باوفا: می‌توانستیم در کرواسی مدال‌های بیشتری برای کشتی بگیریم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان، گفت: بهترین برداشت را از حضور در تورنمنت بین‌المللی کرواسی داشتیم.

باوفا: می‌توانستیم در کرواسی مدال‌های بیشتری برای کشتی بگیریم

به گزارش هوادار، حمید باوفا، درباره ارزیابی اش ازعملکرد فرنگی کاران جوان در تورنمنت کرواسی، گفت: با توجه به اینکه این رقابت ها به عنوان یکی از مسابقات سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در رده سنی بزرگسالان برگزار می شد کشتی گیران مطرحی در  آن حضور داشتند و محک خوبی برای جوانان ۱۸-۱۷ ساله ما بود. 

وی ادامه داد: بچه های ما در این مسابقات با قهرمانان بزرگ دنیا تنه به تنه شدند که باعث رشد آنها می شود. تجربه خوبی برای تک تک بچه ها بود چه کسانی که مدال گرفتند و چه آنها که مدال نگرفتند؛ بهترین برداشت را از این تورنمنت داشتیم. 

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان تصریح کرد: حضور در این رقابت ها به فرنگی کاران ما کمک می کند تا در مسابقات آینده بتوانند نتایج بهتری کسب کنند البته توقع من از برخی کشتی گیران بیشتر بود و در یکی دو وزن می توانستیم بهتر کار کنیم و مدال های بیشتری بگیریم، اما در مجموع بچه ها کشتی های خوبی گرفتند و نشان دادند به این خودباوری رسیده اند که توانایی درخشش در هر رقابتی را دارند. 

باوفا درخصوص پر شدن خلاء بین رده سنی جوانان و بزرگسالان گفت: خوشبختانه در این سال ها با حمایت هایی که فدراسیون کشتی داشته است و از طرفی همدلی بین کادرهای فنی تیم های ملی این دوره انتقال به خوبی طی شده و اکنون بسیاری از فرنگی کاران جوان ما عضو تیم ملی بزرگسالان هستند که نشان از یک کار زیربنایی دارد. هرقدر این فاصله کمتر شود که خوشبختانه در این سال ها شده است این دوره انتقال بهتر انجام می شود و باعث قدرتمندتر شدن تیم ملی بزرگسالان خواهد شد. 

وی افزود: رابطه خوبی بین کادرهای فنی تیم های ملی وجود دارد و با حمایت هایی که فدراسیون در این سال ها داشته است مسیر پیش رو را بدون وقفه طی کردیم. هرچه بتوانیم این دوره انتقال از جوانان به بزرگسالان را کمتر کنیم و با تنش کمتری انجام شود تیم قدرتمندتری را در بزرگسالان خواهیم داشت. بسیاری از جوانان ما اکنون جزء مدعیان وزن خود در رده سنی بزرگسالان هستند. 

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان درباره برنامه های تیمش در روزهای پایانی سال گفت: ۲ هفته دیگر انتخابی تیم ملی جوانان برگزار می شود و بعد از آن اردوهای تیم ملی را آغاز خواهیم کرد تا به بهترین شکل برای مسابقات آسیایی و جهانی آماده شویم. در هر صورت به عنوان مدافع دو دوره عنوان قهرمانی جهان باید به میدان برویم که توقعات را از ما بالا می برد، اما تلاش می کنیم این استرس به کشتی گیران منتقل نشود تا با اتکا به توانایی خودشان روی تشک بروند.

 تیم ملی جوانان ایران با  ۸ کشتی گیر در تورنمنت کرواسی شرکت کرد که در پایان توسط پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا، میلاد رضانژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره و محمد ناقوسی در وزن ۷۷ صاحب مدال برنز شد.

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

کشتی قهرمانی اروپا| روسیه قهرمان کشتی آزاد شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۰۹:۵۳

هوادار گزارش می دهد، تیم روسیه به عنوان قهرمانی رقابت‌های کشتی آزاد اروپا دست یافت.

کشتی قهرمانی آسیا| برنامه مسابقات آزاد و فرنگی اعلام شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۱۱:۰۲

هوادار گزارش می دهد، برنامه رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی آسیا در هند اعلام شد.

اولین اردوی تیم ملی کشتی آزاد ناشنوایان برگزار می شود

۱۳۹۸/۱۱/۲۳ ۱۰:۱۶

هوادار گزارش می دهد، اولین اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی آزاد (بزرگسالان و امید) ناشنوایان در قزوین برگزار می شود.

کشتی قهرمانی قاره آفریقا| الجزایر در کشتی آزاد و فرنگی بعنوان قهرمانی رسید

۱۳۹۸/۱۱/۲۱ ۱۰:۲۵

هوادار گزارش می دهد، تیم های کشتی آزاد و فرنگی الجزایر قهرمان رقابت های بزرگسالان آفریقا در سال ۲۰۲۰ شدند.

طاها آکگول: مادرم بزرگترین پشتیبان من است/ به حضور در المپیک امیدوارم

۱۳۹۸/۱۱/۲۰ ۱۰:۳۶

هوادار گزارش می دهد، طاها آکگول قهرمان سنگین وزن ترکیه که به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه شانه دوران مصدومیت خود را طی می کند، از امیدواری خود به حضور در المپیک توکیو خبر داد.

معوقات ۱۷ داور کشتی پرداخت شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۰ ۱۰:۳۲

هوادار گزارش می دهد، با پیگیری فدراسیون کشتی معوقات ۱۷ داور پرداخت شد.

از دست نوشته‌های جهان پلوان تختی رونمایی شد

۱۳۹۸/۱۱/۱۵ ۱۳:۲۷

هوادار گزارش می دهد، مراسم رونمایی از دست نوشته‌های جهان پهلوان تختی و تجلیل از پیشکسوتان کشتی در کمیته ملی المپیک برگزار شد.

تست دوپینگ کشتی‌گیر مدال‌آور سوئد مثبت شد

۱۳۹۸/۱۱/۱۵ ۱۲:۱۵

هوادار گزارش می دهد، تست دوپینگ کشتی‌گیر مدال‌آور سوئد در المپیک ریو مثبت شد.

سوریان: مسیر سختی برای رسیدن به المپیک داریم/ یزدانی جای نگرانی ندارد

۱۳۹۸/۱۱/۱۵ ۱۱:۲۰

هوادار گزارش می دهد، نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: برای کسب سهمیه مسیر سختی در پیش خواهد بود، اما تمام تمرکز ما این است همه سهمیه‌ها را بگیریم.

بنا: قهرمانان واقعی شهدا هستند/ مربی ایران بهترین است

۱۳۹۸/۱۱/۰۸ ۱۳:۵۳

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: قهرمان‌های واقعی همین جوان هایی هستند که جانشان را برای ما دادند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد