باقری: قضیه طارمی خیلی بهتر از اینها می‌توانست رقم بخورد - باید برانکو و باشگاه بخواهند که بمانم

مربی پرسپولیس گفت: یکسری تصمیمات احساسی هم به بازیکن ضرر می‌زند و هم به باشگاه و قضیه طارمی خیلی بهتر از اینها می‌توانست رقم بخورد.

باقری: قضیه طارمی خیلی بهتر از اینها می‌توانست رقم بخورد - باید برانکو و باشگاه بخواهند که بمانم

به گزارش هوادار، جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس و تمدید قرارداد برانکو ایوانکوویچ از مهمترین اتفاقاتی بود که در روز های اخیر در پرسپولیس رخ داد که هر یک بازتاب های مختلفی در رسانه ها داشت. کریم باقری که به رک گویی در فوتبال ایران معروف است نظرات جالبی در مورد اتفاقات اخیر پیرامون تیمش دارد.

از بازی با سیاه جامگان شروع کنیم، به سختی موفق به شکست حریف شدید و فاصله تان را با رقبا باز هم افزایش پیدا کرد.
هر هفته بازی های مان سخت است چرا که همه تیم ها تلاش می کنند بهترین عملکرد را مقابل پرسپولیس داشته باشند. از طرفی ما هم سعی می کنیم در هر بازی بهترین عملکرد را در کنار نتیجه خوب داشته باشیم که خدا را شکر این هفته موفق شدیم حریف سخت کوش مان را با گل دقایق پایانی شکست دهیم. هدف این بوده و هست که بازی به بازی بهتر شده و پیشرفت کنیم تا به هدف اصلی مان که تکرار قهرمانی است برسیم.

پرسپولیس آنقدر خوب شده که هوادارانش به نتیجه ای غیر از برد راضی نیستند، این مسئله کار شما را سخت تر نمی کند؟
تمام مجموعه تیم هدفش این بوده و هست که رضایت هواداران را جلب کند. این تفکر در تیم ما وجود دارد که برای بدست آوردن دل هواداران  تلاش کرده و نتیجه بگیریم و چیزی با ارزش تر از این موضوع وجود ندارد. خدا را شکر در این چند وقت هواداران از نتایج تیم راضی بوده اند و این جای خوشحالی دارد اما مسلما کار ما را هم سخت تر می کند. بازیکنان به خوبی این موضوع را درک کرده و تلاش خود را بیشتر می کنند.

تمدید قرارداد برانکو ایوانکوویچ رضایت خیلی از هواداران پرسپولیس را در پی داشته است، شما این اتفاق را چطور ارزیابی می کنید؟
باشگاه دنبال این بود که قرارداد برانکو را تمدید کند و همه ما می دانیم که برانکو یک مربی حرفه ای است و در این مدتی که سرمربیگری پرسپولیس را بر عهده گرفته توانسته تیم را متحول کرده و نتایج خوبی بدست بیاورد. باشگاه در چند روز اخیر سعی کرد شرایط تمدید قرارداد برانکو را فراهم کند و امیدوارم او بتواند در ادامه برنامه های خود را در پرسپولیس پیاده کرده و به اهدافش در تیم برسد.

شما هم این قول را می دهید که در دو سال آینده در کنار برانکو بمانید؟
قرارداد من تا پایان این فصل است . تصیمم گیرنده در مورد آینده فقط من نیستم و باید خود برانکو و باشگاه بخواهند که در کادرفنی بمانم.

در روز های اخیر برداشت های مختلفی در مورد جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس صورت گرفته، به نظر شما طارمی می ماند بهتر بود یا اینکه باشگاه باید او را می فروخت تا سود ببرد؟
قضیه مهدی به نظر من خیلی بهتر از اینها می توانست اتفاق بیفتد تا هم برای باشگاه خوب باشد و هم برای مهدی. بعضا متاسفانه تصمیمات احساسی درست یا غلط گرفته می شود که هم به بازیکن ضرر می زند و هم به باشگاه. متاسفانه رفت وآمدهای طارمی در پرسپولیس هم برای خودش و هم تیم حواشی زیادی داشته و دیدید که باشگاه هم خیلی آسیب دید تا حدی که از دو پنجره نقل وانتقالاتی محروم شدیم. مهدی هم ۴ ماه محروم شد. با همه این مسائل من فکر می کنم تصمیمات بهتری می توانست در مورد انتقال مهدی از سوی خود او و باشگاه گرفته شود. به هر حال به هر نحوی که بود مهدی از پرسپولیس رفت. خیلی از بازیکنان  به پرسپولیس آمدند و رفتند اما باشگاه بزرگی خود را حفظ کرده و مسیرش را ادامه داد. هم اکنون بازیکنان پرسپولیس تمام تلاش خود را می کنند تا موفقت های تیم ادامه پیدا کند. ما چار ه ای نداریم جز اینکه با داشته های مان کنار بیاییم و امیدوارم باشگاه بتواند به هر نحوی که شده محرومیت نقل وانتقالاتی را حل کند تا بتوانیم حداقل تابستان بازیکن جدید جذب کنیم.

 شما سعی نکردید طارمی را راضی کنید که بماند؟
این موضوع در حیطه کاری من نبود که بخواهم به آن وارد شوم. هر بازیکن آزاد است که در مورد آینده اش تصمیم بگیرد و مهدی هم خودش خواست که برود. تکرار می کنم که بازیکنان زیادی به پرسپولیس آمدند و رفتند اما این تیم بزرگی خودش را حفظ کرده و به راهش ادامه می دهد.

عده ای از هواداران پرسپولیس در شبکه های اجتماعی علیه طارمی موضع گیری کرده اند و اعتقاد دارند طارمی با رفتنش از پرسپولیس به این تیم خیانت کرد چرا که وقتی باشگاه به خاطر او محروم شده، مهدی هم باید می ماند. نظر شما چیست؟
به هر حال اتفاقی است که رخ داده و تماشاگران و کارشناسان آزادند نظرات شان را مطرح کنند و باید به همه این نظرات احترام گذاشت. باشگاه و بازیکن تصمیم گرفتند این انتقال انجام شود. امیدوارم در آینده اتفاقاتی بیفتد که هم به نفع باشگاه باشد و هم به نفع بازیکن. هر بازیکنی تصمیم به جدایی می گیرد، طوری برود که حرف و حدیثی به همراه نداشته باشد و خیلی حرفه ای عمل کند.

عملکرد خط حمله پرسپولیس در غیاب مهدی طارمی مثبت بوده است یا نه؟
علیپور که می بینید خیلی عالی کار کرده و گل های زیادی برای پرسپولیس به ثمر برساند. او بهترین گلزن فعلی لیگ هم است. در کنار علیپور، منشا هم خیلی سعی کرده که در زمین موثر باشد و انصافا هم پرتلاش ظاهر می شود. شاید از منشا توقع بیشتری در امر گلزنی می رود اما او همه تلاش خود را در این زمینه می کند. در کل عملکرد خط حمله در این فصل خیلی خوب بوده است.

 پرسپولیس با توجه به محرومیتی که از جذب بازیکن دارد می تواند در آسیا همانند فصل پیش مدعی باشد؟
مسلما کارمان در آسیا خیلی سخت است. مجبوریم با این اتفاق کنار بیاییم و با داشته های فعلی مان راهی این رقابت ها شویم. خودتان می دانید که تیم های عربی چقدر در زمینه جذب بازیکن هزینه می کنند و اگر هم در نتیجه گیری موفق هستند به خاطر بازیکنان خارجی خوبی است که به خدمت می گیرند.فصل پیش هم اگر ما به الهلال باختیم به خاطر عملکرد خیلی خوب بازیکنان خارجی این تیم بود. طبیعی است که اگر ما هم بتوانیم بازیکن خوب جذب کنیم شانس موفقیت مان خیلی بیشتر می شود. به هر حال باید با داشته های مان کنار بیاییم و بازیکنان هم همه تلاش شان را بکنند تا نتایج خوبی در لیگ قهرمانان کسب کنیم.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

دیدار فولاد و پیکان به دلیل گردو غبار شدید لغو شد

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۳:۳۰

دیدار تیم های فولاد خوزستان و پیکان به دلیل گردو غبار شدید لغو شد.

آجورلو با ساغلام دیدار کرد

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۳:۲۷

سرمربى جدید تراکتورسازى که شب گذشته وارد ایران شد صبح امروز با مدیرعامل باشگاه دیدار کرد.

واکنش فتاحی به لغو دیدار فولاد- پیکان

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۳:۲۲

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ توضیحاتی را درباره احتمال لغو دیدار تیم های فوتبال فولاد و پیکان ارائه داد.

چمنیان:۴۰۰ استعداد در خطر به هدر رفتن هستند

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۳:۰۱

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان می گوید که باید به تیم های پایه توجه کرد و آنها را به حال خود رها نکرد.

ترکیب استقلال اعلام شد؛ بازگشت رحمتی به دروازه

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۵۴

ترکیب تیم فوتبال استقلال برای بازی با پدیده مشخص شد.

ساغلام: بیش از هر چیزی به حمایت و آرامش نیاز داریم

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۳۲

گزینه سرمربی گری تراکتورسازی گفت: از هوادارانمان می خواهم در این مقطع از تیم محبوبشان حمایت کنند چون بیش از هر چیزی به حمایت و آرامش نیاز داریم.

شکایت سایپا از میزبانی تراکتورسازی تبریز

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۲۸

باشگاه سایپا از میزبانی نامناسب باشگاه تراکتورسازی تبریز به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت می کند.

حاتم: هواداران تراکتورسازی به علی دایی توهین کردند - رفتار آنها شرم‌آور بود

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۲۵

سرپرست تیم فوتبال سایپا گفت:تماشاگران تراکتورسازی تبریز از ابتدا تا پایان مسابقه به علی دایی سرمربی تیم ما و اسطوره فوتبال ایران توهین کردند.

تغییر در هیئت مدیره تراکتورسازی؛ کریمیان رفتنی می‌شود

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۱۸

با تغییرات به وجود آمده در سپاه عاشورای تبریز، هیئت مدیره تراکتورسازی هم دستخوش تغییراتی می شود.

شگفتی سالام از استقبال هواداران تراکتورسازی

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۱۲

گزینه سرمربیگری تراکتورسازی گفت: در استانبول آوازه محبوبیت تراکتورسازی را شنیده بودم و می دانستم که این باشگاه هواداران پرشوری دارد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد