باوفا: می‌توانستیم در کرواسی مدال‌های بیشتری برای کشتی بگیریم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان، گفت: بهترین برداشت را از حضور در تورنمنت بین‌المللی کرواسی داشتیم.

باوفا: می‌توانستیم در کرواسی مدال‌های بیشتری برای کشتی بگیریم

به گزارش هوادار، حمید باوفا، درباره ارزیابی اش ازعملکرد فرنگی کاران جوان در تورنمنت کرواسی، گفت: با توجه به اینکه این رقابت ها به عنوان یکی از مسابقات سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در رده سنی بزرگسالان برگزار می شد کشتی گیران مطرحی در  آن حضور داشتند و محک خوبی برای جوانان ۱۸-۱۷ ساله ما بود. 

وی ادامه داد: بچه های ما در این مسابقات با قهرمانان بزرگ دنیا تنه به تنه شدند که باعث رشد آنها می شود. تجربه خوبی برای تک تک بچه ها بود چه کسانی که مدال گرفتند و چه آنها که مدال نگرفتند؛ بهترین برداشت را از این تورنمنت داشتیم. 

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان تصریح کرد: حضور در این رقابت ها به فرنگی کاران ما کمک می کند تا در مسابقات آینده بتوانند نتایج بهتری کسب کنند البته توقع من از برخی کشتی گیران بیشتر بود و در یکی دو وزن می توانستیم بهتر کار کنیم و مدال های بیشتری بگیریم، اما در مجموع بچه ها کشتی های خوبی گرفتند و نشان دادند به این خودباوری رسیده اند که توانایی درخشش در هر رقابتی را دارند. 

باوفا درخصوص پر شدن خلاء بین رده سنی جوانان و بزرگسالان گفت: خوشبختانه در این سال ها با حمایت هایی که فدراسیون کشتی داشته است و از طرفی همدلی بین کادرهای فنی تیم های ملی این دوره انتقال به خوبی طی شده و اکنون بسیاری از فرنگی کاران جوان ما عضو تیم ملی بزرگسالان هستند که نشان از یک کار زیربنایی دارد. هرقدر این فاصله کمتر شود که خوشبختانه در این سال ها شده است این دوره انتقال بهتر انجام می شود و باعث قدرتمندتر شدن تیم ملی بزرگسالان خواهد شد. 

وی افزود: رابطه خوبی بین کادرهای فنی تیم های ملی وجود دارد و با حمایت هایی که فدراسیون در این سال ها داشته است مسیر پیش رو را بدون وقفه طی کردیم. هرچه بتوانیم این دوره انتقال از جوانان به بزرگسالان را کمتر کنیم و با تنش کمتری انجام شود تیم قدرتمندتری را در بزرگسالان خواهیم داشت. بسیاری از جوانان ما اکنون جزء مدعیان وزن خود در رده سنی بزرگسالان هستند. 

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان درباره برنامه های تیمش در روزهای پایانی سال گفت: ۲ هفته دیگر انتخابی تیم ملی جوانان برگزار می شود و بعد از آن اردوهای تیم ملی را آغاز خواهیم کرد تا به بهترین شکل برای مسابقات آسیایی و جهانی آماده شویم. در هر صورت به عنوان مدافع دو دوره عنوان قهرمانی جهان باید به میدان برویم که توقعات را از ما بالا می برد، اما تلاش می کنیم این استرس به کشتی گیران منتقل نشود تا با اتکا به توانایی خودشان روی تشک بروند.

 تیم ملی جوانان ایران با  ۸ کشتی گیر در تورنمنت کرواسی شرکت کرد که در پایان توسط پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا، میلاد رضانژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره و محمد ناقوسی در وزن ۷۷ صاحب مدال برنز شد.

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

میزبان‌های رقابت های نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا معرفی شدند

۱۳۹۸/۰۱/۰۵ ۱۱:۴۱

اتحادیه جهانی کشتی میزبان های رقابت های کشتی آزاد و فرنگی زیر ۱۵ سال، نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا را معرفی کرد.

پنجمین مرحله اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برگزار می شود

۱۳۹۸/۰۱/۰۵ ۱۱:۳۲

پنجمین مرحله اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان برای شرکت در رقابت های آسیایی چین روزهای ۵ تا ۱۸ فروردین ماه سال ۹۸ در محل خانه کشتی عبداله موحد مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود.

رضایی: کسب عنوان قهرمانی آسیا را به مردم استان گلستان تقدیم می‌کنیم

۱۳۹۸/۰۱/۰۴ ۱۹:۴۳

علیرضا رضایی، سرمربی تیم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال کشورمان کسب مقام قهرمانی این تیم در مسابقات قهرمانی آسیا را به مردم استان گلستان تقدیم کرد.

احمد بذری به مدال طلا رسید/ تلاش نوری، سوادکوهی و فروتن برای کسب طلا

۱۳۹۸/۰۱/۰۴ ۱۲:۰۸

احمد بذری به مدال طلای وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا در مغولستان دست یافت.

اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان آغاز شد

۱۳۹۸/۰۱/۰۴ ۱۱:۵۵

اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا در چین از امروز در خانه کشتی عبدالله موحد آغاز می شود.

مرگ دلخراش ۴ کشتی‌گیر در سانحه رانندگی در ماسوله

۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۲۱:۲۰

در پی سانحه دلخراش تصادف شب گذشته(جمعه، دوم فروردین) در ماسوله، متأسفانه ۴ کشتی گیر کشورمان جان به جان آفرین تسلیم کردند.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا / یزدانی و زنگنه نقره‌ای شدند، مرادی به مدال برنز رسید

۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۷:۱۹

در ادامه مسابقات کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا، یزدانی و زنگنه به مدال نقره رسیدند و مرادی صاحب نشان برنز شد.

قهرمان کشتی ساحلی جوانان جهان درگذشت

۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۳:۳۸

قهرمان کشتی ساحلی جوانان جهان و نفر دوم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد جوانان شب گذشته در اثر سانحه رانندگی درگذشت.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا /یزدانی و زنگنه فینالیست شدند؛ مرادی به دیدار رده‌بندی راه یافت

۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۲:۳۰

در ادامه رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا، امیر محمد یزدانی و نوید زنگنه فینالیست شدند و محمد مرادی به دیدار رده بندی راه یافت.

کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا / یک طلا و یک برنز برای ایران در روز نخست رقابت‌ها

۱۳۹۸/۰۱/۰۲ ۱۹:۱۳

ارشک محبی به مدال طلای وزن ۹۲ کیلوگرم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا دست یافت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد