بهنام محمودی: تیم ملی والیبال در هفته سوم لیگ بهتر بود- بازیکنان از ترس لژیونر نشوند

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران گفت: اگر بازیکنان به خاطر ترس از نداشتن تیم در لیگ برتر ایران یا مبلغ پایین قراردادها به تیم خارجی بپیوندند اصلا فکر درستی نیست.

بهنام محمودی: تیم ملی والیبال در هفته سوم لیگ بهتر بود- بازیکنان از ترس لژیونر نشوند

به گزارش هوادار، بهنام محمودی درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ ملت ها که با کسب یک پیروزی و دو شکست به پایان رسید، گفت: در دیدار نخست پیروزی برابر چین تقریبا قابل پیش بینی بود. چین بازیکنان جوانی دارد و در کل تیم کم تجربه ولی آینده داری است. به نظرم چینی ها با هدایت لوزانو و با امکانات خوبی که دارند در سال آینده و رقابت های بعدی حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت و یکی از حریفان اصلی ایران در آسیا خواهند  بود.

او افزود: در برابر برزیل نیز تیم جوان شده ایران بسیار خوب بازی کرد و اگر اشتباهات فردی ست پنجم نبود مطمئنا ایران پیروز بازی می شد ولی کسب یک امتیاز از قهرمان المپیک در هر شرایطی قابل قبول است. در دیدار سوم برابر روسیه هم بازیکنان ایران با روحیه بودند و عملکرد خوبی داشتند اما باز هم بروز اشتباهات فردی در لحظات حساس و همچنین سرویس های قدرتمند روس ها در امتیازات پایانی عرصه را بر ایران تنگ کرد وگرنه ایران با وجود میزبانی روسیه در دفاع روی تور و خط حمله نمایشی درخور توجهی داشت. در کل معتقدم در هفته سوم نمایش بهتری از تیم ملی نسبت به دو هفته قبلی شاهد بودیم که این مساله امیدوار کننده است.

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران در جواب این سوال که آیا تاکتیک کولاکوویچ در بازی دادن به جوانان برابر برزیل برای شگفت زده کردن برزیل بود یا مصدومیت نفرات اصلی باعث این تغییرات شده بود، پاسخ داد: بالاخره هر مربی با توجه به شرایط و تیم حریف تاکتیک های خاصی را برمی گزیند. با تاکتیک کولاکوویچ هم بازیکنان باتجربه تر کمی استراحت کردند و از طرفی این فرصت به جوانان در چنین بازی بزرگی داده شد. در لیگ جهانی بیشتر تیم ها به نفرات جوانترشان بازی می دهند تا در تورنمنت های معتبر نتیجه اش را ببینند و دلیل اینکه ایران در این تورنمنت عنوانی را کسب نکرده اند همین مساله پشتوانه سازی است. معتقدم هم استراحت دادن به باتجربه ها و هم فریب کادر فنی برزیل دلیل جوانگرایی در تیم ملی برزیل بود چرا که خستگی و بعد مسافت کاملا بر روی بدن بازیکنان تاثیر می گذارد.

این کارشناس والیبال درباره عدم اعزام امیرحسین توخته و صابر کاظمی به هفته چهارم لیگ ملت های والیبال در آمریکا با توجه به نمایش درخشانشان در هفته سوم و جایگزینی یلی و مجرد به جای این دو نفر اظهار کرد: به نظرم این مساله زیاد جدی نیست چرا که توخته و کاظمی هنوز زمان زیادی برای بازی کردن دارند. هرچند باید در میادین بزرگ از جوانان استفاده کرد ولی باید به یاد داشته باشیم که بازیکنان جوان حاضر در تیم ملی بزرگسالان باید در قالب تیم های ملی جوانان و نوجوانان به رقابت های دیگر سفر کنند و می توانند با توجه به پتانسیلی که دارند به تجربیات شان اضافه کنند. هرچند باید با مدیریت درست کاری نکنیم که انگیزه بازیکنان جوان برای حضور تیم های رده پایین تر کمتر شود و باید پله های ترقی را کم کم طی کنند. به نظرم پوریا یلی و علی اصغر مجرد هم از جوانان شایسته ای هستند که مطمئنا به درد تیم ملی می خورند و با توجه به شرایط بدنی خوب شان باید به ترتیب از نفرات جوانتر استفاده شود.

محمودی در مورد دیدار با آمریکا، لهستان و صربستان در هفته چهارم لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۸ که از جمعه آینده آغاز می شود گفت: هفته سختی را پیش رو داریم و باید با تیم های قدرتمدی بازی کنیم. به نظرم به غیر از هفته اول و پنجم در سه هفته دیگر تیم ملی بازی های دشواری دارد اما منظورم این نیست که تیم های دیگر ضعیف هستند. باید تیم ملی در هفته نخست دو پیروزی کسب کرد ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

او درباره شانس پیروزی ایران در هفته چهارم اظهار کرد: با نمایشی که در دیدار برابر روسیه و برزیل از تیم ملی دیدم من به کسب نتیجه در هفته آینده امیدوارم در بازی مقابل روسیه از سرعت پایین و دریافت مان ضعیف روس ها بهره بردیم و اگر کمی دقت بازیکنان بالا می رفت می توانستیم پیروز بازی شویم. سبک بازی لهستان نیز همانند روسیه است و از سرعت تیمی کمتری نسبت به دیگر قدرت های والیبال جهان برخوردارند و می توانیم برابر آن ها نمایش خوبی داشته باشیم. دیدار با صربستان هم اگر با بازیکنان اصلیش بیاید دشوار است.

بهنام محمودی در پایان درباره لژیونر شدن تعدادی از ستاره های تیم ملی والیبال و پیوستن شان به باشگاه های اروپایی و اینکه آیا دلیل آن سقف قراردادهایی است که در لیگ برتر در سال آینده اعمال می شود اظهار کرد: یکی از حلقه های مفقوده در والیبال ایران بحث برگزاری آبرومندانه و قانونمند لیگ برتر در بخش مردان و زنان است و باید چاره ای برای این شرایط اندیشیده شود. مطمئنا لژیونر شدن تجربه خوبی است و بازیکنانی هم لژیونر شده اند هم لیاقت بازی در لیگ های اروپایی را دارند و هم اینکه آینده خوبی در انتظارشان است. از اینکه والیبال ایران به جایگاهی رسیده که تیم های مطرح دنیا به دنبال جذب بازیکنان ایران هستند خوشحالم و مایه مباهات است. اما اگر بازیکنان به خاطر ترس از نداشتن تیم در لیگ برتر ایران یا مبلغ پایین قراردادها به تیم خارجی بپیوندند اصلا فکر درستی نیست و باید یک بازیکن تنها با هدف پیشرفت دست به چنین کاری بزنند. باید در لیگ برتر با کارشناسی و مدیریت درست پیش برود تا بازیکنان ملی پوش و حتی دیگر بازیکنان بتوانند زندگی شان را بگذرانند و از نظر مالی تامین شوند و هرچند در حال حاضر تاثیری ندارند اما عدم مدیریت مشکلات لیگ در بلندمدت می تواند تاثیرات بدی بر والیبال ملی بگذارد و امیدوارم لیگ پویایی داشته باشیم.

افزودن نظر

اخبار والیبال

۲۲ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال نوجوانان دعوت شدند

۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۳:۳۱

کادر فنی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران ۲۲ بازیکن را به اردوی آماده سازی دعوت کرد.

صعود هم تیمی های عبادی پور به نیمه نهایی لیگ اروپا، حذف زنیت

۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ۰۹:۴۳

تیم اسکرا بلچاتو لهستان با پیروزی مقابل تیم زنیت سن پترزبورگ روسیه به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.

افروزی به تیم ملی والیبال برگشت- خوش‌خبر: کادر فنی تیم ملی مثل پارسال بدون تغییر خواهد بود

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۴:۲۱

سرپرست تیم ملی والیبال ایران اعلام کرد با اضافه شدن افروزی فهرست اعضای کادرفنی تیم ملی مانند سال گذشته شد و هیچ تغییری نخواهد داشت.

کولاکوویچ: المپیک اولویت اول والیبال ایران است- با شهرام محمودی خیال‌مان راحت است

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۴:۱۰

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: لیست تیم ملی به هیچ وجه قطعی نیست و خیلی از عوامل می تواند باعث تغییر در آن شود.

داوری: میزبانی ۸ تیم برتر والیبال آسیا را می‌خواهیم- برای تیم دختران مربی خارجی مد نظر داریم

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۰:۵۳

سرپرست فدراسیون والیبال ایران می گوید: به دنبال میزبانی از ۸ تیم برتر والیبال آسیا هستیم و گزینه های خارجی را برای هدایت تیم ملی بانوان مد نظر داریم.

خوش‌خبر: مبلغی از طرف هدایتی به حساب فدراسیون واریز نشده - اسناد پرداخت پاداش‌ها به بازرسان سازمان بازرسی ارائه شده

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۰:۳۷

سرپرست تیم ملى والیبال کشورمان گفت: برخلاف برخی صحبت های مطرح شده باید بگویم هیچ مبلغی از سوی هدایتی به حساب فدراسیون واریز نشده است.

کولاکوویچ برای سال ۹۸ تیم ملی والیبال لیست داد

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۲۲:۱۵

سرمربی تیم ملی والیبال لیست بازیکنان ایران را برای شرکت در مسابقات سال آینده و لیست اولین اردو در ۱۹ فروردین اعلام کرد.

لیگ برتر والیبال؛ شهرداری ورامین با شکست سایپا قهرمان شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۱۸:۰۷

بازی سوم فینال لیگ برتر والیبال را شهرداری ورامین از تیم سایپا برد و جشن قهرمانی را در آزادی برپاکرد.

سرمربی تیم ملی والیبال از ایران رفت

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۱۶:۰۷

سرمربی تیم ملی والیبال ایران بامداد امروز تهران را ترک کرد.

اکبری: باید خودمان را برای بازی فردا آماده کنیم

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۲۰:۵۶

پیمان اکبری بعد از باخت سایپا در دومین بازی فینال مقابل شهرداری ورامین گفت: این بازی تمام شد و از حالا باید خودمان را برای بازی فردا آماده کنیم.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد