بهداد سلیمی: در این چهار سال به خاطر ارتباط نداشتن با فدراسیون جهانی ضربه زیادی خوردیم

بهداد سلیمی گفت: فدراسیون آینده باید ارتباط با فدراسیون جهانی را اولویت قرار دهد چراکه در این چهار سال خیلی از آن ضربه خوردیم.

بهداد سلیمی: در این چهار سال به خاطر ارتباط نداشتن با فدراسیون جهانی ضربه زیادی خوردیم

به گزارش هوادار، بهداد سلیمی در مورد انتخابات وزنه برداری و مهمترین خواسته‌ای که باید از فدراسیون آینده داشت، بیان کرد: به نظرم وزنه برداری و وزنه برداران خیلی مظلوم هستند. چند روز پیش در صفحه اجتماعی خودم تصاویری از وضعیت یک باشگاه وزنه برداری منتشر کردم که بازخورد عجیبی داشت و خیلی از وزنه برداران شهرهای دیگر به من پیام دادند که وضعیت باشگاه‌های آنها بهتر از این نیست .واقعاً جای تاسف دارد که شهرستان‌های ما از نظر امکانات اوضاع وخیمی دارند و میله و صفحه‌های شکسته و سالن‌های متروکه دارند. یکی از مهمترین کارهایی که فدراسیون آینده باید انجام دهد تجهیز باشگاه‌ها است و به وزنه برداری شهرستان‌ها رونق دهد. من منظورم فقط چهار سال اخیر نیست بلکه در اکثر سال‌ها این شرایط پیش آمده است. الان باید قبول کنیم پدر و مادرها فرزندانشان را به سالن‌های متروکه نمی‌فرستند و همین باعث می‌شود وزنه برداری رو به افول برود.

او ادامه داد: بحث دیگر ارتباط با فدراسیون جهانی است که در این چهار سال خیلی از آن ضربه خوردیم. با توجه به آزمایش دوپینگ اخیری که ماموران آمدند تا از ۱۲ نفر تست بگیرند به نظرم فدراسیون جهانی برخی کدها را دارد به فدراسیون ما می‌دهد در غیر این صورت دلیلی ندارد از کسی که ۱۰ سال پیش آزمایشش مثبت شده و محروم هم شده است و الان هم دیگر سمت وزنه برداری نیست بخواهند مجدداً تست دوپینگ بگیرند. از این رو ارتباط با فدراسیون جهانی یکی از اولویت‌هایی است که فدراسیون آینده باید در نظر بگیرد و ارتباط خوبی داشته باشد.

سلیمی همچنین گفت: بحث دیگر بودجه است. با توجه به شرایط ارزی و تا جایی که اطلاع دارم قرار است ۳۰ درصد از بودجه فدراسیون‌ها کم شود، کسی که رییس می‌شود باید به فکر اسپانسری و آوردن حامیان مالی باشد. البته لیگ ما هم رو به نابودی است و باید شرایط لیگ به گونه‌ای پیش برود که وزنه برداران ازلحاظ مالی حمایت شوند.

سلیمی در مورد اینکه گفته می‌شود هنوز تکلیف بازنشستگی‌اش مشخص نیست، تاکید کرد: حضور دوباره من در ورزش قهرمانی منتفی است چراکه در بازی‌های آسیایی رسماً خداحافظی کردم اینکه چراکه فدراسیون سعی می‌کند از طریق رسانه‌ها به این مسئله دامن بزند که من این کار را نکرده ام واقعاً دلیلش را نمی دانم. چیزی که من و مردم می‌دانیم این است که دیگر قصد وزنه زدن ندارم.

او در پاسخ به این پرسش که ادامه فعالیتش در وزنه برداری به چه شکل خواهد بود، تصریح کرد: آقای صالحی امیری زحمت کشید دوره سه ماه مربیگری را در مجارستان برای من در نظر گرفت که فکر می‌کنم اواخر سال ۹۸ باشد و فکر می‌کنم بعد از آن هم اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

سلیمی در پاسخ به این پرسش که در آینده به فکر ریاست فدراسیون نخواهد بود، تصریح کرد: برای همین دوره خیلی‌ها پیشنهاد دادند که ثبت نام کنم اما حقیقتاً من برای این دوره در خودم ندیدم که این کار ا انجام دهم. چون تازه ورزش قهرمانی را کنار گذاشتم از طرفی می‌خواهم از لحاظ تحصیلی به شرایط ایده آل مدیریتی برسم. همچنین باید تجربه‌ای در زمینه مدیریت یا مربیگری داشته باشم که بتوانم مدیریت فدراسیون وزنه برداری را انجام دهم. برای دوره بعد هم باید دید شرایط به چه شکل می‌شود.

 

 
 

 

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

علیقارداشی: بعضی اردوهای پینگ پنگ به دلایل مالی برگزار نشد- پیشنهاد حضور سرمربیان کروات و بلاروس را رد کردیم

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۱:۴۴

رئیس فدراسیون پینگ پنگ گفت: کسب سهمیه المپیک با شیوه جدید سخت‌تر از گذشته است و قرار شده تصمیم نهایی تا چند ماه دیگر گرفته شود.
 

هندبالیست ایرانی به گوادالاراخا پیوست

۲۶۴۰/۰۸/۰۶ ۱۰:۴۲

ملی پوش پیشن تیم ملی هندبال ایران با تیم گوادالاراخای اسپانیا یکساله بست.

جام جهانی شمشیربازی ؛ پیروزی مقابل آمریکا و فرانسه ، ایرانی ها پنجم شدند

۲۶۴۰/۰۸/۰۳ ۱۸:۴۴

تیم ملی شمشیربازی سابر پس از پیروزی مقابل آمریکا و فرانسه در جام جهانی مادرید عنوان پنجمی را مال خود کرد.

کاپ جهانی تیراندازی با کمان؛ برنز تاریخی برای تیم میکس کامپوند

۲۶۴۰/۰۸/۰۲ ۰۹:۲۶

در ادامه مسابقات کاپ جهانی تیراندازی با کمان تیم میکس کامپوند به مدال برنز رسید.

جدایی نظری از فدراسیون پینگ پنگ

۲۰۱۹/۰۵/۲۲ ۰۱:۲۳

محمود نظری دبیر فدراسیون پینگ پنگ انتشار نامه‌ای از این فدراسیون کناره‌گیری کرد.

فروش بلیت بازی‌های دانشجویان جهان از آخر ماه

۲۰۱۹/۰۵/۲۱ ۱۰:۵۶

با اعلام کمیته سازماندهی بازی‌های یونیوسیاد ناپولی، بلیت بازی‌ها از آخر ماه می به فروش می‌رسد.

پاداش‌های قهرمانان ورزشی در ماه رمضان اهدا می‌شود

۲۰۱۹/۰۵/۲۱ ۰۳:۵۱

پاداش‌های قهرمانان با قول مساعد وزیر ورزش در جلسه‌ای که با حضور رئیس جمهور در ماه مبارک رمضان اهدا خواهد شد.

افتتاح رسمی موزه ورزش- حضور بهداد سلیمی و استیلی

۲۰۱۹/۰۵/۲۰ ۱۸:۱۱

موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.

استیضاح سلطانی‌فر به هیئت‌رئیسه مجلس ارجاع شد

۲۰۱۹/۰۵/۲۰ ۱۶:۳۴

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از ارجاع طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان به هیئت‌رئیسه مجلس خبر داد و گفت: در جلسه امروز این کمیسیون نمایندگان متقاضی استیضاح وی، از توضیحاتش قانع نشدند....

حادثه در لیگ برتر پیست؛ محمد دانشور مصدوم شد

۲۰۱۹/۰۵/۲۰ ۱۳:۱۹

ملی پوش دوچرخه سواری در جریان برگزاری مسابقات لیگ برتر پیست دچار حادثه شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد