بنی‌تمیم: دوپینگ صالحی‌زاده ناخواسته رخ داده- فدراسیون زورخانه‌ای مستند صحبت کند

سرپرست فدراسیون کشتی گفت: فدراسیون زورخانه‌ای بهتر است مستند صحبت و اگر سندی در مورد واگذاری کشتی پهلوانی دارد، آن را رو کند.

بنی‌تمیم: دوپینگ صالحی‌زاده ناخواسته رخ داده- فدراسیون زورخانه‌ای مستند صحبت کند

به گزارش هوادار، حمید بنی تمیم در مورد فرآیندی که در خصوص صدور حکم محرومیت چهار ساله مصطفی صالحی زاده  فرنگی کار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران طی شد، اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ آسیا از این کشتی گیر تست دوپینگ گرفته و مثبت اعلام شد. او به این موضوع اعتراض کرد و نمونه دوم را به دوحه قطر فرستادیم و صالحی زاده همراه با عیسی مومنی راهی این کشور شد تا نمونه دوم باز و بررسی شود. در هفته گذشته نمایندگان اتحادیه جهانی به صورت اینترنتی با او صحبت کردند و از روابط بین الملل مان خواستیم در این رابطه کمک کند.

وی ادامه داد: این بررسی ها به این دلیل اتفاق افتاد که صالحی زاده به شدت به مثبت شدن آزمایش دوپینگش اعتراض داشت و معتقد بود که توطئه ای علیه او صورت گرفته است، ما هم خیلی امیدوار بودیم که موضوع حل شود، چون نسبت به اخلاق و روحیات این کشتی گیر شناخت داشتیم، اما در نهایت حکم محرومیت علیه او صادر شد و همه از این موضوع متاسف و ناراحت شدیم. واقعا حیف بود جوانی که ما به سالم بودن او اعتقاد داشتیم، با این مشکل روبه رو شود. قبلا هم در کشتی، جوانان خوبی مثل امیر علی اکبری و طالب نعمت پور با چنین مسئله ای مواجه شده بودند و این برای همه ما ناراحت کننده است.

بنی تمیم با تاکید بر اینکه هم صالحی زاده و هم فدراسیون کشتی به شدت اعتقاد داشتند حتما در این موضوع اشتباهی صورت گرفته است، به تسنیم گفت: در صحت ها نمونه ها شکی نیست، چون چندین بار مورد بررسی قرار گرفت، اما اعتقادم این است که این اتفاق ناخواسته رخ داده و شاید به خاطر استفاده از پودرهای آلوده باشد. صالحی زاده ملی پوشی بود که حتی در ماه رمضان با زبان روزه تمرینات سنگین کشتی را پشت سر می گذاشت و به همین دلیل فدراسیون پیگیری های لازم را انجام داد که مشکل او برطرف شود اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد. ضمن اینکه اگر ورزشکار به اشتباهش اقرار کند، تخفیف قابل توجهی در محرومیتش لحاظ می شود، اما صالحی زاده آنقدر به خودش اطمینان داشت که هرگز زیر بار پذیرش آن نرفت و با حداکثر جریمه نیز مواجه شد.

سرپرست فدراسیون کشتی در ادامه در مورد ادعای رئیس فدراسیون زورخانه ای مبنی بر اینکه بنی تمیم زودتر از همه پای تفاهم نامه واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون زورخانه ای امضا زده است، تصریح کرد: اگر واقعا چنین نامه ای وجود دارد، بهتر است آن را مستند اعلام کنند. واقعا جای تعجب دارد حالا که ما تمام مسابقات کشوری مان را در رده های مختلف و کشتی پهلوانی را برگزار کرده ایم و امسال دیگر مسابقه ای نداریم عده ای می خواهند این موضوع را پررنگ کنند. این واقعا جای تعجب و سوال دارد، چون هر کاری که باید انجام می شده را انجام داده ایم.

بنی تمیم تاکید کرد: طبیعتاً آنقدر در حوزه اداری احاطه داریم که بدانیم تصمیم گیری در مورد چنین موضوع مهمی باید از سوی رئیس فدراسیون باشد. حتی با فرض اینکه من رئیس بعدی فدراسیون کشتی باشم، هرگز به خودم چنین اجازه ای را نخواهم داد که بدون برگزاری مجمع، در مورد واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون زورخانه ای تصمیم گیری کنم.

بنی تمیم در پایان در پاسخ به این سوال که آیا حسن بابک همچنان مدیریت تیم های ملی پایه کشتی فرنگی را برعهده دارد؟ گفت: بله، در این خصوص تغییری نداشته ایم و حسن بابک مدیر تیم های ملی است.

 

افزودن نظر

اخبار کشتی

جام جهانی کشتی فرنگی| ترکیب تیم روسیه مشخص شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۹ ۱۴:۲۵

هوادار گزارش می دهد، ترکیب تیم روسیه برای حضور در جام جهانی کشتی فرنگی تهران مشخص شد.

واکنش سرمربی تیم کشتی آزاد دانشگاه آزاد به منع استفاده از کشتی‌گیران خارجی

۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ۱۵:۲۱

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم کشتی آزاد دانشگاه آزاد نسبت به منع استفاده از کشتی‌گیران خارجی واکنش نشان داد.

جام جهانی کشتی فرنگی| اسامی فرنگی کاران اعلام شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۴:۰۱

هوادار گزارش می دهد، ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در جام جهانی تهران ۲۰۱۹ اعلام شد.

لیگ برتر کشتی فرنگی| اوج هیجان در شهر بادگیرها؛ قهرمان در یزد مشخص می‌شود

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۱:۲۲

هوادار گزارش می دهد، تکلیف قهرمان نوزدهمین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی فردا در شهر یزد مشخص خواهد شد.

پلاک افتخار منصور برزگر سردر منزل وی نصب شد

۱۳۹۸/۰۸/۱۴ ۱۶:۳۲

هوادار گزارش می دهد، پلاک افتخار منصور برزگر پیشکسوت کشتی ایران سر در منزل وی نصب شد.

کشتی فرنگی امیدهای جهان| دلخانی و یوسفی طلایی شدند

۱۳۹۸/۰۸/۱۲ ۰۹:۰۳

هوادار گزارش می دهد، دو نماینده کشورمان در رقابت‌های کشتی فرنگی امیدهای جهان به مدال طلا دست یافتند.

مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی ۲۲ آبان برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۸/۱۲ ۰۸:۵۵

هوادار گزارش می دهد، مرحله نیمه نهایی رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور ۲۲ آبان برگزار خواهد شدند.

هزینه ۱۴۰ هزار فرانکی میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی

۱۳۹۸/۰۷/۳۰ ۰۹:۳۰

هوادار گزارش می دهد، اتحادیه جهانی کشتی هزینه میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در تهران را حدود ۱۴۰ هزار فرانک سوئیس اعلام کرده است.

رنگرز: مشکلی برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی نداریم

۱۳۹۸/۰۷/۳۰ ۰۹:۱۰

هوادار گزارش می دهد، سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: مشکلی برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی وجود ندارد و با جذب حامیان مالی تمام هزینه‌ها توسط اسپانسر تقبل خواهد شد.

تیم‌های حاضر در جام جهانی کشتی فرنگی مشخص شدند

۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ۰۹:۳۷

هوادار گزارش می دهد، ۸ تیم حاضر در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ کشتی فرنگی که به میزبانی تهران برگزار خواهد شد مشخص شدند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد