تقوی: هواداران ورزشگاه خانگی ما را تبدیل به جهنم کردند - شجاعی بهترین بازیکن من و مهره‌ای غیرقابل تعویض است

هوادار گزارش می دهد - محمد تقوی سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز پیروزی تیمش مقابل ذوب‌آهن را به هواداران پرشمار این تیم تقدیم کرد.

تقوی: هواداران ورزشگاه خانگی ما را تبدیل به جهنم کردند - شجاعی بهترین بازیکن من و مهره‌ای غیرقابل تعویض است

به گزارش هوادار، محمد تقوی پس از پیروزی ۴ بر یک تیم تراکتورسازی مقابل ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: امروز باید تشکر ویژه ای از هواداران تراکتورسازی داشته باشم که یادگار امام (ره) را به جهنم تبدیل کردند. بازیکنان نیز با بازی خوب خود جواب زحمات هواداران را دادند که بابت این موضوع از طرف خودم از بازیکنان تیم و هواداران تشکر می کنم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در مورد جشنواره گل های پاییزی تیم فوتبال تراکتورسازی در هفته های اخیر عنوان کرد: ما در هر بازی با توجه به شرایط، تاکتیک های مختلفی را به کار می گیریم. امروز نیز با تاکتیک خاصی بازی را شروع کردیم، اما متأسفانه در نیمه اول خوب نبودیم. بازیکنان با توجه به حضور هواداران احساسی شده بودند که بین دو نیمه به آنها گفتم باید خودتان باشید. همچنین باید از مسعود شجاعی شخصاً تشکر کنم که بین دو نیمه با بازیکنان صحبت کرد و توانست تیم را جمع کند.

وی در ادامه افزود: در نیمه دوم با گل اروین بازگشت خوبی داشتیم و بعد از اینکه این بازیکن گل دوم خود و تیم را به ثمر رساند، توانستیم گل های سوم و چهارم را نیز وارد دروازه ذوب آهن کنیم. ما در بازی های خود بر اساس تاکتیک حریفان تصمیم می گیریم با دو مهاجم و یا یک مهاجم حتی شاید در برخی دیدارها با ۱۰ مهاجم بازی کنیم. خوشبختانه امروز بازیکنان در نیمه دوم تا حدود زیادی خواسته های من را برآورده کردند و توانستیم به یک برد پُرگل دست پیدا کنیم. ما پس از آزاد شدن مهدی پور در نیمه دوم توانستیم از ظرفیت خوب مسعود شجاعی نیز بهتر استفاده کنیم.

تقوی در پاسخ به این سؤال که چگونه تیم تراکتورسازی به دنبال از دست دادن نیمه اول توانست در نیمه دوم میانه میدان را از اختیار ذوب آهن خارج کند، گفت: تاکتیک تیم ما در این بازی ۲-۴-۴ لوزی بود و قصد داشتیم با این سیستم فضای بیشتری را در میانه زمین در اختیار مسعود شجاعی قرار دهیم. فکر کنم یکی از موضوعاتی که با استفاده از آن توانستیم به بازی برگردیم داشتن روح تیمی بود. تمام تاکتیک و تکنیک ها در نبود روح تیمی به نتیجه نمی رسد که خوشبختانه ما این موضوع را در نیمه دوم داشتیم و توانستیم پیروزی خوبی را کسب کنیم.

وی با ابراز رضایت از عملکرد خوب لی اروین و اُفت آنتونی استوکس عنوان کرد: طبیعی است وقتی آنتونی گل نمی زند، لی اروین بتواند وظایف او را انجام دهد. اروین بازیکنی است که در انگلستان و سطوح پایین تر از لیگ برتر بازی کرده است و اکثر تیم های در سطوح پایین لیگ برتر با دو مهاجم بازی می کنند. وقتی ما نیز تصمیم گرفتیم با دو مهاجم بازی کنیم همه نگاه ها به مهاجم اول مان آنتونی استکوکس جذب شد و لی اروین توانست راحت تر بازی و بهتر گلزنی کند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص تاکتیک تیم تراکتورسازی در دیدارهای آینده تصریح کرد: من نمی دانم فردا صبح همچنان در مسئولیت خود هستم یا نه، اما در صورت باقی ماندن در سمت خود سعی می کنم در هر بازی با توجه به داشته های تیم تاکتیک بازی را انتخاب کنم. وقتی ما مهاجم سرزن در تیم خود داشته باشیم قطعاً از ارسال های بلند استفاده می کنیم، اما موضوعی که می توانم به آن اذعان کنم این است که تراکتورسازی تبریز تیم بزرگی شده است و دیگر همه باید از آن بترسند.

تقوی در خصوص ناهماهنگی لی اروین و آنتونی استوکس خاطر نشان کرد: طبیعی است که این بازیکنان در دیدارهای ابتدایی با توجه به اینکه شناختی از یکدیگر نداشتند ناهماهنگ باشند، اما ما شاهد هستیم پس از چند بازی هماهنگی بیشتری بین آنها حاصل شده است. هر چند این دو بازیکن در دیدارهای گذشته خوب بازی کردند، اما قطعاً در دیدارهای آینده با هماهنگی بیشتر لی اروین و استوکس شاهد عملکرد بهتری از آنها خواهیم بود.

وی در مورد برنامه تمرینات تیم فوتبال تراکتورسازی هم گفت: بعد از این بازی سه روز استراحت خواهیم کرد و مجدداً کار خود را برای ادامه دیدارهای خود در لیگ برتر آغاز خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص واکنش سوگیتا بعد از تعویضش و حرکت او به سمت رختکن گفت: سوگیتا یک بازیکن خوب و حرفه ای است و یک الگو برای بازیکنان در فوتبال ایران می تواند باشد. او بعد از تعویض از من اجازه گرفت تا به رختکن برود، من نیز بعد از اینکه احساس کردم او ناراحت شده است، از وی در این خصوص سؤال کردم که تأکید کرد دلیل ناراحتی اش عملکرد نه چندان خوبش بوده است. سوگیتا حق ندارد از خودش ناراحت باشد، چرا که به اعتقاد من او امروز نیز بسیار خوب بازی کرد. او می تواند یک الگو برای بازیکنان ما باشد، چرا که با تمام وجود و با تمام سلول های بدنش برای تیم بازی می کند.

تقوی در ادامه نشست خبری خود درباره وضعیت علی عبدالله زاده اظهار داشت: در خصوص این بازیکن باشگاه تصمیم گیرنده است و باید منتظر تصمیم باشگاه در مورد او باشیم.

وی درباره احساس پهلوان و عدم حضورش در ترکیب ابتدایی تراکتورسازان بیان کرد: اینکه بازیکنی از ابتدا در ترکیب تیم قرار بگیرد و یا به عنوان بازیکن جانشین به میدان برود، تشخیص من است. نباید برای بازیکن تعداد دقایق بازی کردنش مهم باشد و او باید به این فکر کند چقدر می تواند برای تیم مفید باشد. خوشبختانه احسان نیز امروز در دقایقی که به میدان رفت بازیکن مفیدی بود. من در ترکیب تیم خود ۱۸ تا ۲۰ بازیکن دارم که در هر دیدار تنها می توانم، از ۱۱ بازیکن استفاده کنم. در اینجا باید از عملکرد همکاران خود در کادر فنی از جمله امیرحسین پیروانی، اسفندیاری و کاظم محمودی تشکر کنم. قطعاً دلیل خوب بازی کردن تیم تنها من نیستم و این نفرات در موفقیت های اخیر تراکتورسازی نقش داشته اند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ این سؤال که شجاعی با وجود عملکرد خوب خود همچنان پاس های اشتباه زیادی دارد، گفت: شجاعی زحمات زیادی را در زمین می کشد و بهترین بازیکن من است. مسعود بازیکن غیرقابل تعویضی برای من است، اما در فوتبال همه بازیکنان مرتکب اشتباه می شوند. مطمئن باشید شجاعی خودش می داند در زمین چگونه بازی کند. تنها حضور این بازیکن باتجربه در زمین برای من کافی است. اگر او امروز ۱۰ پاس اشتباه داد، اما با یک گل در دقایقی پایانی تمام اشتباهاتش را جبران کرد.

تقوی در خصوص حساسیت داوران نسبت به عملکرد شجاعی بعد از اخراج این بازیکن در دیدار سرخپوشان برابر صنعت نفت اظهار داشت: من با این موضوع موافق هستم. در بین دو نیمه با مسعود صحبت کردم که نباید به هیچ عنوان احساسی شود. شجاعی در طول هفته مصدوم بود و در چند روز قبل از این دیدار به سختی راه می رفت. او با خواهش من در این دیدار به میدان رفت.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

سلطانی‌فر:ایران و بلغارستان در سال ۲۰۱۹ بازی تدارکاتی فوتبال و والیبال انجام می دهند

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۹:۵۶

وزیر ورزش و جوانان گفت: پیشنهاد دادیم در سال ۲۰۱۹ در یکی از فیفا دی ها بتوانیم بازی دوستانه ایران و بلغارستان را داشته باشیم.

رادوشوویچ: دیدار مقابل پیکان بازی مهمی برای ما بود

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۹:۴۰

رادوشوویچ، دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: دیدار مقابل پیکان بازی مهمی برای ما بود و ما با وجود کمبود بازیکن توانستیم ۳ امتیاز این مسابقه را کسب کنیم.

قاضی: شکایتم از پرسپولیس را پیگیری می‌کنم

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۹:۳۷

بازیکن تیم پیکان گفت: متأسفانه جوی را به راه انداختند که من پولم را از پرسپولیس گرفته ام. این موضوع به من بر خورده است و مطالباتم را پیگیری خواهم کرد.

ثاقبی: قاضی می‌گفت شوتش وارد دروازه شده است

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۹:۳۴

هافبک تیم فوتبال پیکان گفت: محمد قاضی می گفت شوتش وارد دروازه پرسپولیس شده اما من صحنه را ندیدم.

علیپور: نمی‌دانم چرا داوران «بدن گذاشتن» را خطا می‌گیرند

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۹:۲۹

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس گفت: انصافاً برای این برنامه ریزی باید تأسف خورد چون با پایان نیمه اول نایی برای بازگشت به زمین نداشتیم.

خلیل‌زاده: بازی با پیکان اصلاً نباید برگزار می‌شد

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۹:۲۶

مدافع تیم پرسپولیس، گفت: انتظار نداشتیم بازی را در عرض چند دقیقه برگردانیم ولی خدا را شکر که به سه امتیاز رسیدیم.

انصاری: مهم کسب ۳ امتیاز بود - سه هفته دیگر جراحی می کنم

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۹:۲۳

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در شرایط سختی بازی کردم و مهم کسب ۳ امتیاز بود که توانستیم آن را به دست بیاوریم.

کامیابی‌نیا: در تعطیلات به من زنگ زدند که بازی داریم - نمی‌دانم در مورد تیم ملی چه بگویم

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۹:۲۰

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برای تعطیلات به کیش رفته بود که با من تماس گرفتند و گفتند برای تیم بازی گذاشتند.

عالیشاه: برانکو گله‌مند بود - در این شرایط بازی با تیم دسته سومی هم مشکل‌ساز است

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۹:۱۷

هافبک تیم پرسپولیس گفت: برانکو از این برنامه گله مند بود. او به عنوان یک خارجی خیلی صبور است.

مصلح: با کمبود بازیکن نتیجه بازی را تغییر دادیم

۱۳۹۷/۰۸/۲۸ ۱۹:۱۳

بازیکن تیم پرسپولیس گفت: با اینکه با کمبود بازیکن روبه رو بودیم موفق شدیم نیمه دوم نتیجه بازی را به سود پرسپولیس تغییر دهیم.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد