بهاروند:‌ این ذلت را بپذیریم برای آینده فوتبال بد است/تصمیم باشگاه‌ها محرومیت و جریمه دارد اما پای آن ایستاده‌ایم

هوادار گزارش می دهد، سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: هنوز تاییدیه کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد لغو میزبانی تیم‌های ایرانی اعلام نشده است.

بهاروند:‌ این ذلت را بپذیریم برای آینده فوتبال بد است/تصمیم باشگاه‌ها محرومیت و جریمه دارد اما پای آن ایستاده‌ایم

به گزارش هوادار، حیدر بهاروند در مورد تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای لغو بازی‌های مسابقات باشگاهی در ایران و بازی تیم‌های ایرانی در زمین بی‌طرف اظهار داشت: این تصمیم غیرقانونی بوده و برای اعضای کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده تا آنها تایید کنند اما تاییدیه آنها هنوز مشخص نشده که ان‌شاءالله تا روز یکشنبه مشخص خواهد شد.

بهاروند ادامه داد: ضمن اینکه براساس تصمیماتی که فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها به صورت جمعی گرفتند، همه یکصدا هستند که قطعا جلوی این تصمیم بایستند. ما به هیچ وجه در کشور دیگری بازی نمی‌کنیم. تصمیم فدراسیون و باشگاه‌ها این است که اگر رای AFC قطعی شود به هیچ وجه به کشور دیگر نروند. باید میزبانی کنیم چون حق مردم ما است، نباید تماشاگران خودمان را از میزبانی محروم کنیم. این حق مسلم ما است و پای این حق ایستاده‌ایم. 

وی در خصوص اینکه این تصمیم تبعاتی را خواهد داشت و آیا این تبعات را می‌پذیرند، گفت: باید این تبعات را بپذیریم و یک بار جلوی آنها بایستیم. در مورد بازی با تیم‌های عربستانی جلوی آنها نایستادیم و آن اتفاق افتاد و اگر جلوی این قضیه هم نایستیم مطمئن باشید پشت آن قضیه دیگری وجود خواهد داشت که به ضرر فوتبال ایران خواهد بود.

سرپرست فدراسیون فوتبال در مورد اینکه گفته می‌شود این تصمیم خارج از کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته شده و این نهاد آن را فقط اجرا می‌کند، اظهار داشت: در مورد این اطلاعی ندارم، اما این تصمیم، تصمیمی فوتبالی نیست و عاقلانه هم نیست و ما مقابل آن می‌ایستیم. 

بهاروند در مورد اینکه آیا تیم ملی را هم این خطر تهدید می‌کند، عنوان کرد: نه! این مسئله ربطی به تیم ملی ندارد. چون در مورد تیم ملی و بازی‌های مقدماتی جام جهانی فیفا باید تصمیم‌گیری کند و به AFC مربوط نمی‌شود. 

وی در توضیح تبعات کناره‌گیری از مسابقات باشگاهی قاره آسیا تصریح کرد: تبعاتی دارد و ممکن است جریمه‌ای در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار داشته باشد. در مورد این مسئله کارشناسان حقوقی در حال پیگیری هستند. هم جریمه و هم محرومیت خواهد داشت، اما اگر این ذلت را بپذیریم، با شرایطی که داریم بیشتر از این ضرر می‌کنیم که برای آینده فوتبال ما هم بد است. 

سرپرست فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه هر ۴ باشگاه ایرانی پذیرفته‌اند در این مسابقات شرکت نکنند، گفت: هر ۴ باشگاه، مجموعه فدراسیون فوتبال و مجموعه ورزش کشور تصمیم گرفته‌اند در مسابقات شرکت نکنند به خصوص باشگاه‌ها که تصمیم‌گیرنده اصلی هستند.وزیر ورزش هم جواب داده است و به شیخ سلمان پیام خوبی داد. ما هم جواب دادیم، خود باشگاه‌ها جوابشان را دادند و ما هم به AFC ارسال می‌کنیم که اگر این رای قطعی شود، قطعا از مسابقات کناره‌گیری خواهیم کرد. 

بهاروند در مورد اینکه آیا مهدی تاج هم در این مورد صحبت کرده عنوان کرد: بله، جناب تاج هم صحبت کرده و نظر خودش را هم داده و به آن رای هم اشاره کرده، همکاران هم باید کمک کنند متن مهدی تاج، متن خوبی بود. 

وی افزود: باشگاه‌ها تصمیم گرفتند که اگر این رای قطعی شود، از مسابقات انصراف بدهند، چون این توهین به ملت ما و شعور تماشاگرانمان است. کشوری که امن است و بیشترین جمعیت تماشاگر را در آسیا و غرب آسیا دارد بی‌دلیل محروم می‌شود. باشگاه‌ها پای این قضیه ایستاده‌اند و فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش هم پشت آنها هستند. ما متضرر نمی‌شویم چون مردم را داریم. این مردم ناراضی هستند و افکار عمومی راضی نیستند که تیم‌های ما در کشور دیگری بازی کنند. نباید قضیه عربستان اتفاق بیفتد و باید حرف مردم را قبول کنیم. اگر این را بپذیریم مطمئن باشید در سنوات بعدی بدتر از این به سرمان می‌آید. با این حال این تصمیم باشگاه‌ها ممکن است تبعاتی مانند محرومیت و جریمه داشته باشد که آن هم به کمیته انضباطی می‌رود و باشگاه‌ها می‌توانند در کمیته استیناف از خودشان دفاع کنند.

سرپرست فدراسیون فوتبال در مورد اینکه به نظر می‌رسد حامیان مالی AFC نیز از این اتفاق متضرر خواهند شد، گفت: قطعا همین‌طور است، آنها خیلی ضرر می‌کنند. ضرر مالی به آنها می‌رسد. پشت این قضیه تصمیم فوتبالی نیست. ما دیروز ساعت ۳ و نیم نامه AFC را دریافت کردیم و حدود ساعت ۵ نامه اول را به آنها ارسال کردیم. نامه دوم را هم دیشب ارسال کردیم. دیروز همه ما تا ساعت ۸ در فدراسیون بودیم. آقایان تشریف آوردند و جواب نامه را ارسال کردیم. 

بهاروند در مورد اینکه کشورهای دیگر مانند عربستان سعودی و امارات نیز ناامن هستند، افزود: ما در نامه‌ای که به ای اف سی ارسال کردیم اشاره کردیم که در عربستان جنگ است، در امارات هم همین‌طور، در کشورهایی مانند فرانسه و هنگ‌کنگ تظاهرات است، اما بازی‌ها تعطیل نشده، آنها هنوز جوابی نداده‌اند. 

وی در مورد اینکه نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا اهل کشور قطر است و آیا رابطه خوب ما با قطر به ما کمک می‌کند تصریح کرد: روز گذشته مهدی تاج صحبت‌هایی با دوستانش داشته و در حال پیگیری است.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

اخطار جدی کمیته انضباطی به استقلال و ۳ باشگاه لیگ برتری

۲۰۲۰/۰۲/۱۸ ۱۶:۲۵

هوادار گزارش می دهد، کمیته انضباطی آرای خود را در خصوص تیم های لیگ برتر فوتبال صادر کرد.

لیگ قهرمانان آسیا|قلعه‌نویی اسیرتاکتیک ژاوی/ شکست تلخ سپاهان

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۶

هوادار گزارش می دهد، تیم فوتبال سپاهان ایران در دومین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل السد شکست خورد.

ممبینی از کمیته داوران رفت/ صفیری سرپرست شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۲۱:۱۱

هوادار گزارش می دهد، سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال منصوب شد.

لیگ قهرمانان آسیا| توقف شاگردان یحیی مقابل شارجه/ پرسپولیس تیم بی دفاع در آسیا

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۲۱:۰۹

هوادار گزارش می دهد، در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال پرسپولیس مقابل شارجه امارات به تساوی پرگل رسید.

خلیل‌زاده خبر داد: دیاباته تا شنبه در تهران/مطالبات میلیچ تا فردا پرداخت می‌شود

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۶:۰۰

هوادار گزارش می دهد، سرپرست باشگاه استقلال گفت: دیاباته روز شنبه به تهران باز خواهد گشت.

برکناری سرمربی الشرطه/سرمربی امیدهای عراق رقیب مجیدی شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۵:۵۸

هوادار گزارش می دهد، باشگاه الشرطه عراق سرمربی خود را به خاطر کسب نتایج ضعیف برکنار شد.

بازگشت کاروان استقلال به تهران بعد از شکست مقابل الاهلی

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۴:۱۳

هوادار گزارش می دهد، کاروان تیم فوتبال استقلال به تهران بازگشت.

واکنش وزارت ورزش به یک انتصاب جنجالی: حکم هیات مدیره استقلال برای شریفی صادر نشده است

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۴:۰۵

هوادار گزارش می دهد، سخنگوی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: شریفی عضو جدید هیات مدیره استقلال در زمان معرفی به مجمع از سوی مراجع نظارتی منع بکار گیری نداشت، تابع نظر مراجع نظارتی و قضایی هستیم و...

واکنش سخنگوی قوه قضاییه به نامه فرهاد مجیدی

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۴:۰۱

هوادار گزارش می دهد، سخنگوی قوه قضاییه در خصوص نامه سرمربی تیم فوتبال استقلال به این نهاد واکنش نشان داد.

رقیب شهرخودرو در آستانه تمدید با گلر تیم ملی عربستان

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۱۳:۱۸

هوادار گزارش می دهد، یک رسانه عربستانی خبر داد که باشگاه الهلال در آستانه تمدید با گلر ملی پوش خود است.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد