تقوی: هواداران ورزشگاه خانگی ما را تبدیل به جهنم کردند - شجاعی بهترین بازیکن من و مهره‌ای غیرقابل تعویض است

هوادار گزارش می دهد - محمد تقوی سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز پیروزی تیمش مقابل ذوب‌آهن را به هواداران پرشمار این تیم تقدیم کرد.

تقوی: هواداران ورزشگاه خانگی ما را تبدیل به جهنم کردند - شجاعی بهترین بازیکن من و مهره‌ای غیرقابل تعویض است

به گزارش هوادار، محمد تقوی پس از پیروزی ۴ بر یک تیم تراکتورسازی مقابل ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: امروز باید تشکر ویژه ای از هواداران تراکتورسازی داشته باشم که یادگار امام (ره) را به جهنم تبدیل کردند. بازیکنان نیز با بازی خوب خود جواب زحمات هواداران را دادند که بابت این موضوع از طرف خودم از بازیکنان تیم و هواداران تشکر می کنم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در مورد جشنواره گل های پاییزی تیم فوتبال تراکتورسازی در هفته های اخیر عنوان کرد: ما در هر بازی با توجه به شرایط، تاکتیک های مختلفی را به کار می گیریم. امروز نیز با تاکتیک خاصی بازی را شروع کردیم، اما متأسفانه در نیمه اول خوب نبودیم. بازیکنان با توجه به حضور هواداران احساسی شده بودند که بین دو نیمه به آنها گفتم باید خودتان باشید. همچنین باید از مسعود شجاعی شخصاً تشکر کنم که بین دو نیمه با بازیکنان صحبت کرد و توانست تیم را جمع کند.

وی در ادامه افزود: در نیمه دوم با گل اروین بازگشت خوبی داشتیم و بعد از اینکه این بازیکن گل دوم خود و تیم را به ثمر رساند، توانستیم گل های سوم و چهارم را نیز وارد دروازه ذوب آهن کنیم. ما در بازی های خود بر اساس تاکتیک حریفان تصمیم می گیریم با دو مهاجم و یا یک مهاجم حتی شاید در برخی دیدارها با ۱۰ مهاجم بازی کنیم. خوشبختانه امروز بازیکنان در نیمه دوم تا حدود زیادی خواسته های من را برآورده کردند و توانستیم به یک برد پُرگل دست پیدا کنیم. ما پس از آزاد شدن مهدی پور در نیمه دوم توانستیم از ظرفیت خوب مسعود شجاعی نیز بهتر استفاده کنیم.

تقوی در پاسخ به این سؤال که چگونه تیم تراکتورسازی به دنبال از دست دادن نیمه اول توانست در نیمه دوم میانه میدان را از اختیار ذوب آهن خارج کند، گفت: تاکتیک تیم ما در این بازی ۲-۴-۴ لوزی بود و قصد داشتیم با این سیستم فضای بیشتری را در میانه زمین در اختیار مسعود شجاعی قرار دهیم. فکر کنم یکی از موضوعاتی که با استفاده از آن توانستیم به بازی برگردیم داشتن روح تیمی بود. تمام تاکتیک و تکنیک ها در نبود روح تیمی به نتیجه نمی رسد که خوشبختانه ما این موضوع را در نیمه دوم داشتیم و توانستیم پیروزی خوبی را کسب کنیم.

وی با ابراز رضایت از عملکرد خوب لی اروین و اُفت آنتونی استوکس عنوان کرد: طبیعی است وقتی آنتونی گل نمی زند، لی اروین بتواند وظایف او را انجام دهد. اروین بازیکنی است که در انگلستان و سطوح پایین تر از لیگ برتر بازی کرده است و اکثر تیم های در سطوح پایین لیگ برتر با دو مهاجم بازی می کنند. وقتی ما نیز تصمیم گرفتیم با دو مهاجم بازی کنیم همه نگاه ها به مهاجم اول مان آنتونی استکوکس جذب شد و لی اروین توانست راحت تر بازی و بهتر گلزنی کند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص تاکتیک تیم تراکتورسازی در دیدارهای آینده تصریح کرد: من نمی دانم فردا صبح همچنان در مسئولیت خود هستم یا نه، اما در صورت باقی ماندن در سمت خود سعی می کنم در هر بازی با توجه به داشته های تیم تاکتیک بازی را انتخاب کنم. وقتی ما مهاجم سرزن در تیم خود داشته باشیم قطعاً از ارسال های بلند استفاده می کنیم، اما موضوعی که می توانم به آن اذعان کنم این است که تراکتورسازی تبریز تیم بزرگی شده است و دیگر همه باید از آن بترسند.

تقوی در خصوص ناهماهنگی لی اروین و آنتونی استوکس خاطر نشان کرد: طبیعی است که این بازیکنان در دیدارهای ابتدایی با توجه به اینکه شناختی از یکدیگر نداشتند ناهماهنگ باشند، اما ما شاهد هستیم پس از چند بازی هماهنگی بیشتری بین آنها حاصل شده است. هر چند این دو بازیکن در دیدارهای گذشته خوب بازی کردند، اما قطعاً در دیدارهای آینده با هماهنگی بیشتر لی اروین و استوکس شاهد عملکرد بهتری از آنها خواهیم بود.

وی در مورد برنامه تمرینات تیم فوتبال تراکتورسازی هم گفت: بعد از این بازی سه روز استراحت خواهیم کرد و مجدداً کار خود را برای ادامه دیدارهای خود در لیگ برتر آغاز خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص واکنش سوگیتا بعد از تعویضش و حرکت او به سمت رختکن گفت: سوگیتا یک بازیکن خوب و حرفه ای است و یک الگو برای بازیکنان در فوتبال ایران می تواند باشد. او بعد از تعویض از من اجازه گرفت تا به رختکن برود، من نیز بعد از اینکه احساس کردم او ناراحت شده است، از وی در این خصوص سؤال کردم که تأکید کرد دلیل ناراحتی اش عملکرد نه چندان خوبش بوده است. سوگیتا حق ندارد از خودش ناراحت باشد، چرا که به اعتقاد من او امروز نیز بسیار خوب بازی کرد. او می تواند یک الگو برای بازیکنان ما باشد، چرا که با تمام وجود و با تمام سلول های بدنش برای تیم بازی می کند.

تقوی در ادامه نشست خبری خود درباره وضعیت علی عبدالله زاده اظهار داشت: در خصوص این بازیکن باشگاه تصمیم گیرنده است و باید منتظر تصمیم باشگاه در مورد او باشیم.

وی درباره احساس پهلوان و عدم حضورش در ترکیب ابتدایی تراکتورسازان بیان کرد: اینکه بازیکنی از ابتدا در ترکیب تیم قرار بگیرد و یا به عنوان بازیکن جانشین به میدان برود، تشخیص من است. نباید برای بازیکن تعداد دقایق بازی کردنش مهم باشد و او باید به این فکر کند چقدر می تواند برای تیم مفید باشد. خوشبختانه احسان نیز امروز در دقایقی که به میدان رفت بازیکن مفیدی بود. من در ترکیب تیم خود ۱۸ تا ۲۰ بازیکن دارم که در هر دیدار تنها می توانم، از ۱۱ بازیکن استفاده کنم. در اینجا باید از عملکرد همکاران خود در کادر فنی از جمله امیرحسین پیروانی، اسفندیاری و کاظم محمودی تشکر کنم. قطعاً دلیل خوب بازی کردن تیم تنها من نیستم و این نفرات در موفقیت های اخیر تراکتورسازی نقش داشته اند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پاسخ این سؤال که شجاعی با وجود عملکرد خوب خود همچنان پاس های اشتباه زیادی دارد، گفت: شجاعی زحمات زیادی را در زمین می کشد و بهترین بازیکن من است. مسعود بازیکن غیرقابل تعویضی برای من است، اما در فوتبال همه بازیکنان مرتکب اشتباه می شوند. مطمئن باشید شجاعی خودش می داند در زمین چگونه بازی کند. تنها حضور این بازیکن باتجربه در زمین برای من کافی است. اگر او امروز ۱۰ پاس اشتباه داد، اما با یک گل در دقایقی پایانی تمام اشتباهاتش را جبران کرد.

تقوی در خصوص حساسیت داوران نسبت به عملکرد شجاعی بعد از اخراج این بازیکن در دیدار سرخپوشان برابر صنعت نفت اظهار داشت: من با این موضوع موافق هستم. در بین دو نیمه با مسعود صحبت کردم که نباید به هیچ عنوان احساسی شود. شجاعی در طول هفته مصدوم بود و در چند روز قبل از این دیدار به سختی راه می رفت. او با خواهش من در این دیدار به میدان رفت.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

تقابل یوزِ در استتار با سرخ های خیلج فارس

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ ۱۴:۴۲

تیم ملی فوتبال ایران فردا برای صعود به جمع هشت تیم نهایی جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ باید از سد تیم ملی عمان بگذرد.

تصمیم نهایی تراکتور در مورد اروین مشخص شد

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ ۱۰:۵۶

باشگاه تراکتورسازی تبریز از طریق قانون پیگیر حق و حقوق خود در رابطه با بازیکن اسکاتلندی اش می شود.

کنستانت به زودی به اردوی تراکتور ملحق می شود

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ ۱۰:۴۷

هافبک گینه ای تراکتور به زودی به اردوی این تیم در کیش ملحق خواهد شد.

خیز کریم برای اولین گل آسیایی (عکس)

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ ۰۹:۳۶

تنها گلزن تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ هنوز گلی در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ به ثمر نرسانده است.

اضافه شدن دکتر نوروزی به اردوی استقلال

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ۲۰:۱۸

معاون پزشکی باشگاه استقلال، به اردوی آبی پوشان در ترکیه اضافه شد.

برد پرگل پرسپولیس مقابل الشحانیه در دیداری تدارکاتی

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ۲۰:۱۶

تیم فوتبال پرسپولیس در دیداری دوستانه موفق شد تیم الشحانیه قطر را با نتیجه پرگل شکست دهد.

پیروزی پرگل امیدها برابر کویت

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ۲۰:۱۳

تیم فوتبال امید در دومین بازی خود در تورنمنت قطر برابر کویت به پیروزی دست یافت.

راموس مکزیکی داور بازی ایران و عمان شد - علیرضا فغانی بازی اردن و ویتنام را سوت می‌زند

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ۱۹:۳۲

داور مطرح مکزیکی دیدار تیم های ملی ایران و عمان در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ را قضاوت می کند.

رقبای جدید بیرانوند از راه رسیدند(عکس)

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ۱۹:۲۴

در تمرین امروز تیم ملی برخی از بازیکنان درون دروازه ایستادند تا خودشان را در این پست هم محک بزنند.

کی‌روش: به خاطر مردم تا آخر جام ملت‌های آسیا می‌جنگیم - تک تک بازی‌های ما حکم فینال را دارد

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ۱۹:۲۴

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تأکید کرد که ایران پل اول را در بازی های جام ملت های آسیا پشت سر گذاشته و از این پس هر بازی برای آنها حکم فینال جام ملت های آسیا را دارد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد