حدادی: کار نیمه تمام‌ بسکتبال را در بازی‌های آسیایی تمام می کنیم- تورنمنت چین به دردمان نمی‌خورد

ستاره بسکتبال ایران قول داد تیم‌ ‌ملی بسکتبال و شخص خودش با قدرت کامل به بازی‌های آسیایی می‌روند تا با کسب قهرمانی کار نیمه تمام ایران در قاره کهن را تمام کنند.

 حدادی: کار نیمه تمام‌ بسکتبال را در بازی‌های آسیایی تمام می کنیم- تورنمنت چین به دردمان نمی‌خورد

به گزارش هوادار، حامد حدادی درباره آغاز تمرینات تیم ملی و حضورش در اردوی آماده سازی، اظهار کرد: من آخرین باری که تمرین کردم، با پتروشیمی به رقابت های باشگاه های غرب آسیا رفتم و پس از آن نیز دستم به توپ نخورده است. در سفری که داشتم تمرین کردم و سعی کردم آمادگی بدنی ام را حفظ کنم و حالا نیز به اردو آمده ام و سعی می کنم خیلی زود خودم را به دیگر بازیکنان برسانم.

او ادامه داد: در این مدت بازیکنان تمرین داشتند و شرایط شان خوب است. زمان خوبی در اختیار داریم و من نیز تلاش می کنم که سریع آماده شوم.

ملی پوش بسکتبال ایران همچنین بیان کرد: در گذشته و در زمان تعطیلات لیگ، سالن در اختیار بازیکنان نبود، اما حالا این مشکل حل شده است و سالن در اختیار بازیکنان قرار گرفته است. ملی پوشان تمرین کردند و به همین دلیل شرایط شان خوب است. البته اردوی تیم ملی خیلی زود شروع شد که این تصمیم مربیان است، اما کشورهای دیگر پنج ، شش هفته قبل از بازی های مهم تمریناتشان را شروع می کنند. با این حال اردو شروع شده است و بازیکنان هم تمرین کرده اند و شرایطشان در حال حاضر خوب است.

ارزشمندترین بسکتبالیست آسیا با ابراز مخالفت برای اعزام تیم ملی به تورنمنت چین، اظهار کرد: من مخالف اعزام تیم ملی به چین هستم، چون هیچ فایده ای برای بسکتبال ایران ندارد. تیم دوم و سوم چین برابر ما قرار می گیرد، ما را آنالیز می کنند و هر کاری که بخواهند انجام می دهند بنابراین هیچ سودی به بسکتبال ایران نمی رسد. به نظرم به این تورنمنت نرویم خیلی بهتر است و در این مورد با مربیان نیز صحبت خواهم کرد.

حدادی خاطر نشان کرد: کاملا به یاد دارم سال ۲۰۱۵ تیم اصلی ایران به چین رفت و با تیم های دوم و سوم آنها بازی کردیم. داوری هر بلایی که خواست سر ما آورد و برابرشان شکست خوردیم. آن تورنمنت هم از نظر فنی برایمان سودی نداشت و کاملا ما را آنالیز کردند و هم از نظر روحی به تیم ضربه وارد کرد. ما فکر می کنیم که آنها باهوش نیستند، اما آنها کاملا با هوش برای ما برنامه ریزی می کنند و این اصلا برای ما خوب نیست.

حدادی ادامه داد: باید هزینه کنیم تا اسپانسر بیاید و بتوانیم اردوی تدارکاتی در اروپا داشته باشیم. تورنمنت چین و ویلیام جونز دیگر به درد ما نمی خورد. اکنون نیوزیلند و استرالیا وارد آسیا شده اند و بازی کردن ما با تیم B،D  و یاX چین برای ما خوب نیست. ما باید با تیم های اروپایی بازی کنیم. حتی اگر با ۳۰ – ۴۰ امتیاز ببازیم، خیلی چیزها یاد می گیریم.

سنتر لژیونر بسکتبال ایران در ادامه افزود: در سال ۲۰۰۷ اردوهای اروپایی و آمریکایی داشتیم و بازی های خوب زیادی را انجام دادیم. برابر حریفان باختیم، اما خیلی رشد کردیم. آن بازی ها هفت، هشت سال برای بسکتبال ایران جواب داد و ما چند سال قهرمان شدیم، چون برابر حریفان خوب آبدیده شدیم. باید تیم های اروپایی را دعوت کنیم، کمی هزینه کنیم تا آنها به ایران بیایند، پخش زنده بگیریم تا هم بسکتبال رشد کند و هم اسپانسر بیاید.

حدادی افزود: ۱۲ ساعت به چین سفر کنیم و چند بازی برابر تیم دوم و سوم این کشور داشته باشیم، چیزی ندارد و فقط فرصت آنالیز شدن را به حریفان می دهد.

ستاره بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که بازی های آسیایی جاکارتا را چطور می بیند، بیان کرد: ما یک سومی و یک دومی در این تورنمنت داریم و حالا قهرمانی می خواهیم. به شخصه انگیزه ام فوق العاده زیاد است. سال ۲۰۱۴ در شب بد بسکتبال ایران و در بازی که همه اشتباه داشتیم خود من اشتباه داشتم باختیم، اما حالا با قدرت به بازی های آسیایی جاکارتا می رویم. خود من که با قدرت برای این بازی ها آماده می شوم . یک کار نیمه تمام داریم و ان شاء الله آن را در جاکارتا تمام خواهیم کرد و قهرمان بازی های آسیایی می شویم.

او ادامه داد: ما هر چه بیشتر اردو و بازی تدارکاتی خوب اروپایی داشته باشیم بهتر است. بازیهایی مثل ویلیام جونز و تورنمنت اطلس نه به درد من یا صمد نیکخواه بهرامی و اوشین می خورد و نه به درد بازیکنان دیگر. می گویند تیم لیتوانی به این تورنمنت می آید. می رویم می بینیم که تیم دانشگاهی آمده است. خب این برای شان و شخصیت تیم ملی هم  خوب نیست. شاید برای جوانان بهتر باشد که بروند و بازی داشته باشند، اما برای تیم ملی بسکتبال ایران نه. باید تیم های اروپایی را دعوت کنیم و با آنها بازی داشته باشیم.

لژیونر بسکتبال ایران با اشاره به ضرورت جذب اسپانسر برای بسکتبال ، گفت : هنوز اسپانسری برای بسکتبال نیامده است و می گویند که پول نداریم و اسپانسر نمی آید. خب ما خودمان باید برای جذب اسپانسر تلاش و کار کنیم تا اسپانسرها به بسکتبال بیایند. از تیم های اروپایی دعوت کنیم، پخش زنده داشته باشیم. اگر نمی توانیم دعوت کنیم خودمان به کشورهای اروپایی مثل صربستان که ویزا نمی خواهد برویم و در آن جا بازی دوستانه داشته باشیم. البته دلار هم گران شده است و فکر می کنم نتوانیم کاری انجام دهیم.

 

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

تیم شیمیدر برای بازی با گالاتاسرای به ترکیه می‌رود

۱۳۹۷/۰۷/۲۲ ۱۸:۰۱

تیم بسکتبال شیمیدر برای برپایی اردوی آماده سازی پیش فصل فردا راهی ترکیه می شود.

به خاطر درگذشت پاتریک بائومن- پرچم المپیک در بوینس‌آیرس نیمه‌افراشته شد

۱۳۹۷/۰۷/۲۲ ۱۷:۰۳

به دلیل درگذشت دبیرکل فدراسیون جهانی بسکتبال، پرچم المپیک در لوزان و بوینس آیرس نیمه افراشته شد.

خداحافظی کاپیتان تیم ملی بسکتبال باویلچر- طرفی: داوری به نفع ژاپن بود اما قهرمان شدیم

۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ۱۴:۵۵

کاپیتان تیم ملی بسکتبال باویلچر ایران بعد از خداحافظی از تیم ملی گفت: از تیم ملی خداحافظی می کنم، اما همیشه قلبم با هم تیمی هایم است.

بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸؛ باخت ژاپن و طلایی شدن تیم ملی بسکتبال با ویلچر

۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ۱۰:۲۱

تیم ملی بسکتبال با ویلچر در بازی فینال بازی های پاراآسیایی جاکارتا تیم ژاپن را در هم شکست و مدال زرین طلا را به نام خود کرد.

صمد نیکخواه به جی‌ لیگ نزدیک شد

۱۳۹۷/۰۷/۲۰ ۱۴:۰۴

کاپیتان تیم ملی بسکتبال در آستانه حضور در جی لیگ آمریکا است.

واکنش تند حدادی به صحبت های سرپرست تیم‌ملی بسکتبال؛ مگر ما گدا هستیم؟

۱۳۹۷/۰۷/۱۷ ۱۳:۴۹

ستاره تیم ملی بسکتبال نسبت به صحبت های سرپرست تیم ملی و مدیر تیم های ملی واکنش تندی نشان داد.

بازی های پاراآسیایی؛ پیروزی بسکتبالیست های ایران مقابل تایلند

۱۳۹۷/۰۷/۱۷ ۱۰:۱۳

تیم ملی بسکتبال با ویلچر امروز تیم تایلند را در ادامه بازی های پاراآسیایی شکست داد.

بازگشت مهدی کامرانی به لیگ برتر بسکتبال

۱۳۹۷/۰۷/۱۶ ۲۲:۱۱

گارد راس سابق تیم ملی بسکتبال با قراردادی با شیمیدر پیوست و به لیگ برتر بازگشت.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر: سخت ترین بازی مان با چین است

۱۳۹۷/۰۷/۱۵ ۲۳:۰۶

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر گفت: سخت ترین دیدار ما برابر تیم چین است و باید برای این مسابقه آماده شویم.

رئیس فدراسیون بسکتبال: هر هفته یک اعزام داشتیم- با تصمیم درست یک طلای دیگر اضافه شد

۱۳۹۷/۰۷/۱۵ ۱۲:۵۲

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: در ۷ ماه گذشته ۲۸ اعزام داشته ایم که به طور متوسط هر هفته یک مورد بوده است.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد