جودو قهرمانی آسیا؛ حذف ۴ ایرانی دیگر ، در حسرت مدال آسیایی

نمایندگان اوزان ۹۰- و ۱۰۰- و سنگین وزن جودوی مردان ایران و سومین و آخرین جودوکار بانوان ایران نیز در روز پایانی رقابت‌های قهرمانی آسیا با شکست برابر رقبایشان حذف شدند تا ایران بدون کسب مدال به کار خود در این رقابت‌ها پایان دهد.

جودو قهرمانی آسیا؛ حذف ۴ ایرانی دیگر ، در حسرت مدال آسیایی

به گزارش هوادار، در جریان رقابت های ۳ وزن پایانی جودوی قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ که در شهر فجیره امارات در حال برگزاری است، ایمان نیک اقبال نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جوانان آسیا ۲۰۱۵ در مبارزه نخست برابر مالیک از هند در ۴۷ ثانیه با ضربه فنی به برتری رسید. وی در دومین مبارزه نیز مقابل سباستین تمسی دارنده ۳ مدال طلای اقیانوسیه از کشور استرالیا در مدت زمان ۳ دقیقه و ۱۷ ثانیه با ضربه فنی پیروز شد.

نیک اقبال در سومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی برابر نسیف الیاس دارنده مدال های نقره بازی های آسیایی ۲۰۱۴ و نقره آسیا ۲۰۱۶ از لبنان شکست خورد و راهی گروه بازنده ها شد. وی در این مرحله نیز به مصاف سد دونگانگواک دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۷ و طلای گرنداسلم پاریس ۲۰۱۹ از کره جنوبی رفت و در مدت زمان ۴ دقیقه و ۱۴ ثانیه ضربه فنی شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۱۰۰- کیلوگرم محمد جمالی نفر پنجم بازی های آسیایی ۲۰۱۴ پس از استراحت در دور نخست برابر باتیرمحمدوف از ترکمنستان و دارنده مدال نقره جوانان آسیا در مدت زمان ۳ دقیقه و ۱۳ ثانیه با ضربه فنی پیروز شد. وی در دومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی برابر جنگ وون هون از کره جنوبی در مدت زمان ۴۱ ثانیه ضربه فنی شد و به گروه بازنده ها رفت.جمالی در این مرحله نیز مقابل کایهان تاکاگی از استرالیا در ۵ دقیقه و ۲۸ ثانیه با امتیاز وازاری شکست خورد و او نیز از دور رقابت ها کنار رفت.

اما در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم حمیدرضا ملک زاده دارنده مدال های طلای نوجوانان آسیا و برنز جوانان آسیا در دور نخست مقابل مینجانگ کیم قهرمان نوجوانان جهان و ۲ طلای جوانان آسیا در مدت زمان ۴ دقیقه و ۳۱ ثانیه ضربه فنی شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

همچنین فاطمه برمکی سومین و آخرین نماینده بانوان ایران نیز در همان دور نخست برابر تولیکا مان از هند در مدت زمان ۳ دقیقه و ۳۳ ثانیه ضربه فنی شد و از دور رقابت ها کنار رفت تا سهم تیم ۳ نفره بانوان ایران چیزی جز حذف زودهنگام از این رقابت ها نباشد.

در ۲ روز گذشته نیز مصطفی ریاحی فر و ابوالفضل محمودی در وزن ۶۰- ،قاسم نوری زاده در ۶۶- کیلوگرم، محمدبریمانلو در ۷۳- کیلوگرم و مهدی فتحی پور در وزن ۸۳- کیلوگرم دیگر نمایندگان ایران در این رقابت ها بودند که با شکست برابر رقبایشان از دور رقابت ها کنار رفتند.

در بخش بانوان نیز نرگس اسدزاده در ۶۳- کیلوگرم و مریم بربط در وزن ۷۰- کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

به این ترتیب تیم ۸ نفره مردان ایران و تیم ۳ نفره بانوان ایران بدون کسب مدال به کار خود در این رقابت ها پایان دادند.

کادر فعلی تیم ملی مردان ایران پس از استعفای کادر فنی سابق و در فاصله چند روز مانده به مسابقات هدایت این تیم را در دست گرفت.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تکواندو قهرمانی جهان؛ سروش احمدی نقره گرفت، پایان کار بدون طلا

۳۲۶۱/۱۱/۰۱ ۲۰:۲۲

سروش احمدی در  وزن ۶۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان تکواندو با شکست مقابل نماینده چین به مدال نقره رسید.

تکواندو قهرمانی جهان؛ صعود سروش احمدی به نیمه نهایی ، حذف برخورداری و کیمیا همتی

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۲۰:۲۶

سروش احمدی با شکست دادن حریف آذربایجانی برای صعود به نیمه نهایی تکواندو قهرمانی جهان مجوز گرفت اما مهران برخورداری و دختر ایرانی حذف شده های ایران در روز  چهارم شدند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف بخشی در راند طلایی، پریسا جوادی و کیانی کنار رفتند

۳۲۶۱/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۸

امیرمحمد بخشی تکواندوکار وزن ۷۴- کیلوگرم کشورمان در راند طلایی به حریف اسپانیایی باخت ،پریسا جوادی هم در یکقدمی مدال حذف شد.
 

تکواندو قهرمانی جهان ؛ باخت برخورداری به حریف آلمانی ، کیمیا همتی در یک هشتم نهایی

۲۶۴۰/۰۸/۰۹ ۱۸:۴۷

مهران برخورداری تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان برابر هوگوپوش با تجربه آلمانی که در رنک ۱۱ جهان قرار دارد نتیجه را اگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 

تکواندو قهرمانی جهان؛ شروع پریسا جوادی، ناهید کیانی و بخشی با پیروزی

۲۶۴۰/۰۸/۰۸ ۱۳:۱۲

روز سوم مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با پیروزی و صعود دو دختر ایرانی و امیرمحمد بخشی در منچستر انگلیس همراه شد.

تکواندو قهرمانی جهان؛ هادی پور به نیمه نهایی رفت

۲۶۴۰/۰۸/۰۷ ۱۹:۴۱

آرمین هادی پور در دومین روز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تکواندو با پیروزی در سالن "آرنا" منچستر شروع کرد و با شکست دادن رقبایش به نیمه نهایی صعود کرد.
 

مهماندوست: قرار به سیاسی‌بازی بود ویزای قدرت‌های برتر تکواندو صادر نمی‌شد، نه ایران- آذربایجان در سطح قهرمانی بود

۲۰۱۹/۰۵/۲۱ ۱۰:۳۰

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: اگر قرار بود سیاسی بازی بود باید جلوی ورود قدرت‌های یک دنیا گرفته می‌شد، نه ایران که در حالت حاضر قدرت شماره یک تکواندو دنیا نیست.
 

یوسف کرمی: بازیکنان ما از نظر فنی و بدنی فوق‌العاده ایراد داشتند- دوست نداشتم تکواندو به این روز بیفتد

۲۰۱۹/۰۵/۲۰ ۱۳:۰۵

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: خیلی مواقع دوست داشتم از تکواندو ایران دفاع کنم اما بچه‌های ما از لحاظ بدنی و فنی فوق‌العاده ایراد داشتند.
 

ویزای تکواندوکاران هندی‌‌‌ هم صادر نشد- فقط دو نفر از شاگردان معتمد به منچستر رفتند

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۲۷

بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در حالی به میزبانی کشور انگلیس در حالی پیگیری است که ۱۴ نفر از هوگوپوشان هندی شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست دادند.

تکواندو قهرمانی جهان؛ حذف آخرین دختر ایرانی، پایان کار تیم دختران با یک نقره

۲۰۱۹/۰۵/۱۹ ۱۴:۰۷

یلدا ولی‌نژاد تکواندوکار وزن ۶۲- کیلوگرم کشورمان با قبول شکست برابر نماینده برزیل از دور رقابت ها کنار رفت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد