بنی‌تمیم: دوپینگ صالحی‌زاده ناخواسته رخ داده- فدراسیون زورخانه‌ای مستند صحبت کند

سرپرست فدراسیون کشتی گفت: فدراسیون زورخانه‌ای بهتر است مستند صحبت و اگر سندی در مورد واگذاری کشتی پهلوانی دارد، آن را رو کند.

بنی‌تمیم: دوپینگ صالحی‌زاده ناخواسته رخ داده- فدراسیون زورخانه‌ای مستند صحبت کند

به گزارش هوادار، حمید بنی تمیم در مورد فرآیندی که در خصوص صدور حکم محرومیت چهار ساله مصطفی صالحی زاده  فرنگی کار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران طی شد، اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ آسیا از این کشتی گیر تست دوپینگ گرفته و مثبت اعلام شد. او به این موضوع اعتراض کرد و نمونه دوم را به دوحه قطر فرستادیم و صالحی زاده همراه با عیسی مومنی راهی این کشور شد تا نمونه دوم باز و بررسی شود. در هفته گذشته نمایندگان اتحادیه جهانی به صورت اینترنتی با او صحبت کردند و از روابط بین الملل مان خواستیم در این رابطه کمک کند.

وی ادامه داد: این بررسی ها به این دلیل اتفاق افتاد که صالحی زاده به شدت به مثبت شدن آزمایش دوپینگش اعتراض داشت و معتقد بود که توطئه ای علیه او صورت گرفته است، ما هم خیلی امیدوار بودیم که موضوع حل شود، چون نسبت به اخلاق و روحیات این کشتی گیر شناخت داشتیم، اما در نهایت حکم محرومیت علیه او صادر شد و همه از این موضوع متاسف و ناراحت شدیم. واقعا حیف بود جوانی که ما به سالم بودن او اعتقاد داشتیم، با این مشکل روبه رو شود. قبلا هم در کشتی، جوانان خوبی مثل امیر علی اکبری و طالب نعمت پور با چنین مسئله ای مواجه شده بودند و این برای همه ما ناراحت کننده است.

بنی تمیم با تاکید بر اینکه هم صالحی زاده و هم فدراسیون کشتی به شدت اعتقاد داشتند حتما در این موضوع اشتباهی صورت گرفته است، به تسنیم گفت: در صحت ها نمونه ها شکی نیست، چون چندین بار مورد بررسی قرار گرفت، اما اعتقادم این است که این اتفاق ناخواسته رخ داده و شاید به خاطر استفاده از پودرهای آلوده باشد. صالحی زاده ملی پوشی بود که حتی در ماه رمضان با زبان روزه تمرینات سنگین کشتی را پشت سر می گذاشت و به همین دلیل فدراسیون پیگیری های لازم را انجام داد که مشکل او برطرف شود اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد. ضمن اینکه اگر ورزشکار به اشتباهش اقرار کند، تخفیف قابل توجهی در محرومیتش لحاظ می شود، اما صالحی زاده آنقدر به خودش اطمینان داشت که هرگز زیر بار پذیرش آن نرفت و با حداکثر جریمه نیز مواجه شد.

سرپرست فدراسیون کشتی در ادامه در مورد ادعای رئیس فدراسیون زورخانه ای مبنی بر اینکه بنی تمیم زودتر از همه پای تفاهم نامه واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون زورخانه ای امضا زده است، تصریح کرد: اگر واقعا چنین نامه ای وجود دارد، بهتر است آن را مستند اعلام کنند. واقعا جای تعجب دارد حالا که ما تمام مسابقات کشوری مان را در رده های مختلف و کشتی پهلوانی را برگزار کرده ایم و امسال دیگر مسابقه ای نداریم عده ای می خواهند این موضوع را پررنگ کنند. این واقعا جای تعجب و سوال دارد، چون هر کاری که باید انجام می شده را انجام داده ایم.

بنی تمیم تاکید کرد: طبیعتاً آنقدر در حوزه اداری احاطه داریم که بدانیم تصمیم گیری در مورد چنین موضوع مهمی باید از سوی رئیس فدراسیون باشد. حتی با فرض اینکه من رئیس بعدی فدراسیون کشتی باشم، هرگز به خودم چنین اجازه ای را نخواهم داد که بدون برگزاری مجمع، در مورد واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون زورخانه ای تصمیم گیری کنم.

بنی تمیم در پایان در پاسخ به این سوال که آیا حسن بابک همچنان مدیریت تیم های ملی پایه کشتی فرنگی را برعهده دارد؟ گفت: بله، در این خصوص تغییری نداشته ایم و حسن بابک مدیر تیم های ملی است.

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

یزدانی به بازار بزرگ ایران پیوست

۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ۱۴:۲۳

هوادار گزارش می دهد، قهرمان کشتی آزاد جهان و المپیک برای فصل جدید لیگ برتر به تیم بازار بزرگ ایران پیوست.

بازار بزرگ ایران ۱۲ کشتی گیر را جذب کرد

۱۳۹۹/۰۴/۰۹ ۱۵:۲۳

هوادار گزارش می دهد، مسئولان تیم بازار بزرگ ایران قرارداد ۱۲ کشتی گیر را برای شرکت در لیگ برتر کشتی آزاد ثبت کردند.

با درخواست محمدی؛ حضور مربیان تیم ملی کشتی آزاد در لیگ ممنوع شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۹ ۱۳:۰۸

هوادار گزارش می دهد، مربیان تیم ملی کشتی آزاد در لیگ برتر این رشته حضور نخواهند داشت.

سرپرست هیأت کشتی استان هرمزگان مشخص شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۱۳:۳۷

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون کشتی در حکمی مجتبی عامری را بعنوان سرپرست هیأت کشتی استان هرمزگان منصوب کرد.

ادامه فعالیت کشتی گیران برای کمک به مردم مناطق محروم

۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۱۴:۵۵

هوادار گزارش می دهد، فعالیت کشتی گیران در قالب موسسه خادمین علی ابن ابیطالب(ع) برای کمک به مردم مناطق محروم همچنان ادامه دارد.

رئیس هیأت کشتی مازندران مشخص شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۱۳:۳۷

هوادار گزارش می دهد، با رأی اعضای مجمع عسکری محمدیان بعنوان رئیس جدید هیأت کشتی استان مازندران انتخاب شد.

سرپرست هیأت کشتی خوزستان منصوب شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ۱۳:۱۷

هوادار گزارش می دهد، با حکم رئیس فدراسیون کشتی، اردوان صاحب بعنوان سرپرست هیأت استان خوزستان منصوب شد.

رئیس هیأت کشتی خوزستان استعفاء کرد

۱۳۹۹/۰۴/۰۲ ۱۵:۳۷

هوادار گزارش می دهد، سید حسین مرعشیان از ریاست هیأت کشتی استان خوزستان استعفاء کرد.

از سایت جدید فدراسیون کشتی رونمایی شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۲ ۱۳:۳۲

هوادار گزارش می دهد، صبح امروز سایت جدید فدراسیون کشتی با حضور معاون وزیر ورزش رونمایی شد.

حسن یزدانی قهرمان مجازی جهان شد

۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ۱۰:۳۰

هوادار گزارش می دهد، حسن یزدانی قهرمان رقابت مجازی کشتی گیران در صفحه اینستاگرام اتحادیه جهانی کشتی شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد