جوابیه شرکت نفت به صحبت‌های فراز کمالوند در مورد مشکلات مالی باشگاه صنعت نفت آبادان

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در مورد صحبت‌های اخیر فراز کمالوند جوابیه‌ای را صادر کرد.

جوابیه شرکت نفت به صحبت‌های فراز کمالوند در مورد مشکلات مالی باشگاه صنعت نفت آبادان

به گزارش هوادار، فراز کمالوند پس از اتمام دیدار صنعت نفت آبادان - سایپا، صحبت های تندی را علیه علیرضا صادق آبادی، عضو هیئت مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران انجام داد.

در این راستا، مسئول روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران جوابیه ای را به صحبت های کمالوند داده است که آن را عیناً در زیر می خوانید:

«با سلام و احترام،

عطف به خبر مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۸ آن خبرگزاری تحت عنوان «انتقاد شدید کمالوند از مسئولان وزارت نفت، اگر تو معاون وزیر هستی من وزیر این فوتبالم!» خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید موارد ذیل جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی در اولین فرصت آتی در آن خبرگزاری منتشر شود.

بن بست های قانونی، حمایت مالی از تیم فوتبال صنعت نفت آبادان را با چالش جدی مواجه ساخته است.

موسسه فرهنگی و ورزشی صنعت نفت آبادان به موجب ماده (۱) اساسنامه به عنوان یک موسسه غیر انتفاعی و خصوصی می باشد که در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسیده است.

این موسسه طی سالیان متمادی و مستند به مفاد ماده (۱۹) اساسنامه برای تأمین درآمد فعالیت های خود از کمک های ارگان های مختلف به ویژه از کمک های مستقیم و غیر مستقیم شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران بهره جسته و از حمایت های مادی و معنوی متعددی برخوردار بوده است. شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در سال های گذشته با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود از جمله بند(ج) ماده ۵ قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران مصوب ۱۳۵۶ مبنی بر امکان کمک به ورزش که در قوانین بودجه نیز به رسمیت شناخته شده، همواره این موسسه را مورد حمایت های همه جانبه خود قرار داده است. تیم فوتبال صنعت نفت آبادان ملقب به برزیل ایران که بخشی از موسسه فرهنگی و ورزشی صنعت نفت آبادان می باشد با حمایت های این شرکت در سالهای اخیر در کمال افتخار توانسته است از لیگ دسته یک فوتبال به لیگ برتر راه یافته و در زمره باشگاه های حرفه ای ایران قرار گیرد.

همچنین از حمایت های این شرکت در سال های گذشته می توان به عنوان نمونه به کمک های نقدی و انعقاد قرارداد تبلیغاتی برای بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف سوخت با آن موسسه اشاره کرد که مورد ایراد دستگاه های نظارتی واقع شده است و با توجه به حضور تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در لیگ برتر قوانین و مقررات بالادستی موجود از جمله برنامه های توسعه پنجم و ششم کشور حمایت از باشگاه های لیگ برتر فوتبال کشور (به عنوان باشگاه های حرفه ای) را با موانع قانونی مواجه ساخته است.

مستند این مدعا تبصره هایی از مواد قوانین فوق الذکر در این خصوص می باشد؛ به موجب تبصره بند(ب) ماده ۱۳ قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۸۸ «پرداخت هر گونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل به ورزش حرفه ای ممنوع است» و از همه مهمتر در قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۹۴، مفاد تبصره مذکور عیناً و با شدت بیشتری مورد تنفیذ قرار گرفته است. چنانکه تبصره ۲ ماده ۹۴ مقرر می دارد «پرداخت هرگونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل و به هر نحو به ورزش حرفه ایی ممنوع است. در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی است»

علاوه بر این در اساسنامه جدید التصویب شرکت ملی نفت ایران مصوب سال ۱۳۹۵ مفاد بند(ج) ماده قانون ۵ اساسنامه سابق این شرکت حذف و هیچ راهکاری برای مساعدت و کمک مانند گذشته پیش بینی نشده است؛ به گونه ای که اکنون یکی از بزرگترین دغدغه های مدیران و مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران یافتن راه حلی قانونی در جهت کمک به این تیم محبوب و پرطرفدار ایران می باشد تا شاهد استمرار موفقیت های  تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در آینده باشیم.

با امعان نظر به مراتب مزبور، متأسفانه اخیراً ملاحظه می شود که در سایت ها و رسانه های اجتماعی، بدون اطلاع از موانع و محدودیت های یاد شده و تلاش های این شرکت جهت رفع آنها، هجمه ها و تبلیغات ناروا و نادرستی علیه این شرکت ایجاد نموده اند در حالی که واقعیت همانطور که ذکر شد به گونه دیگری می باشد».

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

ابقای تقوی یا جذب سرمربی خارجی؟

۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۲:۰۶

ابقای تقوی یا جذب سرمربی جدید ابهام بزرگی است که هنوز باشگاه تراکتورسازی تکلیف آن را مشخص نکرده است.

 

ماشین، تنها کورسوی امید بازیکن مغضوب تراکتور

۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۱:۴۹

هافبک جوانی که در نقل و انتقالات تابستانی به تراکتور پیوست اما نتوانست حضورش در این تیم را تثبیت کند، هفته هاست که در بلاتکلیفی قرار دارد و مشخص نیست که سرانجام چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود؟<...

پرونده بازگشت اخباری به تبریز بسته شد

۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۱:۱۴

دروازه بان محبوب تراکتوری ها در سال های اخیر از حضور دوباره در تبریز بار دیگر ناکام ماند.

تراکتور همچنان در قرنطینه؛ چرا؟!

۱۳۹۷/۰۸/۰۱ ۱۰:۳۵

تیم تراکتورسازی تبریز همچنان تمرینات خود را پشت درهای بسته انجام می دهد.

دوری یک ماهه هافبک ماشین از میادین با احتمال پارگی رباط!

۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ۲۳:۲۹

هافبک ماشین سازی یک ماه از میادین دور خواهد ماند و این دوری با توجه به نتایج MRI می تواند تا شش ماه و بیشتر نیز تمدید شود.

دعوای شبکه ۳ و عادل بالا گرفت؛ نود بازهم پخش نمی شود

۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ۲۲:۰۵

برنامه نود امشب هم پخش نخواهد شد.

 

لیگ دسته اول فوتبال - پایان هفته تساوی‌ها با پیروزی مس کرمان

۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ۲۱:۰۱

هفته نهم لیگ دسته اول که با ۵ تساوی همراه بود، با پیروزی مس کرمان خاتمه یافت.

جلال حسینی: برای صعود به فینال می‌جنگیم

۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ۱۹:۵۳

سیدجلال حسینی گفت: بازی سختی داریم ولی مسلما ما برای صعود به فینال خواهیم جنگید.

سلطانی‌فر: مردم منتظر قهرمانی پرسپولیس و تیم ملی فوتبال در آسیا هستند - مراحل آماده‌سازی برای المپیک توکیو را آغاز کرده‌ایم

۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ۱۹:۵۰

وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدواریم که تیم ملی فوتبال کشورمان و پرسپولیس با قهرمانی های شان در آسیا به انتظار مردم ایران پایان دهند.

گزارش تمرین السد قطر - فرار ژاوی از دست عکاسان

۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ۱۹:۱۸

سرمربی پرتغالی تیم فوتبال السد قطر تاکتیک تیمش را برای خبرنگاران رو نکرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد