جوابیه شرکت نفت به صحبت‌های فراز کمالوند در مورد مشکلات مالی باشگاه صنعت نفت آبادان

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در مورد صحبت‌های اخیر فراز کمالوند جوابیه‌ای را صادر کرد.

جوابیه شرکت نفت به صحبت‌های فراز کمالوند در مورد مشکلات مالی باشگاه صنعت نفت آبادان

به گزارش هوادار، فراز کمالوند پس از اتمام دیدار صنعت نفت آبادان - سایپا، صحبت های تندی را علیه علیرضا صادق آبادی، عضو هیئت مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران انجام داد.

در این راستا، مسئول روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران جوابیه ای را به صحبت های کمالوند داده است که آن را عیناً در زیر می خوانید:

«با سلام و احترام،

عطف به خبر مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۸ آن خبرگزاری تحت عنوان «انتقاد شدید کمالوند از مسئولان وزارت نفت، اگر تو معاون وزیر هستی من وزیر این فوتبالم!» خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید موارد ذیل جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی در اولین فرصت آتی در آن خبرگزاری منتشر شود.

بن بست های قانونی، حمایت مالی از تیم فوتبال صنعت نفت آبادان را با چالش جدی مواجه ساخته است.

موسسه فرهنگی و ورزشی صنعت نفت آبادان به موجب ماده (۱) اساسنامه به عنوان یک موسسه غیر انتفاعی و خصوصی می باشد که در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسیده است.

این موسسه طی سالیان متمادی و مستند به مفاد ماده (۱۹) اساسنامه برای تأمین درآمد فعالیت های خود از کمک های ارگان های مختلف به ویژه از کمک های مستقیم و غیر مستقیم شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران بهره جسته و از حمایت های مادی و معنوی متعددی برخوردار بوده است. شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در سال های گذشته با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود از جمله بند(ج) ماده ۵ قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران مصوب ۱۳۵۶ مبنی بر امکان کمک به ورزش که در قوانین بودجه نیز به رسمیت شناخته شده، همواره این موسسه را مورد حمایت های همه جانبه خود قرار داده است. تیم فوتبال صنعت نفت آبادان ملقب به برزیل ایران که بخشی از موسسه فرهنگی و ورزشی صنعت نفت آبادان می باشد با حمایت های این شرکت در سالهای اخیر در کمال افتخار توانسته است از لیگ دسته یک فوتبال به لیگ برتر راه یافته و در زمره باشگاه های حرفه ای ایران قرار گیرد.

همچنین از حمایت های این شرکت در سال های گذشته می توان به عنوان نمونه به کمک های نقدی و انعقاد قرارداد تبلیغاتی برای بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف سوخت با آن موسسه اشاره کرد که مورد ایراد دستگاه های نظارتی واقع شده است و با توجه به حضور تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در لیگ برتر قوانین و مقررات بالادستی موجود از جمله برنامه های توسعه پنجم و ششم کشور حمایت از باشگاه های لیگ برتر فوتبال کشور (به عنوان باشگاه های حرفه ای) را با موانع قانونی مواجه ساخته است.

مستند این مدعا تبصره هایی از مواد قوانین فوق الذکر در این خصوص می باشد؛ به موجب تبصره بند(ب) ماده ۱۳ قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۸۸ «پرداخت هر گونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل به ورزش حرفه ای ممنوع است» و از همه مهمتر در قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۹۴، مفاد تبصره مذکور عیناً و با شدت بیشتری مورد تنفیذ قرار گرفته است. چنانکه تبصره ۲ ماده ۹۴ مقرر می دارد «پرداخت هرگونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل و به هر نحو به ورزش حرفه ایی ممنوع است. در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی است»

علاوه بر این در اساسنامه جدید التصویب شرکت ملی نفت ایران مصوب سال ۱۳۹۵ مفاد بند(ج) ماده قانون ۵ اساسنامه سابق این شرکت حذف و هیچ راهکاری برای مساعدت و کمک مانند گذشته پیش بینی نشده است؛ به گونه ای که اکنون یکی از بزرگترین دغدغه های مدیران و مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران یافتن راه حلی قانونی در جهت کمک به این تیم محبوب و پرطرفدار ایران می باشد تا شاهد استمرار موفقیت های  تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در آینده باشیم.

با امعان نظر به مراتب مزبور، متأسفانه اخیراً ملاحظه می شود که در سایت ها و رسانه های اجتماعی، بدون اطلاع از موانع و محدودیت های یاد شده و تلاش های این شرکت جهت رفع آنها، هجمه ها و تبلیغات ناروا و نادرستی علیه این شرکت ایجاد نموده اند در حالی که واقعیت همانطور که ذکر شد به گونه دیگری می باشد».

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

واکنش باشگاه سپیدرود رشت به اظهارات علی کریمی

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۲۱:۵۲

باشگاه سپیدرود رشت به اظهارات علی کریمی درباره این باشگاه واکنش نشان داد.

درگیری و جنجال در تمرینات امروز سپاهان

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۲۱:۲۷

 در تمرین امروز سپاهان برخی از هواداران اعتراض شدیدی نسبت به عملکرد بعضی از بازیکنان داشتند.

نکونام به دلیل نامساعد بودن حالش به نشست خبری نیامد

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۲۱:۰۱

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران به دلیل نامساعد بودن حالش در نشست خبری بعد از بازی با فجرسپاسی شرکت نکرد.

ناظم‌الشریعه: قصد داریم در تیم ملی «ب» پشتوانه‌سازی کنیم

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۲۰:۳۲

سرمربی تیم فوتسال هدف تشکیل تیم ملی فوتسال «ب» را پشتوانه سازی برای تیم ملی عنوان کرد.

فکری:‌خیلی‌ها دارند می‌میرند که ما می‌خواهیم قهرمان شویم!

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۲۰:۲۸

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان گفت: شاید تقدیر بود که ما در هفته پایانی و در زمین خودمان جشن صعود به لیگ برتر را بر پا کنیم.

آغاز مرحله جدید اردوهای تیم ملی فوتسال

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۲۰:۱۲

مرحله نخست اردوی تیم ملی فوتسال در سال جدید از امروز (دوشنبه) آغاز شد.

حضور تیم داوری ایران در آخرین کلاس هماهنگی داوران پیش از جام جهانی روسیه

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۲۰:۰۸

تیم داوری فوتبال کشورمان به منظور حضور در آخرین کلاس های هماهنگی داوران پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ – روسیه به فلورانس ایتالیا رفت.

اسکوچیچ:‌ انتظار دارم همه صادق باشند- اگر نساجی فکرمی‌کند ۷ گل می‌زند، ما ۱۵ گل می‌زنیم

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۲۰:۰۵

سرمربی تیم فوتبال خونه به خونه گفت: انتظار دارم در هفته پایانی لیگ دسته اول همه با صداقت کار کنند.

استقلالی‌ها پولدار شدند!

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۱۹:۴۲

بخشی از مطالبات بازیکنان استقلال پرداخت شد.

نتایج کامل هفته سی‌و‌سوم لیگ دسته اول فوتبال

۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۱۹:۲۴

هفته سی و سوم لیگ دسته اول در حالی برگزار شد که تیم بادران با پیروزی مقابل نفت مسجد سلیمان مانع صعود زودهنگام این تیم به لیگ برتر شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد