توضیح فدراسیون نجات غریق؛ رئیس ما دارای تابعیت مضاعف است!

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون نجات غریق و غواصی درباره خبر منتشره در فارس توضیحاتی ارائه کرد.

توضیح فدراسیون نجات غریق؛ رئیس ما دارای تابعیت مضاعف است!

به گزارش هوادار، بعد از انتشار خبری درباره رییس دوتابعیتی فدراسیون نجات غریق و غواصی، این فدراسیون توضیحاتی به شرح زیر اعلام کرد:

با سلام و تحیات؛

پیرو درج خبری مورخ ۱۳ مهرماه ۱۳۹۸ ساعت ۳۰ دقیقه بامداد، با عنوان «سند آمریکایی بودن رئیس یک فدراسیون/ این غریق را نجات دهید» در آن رسانه، موارد زیر جهت تنویر افکار عمومی و پاسخ به اتهامات ایشان جهت انتشار در خبرگزاری فارس بخش ورزشی، مطابق با ماده ۲۳ قانون مطبوعات اعلام می‌شود:

۱) در بخشی از این خبر عنوان شده فدراسیون ماهیت همگانی دارد که در واقع این عبارت اشتباه و ناشی از بی‌اطلاعی نویسنده در خصوص رشته نجات غریق و غواصی است چرا که فدراسیون جهانی نجات غریق و غواصی در لیست انتظار ورود به المپیک قرار دارد و مسابقات جهانی و حتی المپیک سیزم در این رشته در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود. ضمن اینکه فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران نیز مسابقات قهرمانی کشور و حتی لیگ باشگاهی را به طور مرتب و سالیانه با حضور حداکثری تیم‌ها برگزار می‌کند. جالب اینکه این مسابقات با استقبال گسترده‌ای نیز از سوی علاقه‌مندان به این رشته روبه‌رو می‌شود و خالی از لطف نیست مطلع باشید امسال برای نخستین بار مسابقات المپیاد استعدادهای برتر در دو بخش پسران و دختران با حضور ۳۰ تیم استانی در دو شهر قزوین و کرج برگزار شد که در رده سنی ۱۳-۱۶ سال کم سابقه بود.

۲) در عبارت دیگری از این خبر به صورت کلی عنوان شده، «فدراسیون حاشیه‌های فراوانی دارد» ای کاش نویسنده مطلب، برای آگاهی مخاطب به طور مصداقی اشاره‌ای به یکی از حاشیه‌های فدراسیون می‌کرد. کلی‌گویی و پرداختن به این گونه نوشتار، نشان از غیرحرفه‌ای بودن آن نویسنده دارد که به نظر می‌رسد نظارت کامل و جامعی از سوی سردبیری به متن خبر نشده و ناآگاهانه منتشر شده است.

۳) همچنین در متن خبر عنوان شده «مشخص نیست چگونه و با مجوز چه کسی توانست در این انتخابات حضور پیدا کرده و صندلی ریاست را تا کنون در اختیار بگیرد» در این خصوص باید به نویسنده بی‌اطلاع مطلب متذکر شد، مسیر قانونی شرکت در انتخابات کاملاً مشخص است و ایلخان نوری قبل از شرکت در انتخابات مجمع، تمام تأییدهای لازم را از مراجع ذی‌صلاح کسب کرده و پس از تعیین صلاحیت از سوی حراست وزارت ورزش و جوانان، مجوز شرکت در انتخابات مجمع برای وی صادر شد. کسب صددرصدی آرا کسب ۴۳ رأی از ۴۳ رأی مأخوذه) در مجمع انتخاباتی نیز نشان این گواه است.

۴) و آما آخرین عبارتی که این رسانه در خبر فوق منتشر کرده، به طور مستقیم به دوتابعیتی بودن رئیس فدراسیون اشاره دارد که به نظر می‌رسد نویسنده خبر در این مورد نیز از روی ناآگاهی به آن پرداخته است و به طور دقیق قانون را در این خصوص مطالعه نکرده است. چرا که عبارت صحیح، «تابعیت مضاعف انتسابی» است. این تابعیت به واسطه زادگاه مادری ایشان (مادر آمریکایی)، قهری و انتسابی می‌باشد و اقدامی از سوی رئیس فدراسیون برای اخذ تابعیت صورت نگرفته و از شمول ماده ۹۸۲ قانون مدنی خارج است.

روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

باز هم خودروی کمیته المپیک به سرقت رفت

۱۳۹۸/۰۷/۲۴ ۱۰:۱۱

هوادار گزارش می دهد، خودروی یکی از کارمندان کمیته ملی المپیک در حادثه‌ای به سرقت رفت.

تیراندازان ایران بامداد امروز راهی هانوفر شدند

۱۳۹۸/۰۷/۲۲ ۰۹:۵۴

هوادار گزارش می دهد، ملی‌پوشان تفنگ و تپانچه بامداد امروز برای برگزاری اردو راهی هانوفر شدند.

مرادی ظرف ۴۸ ساعت آینده عازم آلمان می‌شود

۱۳۹۸/۰۷/۲۲ ۰۹:۳۳

هوادار گزارش می دهد، سهراب مرادی برای پیگیری روند درمانی خود ظرف ۲ روز آینده در هفته جاری پیش از حضور در مسابقات سوئیس به آلمان سفر خواهد کرد.

گواری سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی شد

۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۹:۵۳

هوادار گزارش می دهد، وزیر ورزش و جوانان در حکمی احمد گواری را به عنوان سرپرست فدراسیون همگانی منصوب کرد.

دارت قهرمانی جهان| سیفی نایب قهرمان دارت جوانان جهان شد

۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۵۱

هوادار گزارش می دهد، در پایان مسابقات دارت قهرمانی جهان که در شهر کلوژ رومانی برگزار شد، مهرداد سیفی دارتر جوان ایران به عنوان نایب قهرمانی جهان و کسب مدال نقره نایل آمد.

ورزشکار کنیایی با زمان کمتر از دو ساعت در دوی ماراتن تاریخ‌ساز شد

۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۴۸

هوادار گزارش می دهد، برای نخستین بار یک ورزشکار توانست دوی ماراتن را کمتر از ۲ ساعت طی کند.

بازرس فدراسیون تنیس منصوب شد

۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۲۹

هوادار گزارش می دهد، با حکم داورزنی، بازرس جدید فدراسیون تنیس منصوب شد.

محرومیت ۲۰ ماهه قهرمان ۲ دوره المپیک به خاطر دوپینگ

۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۰:۵۷

هوادار گزارش می دهد، آژانس مبارزه با دوپینگ آمریکا از محرومیت شناگر این کشور به مدت ۲۰ ماه خبر داد.

تعلیق فدراسیون وزنه‌برداری مصر توسط کمیته ملی المپیک این کشور

۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۳:۳۲

هوادار گزارش می دهد، کمیته ملی المپیک مصر (NOC) پس از مثبت شدن آزمایش دوپینگ ۵ وزنه‌بردار مصری دیگر، فدراسیون وزنه‌برداری این کشور را تعلیق کرد.

آوردن شیپور و طبل به سالن های بسکتبال ممنوع شد

۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۴:۴۱

هوادار گزارش می دهد، با اعلام دبیر فدراسیون بسکتبال استفاده از هرگونه شیپور و طبل در سالن ها ممنوع شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد