توضیح فدراسیون نجات غریق؛ رئیس ما دارای تابعیت مضاعف است!

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون نجات غریق و غواصی درباره خبر منتشره در فارس توضیحاتی ارائه کرد.

توضیح فدراسیون نجات غریق؛ رئیس ما دارای تابعیت مضاعف است!

به گزارش هوادار، بعد از انتشار خبری درباره رییس دوتابعیتی فدراسیون نجات غریق و غواصی، این فدراسیون توضیحاتی به شرح زیر اعلام کرد:

با سلام و تحیات؛

پیرو درج خبری مورخ ۱۳ مهرماه ۱۳۹۸ ساعت ۳۰ دقیقه بامداد، با عنوان «سند آمریکایی بودن رئیس یک فدراسیون/ این غریق را نجات دهید» در آن رسانه، موارد زیر جهت تنویر افکار عمومی و پاسخ به اتهامات ایشان جهت انتشار در خبرگزاری فارس بخش ورزشی، مطابق با ماده ۲۳ قانون مطبوعات اعلام می‌شود:

۱) در بخشی از این خبر عنوان شده فدراسیون ماهیت همگانی دارد که در واقع این عبارت اشتباه و ناشی از بی‌اطلاعی نویسنده در خصوص رشته نجات غریق و غواصی است چرا که فدراسیون جهانی نجات غریق و غواصی در لیست انتظار ورود به المپیک قرار دارد و مسابقات جهانی و حتی المپیک سیزم در این رشته در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود. ضمن اینکه فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران نیز مسابقات قهرمانی کشور و حتی لیگ باشگاهی را به طور مرتب و سالیانه با حضور حداکثری تیم‌ها برگزار می‌کند. جالب اینکه این مسابقات با استقبال گسترده‌ای نیز از سوی علاقه‌مندان به این رشته روبه‌رو می‌شود و خالی از لطف نیست مطلع باشید امسال برای نخستین بار مسابقات المپیاد استعدادهای برتر در دو بخش پسران و دختران با حضور ۳۰ تیم استانی در دو شهر قزوین و کرج برگزار شد که در رده سنی ۱۳-۱۶ سال کم سابقه بود.

۲) در عبارت دیگری از این خبر به صورت کلی عنوان شده، «فدراسیون حاشیه‌های فراوانی دارد» ای کاش نویسنده مطلب، برای آگاهی مخاطب به طور مصداقی اشاره‌ای به یکی از حاشیه‌های فدراسیون می‌کرد. کلی‌گویی و پرداختن به این گونه نوشتار، نشان از غیرحرفه‌ای بودن آن نویسنده دارد که به نظر می‌رسد نظارت کامل و جامعی از سوی سردبیری به متن خبر نشده و ناآگاهانه منتشر شده است.

۳) همچنین در متن خبر عنوان شده «مشخص نیست چگونه و با مجوز چه کسی توانست در این انتخابات حضور پیدا کرده و صندلی ریاست را تا کنون در اختیار بگیرد» در این خصوص باید به نویسنده بی‌اطلاع مطلب متذکر شد، مسیر قانونی شرکت در انتخابات کاملاً مشخص است و ایلخان نوری قبل از شرکت در انتخابات مجمع، تمام تأییدهای لازم را از مراجع ذی‌صلاح کسب کرده و پس از تعیین صلاحیت از سوی حراست وزارت ورزش و جوانان، مجوز شرکت در انتخابات مجمع برای وی صادر شد. کسب صددرصدی آرا کسب ۴۳ رأی از ۴۳ رأی مأخوذه) در مجمع انتخاباتی نیز نشان این گواه است.

۴) و آما آخرین عبارتی که این رسانه در خبر فوق منتشر کرده، به طور مستقیم به دوتابعیتی بودن رئیس فدراسیون اشاره دارد که به نظر می‌رسد نویسنده خبر در این مورد نیز از روی ناآگاهی به آن پرداخته است و به طور دقیق قانون را در این خصوص مطالعه نکرده است. چرا که عبارت صحیح، «تابعیت مضاعف انتسابی» است. این تابعیت به واسطه زادگاه مادری ایشان (مادر آمریکایی)، قهری و انتسابی می‌باشد و اقدامی از سوی رئیس فدراسیون برای اخذ تابعیت صورت نگرفته و از شمول ماده ۹۸۲ قانون مدنی خارج است.

روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

نوری سرپرست هیأت وزنه‌برداری آذربایجان شرقی شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۵:۳۵

هوادار گزارش می دهد، به موجب حکمی از سوی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، مسعود نوری به عنوان سرپرست هیأت استان آذربایجان شرقی منصوب شد.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، ژوری جام‌جهانی چین شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۱:۲۰

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به عنوان یکی از اعضای هیأت ژوری مسابقات جام جهانی حضور خواهد داشت.

نعمتی: معلولین الهام بخش جامعه هستند/ برای کسب سهمیه المپیک ناامید نیستیم

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۶:۵۷

هوادار گزارش می دهد، قهرمان پارالمپیکی تیر و کمان کشورمان پس از دیدار با وزیر ورزش و جوانان به مناسبت روز جهانی معلولین گفت: خوشحالم افراد دارای ویژگی های خاص در کشور ما با ورزش امیدبخش و الهام...

مصر میزبان مسابقات جهانی شمشیربازی در سال ۲۰۲۱ شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۶:۲۱

هوادار گزارش می دهد، در کنگره فدراسیون جهانی شمشیربازی، اعضا به اتفاق آراء با میزبانی مصر برای مسابقات ۲۰۲۱ موافقت کردند.

دعوت ۲۰ بازیکن به اردوی تیم ملی هندبال

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۰۹:۱۹

هوادار گزارش می دهد، از سوی کادر فنی ۲۰ بازیکن به اردی تیم ملی هندبال جهت آمادگی رقابتهای قهرمانی آسیا دعوت شدند.

تست انتخابی تیم ملی اسکی به خاطر شرایط جوی لغو شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۵:۲۹

هوادار گزارش می دهد، تست انتخابی تیم ملی اسکی برای حضور در بازی‌های المپیک زمستانی به خاطر شرایط جوی نامناسب برگزار نشد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک مشخص شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۲:۰۶

هوادار گزارش می دهد، با اعلام صالحی امیری، دبیرکل کمیته ملی المپیک مشخص شد.

پاراوزنه‌بردار روس مادام‌العمر محروم شد

۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۱۱:۲۶

هوادار گزارش می دهد، پاراوزنه‌بردار روسیه‌ای به دلیل ارتکاب به سومین دوپینگ، به صورت مادام‌العمر از حضور در میادین محروم شد.

واکنش تاماش آیان به تلاش تایلند برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی

۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۱۰:۳۷

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، تلاش تایلند برای حضور در رقابت‌های برون‌مرزی با وجود تعلیق را بی‌پروایی خواند.

وزنه برداری قهرمانی جوانان کشور| شریفی برترین وزنه‌بردار مسابقات شد

۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۱۰:۲۶

هوادار گزارش می دهد، آیت شریفی به عنوان برترین وزنه‌بردار مسابقات قهرمانی جوانان کشور انتخاب شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد