سکوت هافبک نفت آبادان شکست

بغلانی:هر بازیکنی کمالوند خواست باشگاه گرفت- بازیکنان دهه ۷۰ فی‌سبیل‌الله بازی کردند نه ما- در مورد بازوبند کاپیتانی حقایق را نگفتند

بازیکن تیم فوتبال نفت آبادان گفت: امسال همه چیز برای موفقیت نفت ابادان مهیا بود و هر بازیکنی را که کمالوند می‌خواست باشگاه جذب کرد.

بغلانی:هر بازیکنی کمالوند خواست باشگاه گرفت- بازیکنان دهه ۷۰ فی‌سبیل‌الله بازی کردند نه ما- در مورد بازوبند کاپیتانی حقایق را نگفتند

به گزارش هوادار، حسین بغلانی بازیکن با سابقه نفت آبادان در گفت وگویی در خصوص آخرین شرایط این تیم و همچنین اتفاقاتی که در فصل گذشته رخ داد صحبت های زیر را انجام داد:
 - لیگ هفدهم برای صنعت نفت چطور شروع شد؟
خیلی متفاوت تر از سالهای قبل به استقبال لیگ برتر رفتیم، اختیار بسیاری از موضوعات با آقای کمالوند بود و مدیریت باشگاه با این هدف که امسال نتایج بهتری نسبت به ادوار گذشته بگیریم فضا را برای سرمربی تیم کاملا باز گذاشته بود.
- فضای باز برای سرمربی دقیقا به چه معناست؟
یعنی اینکه هر تصمیمی که سرمربی می گرفت اجرایی و بدون هیچ مقاومتی پذیرفته می‎ شد، مجموعه باشگاه ابتدای امسال بیشتر از هر زمانی تلاش کرد تا تیم موفق باشد، به عنوان مثال کافی بود سرمربی اسم بازیکنی را بیاورد سریع شرایط جذب مهیا می‎ شد، یا هیچ تیمی به اندازه صنعت نفت به اردوی آماده سازی نرفت، ما نزدیک به ۴۰ روز زندگی اردویی داشتیم، کردان کرج، ترکیه، تهران و بروجرد اردوهای پیش از فصل صنعت نفت بودند تازه اگر ماندگاری تیم در هتل فردوسی تهران در نیم فصل را هم در نظر بگیرید این روزها به عدد ۵۰ نزدیک می شوند، هزینه ۵۰ روز در اردو بودن، آن هم اردویی که بخشی از آن در خارج از کشور بوده سرسام آور است و تامین این هزینه‎ ها گواه این موضوع است که در ابتدای فصل مدیریت باشگاه هیچ چیزی برای موفقیت تیم کم نگذاشت. در کنار اینها ما شاهد بودیم که بهترین تجهیزات تمرینی از سوی باشگاه خریداری شد و با تلاش شبانه روزی همین مدیریت و کارگران زحمتکش، زمین پیروز و ورزشگاه نیز آماده شدند. 
- اما آقای کمالوند در گفتگوهای مختلف این پیشرفت ها و حرکت های رو به جلو را ماحصل فعالیت خودش عنوان می کرد.
با نهایت احترامی که برای آقای کمالوند قائل هستم اما در فوتبال روز دنیا مگر می شود بدون هزینه کرد باشگاه و همراهی مدیریت قدم از قدم برداشت، شما فرض را بر این بگذارید که باشگاه هزینه جذب بازیکنان خارجی را نمی داد، یا پولی برای دایرکردن اردوهای مختلف پرداخت نمی کرد، آیا سرمربی می توانست بدون پول چنین شرایطی را تجربه کند؟ بهتر است واقع بین باشیم و شرایط را آنطور که هست ببینیم نه به آن صورتی که برخی فضاهای مجازی به دنبال القای آن به هواداران هستند.
 - از اردوهای پیش فصل گفتی، گویا در اردوی ترکیه اختلاف نظرهایی در خصوص دادن بازوبند کاپیتانی از سوی شما به مرتضی اسدی بوجود آمده بود، فراز کمالوند گفته بود که به خواسته خودت این کار را انجام دادی.
ببینید اصلا بحث بازوبند کاپیتانی مطرح نیست و من همیشه به بازیکنان بزرگترم احترام می گذارم، کما اینکه همه شاهد بودند صمیمی ترین دوست من در تیم صنعت نفت آبادان بازیکن بزرگی مثل کرار جاسم بود. مسئله این است که موضوعات مربوط به این اتفاقات به صورت حقیقی و صادقانه مطرح نشد و همین موضوع باعث دلخوری جمعی از هواداران شد به صورتیکه به خاطر این اتفاق در فضاهای مختلف از من گلایه می کردند به هر صورت این اتفاق تمام شد و مطمئن هستم که هواداران صنعت نفت بسیار فهیم هستند و خودشان همه رویدادها را به درستی تجزیه و تحلیل می کنند.

- گویا بعد از این اتفاق هیچگاه رابطه دوستانه ای میان شما و سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت بوجود نیامد.
من سرباز آبادان و تیم فوتبال صنعت نفت هستم و وقتی چنین احساسی نسبت به تیم و به شهرت داشته باشی اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه ها باعث نمی شوند که از تیمت دور بشوی، به همین خاطر بود که هر تصمیمی که کادر فنی می گرفت سکوت می کردم و با وجود اینکه به لحاظ فنی سال وحشتناکی را پشت سر گذاشتم اما حتی یک بار هم اعتراض نکردم تا دل هواداران نشکند و آرامش داشته باشند.

- ولی آقای کمالوند بارها به شرایط موجود در باشگاه اعتراض کرد، اعتراض های سرمربی فصل قبل صنعت نفت به حق نبودند؟

ببینید حرف من این است که حتی اگر اعتراضی هم وجود دارد نباید این اجازه را به خود بدهیم که هواداران صنعت نفت استرس داشته باشند، آنها چه گناهی دارند که به عنوان مثال ما ۶۰درصد قراردادمان را گرفته ایم یا ۷۰درصد، من هم از تغییر پست بازی دلگیر بودم همه مرا به عنوان یک مدافع آخر می شناسند و از نیمکت نشینی دلخور، اما چرا باید این دلخوری را به هوادار انتقال بدهم، اگر هم امروز حرفی می زنم به این خاطر است که لیگ دیگر تمام شده است و حاشیه ای برای تیمم بوجود نمی آید، مربی و یا فوتبالیستی که ۵۰درصد قراردادش به اندازه درآمد تمام عمر یک کارگر زحمتکش است چرا باید به خودش اجازه بدهد که دل آن کارگر به خاطر چند مصاحبه خون شود، مردم ولی نعمت ما هستند، نباید آنها را دلخور کنیم اگر هم اعتراضی وجود دارد، قانون راه حل خودش را داشته و جنجال هیچ چیزی غیر از التهاب برای هوادار ندارد. 
- اما تیم شما در برهه ای از زمان با مشکل مالی بسیاری مواجه شد.
شما به من بگویید کدام تیم لیگ برتری امسال مشکل مالی نداشت، برخی از دوستانم در بعضی از تیم های لیگ برتری بازی می کردند که یک چهارم ما هم پول نگرفته بودند اما به احترام هواداران تیمشان سکوت می کردند، وقتی می دیدم که در این بحران مالی شدید به نسبت خیلی از تیمها دریافتی بهتری داشتیم و شخص آقای عیسی زاده مدام در حال پیگیری برای برطرف کردن مشکلات بود چرا باید به هواداران استرس وارد کنم، واقعا ارزش فوتبال آنقدر بالا هست که دل مردم را به خاطرش خون کنیم؛ آن هم مردمی که در کوچه و خیابان با آنها چشم در چشم می شویم.
- در این بین مرتضی اسدی در یکی از گفتگوهای پایان فصل عنوان کرده بود که برای تیم صنعت نفت «فی سبیل الله» کار کردیم...
بازیکنان بزرگ صنعت نفت در دهه ۵۰ و ۷۰ برای این تیم در راه خدا بازی کردند نه ما. نام هایی مثل شهید شاملی، حسین بهاریان، مرحوم صفدر بنده، نظام آزادی و بعدها مظفر شاملی، حکیم عوده پور، غلامعلی رویین تن، حسین ربیهاوی و ... برای این تیم فی سبیل الله بازی کردند و از جان مایه گذاشتند و منتی هم بر سر هواداران نداشتند، ما امروز از باشگاه و تیم صنعت نفت پول حرفه ای می گیریم و به خاطر این موضوع خدا را شاکریم.
 - می پذیری که امسال در تیم صنعت نفت ۲دستگی وجود داشت؟
به هر تقدیر خدا را شکر می کنیم که در پایان با تلاش مدیریت باشگاه و بازیکنان جایگاه خوبی را کسب کردیم و اگر حاشیه و یا اختلافی هم وجود داشت تاثیری در روند کاری تیم نگذاشت خود من بارها در پست غیرتخصصی بازی کردم و یا نیمکت نشین شدم ولی هیچکس صدایی از حسین بغلانی نشنید، اما امیدوارم در سالهای بعد بازیکنانی مثل محمد دریس، محمدرضا غبیشاوی، جعفر سلمانی و میلاد جهانی به آنچه که حق شان است برسند.
 - این روزها حرف و حدیث ها در خصوص وضعیت صنعت نفت در لیگ هجدهم بسیار است، شرایط را برای لیگ پیش رو چطور می بینی؟
بسیاری از این به قول شما حرف و حدیث ها تولید برخی افراد است که نام صنعت نفت برایشان هیچ اهمیتی ندارد و خودخواهانه به دنبال آسیب زدن به این تیم هستند، با همه این گفته ها امیدوارم در لیگ هجدهم شاهد بسته شدن تیم بهتری باشیم و تماشاگر آبادانی حداقل بدون استرس و التهاب بیرون از زمین تنها و فقط به بازی تیم شان فکر کنند و بعد از آن دیگر درگیر حاشیه های بیرون از میدان فوتبال نباشند.
-  و شرایط خود شما برای فصل بعد به چه صورت است؟ در صنعت نفت می مانی؟
باز هم تاکید می کنم من سرباز صنعت نفت هستم و هرچه دارم از این تیم و مردم آبادان است، این حرفها را نه از روی ریا و نه از روی بازی با احساسات مردم می زنم، خاک پای آبادان و مردمش هستم و همیشه اولویت اول و آخرم صنعت نفت بوده و با وجود اینکه چند پیشنهاد دارم قبل از هر چیز آبادان و صنعت نفت هستند که باید برای من تصمیم بگیرند.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

تعویق دوباره اسباب کشی تراکتورسازان به بالا شهر!

۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ۱۲:۰۸

تراکتورسازی با شکست مقابل صنعت نفت به حضور خود در میانه های جدول رده بندی تداوم بخشیده و صعودش به جمع بالانشینان را بار دیگر به تعویق انداخت.

اولین لرزه بر صندلی تقوی (عکس)

۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ۱۱:۴۵

 شب گذشته، سرمربی موقت تراکتورسازی اولین لرزه را بر صندلی فعلی خود در تیم احساس کرد.

دین ناخواسته اما شیرین سرجیو بر گردن تراکتور!

۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ۱۰:۵۸

تراکتورسازان بار دیگر به صورت کاملا ناخواسته به کمک سرمربی پرتغالی تیم صنعت نفت آبادان آمدند.

سوگیتا و توپ هایی که گل نمی شوند؛ عجله، بی دقتی یا بدشانسی؟

۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ۱۰:۳۷

هافبک تیم تراکتورسازی در بازی شب گذشته تیمش چند موقعیت خوب گلزنی را از دست داد.

در ستایش کاپیتان همه کاره نفتی ها؛ آبادان با طالب خوشحال تر است

۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ۱۰:۲۲

کاپیتان تیم صنعت نفت آبادان با احترام به تمامی بازیکنان این تیم که برای کسب برد مقابل تراکتورسازی تلاش کردند، ستاره شماره یک میدان بود.

گزارش تصویری؛ پیروزی خانگی صنعت نفت مقابل تراکتور

۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ۰۲:۲۶

صنعت نفت در هفته نهم موفق به شکست دادن میهمان پر ستاره خود شد.

سرجیو: بردن تراکتورسازی یک پیروزی بزرگ بود - باید فروتن باشیم

۱۳۹۷/۰۷/۲۸ ۲۰:۵۵

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان برد خانگی اش برابر تراکتورسازی را یک پیروزی بزرگ دانست.

محمد تقوی: فوتبال یک جنگ است - برگزاری مسابقه بدون تماشاگر اصلا خوب نیست

۱۳۹۷/۰۷/۲۸ ۲۰:۵۱

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی پیروزی حریف هفته نهم شاگردانش را تبریک گفت.

تهدید ناظر بازی صنعت نفت و تراکتورسازی به محرومیت چهار جلسه‌ای تیم آبادانی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸ ۲۰:۳۷

ناظر دیدار تیم های صنعت نفت آبادان و تراکتورسازی بعد از این که برخی خبرنگاران نسبت به گلزنی تیم آبادانی ابراز خوشحالی کردند، آن ها را به اخراج از ورزشگاه محل برگزاری این بازی تهدید کرد.

شکست دوباره تراکتورسازی مقابل صنعت نفت

۱۳۹۷/۰۷/۲۸ ۲۰:۱۰

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با حساب دو بر یک موفق شد تراکتورسازی تبریز را شکست دهد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد