بهاروند:‌ این ذلت را بپذیریم برای آینده فوتبال بد است/تصمیم باشگاه‌ها محرومیت و جریمه دارد اما پای آن ایستاده‌ایم

هوادار گزارش می دهد، سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: هنوز تاییدیه کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد لغو میزبانی تیم‌های ایرانی اعلام نشده است.

بهاروند:‌ این ذلت را بپذیریم برای آینده فوتبال بد است/تصمیم باشگاه‌ها محرومیت و جریمه دارد اما پای آن ایستاده‌ایم

به گزارش هوادار، حیدر بهاروند در مورد تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای لغو بازی‌های مسابقات باشگاهی در ایران و بازی تیم‌های ایرانی در زمین بی‌طرف اظهار داشت: این تصمیم غیرقانونی بوده و برای اعضای کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده تا آنها تایید کنند اما تاییدیه آنها هنوز مشخص نشده که ان‌شاءالله تا روز یکشنبه مشخص خواهد شد.

بهاروند ادامه داد: ضمن اینکه براساس تصمیماتی که فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها به صورت جمعی گرفتند، همه یکصدا هستند که قطعا جلوی این تصمیم بایستند. ما به هیچ وجه در کشور دیگری بازی نمی‌کنیم. تصمیم فدراسیون و باشگاه‌ها این است که اگر رای AFC قطعی شود به هیچ وجه به کشور دیگر نروند. باید میزبانی کنیم چون حق مردم ما است، نباید تماشاگران خودمان را از میزبانی محروم کنیم. این حق مسلم ما است و پای این حق ایستاده‌ایم. 

وی در خصوص اینکه این تصمیم تبعاتی را خواهد داشت و آیا این تبعات را می‌پذیرند، گفت: باید این تبعات را بپذیریم و یک بار جلوی آنها بایستیم. در مورد بازی با تیم‌های عربستانی جلوی آنها نایستادیم و آن اتفاق افتاد و اگر جلوی این قضیه هم نایستیم مطمئن باشید پشت آن قضیه دیگری وجود خواهد داشت که به ضرر فوتبال ایران خواهد بود.

سرپرست فدراسیون فوتبال در مورد اینکه گفته می‌شود این تصمیم خارج از کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته شده و این نهاد آن را فقط اجرا می‌کند، اظهار داشت: در مورد این اطلاعی ندارم، اما این تصمیم، تصمیمی فوتبالی نیست و عاقلانه هم نیست و ما مقابل آن می‌ایستیم. 

بهاروند در مورد اینکه آیا تیم ملی را هم این خطر تهدید می‌کند، عنوان کرد: نه! این مسئله ربطی به تیم ملی ندارد. چون در مورد تیم ملی و بازی‌های مقدماتی جام جهانی فیفا باید تصمیم‌گیری کند و به AFC مربوط نمی‌شود. 

وی در توضیح تبعات کناره‌گیری از مسابقات باشگاهی قاره آسیا تصریح کرد: تبعاتی دارد و ممکن است جریمه‌ای در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار داشته باشد. در مورد این مسئله کارشناسان حقوقی در حال پیگیری هستند. هم جریمه و هم محرومیت خواهد داشت، اما اگر این ذلت را بپذیریم، با شرایطی که داریم بیشتر از این ضرر می‌کنیم که برای آینده فوتبال ما هم بد است. 

سرپرست فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه هر ۴ باشگاه ایرانی پذیرفته‌اند در این مسابقات شرکت نکنند، گفت: هر ۴ باشگاه، مجموعه فدراسیون فوتبال و مجموعه ورزش کشور تصمیم گرفته‌اند در مسابقات شرکت نکنند به خصوص باشگاه‌ها که تصمیم‌گیرنده اصلی هستند.وزیر ورزش هم جواب داده است و به شیخ سلمان پیام خوبی داد. ما هم جواب دادیم، خود باشگاه‌ها جوابشان را دادند و ما هم به AFC ارسال می‌کنیم که اگر این رای قطعی شود، قطعا از مسابقات کناره‌گیری خواهیم کرد. 

بهاروند در مورد اینکه آیا مهدی تاج هم در این مورد صحبت کرده عنوان کرد: بله، جناب تاج هم صحبت کرده و نظر خودش را هم داده و به آن رای هم اشاره کرده، همکاران هم باید کمک کنند متن مهدی تاج، متن خوبی بود. 

وی افزود: باشگاه‌ها تصمیم گرفتند که اگر این رای قطعی شود، از مسابقات انصراف بدهند، چون این توهین به ملت ما و شعور تماشاگرانمان است. کشوری که امن است و بیشترین جمعیت تماشاگر را در آسیا و غرب آسیا دارد بی‌دلیل محروم می‌شود. باشگاه‌ها پای این قضیه ایستاده‌اند و فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش هم پشت آنها هستند. ما متضرر نمی‌شویم چون مردم را داریم. این مردم ناراضی هستند و افکار عمومی راضی نیستند که تیم‌های ما در کشور دیگری بازی کنند. نباید قضیه عربستان اتفاق بیفتد و باید حرف مردم را قبول کنیم. اگر این را بپذیریم مطمئن باشید در سنوات بعدی بدتر از این به سرمان می‌آید. با این حال این تصمیم باشگاه‌ها ممکن است تبعاتی مانند محرومیت و جریمه داشته باشد که آن هم به کمیته انضباطی می‌رود و باشگاه‌ها می‌توانند در کمیته استیناف از خودشان دفاع کنند.

سرپرست فدراسیون فوتبال در مورد اینکه به نظر می‌رسد حامیان مالی AFC نیز از این اتفاق متضرر خواهند شد، گفت: قطعا همین‌طور است، آنها خیلی ضرر می‌کنند. ضرر مالی به آنها می‌رسد. پشت این قضیه تصمیم فوتبالی نیست. ما دیروز ساعت ۳ و نیم نامه AFC را دریافت کردیم و حدود ساعت ۵ نامه اول را به آنها ارسال کردیم. نامه دوم را هم دیشب ارسال کردیم. دیروز همه ما تا ساعت ۸ در فدراسیون بودیم. آقایان تشریف آوردند و جواب نامه را ارسال کردیم. 

بهاروند در مورد اینکه کشورهای دیگر مانند عربستان سعودی و امارات نیز ناامن هستند، افزود: ما در نامه‌ای که به ای اف سی ارسال کردیم اشاره کردیم که در عربستان جنگ است، در امارات هم همین‌طور، در کشورهایی مانند فرانسه و هنگ‌کنگ تظاهرات است، اما بازی‌ها تعطیل نشده، آنها هنوز جوابی نداده‌اند. 

وی در مورد اینکه نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا اهل کشور قطر است و آیا رابطه خوب ما با قطر به ما کمک می‌کند تصریح کرد: روز گذشته مهدی تاج صحبت‌هایی با دوستانش داشته و در حال پیگیری است.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

طارمی در پورتو به شماره پیراهنش در پرسپولیس می‌رسد

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۱۰:۳۹

هوادار گزارش می دهد، ستاره ایرانی قرار است در باشگاه پورتو شماره سال‌های آخرش در پرسپولیس را بر تن کند.

سرمربی التعاون: بازی سختی مقابل پرسپولیس داشتیم/هنوز ۶ امتیاز پیش رو داریم

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۹:۰۸

هوادار گزارش می دهد، سرمربی التعاون عربستان بعد از شکست مقابل پرسپولیس، گفت: هنوز ۶ امتیاز پیش رو داریم و باید تلاش کنیم

سرمربی النصر: سپاهان در ۳۰ دقیقه اول ما را تحت فشار گذاشت/صعود به مرحله بعد رضایت بخش بود

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۹:۰۵

هوادار گزارش می دهد، سرمربی النصر بعد از پیروزی مقابل سپاهان، گفت: در کل از عملکرد النصر بعد از ۲ برد در ۲ بازی مهم و صعود به مرحله بعد راضی هستم.

الغسانی: مقابل النصر شانس با ما یار نبود/تلاش می کنیم تا در آینده جبران کنیم

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۹:۰۴

هوادار گزارش می دهد، هافبک عمانی سپاهان بعد از باخت مقابل النصر،گفت: در نیمه اول فشار زیادی روی النصر آوردیم ولی شانس با ما یار نبود.

زمان نشست خبری سرمربیان استقلال و شهرخودرو مشخص شد

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۴۱

هوادار گزارش می دهد، مسئولان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در قطر، زمان نشست خبری دیدارهای روز یکشنبه را اعلام کردند.

هفته ششم لیگ بلژیک| پیروزی پرگل شارلروا در شب درخشش ایرانی ها

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۴۰

هوادار گزارش می دهد، تیم فوتبال شارلروا با درخشش بازیکنان ایرانی خود توانست به یک پیروزی پرگل برسد.

کاپیتان النصر بهترین بازیکن تقابل با سپاهان شد

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۳۷

هوادار گزارش می دهد، کاپیتان النصر در پایان بازی مقابل سپاهان به عنوان مرد مسابقه معرفی شد.

توتونی: هنوز برای صعود شانس داریم/ باید شرایط را برای بازی بعد مهیا کنیم

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۳۵

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: بچه ها باید این موضوع را درک کنند که هنوز برای صعود از گروه شانس ها کوچکی دارند.

رسن: کارمان مقابل التعاون سخت بود/ مقابل الدحیل دنبال تثبیت صدرنشینی هستیم

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۳۴

هوادار گزارش می دهد، هافبک تیم پرسپولیس گفت: بازی خیلی سختی بود زیرا التعاون به دلیل باخت در دیدار رفت، نیاز به سه امتیاز داشت.

گل محمدی: بازیکنانم با جان و غیرت بازی کردند/ امیدوارم به فینال آسیا برسیم

۱۳۹۹/۰۶/۲۹ ۰۷:۳۳

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنانمان مقابل التعاون با جان، دل و غیرت بازی کردند و از آنها تشکر می کنم.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد