برترین دوومیدانی‌کاران سال ۲۰۱۸ جهان معرفی شدند(عکس)

اتحادیه جهانی دوومیدانی برترین ورزشکاران این رشته در سال ۲۰۱۸ را معرفی کرد.

برترین دوومیدانی‌کاران سال ۲۰۱۸ جهان معرفی شدند(عکس)

به گزارش هوادار، مراسم بهترین های دوومیدانی در سال ۲۰۱۸ در موناکو برگزار شد که در پی آن «الیود کیپچوگه»، دونده استقامتی کنیایی که با ۲:۰۴:۱۷ ساعت برنده ماراتن لندن شده بود و در ماراتن برلین با زمان ۲:۰۱:۳۹ ساعت رکورد جهان را جا به جا کرد به عنوان بهترین دوومیدانی کار مرد سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

در قسمت زنان نیز «کاترینه ایبارگن» به عنوان بهترین ورزشکار زن سال معرفی شد. این ورزشکار کلمبیایی که به بهترین بودن در پرش سه گام بسنده نکرد، امسال با بهترین های پرش طول نیز به رقابت پرداخت و توانست در این ماده نیز در صدر برترین ها قرار گیرد. وی در هر دو ماده ی پرش افقی در بازی های آمریکای شمالی و منطقه کارائیب و جام قاره ای به پیروزی رسید و به فینال دایموند لیگ نیز راه یافت. «ایبارگن» موفق شد در فاصله ی ۲۴ ساعت به دو مقام قهرمانی در دو شهر مختلف دست یابد.

*برترین دوومیدانی کاران جوان

درادامه ی معرفی بهترین ها و در قسمت جوانان جهان جایزه «رایزینگ استار» بهترین ورزشکار مرد به «آرماند دوپلانتیس»، پرنده پرش با نیزه ی سوئدی رسید. این پرنده امسال موفق شد عنوان قهرمان بزرگسالان اروپا را از آن خود کند. دوپلانتیس در یک مسابقه سه مرتبه رکورد زیر بیست ساله های جهان را – که پیش از این در اختیار خودش بود - شکست. وی با پیشی گرفتن از «سرگئی بوبکا»، در هر سه پرش خود ۵.۹۵ متر، ۶.۰۰ متر و ۶.۰۵ متر پرید و رکورد جهان را جا به جا کرد. این ورزشکار جوان سوئدی در مسابقات قهرمانی جهان در تمپره فنلاند با ۵.۸۲ متر قهرمان شد و در دایموند لیگ کشور خود در استکهلکم سوئد با شکست رقبای سر سخت بزرگسال خود به پیروزی رسید.

در ادامه «سیدنی مک لالین» به عنوان بهترین ورزشکار زن جوان سال در جهان انتخاب شد و جایزه ی «رایزین استار» را به دست آورد. رکورد ۴۰۰ متر با مانع زیر بیست ساله های جهان با ۵۲.۷۵ ثانیه نه تنها سریع ترین زمان ثبت شده ی این ماده در سال جاری محسوب می شود بلکه جزو ده رکورد برتر و سریع جهان در طول تاریخ نیز به حساب می آید. این ورزشکار آمریکایی سال ۲۰۱۸ را با بهترین رکورد زیر بیست ساله های جهان در ۲۰۰ متر داخل سالن و فضای باز ، ۴۰۰ متر داخل سالن و فضای باز، ۴۰۰ متر با مانع و ۳۰۰ متر داخل سالن به پایان رساند.

*برترین مربی جهان

همچنین در قسمت انتخاب بهترین مربی، «جو ویجیل»، مربی پنجاه ساله ی آمریکایی که هدایت دو تیم المپیک آمریکا را به عهده داشت و هفت مرتبه عنوان قهرمانی صحرا نوردی جهان و ۵ عنوان قهرمانی بازی های «پن امریکن» را برای آمریکا به دست آورد به عنوان بهترین مربی سال انتخاب شد.
«اولین کلودیو پرس»، دبیر کل هیئت دو و میدانی «پن امریکن» از پوئرتو ریکو، به دلیل تلاش های بی وقفه اش برای پیشرفت و ترقی زنان در دو و میدانی، جایزه بهترین زن جهان در سال ۲۰۱۸ را کسب کرد.

*برترین عکس سال دوومیدانی

در انتها نیز جایزه بهترین عکس سال در دوومیدانی نیز به «فلیکس سانچز آرراسولا»، عکاس اسپانیایی که پیروزی «سلمون بارگا» را در مسابقات بین المللی «خوان موگرسا» شکار کرده بود، تعلق گرفت.

 

 

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

جام جهانی پاراتیراندازی؛ صعود دختران و پسران ایرانی از مرحله حذفی تپانچه خفیف ۵۰ متر

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۲۰:۰۷

پاراتیراندازان کشورمان توانستند به مرحله مقدماتی دوم تپانچه خفیف ۵۰ متر رقابت های جام جهانی العین صعود کنند.

گرندپری شمشیربازی؛ سابریست های ایرانی به جدول اصلی رسیدند

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۹:۲۸

مسابقات گرندپری شمشیربازی اسلحه سابر از امروز در قاهره آغاز و هر ۳ نماینده کشورمان به جدول اصلی راه یافتند.

ویزا ندادن به پاکستانی ها دردسرساز شد- میزبانی مسابقات جهانی از هند گرفته شد

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۵:۵۱

کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد به دلیل عدم صدور ویزا برای ورزشکاران پاکستانی جهت حضور در مسابقات جهانی تیراندازی، میزبانی رقابت های بین المللی از هند گرفته می شود.

سجادی: طراحی لباس فرم کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ را به مسابقه می‌گذاریم

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۱۱:۵۸

سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو از اعلام عمومی برای طرح لباس های فرم کاروان ورزشی ایران در المپیک توکیو خبر داد.

پایان دور دوم رقابت های آزاد ایروفلوت با ۳ برد برای ایرانی ها

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۰۱:۵۱

دور دوم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با سه برد، سه تساوی و یک شکست برای نمایندگان ایران به پایان رسید.

لیست تیم‌ها و چوگان‌بازان دختر برای جام نوروز اعلام شد

۱۳۹۷/۱۲/۰۳ ۰۱:۲۸

اسامی تیم ها و چوگان بازان حاضر در سومین دوره رقابت های چوگان بانوان، جام نوروز اعلام شد.

کسب سهمیه المپیک از مسابقات جهانی تیراندازی برداشته شد

۱۳۹۷/۱۲/۰۲ ۲۲:۱۴

به دلیل عدم حضور پاکستان در مسابقات جهانی تیراندازی، سهمیه المپیک از این رقابت ها برداشته شد.

اسکی قهرمانی جهان؛ تیم ملی صحرانوردی به مرحله نهایی نرسید

۱۳۹۷/۱۲/۰۲ ۲۲:۰۹

رقابت های اسکی صحرانوردی قهرمان جهانی در رشته اسپرینت در سیفلد اتریش برگزار شد و درنهایت نمایندگان ایران نتوانستند به مرحله نهایی این مسابقات صعود کنند.

یک ایرانی در کمیته فنی ژیمناستیک هنری آسیا

۱۳۹۷/۱۲/۰۲ ۱۷:۵۱

در جلسه ای در کمیته اجرایی کنفدراسیون ژیمناستیک آسیا، حمیدرضا هاشمی به عنوان عضو کمیته فنی ژیمناستیک هنری مردان آسیا انتخاب شد.

دختران و پسران کماندار فردا در راه مسابقات کشورهای اسلامی

۱۳۹۷/۱۲/۰۲ ۱۳:۴۹

تیم ملی تیراندازی با کمان کشورمان بامداد فردا جمعه به مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی اعزام می شود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد