بهنام محمودی: تیم ملی والیبال در هفته سوم لیگ بهتر بود- بازیکنان از ترس لژیونر نشوند

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران گفت: اگر بازیکنان به خاطر ترس از نداشتن تیم در لیگ برتر ایران یا مبلغ پایین قراردادها به تیم خارجی بپیوندند اصلا فکر درستی نیست.

بهنام محمودی: تیم ملی والیبال در هفته سوم لیگ بهتر بود- بازیکنان از ترس لژیونر نشوند

به گزارش هوادار، بهنام محمودی درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ ملت ها که با کسب یک پیروزی و دو شکست به پایان رسید، گفت: در دیدار نخست پیروزی برابر چین تقریبا قابل پیش بینی بود. چین بازیکنان جوانی دارد و در کل تیم کم تجربه ولی آینده داری است. به نظرم چینی ها با هدایت لوزانو و با امکانات خوبی که دارند در سال آینده و رقابت های بعدی حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت و یکی از حریفان اصلی ایران در آسیا خواهند  بود.

او افزود: در برابر برزیل نیز تیم جوان شده ایران بسیار خوب بازی کرد و اگر اشتباهات فردی ست پنجم نبود مطمئنا ایران پیروز بازی می شد ولی کسب یک امتیاز از قهرمان المپیک در هر شرایطی قابل قبول است. در دیدار سوم برابر روسیه هم بازیکنان ایران با روحیه بودند و عملکرد خوبی داشتند اما باز هم بروز اشتباهات فردی در لحظات حساس و همچنین سرویس های قدرتمند روس ها در امتیازات پایانی عرصه را بر ایران تنگ کرد وگرنه ایران با وجود میزبانی روسیه در دفاع روی تور و خط حمله نمایشی درخور توجهی داشت. در کل معتقدم در هفته سوم نمایش بهتری از تیم ملی نسبت به دو هفته قبلی شاهد بودیم که این مساله امیدوار کننده است.

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران در جواب این سوال که آیا تاکتیک کولاکوویچ در بازی دادن به جوانان برابر برزیل برای شگفت زده کردن برزیل بود یا مصدومیت نفرات اصلی باعث این تغییرات شده بود، پاسخ داد: بالاخره هر مربی با توجه به شرایط و تیم حریف تاکتیک های خاصی را برمی گزیند. با تاکتیک کولاکوویچ هم بازیکنان باتجربه تر کمی استراحت کردند و از طرفی این فرصت به جوانان در چنین بازی بزرگی داده شد. در لیگ جهانی بیشتر تیم ها به نفرات جوانترشان بازی می دهند تا در تورنمنت های معتبر نتیجه اش را ببینند و دلیل اینکه ایران در این تورنمنت عنوانی را کسب نکرده اند همین مساله پشتوانه سازی است. معتقدم هم استراحت دادن به باتجربه ها و هم فریب کادر فنی برزیل دلیل جوانگرایی در تیم ملی برزیل بود چرا که خستگی و بعد مسافت کاملا بر روی بدن بازیکنان تاثیر می گذارد.

این کارشناس والیبال درباره عدم اعزام امیرحسین توخته و صابر کاظمی به هفته چهارم لیگ ملت های والیبال در آمریکا با توجه به نمایش درخشانشان در هفته سوم و جایگزینی یلی و مجرد به جای این دو نفر اظهار کرد: به نظرم این مساله زیاد جدی نیست چرا که توخته و کاظمی هنوز زمان زیادی برای بازی کردن دارند. هرچند باید در میادین بزرگ از جوانان استفاده کرد ولی باید به یاد داشته باشیم که بازیکنان جوان حاضر در تیم ملی بزرگسالان باید در قالب تیم های ملی جوانان و نوجوانان به رقابت های دیگر سفر کنند و می توانند با توجه به پتانسیلی که دارند به تجربیات شان اضافه کنند. هرچند باید با مدیریت درست کاری نکنیم که انگیزه بازیکنان جوان برای حضور تیم های رده پایین تر کمتر شود و باید پله های ترقی را کم کم طی کنند. به نظرم پوریا یلی و علی اصغر مجرد هم از جوانان شایسته ای هستند که مطمئنا به درد تیم ملی می خورند و با توجه به شرایط بدنی خوب شان باید به ترتیب از نفرات جوانتر استفاده شود.

محمودی در مورد دیدار با آمریکا، لهستان و صربستان در هفته چهارم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۸ که از جمعه آینده آغاز می شود گفت: هفته سختی را پیش رو داریم و باید با تیم های قدرتمدی بازی کنیم. به نظرم به غیر از هفته اول و پنجم در سه هفته دیگر تیم ملی بازی های دشواری دارد اما منظورم این نیست که تیم های دیگر ضعیف هستند. باید تیم ملی در هفته نخست دو پیروزی کسب کرد ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

او درباره شانس پیروزی ایران در هفته چهارم اظهار کرد: با نمایشی که در دیدار برابر روسیه و برزیل از تیم ملی دیدم من به کسب نتیجه در هفته آینده امیدوارم در بازی مقابل روسیه از سرعت پایین و دریافت مان ضعیف روس ها بهره بردیم و اگر کمی دقت بازیکنان بالا می رفت می توانستیم پیروز بازی شویم. سبک بازی لهستان نیز همانند روسیه است و از سرعت تیمی کمتری نسبت به دیگر قدرت های والیبال جهان برخوردارند و می توانیم برابر آن ها نمایش خوبی داشته باشیم. دیدار با صربستان هم اگر با بازیکنان اصلیش بیاید دشوار است.

بهنام محمودی در پایان درباره لژیونر شدن تعدادی از ستاره های تیم ملی والیبال و پیوستن شان به باشگاه های اروپایی و اینکه آیا دلیل آن سقف قراردادهایی است که در لیگ برتر در سال آینده اعمال می شود اظهار کرد: یکی از حلقه های مفقوده در والیبال ایران بحث برگزاری آبرومندانه و قانونمند لیگ برتر در بخش مردان و زنان است و باید چاره ای برای این شرایط اندیشیده شود. مطمئنا لژیونر شدن تجربه خوبی است و بازیکنانی هم لژیونر شده اند هم لیاقت بازی در لیگ های اروپایی را دارند و هم اینکه آینده خوبی در انتظارشان است. از اینکه والیبال ایران به جایگاهی رسیده که تیم های مطرح دنیا به دنبال جذب بازیکنان ایران هستند خوشحالم و مایه مباهات است. اما اگر بازیکنان به خاطر ترس از نداشتن تیم در لیگ برتر ایران یا مبلغ پایین قراردادها به تیم خارجی بپیوندند اصلا فکر درستی نیست و باید یک بازیکن تنها با هدف پیشرفت دست به چنین کاری بزنند. باید در لیگ برتر با کارشناسی و مدیریت درست پیش برود تا بازیکنان ملی پوش و حتی دیگر بازیکنان بتوانند زندگی شان را بگذرانند و از نظر مالی تامین شوند و هرچند در حال حاضر تاثیری ندارند اما عدم مدیریت مشکلات لیگ در بلندمدت می تواند تاثیرات بدی بر والیبال ملی بگذارد و امیدوارم لیگ پویایی داشته باشیم.

افزودن نظر

اخبار والیبال

لیگ ملت های والیبال؛ ایران ۲-۱ کره جنوبی

۱۳۹۷/۰۴/۰۱ ۱۹:۰۴

ملی پوشان والیبال کشورمان پس از چهار هفته رقابت در لیگ ملت های والیبال امروز از تیم ملی کره جنوبی در آزادی میزبانی می کند.

لیگ ملت های والیبال؛ آلمان ۳-۲ بلغارستان؛ ژرمن های بازی سخت را بردند

۱۳۹۷/۰۴/۰۱ ۱۸:۳۴

بازی اول هفته پنجم لیگ ملت های والیبال در تهران با پیروزی تیم ملی آلمان در بازی سخت مقابل بلغارستان همراه شد.

خوش خبر: شاید مصدمان به بازی امروز نرسند-هر تیمی در لیگ جهانی می‌تواند خطرناک باشد

۱۳۹۷/۰۴/۰۱ ۱۳:۰۹

سرپرست تیم ملی والیبال با بیان اینکه با توجه به سفرهای طولانی آثار خستگی در بدن بازیکنان وجود دارد گفت: هر سه تیمی که در ایران حضور دارند از کشورهای خودشان آمده اند ولی ما پس از طی یک سفر طولانی...

آخرین تمرین تیم ملی والیبال و کره جنوبی در سالن ۱۲ هزار نفری برگزار شد

۱۳۹۷/۰۴/۰۱ ۱۳:۰۷

ملی پوشان ایران در فاصله شش ساعت تا آغاز نخستین بازیشان در هفته پنجم لیگ ملت های والیبال یک ساعت تمرین کردند.

سلطانی فر و داورزنی در سالن ۱۲ هزار نفری

۱۳۹۷/۰۳/۳۱ ۱۷:۳۱

وزیر و معاونت وزارت ورزش در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی حضور یافتند.

سرمربی کره جنوبی: از عملکردمان در لیگ ملت های والیبال راضی نیستیم

۱۳۹۷/۰۳/۳۱ ۱۵:۴۵

‎نشست خبری مربیان تیم های حاضر در مسابقات لیگ ملت های والیبال امروز پنجشنبه برگزار شد.

نشست خبری هفته پنجم لیگ ملت‌های والیبال برگزار شد

۱۳۹۷/۰۳/۳۱ ۱۵:۰۳

‎نشست خبری مربیان تیم های حاضر در مسابقات لیگ ملت های والیبال امروز پنجشنبه برگزار شد.

سرمربی تیم ملی والیبال آلمان: شنیده‌ام بازی در سالن آزادی بسیار هیجان انگیز است

۱۳۹۷/۰۳/۳۱ ۱۳:۵۱

‎نشست خبری مربیان تیم های حاضر در مسابقات لیگ ملت های والیبال امروز پنجشنبه برگزار شد.

کولاکویچ: خوشحالیم که پس از یک ماه به خانه برگشتیم

۱۳۹۷/۰۳/۳۱ ۱۳:۲۶

نشست خبری مربیان تیم های حاضر در مسابقات لیگ ملت های والیبال امروز پنجشنبه برگزار شد.

کولاکوویچ برای هفته آخر لیگ ملت‌های والیبال لیست داد

۱۳۹۷/۰۳/۳۱ ۱۲:۴۲

ایگور کولاکویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای هفته پنجم لیگ ملت های والیبال اسامی ۱۴ بازیکن خود را اعلام کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد