حاتمی: برای ادامه همکاری با تیم ملی بسکتبال شرایطی دارم اما فعلا حرف نمی زنم

سرمربی تیم ملی بسکتبال که با این تیم در کاپ آسیا به عنوان نایب قهرمانی دست یافت، ادامه همکاری با فدراسیون را منوط به محقق شدن شرایط موردنظرش عنوان کرد.

 حاتمی: برای ادامه همکاری با تیم ملی بسکتبال شرایطی دارم اما فعلا حرف نمی زنم

به گزارش هوادار، از سال گذشته که درک باورمن قراردادش با فدراسیون بسکتبال را فسخ کرد و به همکاری اش به عنوان سرمربی تیم ملی  پایان داد، مهران حاتمی عهده دار هدایت این تیم شد. نایب قهرمانی در غرب آسیا یکی از اولین نتایجی بود که تیم ملی بسکتبال با هدایت مهران حاتمی به دست آورد و به واسطه آن سهمیه حضور در کاپ آسیا را هم صاحب شد. 

بعد از حضور در تورنمنت های بین المللی مانند اطلس اسپورت و برگزاری چند دیدار دوستانه، تیم ملی بسکتبال در اولین دوره رقابت های کاپ آسیا که با حضور دو تیم استرالیا و نیوزلند برگزار شد، به عنوان بهترین تیم آسیایی به فینال رسید و با شکست برابر استرالیا عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد. 

با این نتایج فدراسیون بسکتبال بی میل نیست که تیم ملی را با هدایت همین مربی ایرانی خود در رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ چین شرکت دهد. در چارچوب این مسابقات تیم ملی بسکتبال آذرماه در قطر به مصاف تیم ملی این کشور می رود سپس در تهران میزبان تیم عراق خواهد بود. 

با توجه به در پیش بودن رقابت های لیگ برتر و درگیر شدن مربیان و بازیکنان، فدراسیون باید هرچه زودتر تکلیف راس کادر فنی تیم ملی را مشخص کند و اینکه آیا همکاری با مهران حاتمی ادامه پیدا خواهد کرد یا مسئولیت به گزینه جدیدی سپرده خواهد شد? در همین رابطه رئیس فدارسیون این حق را برای مهران حاتمی قائل شده که همچنان عهده دار هدایت تیم ملی باشد. البته آنچه مسلم است در این زمینه شرایط مورد نظر مهران حاتمی هم باید لحاظ شود. شرایط که وی تاکید دارد در صورت پذیرش آنها مشکلی برای ادامه همکاری ندارد. 

مهران حاتمی با بیان اینکه هدایت تیم ملی بسکتبال برای هر مربی در هر موقعیتی افتخار است، گفت: البته برای این کار شرایطی لازم است. امیدوارم شرایط موردنظر من برای ادامه کار محقق شود تا بتوانم همچنان این افتخار را داشته باشم. 

وی با اشاره به اینکه حدود یک سال از همکاری اش با فدراسیون بسکتبال به عنوان سرمربی تیم ملی می گذرد، خاطرنشان کرد: اگرچه شرایط سخت بود اما کار کردن با بازیکنان جوانی که انگیزه بالایی داشتند، حس و تجربه خوبی بود. امیدوارم این شرایط تداوم داشته باشد و بتوانم کماکان در کنار تیم ملی و بازیکنانش باشم. 

سرمربی تیم ملی بسکتبال ادامه داد: با لحاظ کردن شرایطی که برای حضور در هر یک از رقابت ها داشتیم، از عملکرد تک تک بازیکنان راضی هستم. همه آنها در هر رویداد و بازی تمام تلاش شان را داشتند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. البته نتایجی که به دست آمد صرفا نتیجه کار تیمی بازیکنان تیم ملی نیست. همه عوامل گرفته از مسئولان فدراسیون تا بازیکنان در این نتایج نقش داشتند. بودند بازیکنانی که به رغم مصدومیت یا بیماری در ترکیب تیم ملی قرار گرفتند و کاملا هم تاثیرگذار بازی کردند. 

حاتمی در مورد شرایط موردنظرش برای ادامه همکاری با تیم ملی بسکتبال گفت: شرایطی دارم که ترجیح می دهم فعلا در مورد آنها خیلی صحبت نکنم. 

وی در مورد اینکه «این شرایط بیشتر جنبه مالی دارد یا غیرمالی؟»، تاکید کرد: شرایط من برای تیم ملی بسکتبال هیچ وقت مالی نبوده و نیست. صحبت هایی با مسئولان فدراسیون بسکتبال داشته ام. مشکل خیلی خاصی نیست اما به هر حال باید شرایط به طور کامل فراهم باشد. امیدوارم در نشست های تکمیلی که گذاشته می شود، صحبت ها نهایی شود.

 

 

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

بسکتبال جوانان غرب آسیا؛ ایران بدون باخت قهرمان شد

۱۳۹۶/۱۱/۲۶ ۲۲:۳۲

تیم ملی بسکتبال جوانان کشورمان در رقابت های غرب آسیا بدون باخت عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

طباطبایی: آرامش کامل را برای تیم ملی بسکتبال فراهم می کنیم

۱۳۹۶/۱۱/۲۶ ۱۹:۰۸

دکتر طباطبایی با حضور در اردوی نخست تیم ملی گفت: همه شما را به خوبی می شناسم و در رقابت های مختلف بین المللی به عنوان ناظر و پزشک در کنارتان بوده ام .برنامه ما در حال حاضر همین مسابقات انتخابی...

شروع اردوی تیم ملی بسکتبال- غیبت حدادی و ساهاکیان، حضور رئیس و صمد نیکخواه

۱۳۹۶/۱۱/۲۶ ۱۲:۰۵

اردوی تیم ملی بسکتبال برای پنجره دوم انتخابی جام جهانی از امروز در سالن آزادی آغاز شد.

مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال شد

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ۲۰:۳۲

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد.

بسکتبال غرب آسیا؛ سومین پیروزی جوانان ایرانی، برد راحت مقابل سوریه

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ۰۰:۵۶

تیم ملی بسکتبال جوانان ایران در رقابت های غرب آسیا تیم سوریه را هم شکست دادند.

١۵ بسکتبالیست به اردو دعوت شدند- بازگشت کاپیتان صمد به تیم ملی

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۲۰:۴۲

 ۱۵ بسکتبالیست به اردوی تیم ملی بسکتبال دعوت شدند که در میان آنها نام صمد نیکخواه بهرامی، آرن داوودی و سعید داورپناه نیز دیده می شود.

لیگ برتر بسکتبال؛ قهرمانی تاریخی شهرداری تبریز با شکست دادن مهرام

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۸:۲۵

شاگردان مهران حاتمی  با پیروزی در بازی پنجم فینال لیگ برتر بسکتبال، جام قهرمانی را در تبریز مال خود کردند.

زمان آخرین فینال لیگ بسکتبال تغییر کرد

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۵:۴۸

طبق اعلام فدراسیون، آخرین جدال شهرداری تبریز  و مهرام در فینال لیگ برتر بسکتبال فردا زودتر برگزار خواهد شد. 

لیگ برتر بسکتبال؛ آخرین جدال برای قهرمانی، جنگ شهرداری و مهرام در تبریز

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۴:۱۱

فردا در تبریز قهرمان لیگ برتر بسکتبال از بین مهرام و شهرداری این شهر معرفی خواهد شد.

رئیس کمیته داوران بسکتبال: شاهین‌طبع اسنادش را رو کند- حرف‌شان ثابت نشود باید هزینه‌اش را بدهند

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۲:۳۸

ورژ آبکاریان اعلام کرد که بهترین تیم داوری فینال آخر لیگ برتر بسکتبال را قضاوت خواهد کرد. او همچنین از مهران شاهین طبع خواست اگر اسنادی دارد به کمیته داوران بدهد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد