حیدری: کنار کشیدم چون حاجتی نداشتم - دنبال بازی‌های پشت پرده نبودم

کاندیدای انصرافی انتخابات فدراسیون کشتی گفت: حاجتی نداشتم که برای رسیدن به صندلی ریاست خیلی زور بزنم، پس خودم را کنار کشیدم.

حیدری: کنار کشیدم چون حاجتی نداشتم - دنبال بازی‌های پشت پرده نبودم

به گزارش هوادار،‌ علیرضا حیدری درباره کناره‌گیری‌اش از فدراسیون کشتی گفت: زمانی که ثبت‌نام کردم احساس کردم می‌توانم کاری کنم. با توجه به شرایط و ظرفیت‌های موجود فکر می‌کردم می‌توانم این سیستم را شرافتمندانه اداره کنم، چون سال‌ها از کشتی بهره برده بودم و تصمیم داشتم خدمت کنم.

وی ادامه داد:‌ اما دیدم گروه بندی‌ها و دسته‌بندی‌هایی شده است که البته تا حدودی هم طبیعی بود و خیلی‌ها هم از دوستان ما هستند، اما رفته رفته احساس کردم این برنامه از پیش تعیین شده است و اتفاقاتی می‌افتد که برخی‌ها نباید باشند و این انتخابات آزاد نیست. از طرفی عزل و نصب‌های جهت‌دار با شعار اینکه نفرات قبلی وابسته به دیگران بودند و حق رای داشتند، صورت گرفت، اما نباید این طور باشد که اینها را بیرون کنند و گروهی که وابستگی به گروه دیگری دارند وارد شوند. یعنی افرادی که تغییر کرده‌اند نفراتی آمدند که وابسته به گروه دیگر بودند.

* هر گروهی که بخواهد کار کند، از روز اول مشکل خواهد داشت

کاندیدای انصرافی انتخابات فدراسیون کشتی تصریح کرد: روزی احساس می‌کردم کشتی نیاز به حضور افراد بیرونی ندارد اما حالا این اتفاق افتاده است. احساس کردم اگر بخواهم با شرافت کار کنم نمی‌شود. سعی کردم نشانه‌ای ایجاد کنم تا همه متوجه شوند. هر گروهی هم که بخواهد کار کند از روز اول مشکل خواهد داشت. این بی‌تدبیری باعث شد احساس کنم این بازی برنده ندارد.

حیدری در پاسخ به این سؤال که آیا وزارت ورزش در جریان این اتفاق هست یا نه، گفت:‌ اگر وزارت ورزش رصد نمی‌کند که مقصر است و اگر هم می‌داند باید تنبیه شود. امسال سال المپیک است و کشتی نیاز به آرامش دارد. خادم چندین ماه قبل استعفا داد و می‌توانستند انتخابات را برگزار کنند، اما مدام می‌گویند صلاحیت‌ها باید بیاید. مگر صلاحیت ریاست جمهوری ۱۵ روزه نمی‌آید، اما می‌خواهند برای ایجاد تغییرات زمان بخرند.

وی افزود: بعد از این تغییرات هر کسی انتخاب شود نمی‌تواند کار کند. به عنوان معترض می‌گویم این سازوکار باید جمع شود و یک گروه بیطرف بیاید، اما با این شرایط به حکم اخلاق تشخیص دادم در انتخابات نباشم چون قطعا خروجی نخواهد داشت که آبرویی کسب کنیم.

* دنبال بازی‌های پشت پرده نبودم

کاندیدای انصرافی انتخابات فدراسیون کشتی که با برنامه تهران ورزشی گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سؤال که با توجه به صحبت‌های شما هدف از این تغییرات چیست و به دنبال چه کسی هستند، گفت: اگر به عزل و نصب‌ها نگاه کنید مشخص است، به هر حال یک نفر روی آن صندلی خواهد نشست. کشتی ورزش پهلوانی است و باید اجازه دهند مانند مبارزه تن به تن رقابت آزاد وجود داشته باشد. در این شرایط کسی هم که مغلوب می‌شود به نتیجه تن می‌دهد. روز المپیک مشخص خواهد شد این اتفاقات به سود کشتی بوده یا به ضررش.

حیدری درباره انتقاداتی که به مهندسی شدن انتخابات می‌شود، گفت: به هر حال افرادی که عوض شدند سال‌ها با خادم کار کرده بودند و ارتباط نزدیکی داشتند. من هم این موضوع را قبول دارم، اما وقتی آنها را برمی‌دارند و شرایط را برای گروه دیگری فراهم می‌کنند چه فرقی کرده است؟ من برای خدمت آمده بودم و دنبال بازی‌های پشت پرده نبودم. این صندلی، صندلی خدمت، تلاش و کار است. حاجتی نداشتم که خیلی زور بزنم پس خودم را کنار زدم.

 


 

افزودن نظر

اخبار کشتی

اعتراض مسئولان فدراسیون کشتی به از دست رفتن سکوی سومی ایران

۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ۱۸:۴۷

هوادار گزارش می دهد، در حالی‌که امتیازات تیم‌های حاضر در مسابقات جهانی کشتی آزاد حکایت از سومی ایران داشت، اما ایران در جدول مسابقات در رده چهارم قرار گرفت.

کشتی قهرمانی جهان‌؛ تمجید سرمربی روسیه و فادزائف از یزدانی

۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ۱۸:۳۴

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد روسیه از عملکرد حسن یزدانی تقدیر کرد.

سومی تیم ملی کشتی آزاد ایران مسجل شد/ بازگشت به سکو بعد از ۴ سال

۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ۱۶:۵۹

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی کشتی آزاد کشورمان عنوان سومی رقابت‌های جهانی قزاقستان را به خود اختصاص داد.

کشتی قهرمانی جهان| اعلام قطعی انصراف کشتی گیر هندی/ طلای یزدانی مسجل شد

۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ۱۴:۲۹

هوادار گزارش می دهد، کشتی گیر هندی اعلام کرد که مصدومیتش جدی است و نمی تواند در بازی فینال قهرمانی جهان مقابل رقیب ایرانی اش بازی کند.

حسن یزدانی با امتیاز عالی به فینال رسید

۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۵:۵۱

هوادار گزارش می دهد، حسن یزدانی با شکست حریفی از سن مارینو و با امتیاز عالی به فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشتی جهان در نورسلطان قزاقستان راه یافت.

یزدانی با ضربه فنی به نیمه نهایی رسید

۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۴:۳۰

 هوادار گزارش می دهد، در ادامه مسابقات کشتی قهرمانی جهان در نورسلطان قزاقستان، حسن یزدانی کشتی گیر وزن ۸۶ کیلوگرم با شایستگی به نیمه نهایی رسید.

کشتی آزاد قهرمانی جهان| گام محکم یزدانی با شکست کشتی‌گیر پورتوریکو

۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۲:۳۰

هوادار گزارش می دهد، حسن یزدانی در نخستین دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد نماینده پورتوریکو گذشت.

سوریان: صعود ۷ پله ای کشتی فرنگی قابل تحسین است

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۲:۴۸

هوادار گزارش می دهد، نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: تیم ما سال گذشته یازدهم دنیا شده بود که امسال با ۷ پله صعود چهارم دنیا شدیم و این پیشرفت قابل تحسین است.

با حکم دبیر؛ علیزاده سرمربی تیم کشتی فرنگی امید شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۷ ۱۲:۳۳

هوادار گزارش می دهد، پس از استعفای جمشید خیرآبادی از هدایت تیم ملی کشتی فرنگی امید به دلیل دو شغله بودن، فرشاد علیزاده جایگزین وی تا مسابقات جهانی مجارستان شد.

استعفای جمشید خیرآبادی از سرمربیگری تیم کشتی فرنگی امید

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۰:۱۹

هوادار گزارش می دهد، جمشید خیرآبادی از سمت سرمربیگری تیم کشتی فرنگی امید ایران استعفا کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد