنی و در راس آن سید سیروس پورموسوی تشکر کنم. آنها با تمام وجود برنامه ریزی کردند و بازیکنان در همه مسابقات با نهایت توان تلاش کردند و تا جایی که توانستند به اهداف باشگاه دست یافتند. از هیأت مدیره باشگاه، کارخانه فولاد خوزستان و... که تمام و کمال پشتیبان ما بودند تشکر می کنم.

* با فعالیت یک جبهه چند جبهه دیگر علیه آن موضع می گیرند

مدیرعامل فولاد خوزستان در مورد اینکه سکوها در فصل جاری خیلی علیه تیم موضع گرفتند و در بازی با ذوب آهن هم این اتفاق افتاد خاطرنشان کرد:  در فولاد ۵-۶ جبهه داریم که اگر هر طرف مشغول به کار شوند جبهه های دیگر دست به مخالفت می زنند و در این راستا روی سکوها هم عواملی دارند. چیزی که رسالت ما است این است که بر اساس سیاست کلان شرکت فولاد که مالک باشگاه است قدم برداریم. بر این اساس حرکت می کنم و گزارش عملکردمان را به مالک باشگاه عرضه می کنیم. حواسمان به هواداران واقعی و افراد دلسوزی که فولاد را دوست دارند هست و برای آنها احترام ویژه ای قائل هستیم. تلاش می کنیم با بهترین نتیجه آنها را خوشحال کنیم. وقتی به بودجه تیم های اول و دوم جدول نگاه می کنیم متوجه می شویم که تفاوتی به اندازه زمین تا آسمان وجود دارد. هر چقدر پول بدهید همانقدر هم آش می خورید. سیاستی که ما به خرج دادیم برای استان خوزستان بسیار مفید خواهد بود. 

*۹۵ درصد تیم امسال بومی بودند

وی در مورد اینکه فولاد خوزستان امسال جوانگرایی کرده است، گفت:  اگر دوستان توجه کنند این حرکت را تحسین می کنند. سیاست امسال ما همانند سال قبل بومی گرایی بوده است. تیم بزرگسالان ما ۹۵ درصد بومی استان است. کادرفنی هم همین شرایط را دارد. در فوتبال دنیا باشگاه هایی که دارای آکادمی هستند سعی می کنند بازیکنان را به تیم بزرگسالان تزریق کنند تا هم از لحاظ اقتصادی از این امر بهره ببرند و هم از توانایی آکادمی خود استفاده کنند. سه سال است که بر اساس صلاحدید باشگاه سعی کردیم تمامی بازیکنان و کادرفنیکه جذب می کنیم بومی استان باشند. با این کار هزینه ای که صورت می گیرد در اختیار مردم استان است. می دانید فقر زیادی در استان وجود دارد و ما با این کار با یک تیر دو هدف زدیم. بازیکنان بومی که مستعد هستند و وضع مالی مناسبی ندارند به پیشرفت می رسند و در آینده می توانند از لحاظ مالی هم شرایط خوبی داشته باشند. اعتقاد داریم این سیاست بسیار خوب است و این کار فرصتی برای استانی است که شاید بالای ۶۰-۷۰ درصد مردم آن در فقر به سر می برند. این کار دعای خیر را برای افرادی که به دنبال خدمت به فوتبال خوزستان هستند به همراه دارد.

* استقلال و پرسپولیس کمتر از ۱۰۰ میلیارد هزینه نکردند

اژدری زاده در پاسخ به این سوال که پورموسوی در مصاحبه خود در واکنش به شعار ها علیه مدیریت اعلام کرد اژدری زاده نمی تواند به زمین بیاید و گل بزند؟ اظهار داشت: ظرفیت ورزشگاه غدیر ۵۰ هزار نفر است و معمولا ۲-۳ هزار نفر به ورزشگاه می آیند. در این شرایط ۴۰-۵۰ نفر معترض می شود و نمی توان گفت آنها همه هواداران باشگاه هستند. برخی از این افراد سن کمی دارند و تحت تاثیر برخی تحریکات صورت گرفته قرار می گیرند. خیلی از این افراد شاید نتوانند به خوبی مسائل را تحلیل کنند و تحت تاثیر تحریکاتی مثل اینکه فولاد باید قهرمان شود و کسب سهمیه کند قرار بگیرند. اول شدن و کسب سهمیه نیاز به ابزار خاص خودش دارد. درخواست می کنم یک روز هزینه های تیم قهرمان و مثلا استقلال را بررسی کنید. مطمئنا این دو تیم با مربیان و بازیکنان خوب خارجی که جذب کردند  کمتر از ۱۰۰ میلیارد هزینه نداشتند. تمام این کارها هزینه هایی به همراه دارد. با بودجه کم می توان کار خوب کرد اما باید قدم به قدم جلو رفت. امسال تیم ما نسبت به قبل جوانتر بود و خیلی از بازیکنان تغییر کردند. تیم نیاز به زمان دارد تا بتواند به شرایط تاکتیکی هماهنگی برسد. پورموسوی درست می گوید. اهداف ما کاملا مشخص است. هماهنگی و صمیمیت خوبی بین بازیکنان و کادرفنی وجود دارد. همه تلاش می کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند. 

* فدراسیون به جای جریمه مالی باشگاه ها تیم ها را از حضور هواداران محروم کند

مدیر عامل باشگاه فولاد خوزستان یاد آور شد: صدا و سیما فوتبال های خارجی را به طور کامل پخش می کند. گاهی می بینیم تیمی ۳-۴ گل دریافت می کند اما هواداران در نهایت در پایان مسابقه تیم خود را تشویق می کنند.  این خیلی با رفتار غیر حرفه ای و احساسی که گاهی در ورزشگاه های ایران اتفاق می افتد فرق دارد. هوادار و تماشاگر فوتبال حق اعتراض دارد اما هیچ کسی حق توهین به دیگری را ندارد. به داور، بازیکن، مربی، مدیر و ... نباید توهین کرد. از فدراسیون درخواست می کنم به جای اینکه بعد از فحاشی به داور باشگاه جریمه مالی شود تیم را از بازی با حضور هوادار محروم کنند. باید فرهنگ سازی شود. اگر یک سال این کار را انجام دهیم و هوادار بداند در قبال کار غیر معقول و ناهنجار خود جریمه می شود کم کم فرهنگ سازی می شود و ورزشگاه ها فضای بهتری پیدا می کنند. خیلی از هواداران و علاقمندان فوتبال  به دلیل جو موجود در ورزشگاه و حضور برخی افراد که فحاشی می کنند به ورزشگاه ها نمی آیند. باید به سمتی برویم که کسی حق توهین به دیگری را نداشته باشد. هیچ کدام از عوامل برگزاری بازی از نفر اول باشگاه گرفته تا بازیکن و مربی و... نباید مورد بی احترامی قرار بگیرند.

*هواداران هم باید از فوتبال اروپا الگو بگیرند

وی افزود: رسانه ها باید فرهنگ سازی کنند و نباید اخبار مربوط به فحاشی را پوشش دهند. در این شرایط کم کم فوتبال به شرایط استاندارد می رسد. اعتراض را با فحاشی متفاوت می دانم. ما در فوتبال از اروپا الگو بر می داریم هواداران هم باید از رفتار هواداران اروپایی الگو بگیرند. در اروپا اعتراض با  زدن سوت و دست ابراز می شود. در فوتبال هم برد هست و هم باخت. این مسئله دلیل بر این نیست که کسی بخواهد فحاشی کند. فوتبال  این نیست که تیمی در خانه بازنده نشود.

*افرادی که هتاکی کردند از جایی تحریک شدند

اژدری زاده یادآور شد: اینکه یک عده هتاک هستند دلیل بر این نیست که یک تیم همیشه برنده شود.  افرادی که این رفتار را کردند از جایی تحریک و شارژ شدند. ذوب آهن را در خانه خودش بردیم. در بازی بازگشت مقابل این تیم با شرایط بد جوی به تساوی رسیدیم. به جای اینکه تیم را تشویق کنند تا در ادامه مسابقات روحیه داشته باشد شروع به فحاشی کردند.  افراد بزرگتر و دارای قدرت تحلیل بیشتر نباید اجازه دهند افرادی که سن کمتری دارند تحریک شوند و اقدام به فحاشی کنند. باید همه برای این اتفاق فرهنگ سازی کنند تا ورزشگاه های ما روز به روز بهتر شوند. تنها راه جلوگیری از این اتفاق این است که به جای جریمه مالی باشگاه ها بعد از فحاشی هواداران را از حضور در ورزشگاه محروم کنند. همه عوامل حاضر در فوتبال و همه انسان ها محترم هستند و نباید به کسی فحاشی کرد. هیچ کسی حق فحاشی به دیگری را ندارد.  رسانه ها باید پیش قدم شوند و در موج افراد قلیلی که فحاشی می کنند قرار نگیرند. اگر این کارها را بکنیم می بینیم که کم کم شرایط ورزشگاه ها بهبود پیدا می کند و وضعیت بهتر خواهد شد.

* بر اساس سیاست های مالک باشگاه در مورد آینده تیم تصمیم می گیریم

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به این سوال که تکلیف همکاری با پورموسی در فصل آینده چیست، گفت: قرارداد ما با پورموسوی دو ساله است اما در هر صورت فصل باید تمام شود و کنار یکدیگر بنشینیم و صحبت کنیم. هیأت مدیره جلسه بگذارد و مالک شرکت هم ارزیابی و تصمیم گیری کند. بر اساس سیاست کلانی که به ما ابلاغ می شود تیم را می بندیم. در این چند سال بر اساس سیاست کلان مالک باشگاه کار کردیم. به غیر از آن من و پورموسوی نمی توانیم کاری انجام دهیم. همه ما بر اساس سیاست های مالک باشگاه عمل می کنیم. اگر امکانش باشد تلاش می کنیم تیم را قوی تر ببندیم.

* فوتبال ایران شوره زاری است که فقط یک گل به نام فولاد دارد

وی یادآور شد: باز هم تاکید می کنم برای خدمت به استان باید همچنان بازیکنان بومی را حفظ کنیم و به محصولات آکادمی اطمینان کنیم. باید این نفرات را برای سال های بعد پروش دهیم. فوتبال ایران مثل شوره زاری است که یک گل در آن قرار دارد که فولاد خوزستان است. فولاد آکادمی خوبی دارد و از محصول این آکادمی هر سال استفاده می کند و تیم های آکادمی آن هم همیشه بهترین نتیجه را می گیرند. بازیکنان بزرگی در آینده از آکادمی فولاد پرورش خواهد یافت و شرایط روز به روز بهتر می شود.

* به عملکرد تیم ملی در جام جهانی امید زیادی دارم

باید در پایان صحبت هایم بگویم که به عملکرد تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه امید زیادی دارم. بلافاصله بعد از اتمام لیگ اردوهای تیم ملی طبق برنامه کارلوس کی روش باید آغاز شود و با کسب یک آمادگی مناسب نتایج خوبی در این مسابقات بگیریم. خواهش می کنم رسانه ها کمک کنند تا بتوانیم با یک حمیت و هم نوایی و کار گروهی تیم ملی نتایج خوبی بگیرد و از این مسئله همه در کنار هم لذت ببریم.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

حاتمی از تراکتورسازی جدا شد

۱۳۹۷/۰۴/۳۰ ۰۲:۱۷

مهاجم کهنه کار تیم تراکتورسازی جدایی خود از این تیم را اعلام کرد.

 

رقم قرارداد قابل توجه فوریستر با تراکتور

۱۳۹۷/۰۴/۳۰ ۰۲:۰۰

تراکتورسازان بابت خرید هافبک انگلیسی باید پول قابل توجهی خرج کنند.

واکنش گسترشی ها به تصمیم زنوزی چه خواهد بود؟

۱۳۹۷/۰۴/۳۰ ۰۱:۵۷

اولین تنش پس از واگذاری سهمیه گسترش به ماشین سازی واکنش گسترشی ها به این اتفاق پیش بینی می شود.

زندگینامه پر فراز و نشیب مهاجم ایرلندی تراکتورسازی

۱۳۹۷/۰۴/۳۰ ۰۱:۵۴

مهاجم جدید تراکتورسازی زندگی پر فراز و نشیبی را تجربه کرده است.

ماشین سازی لیگ برتری شد

۱۳۹۷/۰۴/۳۰ ۰۱:۵۲

همه چیز برای لیگ برتری شدن ماشین سازی مهیاست.

اعلام زمان مراسم معارفه امیری در ترابزون‌اسپور ترکیه

۱۳۹۷/۰۴/۲۹ ۲۲:۲۲

یک ساعت ترکیه ای ساعت و روز مراسم معارفه بازیکن جدید ایرانی باشگاه ترابزون اسپور را اعلام کرد.

پیروزی استقلال مقابل حریف ترکمنستانی

۱۳۹۷/۰۴/۲۹ ۲۰:۴۸

تیم فوتبال استقلال در آخرین دیدار تدارکاتی خود در اردوی ترکیه به پیروزی رسید.

تساوی فرش‌آرا و حفاری در جدال بالانشین‌ها - ارژن، پارسیان را ۶ تایی کرد

۱۳۹۷/۰۴/۲۹ ۲۰:۱۸

هفته سوم لیگ برتر فوتسال با برگزاری چهار دیدار به پایان رسید.

رئیس باشگاه ترابزون اسپور: با امیری به توافق نهایی رسیدیم

۱۳۹۷/۰۴/۲۹ ۱۷:۲۶

رئیس باشگاه ترابزون اسپور از توافق نهایی با هافبک ملی پوش پرسپولیس خبر داد.

مجیدی در سوگ پدر عزادار شد

۱۳۹۷/۰۴/۲۹ ۱۷:۲۲

پدر پیشکسوت تیم فوتبال استقلال دارفانی را وداع گفت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد