با حضور لالوویچ؛ وبینار کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد/پیشنهاد ایران برای تعویق مسابقات جهانی

هوادار گزارش می دهد، وبینار کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی با حضور نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد.

با حضور لالوویچ؛ وبینار کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد/پیشنهاد ایران برای تعویق مسابقات جهانی

به گزارش هوادار و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، وبینار (ویدیو کنفرانس اینترنتی) کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی بعد از ظهر امروز (به وقت ایران) با حضور نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی، علی اکبر دودانگه نماینده فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران، میخائیل مامیاشویلی نایب رئیس اتحادیه جهانی کشتی و رئیس فدراسیون کشتی روسیه، ریچ بندر مدیر اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا، دانیل ایگالی قهرمان المپیک و جهان و سایر اعضاء برگزار شد.

در این وبینار که اکثر مباحث مطرح شده در آن در حد پیشنهاد بود، ابتدا در مورد برگزاری مسابقات نوجوانان در سطح قاره‌ای و جهانی تبادل نظر شد که همه‌ی اعضاء با توجه به زمان از دست رفته و همچنین حفظ سلامتی ورزشکاران درخواست بر لغو این مسابقات داشتند.

در ادامه در مورد برگزاری مسابقات جوانان گفت و گو شد که بیشتر نظر اعضاء بر این بود که با توجه به اهمیت این رده‌ی سنی و اینکه از آینده‌های کشتی هستند، مسابقات برگزار شود.

بیشترین چالش در این جلسه در مورد برگزاری مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۰ و در مهرماه سال جاری بود که نماینده روسیه موافق برگزاری این رقابت ها بود و نمایندگان ایران و آمریکا با توجه به اینکه درگیر ویروس کرونا هستند و تمامی باشگاه‌ها بسته است، مخالف برگزاری این مسابقات بودند.

علی اکبر دودانگه به عنوان نماینده فدراسیون کشتی گفت: در حال حاضر باشگاه‌های ما تعطیل هستند و هنوز مشخص نیست که چه زمانی فعالیت‌های کشتی در ایران آغاز خواهد شد و در صورتی که حتی این اجازه نیز صادر شود، کشتی‌گیران ما زمان کافی برای آماده سازی و تمرین ندارند، ما فرصت نداریم که رقابت‌های انتخابی را انجام و اردوهای خود را برگزار کنیم. در ادامه بندر نماینده کشتی آمریکا نیز با نماینده کشورمان هم نظر بود و بحث در این مورد به نتیجه نرسید.

در ادامه نماینده فدراسیون کشتی ایران پیشنهاد داد تا مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۱ و چهار ماه بعد از بازی های المپیک برگزار شود.

دودانگه که بعنوان نماینده رسمی فدراسیون کشتی ایران در این جلسه حضور داشت با اشاره به اینکه سلامتی کشتی گیران مهمترین اولویت ما است، گفت: هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا در دولت ما اجازه بازگشایی باشگاه‌ها و فعالیت کشتی را نداده و ما تابع سیاست‌های آن ها هستیم و اگر این اجازه هم صادر شد، ما نمی‌توانیم که با فشار به کشتی گیران باعث ضرب خوردگی و مصدومیت آنها بشویم.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد در سال ۲۰۲۰ رقابت های جهانی داشته باشیم تکلیف سهمیه این مسابقات و همچنین سهمیه‌های المپیک که به نفرات برتر رقابت های جهانی سال ۲۰۱۹ داده‌اید ،چگونه خواهد بود.

دودانگه در این جلسه به طور کامل از مواضع کشتی ایران دفاع کرد تا در این برهه حساس، کشورهای دیگر بر تصمیم گیری اتحادیه جهانی کشتی در حالی که شرایط ایران به دلیل ویروس کرونا به حالت عادی بازنگشته است، تأثیرگذار نباشند.

در پایان این جلسه چند ساعته با توجه به اینکه نظرات سه قطب برتر کشتی دنیا (ایران، روسیه، آمریکا) با هم همسو نبود، در تمامی موارد از جمله رقابت های رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان جمع بندی و تصمیم گیری نهایی بعمل نیامد و قرار شد در روزهای آینده، کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی بار دیگر در این رابطه تشکیل جلسه دهد.

افزودن نظر

اخبار کشتی

نامه صالحی‌امیری به اتحادیه جهانی کشتی برای تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی

۱۳۹۹/۰۴/۱۸ ۱۲:۴۶

هوادار گزارش می دهد، رئیس کمیته ملی المپیک با ارسال نامه‌ای به رئیس اتحادیه جهانی کشتی خواستار تائیدیه تغییر رنگ مدال کمیل قاسمی شد.

قهرمان کشتی فرنگی به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد

۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۰۸:۱۷

هوادار گزارش می دهد، قهرمان گرانقدر کشتی فرنگی کشورمان که درگیر بیماری کرونا شده، به بیمارستان مسیح دانشوری که ویژه بیماران کرونایی است، منتقل شد.

یزدانی به بازار بزرگ ایران پیوست

۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ۱۴:۲۳

هوادار گزارش می دهد، قهرمان کشتی آزاد جهان و المپیک برای فصل جدید لیگ برتر به تیم بازار بزرگ ایران پیوست.

بازار بزرگ ایران ۱۲ کشتی گیر را جذب کرد

۱۳۹۹/۰۴/۰۹ ۱۵:۲۳

هوادار گزارش می دهد، مسئولان تیم بازار بزرگ ایران قرارداد ۱۲ کشتی گیر را برای شرکت در لیگ برتر کشتی آزاد ثبت کردند.

با درخواست محمدی؛ حضور مربیان تیم ملی کشتی آزاد در لیگ ممنوع شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۹ ۱۳:۰۸

هوادار گزارش می دهد، مربیان تیم ملی کشتی آزاد در لیگ برتر این رشته حضور نخواهند داشت.

سرپرست هیأت کشتی استان هرمزگان مشخص شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۱۳:۳۷

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون کشتی در حکمی مجتبی عامری را بعنوان سرپرست هیأت کشتی استان هرمزگان منصوب کرد.

ادامه فعالیت کشتی گیران برای کمک به مردم مناطق محروم

۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۱۴:۵۵

هوادار گزارش می دهد، فعالیت کشتی گیران در قالب موسسه خادمین علی ابن ابیطالب(ع) برای کمک به مردم مناطق محروم همچنان ادامه دارد.

رئیس هیأت کشتی مازندران مشخص شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۱۳:۳۷

هوادار گزارش می دهد، با رأی اعضای مجمع عسکری محمدیان بعنوان رئیس جدید هیأت کشتی استان مازندران انتخاب شد.

سرپرست هیأت کشتی خوزستان منصوب شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ۱۳:۱۷

هوادار گزارش می دهد، با حکم رئیس فدراسیون کشتی، اردوان صاحب بعنوان سرپرست هیأت استان خوزستان منصوب شد.

رئیس هیأت کشتی خوزستان استعفاء کرد

۱۳۹۹/۰۴/۰۲ ۱۵:۳۷

هوادار گزارش می دهد، سید حسین مرعشیان از ریاست هیأت کشتی استان خوزستان استعفاء کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد