بررسی کامل نقل و انتقالات زمستانی ۵ مدعی قهرمانی؛ سپاهان همچنان پیشتاز

هوادار گزارش می دهد - در این یادداشت وضعیت نقل و انتقالاتی ۵ تیم مدعی لیگ برتر را مورد بررسی قرار داده ایم.

بررسی کامل نقل و انتقالات زمستانی ۵ مدعی قهرمانی؛ سپاهان همچنان پیشتاز

به گزارش هوادار، زمان نقل و انتقالات لیگ برتر و لیگ دسته اول در نیم فصل از تاریخ ۱۶ دی تا ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ است و باشگاه ها می توانند در صورت داشتن جای خالی در فهرست اسامی تا سقف ۶ بازیکن آزاد را جذب و با رعایت سایر شرایط آئین نامه در کمیته نقل و انتقالات ثبت نمایند. با توجه به متن یاد شده که از سوی سازمان لیگ اعلام شده، کمتر از دو هفته به پایان نقل و انتقالات زمستانی تیم های لیگ برتر فوتبال ایران باقی مانده است. با نزدیک شدن به روزهای پایانی نقل و انتقالات، فعالیت تیم ها در زمینه جذب و فروش بازیکنان افزایش می یابد و به همین بهانه می خواهیم وضعیت فعلی تیم های مدعی در بازار نقل و انتقالات زمستانی را مورد بررسی قرار دهیم:

سپاهان: کهکشانی سازی، مورد علاقه ترین کار ژنرال!

امر قلعه نویی در هر تیم سرمربی بود آن تیم به تیمی کهکشانی تبدیل شده است. از تراکتورسازی تا استقلال و اینک در سپاهان شاهد یک تیم کهکشانی با هدایت امیر قلعه نویی هستیم. در نقل و انتقالات تابستانی، تیم سپاهان مهره های شاخص بسیاری را به خدمت گرفت. این تیم که در فصل های اخیر نتایج قابل توجهی کسب نکرده بود، عزم خود را در نقل و انتقالات تابستانی جزم کرد تا دست پر وارد مسابقات شود. حاصل این کار نیز کسب رتبه نخست نیم فصل اول بود. همانند نقل و انتقالات تابستانی، سپاهانی ها در  نقل و انتقالات زمستانی هم بسیار فعال هستند. آنها هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی جزو بهترین های بازار به شمار می روند. علی قربانی، محمد ابراهیمی و محمد مسلمی پور، محسن مسلمان ۴ بازیکنی هستند که تا اینجا به تیم سپاهان پیوسته اند تا در نیم فصل دوم با پیراهن این تیم در لیگ برتر حضور پیدا کنند. با نگاهی دقیق تر به سه خرید سپاهان که به نظر نمی رسد نفرات زیاد دیگری به آن در ادامه اضافه شود می توانیم پی به این نکته مهم ببریم که زردپوشان اصفهان در دور برگشت لیگ برتر هیچ مشکلی از بابت بازیکن نخواهند داشت و در هر پست نفرات فیکس و رزرو به اندازه کافی دارند. جلال الدین علی محمدی و میلاد سرلک جدا شده های سپاهان در نقل و انتقالات زمستانی هستند که به نظر نمی رسد چندان مشکلی برای قلعه نویی و تیمش ایجاد کند.

شایعات و احتمالات: جدایی احتمالی رسول نویدکیا از سپاهان، مهمترین شایعه نقل و انتقالاتی این روزهای سپاهان است.

پدیده: یحیی همچنان چراغ خاموش پیش می رود

یحیی گل محمدی فصل گذشته هدایت تراکتورسازی را بر عهده گرفت که از حضور در نقل و انتقالات محروم بود. او به اجبار از بازیکنان تیم پایه در تیم اصلی خود استفاده کرد و حاصل این ریسک بزرگ در شرایطی که بسیاری از ستاره ها، تیم را ترک کرده بودند، یک رتبه نه چندان قابل قبول در پایان نیم فصل بود. تراکتوری ها به یحیی فرصت ادامه کار ندادند و این مربی در میانه های راه تبریز را ترک کرد. پس از استراحت چند ماهه، گل محمدی هدایت پدیده را در لیگ هجدهم بر عهده گرفت. پدیده در شرایطی پای به مسابقات گذاشت که به شدت با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کرد. این اتفاق باعث شد تا پدیده فروغ چندانی در نقل و انتقالات تابستانی نداشته باشد. با وجود همه این مشکلات، پدیده با ۳۱ امتیاز در رده دوم  نیم فصل اول لیگ هجدهم قرار گرفت. گل محمدی که در این سال ها همواره در تیم هایی حضور یافته که در زمینه جذب بازیکن با مشکل مواجه بوده اند، در نقل و انتقالات زمستانی فصل جاری با پدیده نیز چنین شرایطی را تجربه می کند. پدیده برای ماندن در کورس قهرمانی نیاز به تقویت دارد اما تا کنون تنها میلاد فرهانی را به جمع یاران خود اضافه کرده است. در مقابل محمد ناصری، محمدرضا خلعتبری و سعید جلالی راد بازیکنانی هستند که پدیده را ترک کرده اند و هیچ شکی نیست که عدم حضور ناصری و خلعتبری به شدت می تواند روی عملکرد پدیده در تقابل با مدعیان قهرمانی تاثیر سو داشته باشد.

شایعات و احتمالات: با توجه به اینکه پدیده فعالیت چندانی در نقل و انتقالات زمستانی نداشته، شایعه و احتمال قابل ذکری در مورد این تیم وجود ندارد.

پرسپولیس؛ رهایی از بند محرومیت با سرعت باد

پرسپولیس از حضور در نقل و انتقالات تابستانی محروم بود. این موضوع باعث شد تا سرخ پوشان در مقطعی که چند ستاره خود را از دست داده بود به شدت با کمبود بازیکن در طول نیم فصل اول مواجه شود. پرسپولیس با رهایی از بند محرومیت نقل و انتقالاتی در نقل و انتقالات زمستانی حضور بسیار پر رنگ و قدرتمندانه ای داشت. مهدی شریفی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، مهدی شیری، ماریو بودمیر، سینا مریدی، سعید کریمی و محمد نادری لیست بلند بالای خریدهای زمستانی پرسپولیس را تشکیل می دهند. با حضور بازیکنان یاد شده در ترکیب پرسپولیس، برانکو تیمی متفاوت تر از آن چه که در نیم فصل اول شاهد بودیم را به میدان خواهد فرستاد. گادوین منشا، احسان علوان زاده، احمد بهاروندی و شاهین عباسیان ۴ بازیکنی هستند که تا به اینجا از پرسپولیس جدا شده اند. کاملا مشخص است که جدایی این بازیکنان نمی تواند هیچ تاثیر سویی در عملکرد تیم برانکو داشته باشد. در میان مدعیان قهرمانی لیگ هجدهم پرسپولیس را باید برترین تیم در نقل و انتقالات زمستانی بدانیم. در این روزهای منتهی به پایان مهلت نقل و انتقالات، باید دید که آیا پرسپولیس بازیکن دیگری نیز به خدمت خواهد گرفت یا خیر؟ البته به نظر نمی رسد که سرخ پوشان با وجود این خریدها نیازی به جذب بازیکن جدید داشته باشند.

شایعات و احتمالات: تنها شایعه و احتمال نقل و انتقالاتی پیرامون تیم پرسپولیس گمانه زنی هایی است که در مورد تیم آینده گادوین منشا، مهاجم مازاد برانکو در رسانه ها مطرح است.

تراکتورسازی؛ با زنوزی هوای فوتبال آذربایجان آفتابی است

تراکتورسازی در تابستان سال جاری به بخش خصوصی واگذار شد. محمدرضا زنوزی، مالک متمول باشگاه گسترش فولاد سهام باشگاه تراکتورسازی را خریده و مالک این باشگاه بزرگ شد. با حضور زنوزی در راس مالکیت باشگاه تراکتورسازی همه در انتظار ساخته شدن تراکتوری کهکشانی بودند. این یکی از وعده های ابتدایی زنوزی نیز بود. زنوزی برای عمل به وعده یاد شده به زمان زیادی نیاز نداشت. آنتونی استوکس، احسان حاج صفی، اشکان دژاگه، ایمان سلیمی، رضا آقابابایی، علی عبدالله زاده، علیرضا نقی زاده، لی هری اروین، محسن فروزان، محمد اهل شاخه، محمد طیبی، مسعود شجاعی، هری فورستر، یوسف سیدی، یوکیا سوگیتا، ایمان سلیمی بازیکنانی بودند که تراکتور با جذب آنها در تابستان فصل جاری به سوپر استار نقل و انتقالات تابستانی تبدیل شد. در چنین شرایطی، پیش بینی حضور قدرتمندانه آنها در نقل و انتقالات زمستانی امر چندان سختی نبود. بازگرداندن آنتونی استوکس به تبریز آغاز فعالیت نقل و انتقالاتی تراکتوری ها در زمستان بود. این خود یک برد بزرگ برای سرخ پوشان فوتبال آذربایجان به شمار می رفت. با توجه به محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی پیش از شروع لیگ هجدهم تراکتوری ها با وجود عملکرد بسیار خوب در نقل و انتقالات تابستانی، در طول دور رفت رقابت های لیگ برتر با کمبود بازیکن در برخی از پست ها مواجه بودند. این بود که آنها نقل و انتقالات زمستانی را نیز به شدت جدی گرفته و بازیکنان سرشناس دیگری را هم به تیم شان اضافه کردند. سید احمد موسوی، محمدرضا اخباری و کوین کنستانت چهار خرید زمستانی تراکتورسازی به شمار می روند و به نظر می رسد که حداقل دو بازیکن سرشناس دیگر نیز تا پایان مهلت تعیین شده به تراکتورسازی ملحق شوند. علیرضا حیدری، یوسف سیدی و محمد مسلمی پور نیز سه بازیکنی هستند که در نقل و انتقالات زمستانی از تراکتورسازی جدا شدند.

شایعات و احتمالات: فسخ قرارداد اروین و جذب یک بازیکن خارجی جدید مهمترین احتمالی است که این روزها در مورد نقل و انتقالات تیم تراکتورسازی وجود دارد. البته حضور رضا قوچان نژاد در تراکتورسازی نیز مدت زیادی است که در رسانه ها مطرح است اما هنوز مذاکره طرفین نتیجه مشخصی نداشته است. البته شنیده شده که تراکتوری ها همچنان برای جذب گوچی تلاش می کنند.

استقلال؛ جنگ داخلی، مخرب تر از جنگ خارجی!

استقلال در شرایطی که باید بیشترین فعالیت را در بین مدعیان قهرمانی داشته باشد، تا این لحظه هیچ فعالیت مثبتی در نقل و انتقالات زمستانی نداشته است. این تیم در نقل و انتقالات تابستانی الحاجی گرو، الهیار صیادمنش، امیرحسین اسماعیل زاده، روح الله باقری، سینا خادم پور، طارق همام، علی کریمی، فرشاد محمدی مهر، مارکوس نویمایر، محمد دانشگر، مرتضی آقاخان، مرتضی تبریزی و میثم تیموری را به خدمت گرفت. با وجود تعداد زیاد ورودی ها، استقلال استفاده چندانی از این خریدها نداشت و تعداد بسیار کمی از خریدهای تابستانی این تیم توانستند در طول بازی های دور رفت برای آبی ها مفید باشند. استقلال از نظر امتیازی فاصله ۶ امتیازی با صدرنشینان دارد و برای جبران این فاصله امتیازی باید با قدرت بیشتری در دور برگشت حضور یابد. این تیم اما تا این لحظه حتی یک بازیکن هم جذب نکرده است. در روزهایی که استقلالی ها با انواع جنگ های داخلی اعم از مصاحبه های مدیران فعلی علیه مدیران قبلی و بالعکس و البته نارضایتی بازیکنانشان از پرداخت نشدن مطالبات خود مواجه هستند، حضور فعال در نقل و انتقالات زمستانی به کلی فراموش شده بود تا اینکه اسماعیل گونکالوس ،مهاجم اهل گینه و امید نورافکن به آبی ها اضافه شدند. در کنار این ورودی های اندک، استقلال مارکوس نویمایر، الحاجی گرو و جابر انصاری را در نقل و انتقالات زمستانی از دست داده است. انتظار می رود که استقلال در میان مدعیان قهرمانی، فعال ترین تیم در روزهای پایانی نقل و انتقالات زمستانی باشد. البته عملکردی که تا کنون از این تیم دیده ایم، این انتظار را کمی بعید به نظر می رساند.

 

شایعات و احتمالات: با جذب یک مهاجم خارجی و امید نورافکن تقریبا می توان گفت حتی شایعه ای دیگر در اطراف استقلال برای بازیکنان مد نظر وجود ندارد!

 

 

 

 

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

تارتار و دستیارانش از هدایت پیکان استعفا کردند

۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۱۶:۱۴

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم فوتبال پیکان با این تیم خداحافظی کرد.

مهدی: ذوب آهن نامه کناره گیری به ما نداده است/ ایفمارک بخواهد کووید برک را برمی داریم

۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۱۱:۵۹

هوادار گزارش می دهد، مسؤول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: باشگاه ذوب آهن تاکنون نامه کناره گیری اش از لیگ برتر را به ما نداده است.

گزارش AFC از اولین پزشکان زن در مسابقات مردان/ هراتیان: شاهد انقلاب بزرگی هستیم

۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۱۱:۵۷

هوادار گزارش می دهد، کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به اولین پزشکان زن حاضر در مسابقات مردان پرداخت که دو ایرانی در این لیست حضور داشتند.

احتمال بازگشت آزمون به ترکیب زنیت مقابل لاتزیو

۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۱۱:۲۰

هوادار گزارش می دهد، یک رسانه روس خبر داد مهاجم ایرانی زنیت احتمال دارد در بازی امشب مقابل لاتزیو بازی کند.

پیگیری پرونده خلیل‌زاده در کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال

۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۱۱:۱۸

هوادار گزارش می دهد، پس از جدایی شجاع خلیل‌زاده با دریافت فسخ یکطرفه از پرسپولیس، مدیریت باشگاه به پیگیری وضعیت قرارداد این بازیکن پرداخت.

سیماک: آزمون باید آمادگی جسمانی اش را بالا ببرد

۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۱۱:۰۵

هوادار گزارش می دهد، سرمربی زنیت روسیه پیش از دیدار با لاتزیو در لیگ قهرمانان اروپا درباره آخرین وضعیت مهاجم ایرانی اش صحبت کرد.

جام حذفی پرتغال| صعود یاران عابدزاده و علیپور با غلبه بر پنافیل

۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۰۸:۰۷

هوادار گزارش می دهد، ماریتیمو در رقابت های جام حذفی پرتغال در دیدار مقابل پنافیل در وقت های اضافی پیروز شد و راهی مرحله بعد شد.

پیروانی: داوران قدرت خود را به پرسپولیس نشان ندهند/ معجزه کرونا را هم دیدیم

۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۰۸:۰۲

هوادار گزارش می دهد، مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از داوران نمی خواهیم تبعیض قائل شوند اما قدرت خود را هم به پرسپولیس نشان ندهند.

قلعه نویی: من را محاکمه کردند کی روش را قهرمان ملی/۱۳ سال جنگیدم اما نگذاشتند به تیم ملی بروم

۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۰۷:۰۷

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان گفت: کارم با تیم ملی نیز تمام شده بود و برای این اتفاق ۱۳ سال جنگیدم ولی این اجازه را ندادند که از سپاهان جدا شوم.

آذری: امیدوارم سه چهار کوه یخ نصیب مددی شود/ فکری و مجیدی با نکونام رقابت زیرجلدی دارند

۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۰۷:۰۵

هوادار گزارش می دهد، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: مربیان استقلال مثل فکری و مجیدی یک رقابت زیرجلدی با نکونام دارند که این موضوع روی حساسیت بازی گذشته تاثیر داشت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد