جام‌جهانی والیبال| ایران یک - آمریکا سه؛ شکست سنگین برابر مدافع قهرمانی

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال ایران در ششمین مسابقه خود در جام‌جهانی ۲۰۱۹ به مصاف آمریکا رفت.

جام‌جهانی والیبال| ایران یک - آمریکا سه؛ شکست سنگین برابر مدافع قهرمانی

به گزارش هوادار، تیم ملی والیبال ایران در ششمین مصاف خود در چارچوب مسابقات جام‌جهانی از ساعت ۱۲:۳۰ به مصاف آمریکا رفت که این مسابقه با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازهای ۲۵ - ۱۸، ۲۲ - ۲۵، ۲۵ - ۱۸، ۲۵ - ۱۲ به سود یانکی‌ها خاتمه پیدا کرد. ولادمیر اولینیک روس و جورج مکری از اسلواکی قضاوت این بازی را در گرین آره‌نای هیروشیما برعهده دارند.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب جواد کریمی، امیر غفور،  علی‌اصغر مجرد، امیرحسین اسفندیار، میلاد عبادی‌پور، مسعود غلامی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود آمریکا
آمریکایی‌ها بازی با خوب شروع کردند و توانستند از همان ابتدا اختلافی چند امتیازی با ایران ایجاد کنند.  هر چه از زمان بازی گذشت شاگردان جان اسپروا بیشتر بر توپ و میدان مسلط شدند. آنها در امتیاز ۱۴ بر ۱۱ هم از ایران پیش افتادند. تیم ایران اشتباهات زیادی داشت و آمریکا هم از این موضوع استفاده کرد. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۸  به سود آمریکا خاتمه پیدا کرد.

 

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
بازی بسیار نزدیک آغاز شد و هر دو تیم پایاپایی پیش رفتند. در امتیاز ۸ بر ۷ به سود آمریکا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. سرویس میلاد عبادی‌پور نتیجه بازی ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران کرد تا یک بار دیگر تیم‌ها به وقت استراحت فنی بروند. در امتیاز ۲۰ بر ۱۷ به سود ایران جان اسپروا، سرمربی آمریکا تقاضای وقت استراحت فنی کرد.  بعد از این وقت استراحت آمریکایی‌ها اختلاف سه امتیازی را جبران کردند تا در امتیاز ۲۰ بر ۲۰ کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

 

ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود آمریکا
با وجود بازی خوبی که ایران انجام داد، در امتیاز ۸ بر ۷ به سود آمریکا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. آمریکایی‌ها رفته رفته اختلاف را بیشتر کردند و در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. امتیاز ۱۸ بر ۱۳ موجب شد تا کولاکوویچ یک بار دیگر درخواست وقت استراحت فنی کند.  شاگردان جان اسپروا اختلاف را بیشتر کردند و نتیجه بازی ۲۰ بر ۱۴ شد. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود آمریکا خاتمه پیدا کرد.

 

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۱۲ به سود آمریکا
آمریکایی ست چهارم را پرقدرت‌تر از ست‌های قبلی آغاز کردند. امتیاز ۵ بر یک به سود آمریکا موجب شد تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت فنی کند. ملی‌پوشان جوان ایران در ادامه مسابقه انگیزه خود را کاملاً از دست دادند و نتوانستند همان ایران جنگنده همیشگی باشند.  اختلاف ۱۰ امتیاز موجب شد اشتباهات ایران هم بیشتر شود و آمریکایی‌ها امتیازات بیشتری را برای خود جمع کنند. در امتیاز ۱۶ بر ۵ به سود آمریکا تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.  این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۲ به سود آمریکا خاتمه پیدا کرد.

 

ملی‌پوشان والیبال ایران در پنج بازی قبلی خود مقابل روسیه و مصر شکست خوردند و مقابل کانادا و استرالیا به پیروزی دست یافتند. شاگردان کولاکوویچ در پنجمین مصاف خود مقابل برزیل بازی را به حریف واگذار کردند.

آمریکا در دوره قبلی جام‌جهانی به مدال طلا دست یافت. این تیم اولین بازی خود را به آرژانتین باخت، اما در ادامه موفق شد تیم‌های ایتالیا، لهستان، ژاپن و تونس را شکست دهد.

چهاردهمین دوره جام‌جهانی والیبال از ۹ تا ۲۳ مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیما با حضور ۱۲ تیم برگزار می‌شود که به صورت دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند. تیم ملی والیبال ایران فردا در هفتمین دیدار خود در رقابت‌های جام‌جهانی از ساعت ۸:۳۰ به مصاف تونس خواهد رفت.

افزودن نظر

اخبار والیبال

جام‌جهانی والیبال| ایران یک - آمریکا سه؛ شکست سنگین برابر مدافع قهرمانی

۲۶۴۱/۰۱/۰۱ ۱۳:۴۵

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال ایران در ششمین مسابقه خود در جام‌جهانی ۲۰۱۹ به مصاف آمریکا رفت.

زمان بازگشت تیم ملی والیبال مشخص شد/ معروف به ایران نمی‌آید

۱۳۹۸/۰۷/۲۳ ۲۰:۲۲

هوادار زارش می دهد، زمان بازگشت کاروان تیم ملی والیبال به ایران مشخص و اعلام شد.

جام‌جهانی والیبال| استرالیا بازهم باخت/ آرژانتین شش‌تایی شد

۱۳۹۸/۰۷/۲۳ ۱۵:۵۳

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال استرالیا در آخرین مسابقه خود در جام‌جهانی ۲۰۱۹ مغلوب آرژانتین شد.

لوزانو از تیم ملی والیبال چین اخراج شد

۱۳۹۸/۰۷/۲۳ ۱۰:۱۹

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی والیبال چین توسط مسئولان فدراسیون این کشور اخراج شد.

جام‌جهانی والیبال| نگاه آماری به دیدار ایران و لهستان

۱۳۹۸/۰۷/۲۳ ۰۹:۳۳

هوادار گزارش می دهد، تعداد اشتباهات تیم ملی والیبال لهستان در دیدار مقابل ایران دو رقمی نشد.

جام‌جهانی والیبال| یلی امتیازآورترین بازیکن ایران مقابل لهستان شد

۱۳۹۸/۰۷/۲۳ ۰۹:۲۷

هوادار گزارش می دهد، پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران عنوان امتیازآورترین بازیکن تیمش در دیدار مقابل لهستان را به خود اختصاص داد.

جریمه FIVB برای شهرداری ورامین/ نماینده ایران به جام باشگاه‌های جهان نمی‌رود

۱۳۹۸/۰۷/۲۳ ۰۹:۲۵

هوادار گزارش می دهد، جریمه فدراسیون جهانی والیبال مانع حضور شهرداری ورامین در رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان شد.

جام‌جهانی والیبال| بلنجینی: بازی با ایران، مسابقه‌ای سخت و عجیب بود

۱۳۹۸/۰۷/۲۲ ۱۴:۳۵

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا گفت: بازی با ایران، مسابقه‌ای سخت و عجیب بود.

جام‌جهانی والیبال| معروف: خیلی خسته هستیم

۱۳۹۸/۰۷/۲۲ ۱۴:۳۰

هوادار گزارش می دهد، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: خیلی خسته هستیم و بازیکنان زیادی هم روی نیمکت نداریم که به تیم کمک کنند.

جام‌جهانی والیبال| کولاکوویچ: باید ست سوم را می‌بردیم/ بازی دشوار و دراماتیکی بود

۱۳۹۸/۰۷/۲۲ ۱۴:۲۶

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: شاید ایتالیا شایسته پیروزی در ست اول بود، اما ست سوم را هم ما باید می‌بردیم.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد