تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

به گزارش هوادار و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ از روز چهارشنبه – ۲۵ اردیبهشت‌ماه با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به میزبانی "منچستر" انگلیس آغاز و به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت.

امروز (جمعه – ۲۷ اردیبهشت‌ماه) و در سومین روز این رقابت‌ها، مبارزات اوزان ۷۴- کیلوگرم مردان و ۴۹- و ۵۷- کیلوگرم زنان پیگیری می‌شود که امیرمحمد بخشی، ناهید کیانی و پریسا جوادی به عنوان نمایندگان این روز هستد.

امیرمحمد بخشی که با توانمندی به مرحله یک‌چهارم نهایی راه پیدا کرده بود در این مرحله نیز مبارزات حساسی را برابر نماینده اسپانیا به نمایش گذاشت اما در راند طلایی و در حالیکه می‌توانست پیروز میدان باشد در یک قدمی ایستادن بر سکو از دور رقابت‌ها کنار رفت.

تکواندوکار ۲۰ ساله کشورمان ابتدا «میگوئل ترجوس سالاس» از کلمبیا را ۱۶ بر ۷ از پیش رو برداشت؛ سپس «کریستین مکنیش» انگلیسی دارنده طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۸، برنز بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۵ و برنز المپیک جوانان ۲۰۱۴ را ۱۰ بر ۶ شکست داد.

امیرمحمد در گام سوم بر«کی رن» از چین دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ با نتیجه ۲۳ بر ۱۵ غلبه کرد و راهی مرحله یک چهارم شد اما در این مرحله و در حالیکه شایستگی راهیابی به نیمه‎نهایی را داشت نتیجه را در راند طلایی  (۱۰ بر ۱۰) برابر «دنیل باررا» از اسپانیا واگذار کرد.

هدایت تیم مردان برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان است.

 باخت پریسا جوادی به قهرمان المپیک و حذف از مسابقات
امروز همچنین پریسا جوادی نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم تکواندو کشورمان در مرحله یک‌چهارم برابر «جید جونز» انگلیسی دارنده ۲ طلای بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۱۲، نقره و برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷، ۵ مدال طلا، نقره و برنز قهرمانی اروپا، ۱۴ مدال طلا، نقره و برنز گرندپری و نقره گرنداِسلم قرار گرفت؛ پریسا نتیجه را ۳۰ بر ۳ واگذار کرد تا در یک قدمی سکو از دور رقابت‌ها کنار برود.

نمانیده وزن چهارمی کشورمان در گام نخست «دزیره رولاف» از آمریکا را ۱۳ بر ۴ شکست داد؛ در ادامه «پاتریکا آدامکیویسز» از لهستان قهرمان اروپا ۲۰۱۸ و قهرمان و نایب قهرمان نوجوانان اروپا را در راند طلایی از پیش رو برداشت. سپس «جولانتا تارویدا» از لیتوانی نایب قهرمان اروپا ۲۰۱۸ را ۱۷ بر ۱۱ شکست داد. اما در مرحله یک‌چهارم نتیجه را برابر جونز واگذار کرد.

ناهید کیانی هم حذف شد

همچنین ناهید کیانی تکواندوکار وزن ۴۹- کیلوگرم کشورمان با قبول شکست ۲۸ بر ۷ برابر «پانیپاک وانگپاتاناکیت» نماینده با تجربه تایلند که درکارنامه او برنز المپیک ریو ۲۰۱۶، قهرمانی جهان ۲۰۱۵ و نایب قهرمانی ۲۰۱۷، طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸، قهرمان آسیا ۲۰۱۶ و... به چشم می‌خورد، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ناهید در گام نخست موفق شد مقتدرانه «یونیشا رای» از نپال را ۳۴ بر ۷ شکست داده و راهی مرحله بعد شود؛ در ادامه نیز به مصاف «مادینا مانوپوا» ازبک نایب قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ رفت که مبارزه با نتیجه ۴ بر ۴ به راند طلایی کشیده شد و ناهید موفق شد در این راند با برتری از شیاپ‌چانگ خارج شود اما در حله بعد و برابر نماینده تایلند نتیجه را واگذار کرد.

هدایت تیم زنان برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربیان است.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

بازتاب یک بازگشت؛ ۲ ماموریت بزرگ ساعی در تکواندو ایران

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ ۱۲:۳۵

هوادار گزارش می دهد، سایت معتبر insidethegames از ماموریت هادی ساعی پرافتخارترین المپین ایران با تیم ملی تکواندو کشورمان، گزارش کوتاهی را منتشر کرده است.

مدارک ایران برای رفع تعلیق جودو به CAS ارسال شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۵ ۱۴:۳۷

هوادار گزارش می دهد، مدارک ایران برای رفع تعلیق فدراسیون جودو به CAS ارسال شد.

توضیحات رئیس کمیته ملی المپیک درباره مهاجرت کیمیا علیزاده

۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۱:۱۵

هوادار گزارش می دهد، رئیس کمیته ملی المپیک درباره مهاجرت کیمیا علیزاده توضیحاتی ارائه کرد.

لیگ جهانی کاراته وان| عسگری پنجمین فینالیست کاراته ایران در شیلی

۱۳۹۸/۱۰/۲۲ ۰۹:۱۵

هوادار گزارش می دهد، بهمن عسگری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته کشورمان با شکست نماینده آمریکا در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی کاراته وان شیلی به فینال این رقابت‌ها راه یافت.

انتخابی تیم ملی تکواندو با حضور هادی ساعی

۱۳۹۸/۱۰/۲۱ ۱۳:۴۰

هوادار گزارش می دهد، مسابقات ورود به اردوی تیم ملی تکواندو با حضور هادی ساعی مدیر فنی تیم ملی تکواندو در حال برگزاری است.

واکنش معاون وزیر ورزش و جوانان به مهاجرت کیمیا علیزاده

۱۳۹۸/۱۰/۲۱ ۰۹:۵۰

هوادار گزارش می دهد، سرپرست معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره اخبار مربوط به مهاجرت کیمیا علیزاده توضیحاتی ارائه کرد.

لیگ برتر تکواندو| ۳۰ دی‌ماه، آغاز دور برگشت

۱۳۹۸/۱۰/۱۸ ۱۰:۱۱

هوادار گزارش می دهد، دیدارهای هفته اول تا سوم از دور برگشت لیگ برتر تکواندو جام خلیج فارس، روز دوشنبه ۳۰ دی ماه در فدراسیون تکواندو برگزار می شود.

شهادت تکواندوکارایرانی همراه با سردار سلیمانی

۱۳۹۸/۱۰/۱۵ ۰۹:۲۴

هوادار گزارش می دهد، وحید زمانی نیا که در کنار سردار سلیمانی به فیض شهادت رسید، از جامعه تکواندو کشورمان بود.

تبریک حیدر فرمان به علی نژاد

۱۳۹۸/۰۹/۲۶ ۱۰:۳۹

هوادار گزارش می دهد، مدیر ورزش شورای المپیک آسیا و رییس فدراسیون جهانی کوراش به علی نژاد پیام تبریک داد.

نایب رئیس فدراسیون کاراته منصوب شد

۱۳۹۸/۰۹/۲۵ ۱۳:۵۴

هوادار گزارش می دهد، وزیر ورزش و جوانان نظر به استناد ماده ۸ اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری و مصوبه مجمع عمومی فدراسیون کاراته محسن خمارلو را به عنوان" نایب رئیس فدراسیون کاراته" منصوب کرد....

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد