جوابیه شرکت نفت به صحبت‌های فراز کمالوند در مورد مشکلات مالی باشگاه صنعت نفت آبادان

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در مورد صحبت‌های اخیر فراز کمالوند جوابیه‌ای را صادر کرد.

جوابیه شرکت نفت به صحبت‌های فراز کمالوند در مورد مشکلات مالی باشگاه صنعت نفت آبادان

به گزارش هوادار، فراز کمالوند پس از اتمام دیدار صنعت نفت آبادان - سایپا، صحبت های تندی را علیه علیرضا صادق آبادی، عضو هیئت مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران انجام داد.

در این راستا، مسئول روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران جوابیه ای را به صحبت های کمالوند داده است که آن را عیناً در زیر می خوانید:

«با سلام و احترام،

عطف به خبر مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۸ آن خبرگزاری تحت عنوان «انتقاد شدید کمالوند از مسئولان وزارت نفت، اگر تو معاون وزیر هستی من وزیر این فوتبالم!» خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید موارد ذیل جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی در اولین فرصت آتی در آن خبرگزاری منتشر شود.

بن بست های قانونی، حمایت مالی از تیم فوتبال صنعت نفت آبادان را با چالش جدی مواجه ساخته است.

موسسه فرهنگی و ورزشی صنعت نفت آبادان به موجب ماده (۱) اساسنامه به عنوان یک موسسه غیر انتفاعی و خصوصی می باشد که در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسیده است.

این موسسه طی سالیان متمادی و مستند به مفاد ماده (۱۹) اساسنامه برای تأمین درآمد فعالیت های خود از کمک های ارگان های مختلف به ویژه از کمک های مستقیم و غیر مستقیم شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران بهره جسته و از حمایت های مادی و معنوی متعددی برخوردار بوده است. شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در سال های گذشته با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود از جمله بند(ج) ماده ۵ قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران مصوب ۱۳۵۶ مبنی بر امکان کمک به ورزش که در قوانین بودجه نیز به رسمیت شناخته شده، همواره این موسسه را مورد حمایت های همه جانبه خود قرار داده است. تیم فوتبال صنعت نفت آبادان ملقب به برزیل ایران که بخشی از موسسه فرهنگی و ورزشی صنعت نفت آبادان می باشد با حمایت های این شرکت در سالهای اخیر در کمال افتخار توانسته است از لیگ دسته یک فوتبال به لیگ برتر راه یافته و در زمره باشگاه های حرفه ای ایران قرار گیرد.

همچنین از حمایت های این شرکت در سال های گذشته می توان به عنوان نمونه به کمک های نقدی و انعقاد قرارداد تبلیغاتی برای بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف سوخت با آن موسسه اشاره کرد که مورد ایراد دستگاه های نظارتی واقع شده است و با توجه به حضور تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در لیگ برتر قوانین و مقررات بالادستی موجود از جمله برنامه های توسعه پنجم و ششم کشور حمایت از باشگاه های لیگ برتر فوتبال کشور (به عنوان باشگاه های حرفه ای) را با موانع قانونی مواجه ساخته است.

مستند این مدعا تبصره هایی از مواد قوانین فوق الذکر در این خصوص می باشد؛ به موجب تبصره بند(ب) ماده ۱۳ قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۸۸ «پرداخت هر گونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل به ورزش حرفه ای ممنوع است» و از همه مهمتر در قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۹۴، مفاد تبصره مذکور عیناً و با شدت بیشتری مورد تنفیذ قرار گرفته است. چنانکه تبصره ۲ ماده ۹۴ مقرر می دارد «پرداخت هرگونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل و به هر نحو به ورزش حرفه ایی ممنوع است. در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی است»

علاوه بر این در اساسنامه جدید التصویب شرکت ملی نفت ایران مصوب سال ۱۳۹۵ مفاد بند(ج) ماده قانون ۵ اساسنامه سابق این شرکت حذف و هیچ راهکاری برای مساعدت و کمک مانند گذشته پیش بینی نشده است؛ به گونه ای که اکنون یکی از بزرگترین دغدغه های مدیران و مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران یافتن راه حلی قانونی در جهت کمک به این تیم محبوب و پرطرفدار ایران می باشد تا شاهد استمرار موفقیت های  تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در آینده باشیم.

با امعان نظر به مراتب مزبور، متأسفانه اخیراً ملاحظه می شود که در سایت ها و رسانه های اجتماعی، بدون اطلاع از موانع و محدودیت های یاد شده و تلاش های این شرکت جهت رفع آنها، هجمه ها و تبلیغات ناروا و نادرستی علیه این شرکت ایجاد نموده اند در حالی که واقعیت همانطور که ذکر شد به گونه دیگری می باشد».

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

دیدار فولاد و پیکان به دلیل گردو غبار شدید لغو شد

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۳:۳۰

دیدار تیم های فولاد خوزستان و پیکان به دلیل گردو غبار شدید لغو شد.

آجورلو با ساغلام دیدار کرد

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۳:۲۷

سرمربى جدید تراکتورسازى که شب گذشته وارد ایران شد صبح امروز با مدیرعامل باشگاه دیدار کرد.

واکنش فتاحی به لغو دیدار فولاد- پیکان

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۳:۲۲

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ توضیحاتی را درباره احتمال لغو دیدار تیم های فوتبال فولاد و پیکان ارائه داد.

چمنیان:۴۰۰ استعداد در خطر به هدر رفتن هستند

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۳:۰۱

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان می گوید که باید به تیم های پایه توجه کرد و آنها را به حال خود رها نکرد.

ترکیب استقلال اعلام شد؛ بازگشت رحمتی به دروازه

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۵۴

ترکیب تیم فوتبال استقلال برای بازی با پدیده مشخص شد.

ساغلام: بیش از هر چیزی به حمایت و آرامش نیاز داریم

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۳۲

گزینه سرمربی گری تراکتورسازی گفت: از هوادارانمان می خواهم در این مقطع از تیم محبوبشان حمایت کنند چون بیش از هر چیزی به حمایت و آرامش نیاز داریم.

شکایت سایپا از میزبانی تراکتورسازی تبریز

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۲۸

باشگاه سایپا از میزبانی نامناسب باشگاه تراکتورسازی تبریز به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت می کند.

حاتم: هواداران تراکتورسازی به علی دایی توهین کردند - رفتار آنها شرم‌آور بود

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۲۵

سرپرست تیم فوتبال سایپا گفت:تماشاگران تراکتورسازی تبریز از ابتدا تا پایان مسابقه به علی دایی سرمربی تیم ما و اسطوره فوتبال ایران توهین کردند.

تغییر در هیئت مدیره تراکتورسازی؛ کریمیان رفتنی می‌شود

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۱۸

با تغییرات به وجود آمده در سپاه عاشورای تبریز، هیئت مدیره تراکتورسازی هم دستخوش تغییراتی می شود.

شگفتی سالام از استقبال هواداران تراکتورسازی

۱۳۹۶/۱۰/۲۹ ۱۲:۱۲

گزینه سرمربیگری تراکتورسازی گفت: در استانبول آوازه محبوبیت تراکتورسازی را شنیده بودم و می دانستم که این باشگاه هواداران پرشوری دارد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد