بنا: امکانات در حد المپیک نیست/ استانداردها برای رسیدن به طلا پایین است

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: تمام ما، فدراسیون، کشتی‌گیران، وزارت ورزش و کمیته المپیک تمام تلاشمان را می‌کنیم، اما استاندارها برای رسیدن به طلای المپیک واقعا پایین است.

بنا: امکانات در حد المپیک نیست/ استانداردها برای رسیدن به طلا پایین است

به گزارش فارس، محمد بنا درباره ارزیابی‌اش از عملکرد فرنگی‌کاران در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی اظهار داشت: این مسابقات ۴۰ سال است برگزار می‌شود، برخی مواقع سطحش بالا بوده و برخی مواقع پایین؛ این دوره هم از نظر رقابت داخلی، کیفیت خوبی داشت و کشتی‌های مهیجی دیدیم. در کنارش تیم‌های ارمنستان، قرقیزستان، روسیه و قزاقستان هم حضور داشتند که کیفیت آنچنانی نداشتند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: در هر صورت این مسابقات یکی از مراحل مهم انتخابی تیم ملی بوده که همه به غیر از آن ۴ نفر باید شرکت می‌کردند؛ از دهم بهمن ماه نیز اولین اردوی تیم ملی را برای حضور در مسابقات پیش رو آغاز خواهد شد.

* مشخص نیست چه کسانی به المپیک اعزام خواهند شد

وی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان گفت کسانی که در این مسابقات به عنوان قهرمانی رسیدند شانس بیشتری برای حضور در المپیک خواهند داشت، عنوان کرد: کشتی ورزش سختی است و حدود ۱۸۰ روز تا المپیک فرصت داریم. سال گذشته در جام تختی چه کسانی اول شدند و در مسابقات جهانی قزاقستان چه کسانی اعزام شدند؟ آیا آن زمان می‌توانستیم بگوییم نفراتی که در جام تختی قهرمان شده‌اند ملی‌پوش جهانی خواهند بود؛ الان هم همینطور است.

بنا تصریح کرد: تمام بچه‌هایی که به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند باید امیدوار باشند. مسابقات مختلفی داریم؛ تیم ما پوست اندازی کلی داشته است و تیم جوان و با انگیزه‌ای درایم که باید برای آنها نقشه‌های بلند مدت بکشیم؛ برای بازی‌های آسایی ۲۰۲۲ و المپیک ۲۰۲۴. همه باید امیدوار باشند.

* هر قدر به المپیک نزدیک می‌شویم حساسیت‌ها به کشتی بیشتر می‌شود

وی درباره حواشی بوجود آمده در دیدار گرایی و کاویانی‌نژاد عنوان کرد: آن مسابقه حساس بود، اما گرایی خودش می‌داند که اشتباه کرده است و می‌داند چه تفکری درباره او دارم. کشتی بُرد و باخت دارد؛ مهدی علیاری هم باخت. خیلی‌ها می‌برند و می‌بازند؛ کشتی برد و باخت دارد. اگر کشتی نگذاریم می‌گویند همینطور انتخاب می‌کند، حالا هم که مسابقه گذاشته‌ایم می‌گوییم همه باید شرکت کنند پس یکی باید ببرد و یکی ببازد. 

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره امید کاروان ایران به کشتی با توجه به صحبت‌های قبلی وزیر ورزش گفت: هر قدر به المپیک نزدیک می‌شویم حساسیت‌ها نسبت به کشتی بیشتر می‌شود. صحبتی قبلا درباره توقع ۴ مدال وزیر کردم؛ کشتی آنقدر بزرگ است که توقع وزیر ورزش بی جا نبوده است. بزرگی کشتی عقبه‌ای ۶۰ - ۷۰ ساله دارد.

 

* شرایط و امکانات در حد المپیک نیست

محمدبنا ادامه داد: زمانی در اوج هستیم، زمانی در اُفت؛ باید اینها را با هم یکسان ندانست. الان شرایط و امکاناتی که وجود دارد در حد المپیک نیست. از نظر اقتصادی در تحریم هستیم، اما تمام ما، فدراسیون، کشتی‌گیران، وزارت ورزش و کمیته المپیک تمام تلاشمان را می‌کنیم، اما کمبودها در رسیدن به استاندارها برای رسیدن به طلای المپیک واقعا کم است.

وی خاطر نشان کرد: امکانات کم است و شرایط خوب نیست. بیشتر به مسائل مالی برمی‌گردد؛ فوتبال هم مشکل دارد، تمام رشته‌ها مشکل دارند. پس باید بر اساس واقعیت‌ها توقع داشته باشیم. مردم، وزارت ورزش و کمیته المپیک بدانند تمام کشتی‌گیران برای بهترین مدال می‌جنگند؛ اگر شد که هیچ، اگر هم نشد که نمی‌توانند ما را بکشند.

افزودن نظر

اخبار کشتی

بازگشت حسن یزدانی به تشک کشتی

۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۰۹:۴۶

هوادار گزارش می دهد، قهرمان کشتی جهان و المپیک ایران از پایان دوران مصدومیت و بازگشت به تمرینات خبر داد.

اعضای تیم ملی کشتی آزاد بامداد فردا به کشور باز می گردند

۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۰:۲۲

هوادار گزارش می دهد، اعضای تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان پس از کسب عنوان قهرمانی آسیا بامداد فردا سه شنبه به کشور باز می گردند.

کشتی قهرمانی آسیا| حسینی و گلیج به فینال رسیدند

۱۳۹۸/۱۲/۰۳ ۱۲:۴۹

هوادار گزارش می دهد، ۲ کشتی گیر کشورمان به دیدار فینال مسابقات ۵ وزن نخست رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا در هند راه یافتند و ۲ نماینده دیگر راهی دیدار رده بندی شدند.

کشتی قهرمانی آسیا| ۴ آزادکار ایران به نیمه نهایی راه یافتند

۱۳۹۸/۱۲/۰۳ ۱۱:۲۸

هوادار گزارش می دهد، ۴ آزادکار ایران به مرحله نیمه نهایی مسابقات ۵ وزن نخست رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا در هند راه یافتند.

خانه کشتی شماره یک کشور به نام شهید ابراهیم هادی مزین شد

۱۳۹۸/۱۲/۰۳ ۰۹:۲۶

هوادار گزارش می دهد، با همراهی و همکاری نابغه کشتی ایران و جهان عبدالله موحد خانه کشتی شماره یک کشور به نام پهلوان شهید ابراهیم هادی مزین شد.

کشتی قهرمانی آسیا| دو طلای ایران به روایت اتحادیه جهانی کشتی

۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۴:۴۶

هوادار گزارش می دهد، اتحادیه جهانی کشتی از روز نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا و دو مدال طلای ایران گزارشی منتشر کرد.

کشتی قهرمانی آسیا| سه فرنگی کار ایران به فینال راه یافتند

۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۲:۵۹

هوادار گزارش می دهد، ۳ نماینده کشورمان به فینال مسابقات روز دوم رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا در هند راه یافتند و ۲ نماینده نیز راهی رده بندی شدند.

کشتی قهرمانی آسیا| پنج فرنگی کار ایران به نیمه نهایی راه یافتند

۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۲:۲۴

هوادار گزارش می دهد، پنج نماینده کشورمان به مرحله نیمه نهایی مسابقات روز دوم رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا در هند راه یافتند.

کشتی قهرمانی اروپا| روسیه قهرمان کشتی آزاد شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۰۹:۵۳

هوادار گزارش می دهد، تیم روسیه به عنوان قهرمانی رقابت‌های کشتی آزاد اروپا دست یافت.

کشتی قهرمانی آسیا| برنامه مسابقات آزاد و فرنگی اعلام شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۱۱:۰۲

هوادار گزارش می دهد، برنامه رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی آسیا در هند اعلام شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد