حیدری: کنار کشیدم چون حاجتی نداشتم - دنبال بازی‌های پشت پرده نبودم

کاندیدای انصرافی انتخابات فدراسیون کشتی گفت: حاجتی نداشتم که برای رسیدن به صندلی ریاست خیلی زور بزنم، پس خودم را کنار کشیدم.

حیدری: کنار کشیدم چون حاجتی نداشتم - دنبال بازی‌های پشت پرده نبودم

به گزارش هوادار،‌ علیرضا حیدری درباره کناره‌گیری‌اش از فدراسیون کشتی گفت: زمانی که ثبت‌نام کردم احساس کردم می‌توانم کاری کنم. با توجه به شرایط و ظرفیت‌های موجود فکر می‌کردم می‌توانم این سیستم را شرافتمندانه اداره کنم، چون سال‌ها از کشتی بهره برده بودم و تصمیم داشتم خدمت کنم.

وی ادامه داد:‌ اما دیدم گروه بندی‌ها و دسته‌بندی‌هایی شده است که البته تا حدودی هم طبیعی بود و خیلی‌ها هم از دوستان ما هستند، اما رفته رفته احساس کردم این برنامه از پیش تعیین شده است و اتفاقاتی می‌افتد که برخی‌ها نباید باشند و این انتخابات آزاد نیست. از طرفی عزل و نصب‌های جهت‌دار با شعار اینکه نفرات قبلی وابسته به دیگران بودند و حق رای داشتند، صورت گرفت، اما نباید این طور باشد که اینها را بیرون کنند و گروهی که وابستگی به گروه دیگری دارند وارد شوند. یعنی افرادی که تغییر کرده‌اند نفراتی آمدند که وابسته به گروه دیگر بودند.

* هر گروهی که بخواهد کار کند، از روز اول مشکل خواهد داشت

کاندیدای انصرافی انتخابات فدراسیون کشتی تصریح کرد: روزی احساس می‌کردم کشتی نیاز به حضور افراد بیرونی ندارد اما حالا این اتفاق افتاده است. احساس کردم اگر بخواهم با شرافت کار کنم نمی‌شود. سعی کردم نشانه‌ای ایجاد کنم تا همه متوجه شوند. هر گروهی هم که بخواهد کار کند از روز اول مشکل خواهد داشت. این بی‌تدبیری باعث شد احساس کنم این بازی برنده ندارد.

حیدری در پاسخ به این سؤال که آیا وزارت ورزش در جریان این اتفاق هست یا نه، گفت:‌ اگر وزارت ورزش رصد نمی‌کند که مقصر است و اگر هم می‌داند باید تنبیه شود. امسال سال المپیک است و کشتی نیاز به آرامش دارد. خادم چندین ماه قبل استعفا داد و می‌توانستند انتخابات را برگزار کنند، اما مدام می‌گویند صلاحیت‌ها باید بیاید. مگر صلاحیت ریاست جمهوری ۱۵ روزه نمی‌آید، اما می‌خواهند برای ایجاد تغییرات زمان بخرند.

وی افزود: بعد از این تغییرات هر کسی انتخاب شود نمی‌تواند کار کند. به عنوان معترض می‌گویم این سازوکار باید جمع شود و یک گروه بیطرف بیاید، اما با این شرایط به حکم اخلاق تشخیص دادم در انتخابات نباشم چون قطعا خروجی نخواهد داشت که آبرویی کسب کنیم.

* دنبال بازی‌های پشت پرده نبودم

کاندیدای انصرافی انتخابات فدراسیون کشتی که با برنامه تهران ورزشی گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سؤال که با توجه به صحبت‌های شما هدف از این تغییرات چیست و به دنبال چه کسی هستند، گفت: اگر به عزل و نصب‌ها نگاه کنید مشخص است، به هر حال یک نفر روی آن صندلی خواهد نشست. کشتی ورزش پهلوانی است و باید اجازه دهند مانند مبارزه تن به تن رقابت آزاد وجود داشته باشد. در این شرایط کسی هم که مغلوب می‌شود به نتیجه تن می‌دهد. روز المپیک مشخص خواهد شد این اتفاقات به سود کشتی بوده یا به ضررش.

حیدری درباره انتقاداتی که به مهندسی شدن انتخابات می‌شود، گفت: به هر حال افرادی که عوض شدند سال‌ها با خادم کار کرده بودند و ارتباط نزدیکی داشتند. من هم این موضوع را قبول دارم، اما وقتی آنها را برمی‌دارند و شرایط را برای گروه دیگری فراهم می‌کنند چه فرقی کرده است؟ من برای خدمت آمده بودم و دنبال بازی‌های پشت پرده نبودم. این صندلی، صندلی خدمت، تلاش و کار است. حاجتی نداشتم که خیلی زور بزنم پس خودم را کنار زدم.

 


 

افزودن نظر

اخبار کشتی

غلامرضا محمدی: از داخل فدراسیون منتظر زمین خوردن کشتی هستند-در جهانی هم شاید اتفاقات بدی بیفتد

۳۲۶۱/۱۱/۱۰ ۱۰:۴۴

 

نشست خبری سرمربی تیم ملی کشتی آزاد امروز در خانه کشتی برگزار شد.
 

 

علیرضا حیدری از انتخابات فدراسیون کشتی کنار کشید

۳۲۶۱/۱۰/۳۰ ۱۹:۲۷

علیرضا حیدری نفر سوم کشتی آزاد المپیک از کاندیداتوری در انتخابات فدراسیون کشتی انصراف داد.

درخواست خادم از مسئولان برای پروژه نیمه کاره رها شده کشتی جویبار

۲۶۴۰/۰۹/۰۹ ۰۹:۲۷

رسول خادم از مسئولان درخواست کرد پروژه نیمه کاره سالن ۵ هزار نفره کشتی جویبار را به سرانجام برسانند و مانع هدر رفتن میلیاردها هزینه انجام شده شوند.

رفع خطر تعلیق کشتی ایران از مسابقات جهانی و المپیک- بازگرداندن مدال طلای یخکشی

۲۶۴۰/۰۹/۰۹ ۰۰:۴۵

 سرپرست فدراسیون کشتى عصر امروز در راس هیأتی دیپلماتیک متشکل از دیپلمات هاى ایران در سوییس با نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانى کشتى دیدار و گفتگو کرد.

ادامه تمرینات تیم ملی کشتی آزاد برای جهانی از پنجشنبه

۲۶۴۰/۰۹/۰۸ ۱۲:۳۸

دوازدهمین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی آزاد روزهای ۳۰ خرداد تا ۱۱ تیرماه در محل خانه کشتی عبداله موحد مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود.

توضیح فدراسیون درباره دیسکالیفه شدن ملی پوش ایران در زمان اهدای مدال

۲۶۴۰/۰۸/۱۶ ۲۲:۴۶

در پایان اولین روز از مسابقات جام ساساری ایتالیا، محمد باقر یخکشى نماینده وزن ۶١ کیلوگرم موفق به کسب عنوان قهرمانى شد.
 

کشتی فرنگی جام تورلیخانوف؛ نجاتی و طاهری فینالیست شدند

۲۶۴۰/۰۸/۱۶ ۱۷:۲۶

علیرضا نجاتی و رامین طاهری در اوزان ۶۰ و ۸۷ کیلوگرم به دیدار فینال رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تورلیخانوف قزاقستان راه یافتندمحو./.

مراسم پنجمین سالگرد درگذشت زنده یاد پهلوان علیرضا سلیمانی برگزار شد

۲۶۴۰/۰۸/۱۴ ۱۰:۵۲

مراسم پنجمین سالگرد درگذشت زنده یاد پهلوان علیرضا سلیمانی دارنده مدال طلای سنگین وزن کشتی آزاد جهان عصر دیروز در امامزاده محمد کرج (مزار آن مرحوم) برگزار شد.

مراسم تشییع پیکر استاد کهندل برگزار شد - مراسم ترحیم روز سه شنبه و در مسجد جامع شهرک غرب

۲۶۴۰/۰۸/۱۰ ۱۰:۳۰

صبح امروز و از محل فدراسیون کشتی مراسم تشییع پیکر استاد حشمت اله کهندل برگزار شد.

جردن باروز: می خواهم شانسم را در MMA امتحان کنم

۲۶۴۰/۰۸/۰۳ ۰۹:۱۴

جردن باروز کشتی گیر آمریکایی و قهرمان المپیک و جهان گفت قصد دارد که یک بار شانس خود را در هنرهای رزمی MMA امتحان کند.
 

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد