تاج: پیراهنی که تصویرش را دیدید، پیراهن اصلی تیم ملی نیست- برخی بازی های رسانه ای به راه انداخته اند

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: وزارت ارشاد، وزارت امروز خارجه، وزارت ورزش و جوانان و .. ستاد راهبردی جام جهانی را تشکیل می‌دهند.

تاج: پیراهنی که تصویرش را دیدید، پیراهن اصلی تیم ملی نیست- برخی بازی های رسانه ای به راه انداخته اند

به گزارش هوادار، مهدی تاج در نشست خبری در خصوص سرود تیم ملی فوتبال برای جام جهانی اظهار داشت:ما برای جام جهانی برنامه هایی انجام داده ایم و علاوه بر بازی های دوستانه و تدارکاتی به دنبال تشکیل ستاد فرهنگی بودیم. جلسات زیادی در این خصوص برگزار کردیم و سعی کردیم همه مسئولان اجرایی از وزارتخانه های مختلف را دعوت کنیم تا کار به بهترین شکل برگزار شود. وزارت ارشاد، وزارت امروز خارجه و .. ستاد راهبردی جام جهانی را تشکیل می دهند.علاوه بر مسائل سیاسی و ضد تروریست شرایط متناسب با کارهای فرهنگی صورت می گیرد ولی ما به دنبال بافت ۸ تخته فرش بودیم و همچنین، مچ بند، تی شرت و امکانات دیگری را هم در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد: برنامه های متنوعی داریم از نمایشگاه های شبانه ایرانی که در آن صنایع دستی و سوغات های ایرانی را ارائه می دهیم یکی از مهمترین اتفاقات خوب فرهنگی به حساب می آید. در ساخت کلیپ فوتبال که موضوع اصلی آن صلح است با همکاری بنیادرودکی قرار است این کلیپ ساخته شود. همچنین ساخت سرود تیم ملی هم بر عهده این گروه است که قرار است آقای صفی پور همکاری های لازم را انجام بدهد چرا که من هم مثل شما سابقه در زمینه موسیقی ندارم فقط یک شنونده هستم. سعی کردیم کار درستی انجام دهیم تا به نحو احسنت خروجی خوبی داشته باشد. به نظرم مجموعه ای که این کار را قرار است انجام دهند جزو بهترین ها هستند و هر کدام از این افراد صاحب سبک هستند. با بررسی هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم تا به یک کار فاخر و در شأن موزیک ایران برسیم.

رییس فدراسیون فوتبال افزود: می شد به صورت ساده تر این کار انجام شود اما به نتیجه رسیدیم تا با ارکستر با یک مجموعه بزرگ این موزیک ساخته شود. ما جلوی کسانی که دوست دارند برای تیم ملی ایران موزیکی ساخته شود نمیگیریم. چرا که تیم ملی فوتبال برای کشور ایران است و در واقع کشور ایران توانسته در جام جهانی حضور پیدا کند. هر کسی می تواند هر جای دنیا که است برای تیم ملی ایران موزیک بسازد. فدراسیون با توجه به سازمان فرهنگی که تأسیس کرده سعی کرد وظیفه خود را در قبال سرود تیم ملی انجام دهد تا با روند خوبی این کار جلو رود تا ان شاءالله خروجی خوبی داشته باشند.

تاج درباره پیراهن تیم ملی ایران نیز اظهار داشت: این پیراهنی که در صفحه های مجازی و تلویزیون به نمایش گذاشته است در واقع پیراهن اصلی تیم ملی نیست. واقعا متأسفم چرا که یک مجری یا بعضی از رسانه ها با نمایش دادن این پیراهن به غیر از اینکه اعتبار قشری را زیر سؤال ببرند کار دیگری از دستشان برنمی آید. این پیراهن اصلی تیم ملی نیست. با توجه به قراردادی که با آدیداس قبل از دستور و اعلام بحث تولیدات داخلی منعقد شده است مثل تمام دنیا این قرارداد اسپانسری است. با توجه به دستور ستاد مقاومتی که بعد از عقد قرارداد ما با اسپانسر صادر شده است هر گونه پوشاک خارجی نمی تواند وارد کشور شود و فقط باید تولیدات داخلی به کشورهای مختلف صادر شود. 

وی در ادامه گفت: چون قبلا ما با آدیداس نتیجه گرفته بودیم نمی توانستیم قرارداد را فسخ کنیم چرا که این پیراهن و لوگو مورد تایید فیفا قرار گرفته است و ما با لباس تیم ملی که آدیداس تهیه کرده بود در مقدماتی جام جهانی حاضر شدیم. خیلی بارز است که نمی شود طبق قواعد و قانون قرارداد را فسخ کرد. در صورتی که آدیداس نمی تواند با توجه به شرایط حال حاضر کشور در ایران کارخانه تولید بزند تا بتواند در بحث اسپانسر به تیم ملی کمک کند و بتواند در ایران تجارت کند. اصلا بحث قرارداد با آدیداس نه استکباری است، نه چیز دیگری، هیچ مسائل پشت پرده ای هم در قالب قرارداد وجود ندارد. طبق قراردادی که با آدیداس بسته شده است با توجه به مشکلات پیش آمده بحث تجاری در میان آمده است و آدیداس به فدراسیون فوتبال ۷۰ درصد تخفیف و ۳۰ درصد وجه در قرارداد ذکر کرده است. این ۳۰ درصد وجه هم در صورتی که هواداران و تماشاگران بخواهند از پیراهن تیم ملی خریداری کنند و فروش خوبی داشته باشیم مطمئنا از این قرارداد فدراسیون فوتبال هم سود خواهد کرد اگر هیچ کسی پیراهن تیم ملی را نخرد مطمئناً ما طبق قانون باید ۳۰ درصد هزینه را بپردازیم. فروش پیراهن تیم ملی هم خارج از کشور انجام می شود.

رییس فدراسیون فوتبال با تاکید بر طرح خوب پیراهن تیم ملی خاطرنشان کرد: پیراهن تیم ملی نسبت به دیگر پیراهن های کشورهای حاضر در جام جهانی هیچ تفاوتی ندارد به هر حال شاید هر کشوری طرح خاص خود را داشته باشد اما از لحاظ کیفیت و طراحی هیچ تفاوتی ندارد این پیراهن توسط مسئولین بازاریابی تیم ملی تأیید شده است و ان شاءالله در زمان مشخص پیراهن تیم ملی رونمایی می شود. 

تاج درباره نقش یوز ایرانی در پیراهن تیم ملی، گفت: ما نقش یوز را در قسمتی از پیراهن تیم ملی تعیین کردیم اما آدیداس حاضر نبود تا این طرح روی پیراهن تیم ملی چاپ شود به علت اینکه در بحث خنک کننده پیراهن تیم ملی این نقش به مشکل برمی خورد.این طرح حذف شد و حالا حواشی و صحبت هایی از سوی دوستان مطرح شد که نبود یوز باعث شد یوزپلنگ ایرانی منقرض شود یا از این مسائل. باید بگویم اینها به جز بازی های رسانه ای دیگر هیچ سود و منفعتی ندارند. چرا که ما در دوره قبل در جام جهانی از نقش یوز ایرانی استفاده کردیم اما حالا به دلایلی این نقش روی پیراهن تیم ملی درج نشده است. ما دوست داریم از تولیدات ملی استفاده کنیم و اتفاقاً تولیدات داخلی بسیار باکیفیت هستند اما متأسفانه با توجه به قراردادی که داشتیم نتوانستیم با آدیداس قطع همکاری کنیم.در حال حاضر به جز تیم بزرگسالان رده های مختلف در تولیدات داخلی استفاده می کنند. 

وی در پایان افزود: با توجه به اینکه تیم ملی فوتبال ایران در مقدماتی جام جهانی با لوگوی مشخص شده و مورد تأیید فیفا روانه مسابقات شد نمی توانستیم در این فرصت اندک تا جام جهانی لوگوی تیم ملی فوتبال ایران را تغییر بدهیم و فیفا این اجازه را به فوتبال ایران نمی داد اما قرار است که این تغییرات صورت بگیرد اما بعد از جام جهانی. یک کارگروهی تشکیل خواهد شد و در این خصوص جلساتی را برگزار خواهد کرد. پایان قرارداد ما با آدیداس هم بعد از جام ملت های آسیاست و ما بعد از این رقابت ها می توانیم با اسپانسر دیگری وارد مذاکره شویم و از تولیدکنندگان ایرانی استفاده کنیم.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

سرجیو: داور پنالتی ما را نگرفت

۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۲۲:۴۱

هوادار گزارش می دهد- پائولو سرجیو سرمربی تیم صنعت نفت آبادان می گوید: “در بازی با پیکان تیم برتر میدان بودیم اما تصمیم داور در نگرفتن پنالتی برای نفت آبادان را درک نمی کنم....

قلعه‌نویی: هر کسی بازی‌های سپاهان را می‌بیند خیلی لذت می‌برد

۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۲۲:۱۳

امیر قلعه نویی مدعی شد، هر کسی بازی های تیمش، سپاهان را می بیند لذت می برد.

ایلی استان: از بازی تیمم راضی‌ام

۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۲۱:۵۵

ایلی استان مربی فولاد خوزستان گفت: از بازی تیمم راضی ام.

بازی آبادان نیمه تمام ماند

۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۲۱:۵۴

هوادار گزارش می دهد- صنعت نفت آبادان اگرچه در خانه بازی می کرد و از حمایت هواداران پر شور خود بهره می برد اما مقابل پیکان شکست خورد تا پائولو سرجیو به در خروج این باشگاه نزدیک تر شود.

سپاهان از سدِ فولاد گذشت

۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۲۱:۳۸

تیم سپاهان در دیدار خانگی اش مقابل فولاد به برتری دست یافت و پیکان نیز در مصاف با صنعت نفت آبادان به سه امتیازی ارزشمند دست یافت.

پیروزی پرگل دختران ایران برابر تاجیکستان

۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۲۱:۲۹

تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۶ سال کشورمان تاجیکستان را گلباران کردند.

ماهینی در لیست پرسپولیس برای بازی با سپیدرود

۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۲۱:۲۱

کاپیتان دوم پرسپولیس مشکلی برای همراهی تیمش در بازی با سپیدرود نخواهد داشت.

مهدی تارتار: گل مبتدیانه‌ای خوردیم

۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۱۹:۵۲

مهدی تارتار گفت: گل زودهنگامی که خوردیم، بسیار مبتدیانه و روی پاس گل دخسوس بود.

مهاجری: به پیروزی مقابل پارس جنوبی نیاز داشتیم

۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۱۹:۴۵

رضا مهاجری به این نکته اذعان کرد که تیمش به پیروزی در دیدار مقابل پارس جنوبی جم نیاز داشته است.

تغییر زمان دیدار نساجی و استقلال

۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۱۹:۴۰

زمان دیدار دو تیم فوتبال نساجی مازندران و استقلال تغییر کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد