حدادی: کار نیمه تمام‌ بسکتبال را در بازی‌های آسیایی تمام می کنیم- تورنمنت چین به دردمان نمی‌خورد

ستاره بسکتبال ایران قول داد تیم‌ ‌ملی بسکتبال و شخص خودش با قدرت کامل به بازی‌های آسیایی می‌روند تا با کسب قهرمانی کار نیمه تمام ایران در قاره کهن را تمام کنند.

 حدادی: کار نیمه تمام‌ بسکتبال را در بازی‌های آسیایی تمام می کنیم- تورنمنت چین به دردمان نمی‌خورد

به گزارش هوادار، حامد حدادی درباره آغاز تمرینات تیم ملی و حضورش در اردوی آماده سازی، اظهار کرد: من آخرین باری که تمرین کردم، با پتروشیمی به رقابت های باشگاه های غرب آسیا رفتم و پس از آن نیز دستم به توپ نخورده است. در سفری که داشتم تمرین کردم و سعی کردم آمادگی بدنی ام را حفظ کنم و حالا نیز به اردو آمده ام و سعی می کنم خیلی زود خودم را به دیگر بازیکنان برسانم.

او ادامه داد: در این مدت بازیکنان تمرین داشتند و شرایط شان خوب است. زمان خوبی در اختیار داریم و من نیز تلاش می کنم که سریع آماده شوم.

ملی پوش بسکتبال ایران همچنین بیان کرد: در گذشته و در زمان تعطیلات لیگ، سالن در اختیار بازیکنان نبود، اما حالا این مشکل حل شده است و سالن در اختیار بازیکنان قرار گرفته است. ملی پوشان تمرین کردند و به همین دلیل شرایط شان خوب است. البته اردوی تیم ملی خیلی زود شروع شد که این تصمیم مربیان است، اما کشورهای دیگر پنج ، شش هفته قبل از بازی های مهم تمریناتشان را شروع می کنند. با این حال اردو شروع شده است و بازیکنان هم تمرین کرده اند و شرایطشان در حال حاضر خوب است.

ارزشمندترین بسکتبالیست آسیا با ابراز مخالفت برای اعزام تیم ملی به تورنمنت چین، اظهار کرد: من مخالف اعزام تیم ملی به چین هستم، چون هیچ فایده ای برای بسکتبال ایران ندارد. تیم دوم و سوم چین برابر ما قرار می گیرد، ما را آنالیز می کنند و هر کاری که بخواهند انجام می دهند بنابراین هیچ سودی به بسکتبال ایران نمی رسد. به نظرم به این تورنمنت نرویم خیلی بهتر است و در این مورد با مربیان نیز صحبت خواهم کرد.

حدادی خاطر نشان کرد: کاملا به یاد دارم سال ۲۰۱۵ تیم اصلی ایران به چین رفت و با تیم های دوم و سوم آنها بازی کردیم. داوری هر بلایی که خواست سر ما آورد و برابرشان شکست خوردیم. آن تورنمنت هم از نظر فنی برایمان سودی نداشت و کاملا ما را آنالیز کردند و هم از نظر روحی به تیم ضربه وارد کرد. ما فکر می کنیم که آنها باهوش نیستند، اما آنها کاملا با هوش برای ما برنامه ریزی می کنند و این اصلا برای ما خوب نیست.

حدادی ادامه داد: باید هزینه کنیم تا اسپانسر بیاید و بتوانیم اردوی تدارکاتی در اروپا داشته باشیم. تورنمنت چین و ویلیام جونز دیگر به درد ما نمی خورد. اکنون نیوزیلند و استرالیا وارد آسیا شده اند و بازی کردن ما با تیم B،D  و یاX چین برای ما خوب نیست. ما باید با تیم های اروپایی بازی کنیم. حتی اگر با ۳۰ – ۴۰ امتیاز ببازیم، خیلی چیزها یاد می گیریم.

سنتر لژیونر بسکتبال ایران در ادامه افزود: در سال ۲۰۰۷ اردوهای اروپایی و آمریکایی داشتیم و بازی های خوب زیادی را انجام دادیم. برابر حریفان باختیم، اما خیلی رشد کردیم. آن بازی ها هفت، هشت سال برای بسکتبال ایران جواب داد و ما چند سال قهرمان شدیم، چون برابر حریفان خوب آبدیده شدیم. باید تیم های اروپایی را دعوت کنیم، کمی هزینه کنیم تا آنها به ایران بیایند، پخش زنده بگیریم تا هم بسکتبال رشد کند و هم اسپانسر بیاید.

حدادی افزود: ۱۲ ساعت به چین سفر کنیم و چند بازی برابر تیم دوم و سوم این کشور داشته باشیم، چیزی ندارد و فقط فرصت آنالیز شدن را به حریفان می دهد.

ستاره بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که بازی های آسیایی جاکارتا را چطور می بیند، بیان کرد: ما یک سومی و یک دومی در این تورنمنت داریم و حالا قهرمانی می خواهیم. به شخصه انگیزه ام فوق العاده زیاد است. سال ۲۰۱۴ در شب بد بسکتبال ایران و در بازی که همه اشتباه داشتیم خود من اشتباه داشتم باختیم، اما حالا با قدرت به بازی های آسیایی جاکارتا می رویم. خود من که با قدرت برای این بازی ها آماده می شوم . یک کار نیمه تمام داریم و ان شاء الله آن را در جاکارتا تمام خواهیم کرد و قهرمان بازی های آسیایی می شویم.

او ادامه داد: ما هر چه بیشتر اردو و بازی تدارکاتی خوب اروپایی داشته باشیم بهتر است. بازیهایی مثل ویلیام جونز و تورنمنت اطلس نه به درد من یا صمد نیکخواه بهرامی و اوشین می خورد و نه به درد بازیکنان دیگر. می گویند تیم لیتوانی به این تورنمنت می آید. می رویم می بینیم که تیم دانشگاهی آمده است. خب این برای شان و شخصیت تیم ملی هم  خوب نیست. شاید برای جوانان بهتر باشد که بروند و بازی داشته باشند، اما برای تیم ملی بسکتبال ایران نه. باید تیم های اروپایی را دعوت کنیم و با آنها بازی داشته باشیم.

لژیونر بسکتبال ایران با اشاره به ضرورت جذب اسپانسر برای بسکتبال ، گفت : هنوز اسپانسری برای بسکتبال نیامده است و می گویند که پول نداریم و اسپانسر نمی آید. خب ما خودمان باید برای جذب اسپانسر تلاش و کار کنیم تا اسپانسرها به بسکتبال بیایند. از تیم های اروپایی دعوت کنیم، پخش زنده داشته باشیم. اگر نمی توانیم دعوت کنیم خودمان به کشورهای اروپایی مثل صربستان که ویزا نمی خواهد برویم و در آن جا بازی دوستانه داشته باشیم. البته دلار هم گران شده است و فکر می کنم نتوانیم کاری انجام دهیم.

 

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

بازی های آسیایی ۲۰۱۸ ؛ حضور داور زن و مرد بسکتبال در بازی اندونزی - کره جنوبی

۱۳۹۷/۰۵/۲۴ ۱۶:۴۶

از روز گذشته رقابت های بسکتبال بازی های آسیایی جاکارتا آغاز شد و امروز تیم داوران و ناظران ایران نیز در این رقابت ها کار خود را شروع می کند.

بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸؛ مسابقات بسکتبال با شکست ژاپن شروع شد

۱۳۹۷/۰۵/۲۳ ۱۴:۰۷

رقابت های بسکتبال بازی های آسیایی ۲۰۱۸ با شکست ژاپن آغاز شد.

شاهین طبع: مصدومیت حدادی کهنه و طولانی مدت است- چین آماده‌ترین رقیب ما در بازی های آسیایی است

۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۵:۱۵

سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: انصراف تیم هایی مانند امارات اهمیت ندارد و رقیبانی مانند کره، چین و ژاپن برای ما مهم هستند.

مدیر تیم های ملی بسکتبال: دوستان قبل از صحبت کردن باید بیشتر فکر کنند -کار فدراسیون سخت تر شده است

۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۵:۰۵

در آستانه اعزام تیم ملی بسکتبال ایران به بازی های آسیایی اندونزی تمام توجهات به این تیم است اما موضوع دیگری که در کنار آن مورد توجه قرار می گیرد همچنان عملکرد تیم ملی بسکتبال جوانان در رقابت های...

اتفاق تلخ قبل از بازی های آسیایی- کشاله ستاره تیم ملی بسکتبال پاره شد

۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ۱۲:۳۱

حامد حدادی به دلیل پاره شدن کشاله پایش فعلاً در تمرینات تیم ملی برای بازی های آسیایی غایب است.

ستاره فیلیپین از NBA برای بازی‌های آسیایی مجوز نگرفت

۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۳:۰۲

جردن کلارکسون ستاره فیلیپین که در NBA بازی می کند مجوز حضور در بازی های آسیایی را با تیم ملی کشورش، پیدا نکرد.

مربی تیم ملی بسکتبال زودتر از کاروان به جاکارتا می رود

۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۲:۵۷

مربی تیم ملی بسکتبال برای هماهنگی کارها، زودتر از کاروان تیم ملی راهی جاکارتا شد.

لیست ۱۲ بسکتبالیست ایران برای بازی های آسیایی مشخص شد

۱۳۹۷/۰۵/۲۰ ۱۲:۴۵

اسامی ۱۲ بازیکن بسکتبال ایران برای حضور در بازی های آسیایی جاکارتا مشخص شد.

بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا ؛ شکست مقابل ژاپن و ششمی ایران

۱۳۹۷/۰۵/۲۰ ۱۰:۳۸

تیم ملی بسکتبال جوانان کشورمان با شکست مقابل ژاپن به عنوان ششمی دست یافت.

بی مهری رسانه ها به بسکتبال بانوان در روز قهرمانی دختران ایرانی در غرب آسیا

۱۳۹۷/۰۵/۲۰ ۰۸:۵۹

در روزی که هنوز سنگ پرانی در دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان سوژه اصلی به شمار می رفت و بخشی دیگر از نگاه ها به دیدار استقلال و تراکتورسازی معطوف شده بود بانوان بسکتبالیست ایرانی عنوان قهرمانی...

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد