واکنش رئیس فدراسیون کشتی به نتایج ضعیف کشتی آزاد و نایب قهرمانی کشتی فرنگی؛

خادم: از کادر فنی تیم ملی کشتی راضی نیستم

هوادار گزارش می دهد - با پایان گرفتن مسابقات جهانی پاریس، رئیس فدراسیون کشتی در خصوص نتایج و عملکرد تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران اظهار نظر کرد.

خادم: از کادر فنی تیم ملی کشتی راضی نیستم

به گزارش هوادار، رسول خادم در مورد عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت های جهانی گفت: "کشتی گیران ما اکثرا نفرات کم تجربه ای بودند، اما با انگیزه و اعتماد به نفس بالایی به مصاف رقبای خود رفتند. البته اشتباه فنی برای این نفرات قابل پیش بینی بود که می توانند با این تجربه ارزنده ای که کسب کردند آن را جبران کنند. ما از اعتماد به جوانان ضرر نکردیم. به طور نسبی عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی رضایت بخش بود."

وی خاطر نشان کرد: "سرمربی تیم ملی و کادر فنی تلاش خود را انجام دادند و همانطور که کشتی گیران جوانی داریم،  کادر فنی ما نیز جوان و در مسیر کسب تجربه هستند و باید بتوانیم به مرور نقاط ضعف خود را مرتفع و نقاط قوت خود را نیز تقویت کنیم ."

وی در باره عملکرد تیم ملی کشتی آزاد اظهار داشت: "از عملکرد و نتایج  کلی آزادکاران در رقابت های جهانی فرانسه رضایت ندارم."

خادم ادامه داد: "نفرات اعزامی به رقابت های جهانی به جزء یک وزن،  نفرات برتر مسابقات انتخابی تیم ملی ایران بودند و پیش بینی می شد که برخی از آن ها به دلیل کمی تجربه یا نداشتن سابقه حضور مناسب در مسابقات خارجی، نتوانند عملکرد خوبی داشته باشند، اما متاسفانه اکثر آن ها نتوانستند انتظارات را برآورده کنند."

خادم تصریح کرد: "با توجه به نتایج مسابقات انتخابی، شکست برخی نفرات کم تجربه قابل پیش بینی بود اما نفرات با تجربه تیم مانند احسان پور، یاراحمدی، حسین خانی و نصیری در حد انتظار ظاهر نشدند."

وی در مورد عملکرد کادر فنی گفت: "به سرمربی تیم ملی و اعضای کادر فنی اعلام کردم نواقصی در مدیریت برنامه های فنی کشتی گیران بر روی تشک ملاحظه می شد، که باید حتما بررسی شود. در جلسه آتی شورای فنی کادر فنی دعوت می شوند تا توضیحات خود را ارایه دهند و اعضاء در این مورد تصمیم گیری می کنند."

خادم در مورد عملکرد حسن یزدانی در فرانسه اظهار داشت: "حسن یزدانی ستاره کشتی آزاد ایران در دنیای کشتی است  که جسور، جنگنده و دلاور کشتی می گیرد و همه شاهد نمایشی مقتدر از کشتی ایرانی از سوی  او بودند. امیدوارم وی با ادامه روند فعلی بتواند سال ها صاحب عناوین جهانی و المپیک شود. خوشحالی و احساس افتخار مردم به او ، قطعا بزرگترین پاداش این کشتی گیر با اخلاق است."

وی خاطرنشان کرد: "حسن یزدانی از قهرمانان بزرگی است که به دلیل سلامت در اخلاق و ساده زیستی، می توان مایه هایی از پهلوانی را  در او دید. امیدوارم همه از او مراقبت کنیم تا با گذر زمان و در فراز و نشیب های زندگی، به دور از هر گونه حاشیه ای اعم از اجتماعی و سیاسی، پهلوانیش برای مردم ماندگار شود."

خادم با بیان اینکه باید با مردم صادقانه صحبت کرد، خاطر نشان کرد: در هرحال ما باید بر برگزاری مسابقات انتخابی به عنوان مبنای پوشیدن پیراهن تیم ملی، علیرغم تمام تهدیدهایی که برای کسب نتیجه در مسابقات مهم برای کادر های فنی دارد، تاکید کنیم  و در ضمن بر اساس عملکرد این قهرمانان، نفراتی را که در میادین بین المللی نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند، هر سال که به مسابقات المپیک نزدیک می شویم، کنار بگذاریم و به دنبال توجه به استعدادهای مناسب تر به جای ایشان باشیم و در واقع تا المپیک توکیو فیلترهای خود را برای حضور کشتی گیران واجد شرایط در مسابقات انتخابی مرتباً محدودتر کنیم.

وی در پایان گفت: مسیر انتخابی تیم ملی باید به تدریج برمبنای قابلیت حضور کشتی گیران در مسابقات جهانی ( کلاس جهانی) کیفی تر شود. البته می دانم چقدر دشوار است و کادرهای فنی بعضا هزینه های سنگینی در این باره خواهند داد. اما این تنها راهی است که کشتی ایران را کم کم از اتکاء به نتایج مقطعی نجات خواهد داد. وگرنه ساده ترین و پر سود ترین روش که برخی معتقدند با شرایط افکار عمومی نیز سازگاری بیشتر دارد، ورود سیستم گلخانه ای به کشتی است، اما این روش به نفع کشتی نیست.

افزودن نظر

اخبار کشتی

جلسه دبیر با محمدی و بنا/ چرخه انتخابی بررسی شد

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۱۴:۱۴

هوادار گزارش می دهد، جلسه رئیس فدراسیون کشتی با سرمربیان تیم های ملی به منظور بررسی طرح چرخه انتخابی تیم های ملی کشتی برگزار شد.

تسویه بدهی ۷ میلیاردی فدراسیون کشتی

۱۳۹۹/۰۳/۱۱ ۰۹:۲۰

هوادار گزارش می دهد، بدهی ۷ میلیاردی فدراسیون کشتی به آژانس‌های مسافرتی پرداخت شد.

لیگ برتر کشتی| مسابقات از مرداد ماه شروع خواهد شد

۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۱۱:۰۵

هوادار گزارش می دهد، رئیس سازمان لیگ کشتی از برگزاری لیگ های برتر کشتی آزاد و فرنگی از اول مردادماه سال جاری خبر داد.

مسابقات کشتی ملی آمریکا به تعویق افتاد

۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۰۹:۴۹

هوادار گزارش می دهد، کرونا باعث تعویق بزرگترین مسابقات کشتی در آمریکا شد.

معوقه ۱۰ ساله ۸۳ داور کشتی، پرداخت شد

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۰:۴۵

هوادار گزارش می دهد، رئیس کمیسیون داوران از پرداخت حق الزحمه معوقه ۱۰ ساله، ۸۳ داور کشتی خبر داد.

بورسیه المپیکی دو کشتی‌گیر پرداخت شد/ ۳۰ میلیون در حساب یزدانی و گرایی

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۹:۱۲

هوادار گزارش می دهد، مبلغ بورسیه المپیکی حسن یزدانی و محمدعلی گرایی عضو تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان پرداخت شد.

بازدید معاون قهرمانی وزارت ورزش از خانه کشتی

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۴:۵۶

هوادار گزارش می دهد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در محل فدراسیون کشتی حضور یافت.

ارجاع پیشنهادات کشتی ایران به کمیسیون اتحادیه جهانی

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۰۷:۴۳

هوادار گزارش می دهد، اتحادیه جهانی کشتی از فدراسیون کشتی به جهت ارسال پروتکل شروع مجدد فعالیت های ورزشی مرتبط با کشتی تشکر کرد.

جلسه کمیسیون پزشکی اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد/بررسی راههای مبارزه با کرونا با حضور ایران

۱۳۹۹/۰۳/۰۳ ۰۸:۵۷

هوادار گزارش می دهد، با حضور نماینده ایران جلسه کمیسیون‌های علمی و پزشکی اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد.

ابراز امیدواری اتحادیه جهانی کشتی برای کم کردن جریمه دوپینگ در ایران

۱۳۹۹/۰۲/۳۱ ۱۱:۲۵

هوادار گزارش می دهد، جلسه رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی با مسئولان مبارزه با دوپینگ اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد