خسرویار: همکاری با آمریکا بستگی به نتایج ایران دارد- نگذاشتیم دختران از چیزی بترسند

سرمربی تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران گفت: همه تمرکزم روی تیم ملی ایران است و در حال حاضر به آ‌مریکا فکر نمی‌کنم. همه چیز بستگی به نتایج ما در مسابقات قهرمانی آسیا دارد.

خسرویار: همکاری با آمریکا بستگی به نتایج ایران دارد- نگذاشتیم دختران از چیزی بترسند

به گزارش هوادار، تیم ملی فوتبال بانوان زیر ۱۹ سال ایران قرار است سه شنبه برای حضور در مرحله دوم رقابت های قهرمانی آسیا راهی ویتنام شود. کتایونخسرویار سرمربی تیم ملی ایران در نشست خبری درباره وضعیت اسپانسرها اظهار داشت: هنوز کسی در فوتبال بانوان اسپانسر نمی شود، البته به حق است. ما باید خودمان را در آسیا و دنیا نشان دهیم تا اسپانسر یک دلار خرج کند. باید تلاش کنیم مانند فوتسال که قهرمان آسیا شد، ما هم اسپانسر جذب کنیم. من برنامه یکساله ام را به فدراسیون دادم، اردوها به موقع برگزار شد، تورنمنت ایتالیا و روسیه رفتیم. دو بازی دوستانه هم با اردن داشتیم. فدراسیون خوب خرج کرد، اما باید بهتر از این باشیم تا در تورنمنت های مختلف شرکت کنیم.

* همراهی سه بازیکن متولد خارج از ایران با تیم ملی

خسرویار در ادامه درباره وضعیت چند بازیکن که در خارج از ایران متولد شده اند و قرار است تیم ملی را همراهی کنند، اظهار داشت: قبل از شروع لیگ به آمریکا رفتم و با مربیان کیمیا و ویدا رعیت پرور و همین طور ملیکا محمدی صحبت کردم. آنها تمرینات خودشان را دارند. هر روز با مربی دانشگاه شان ارتباط داریم. فیلم تمرینات را برای آنها می فرستیم، اولین تورنمنتی که رفتیم، ملیکا برایش سخت بود، چون با بچه های ما تمرین نداشت، اما الآن برنامه ای را که داریم انجام می دهد. سوفیا عسگری هم بیماری ریوی دارد و ما را همراهی نمی کند.

* تمرکزم روی ایران است و به آمریکا فکر نمی کنم

سرمربی تیم فوتبال زیر ۱۹ سال در ادامه صبحت هایش در خصوص مذاکره با آمریکا برای همکاری با این تیم تصریح کرد: همه تمرکز روی تیم ملی است. من نمی خواستم این خبر قبل از بازی های ما رسانه ای شود، اما شد. درباره آمریکا فکر نمی کنم. اگر فدراسیون ایران بخواهد من با آنها هستم. قراردادم را هنوز با آمریکا امضا نکرده ام و همه چیز به قهرمانی مسابقات آسیا بستگی دارد. بعد از ویتنام در این باره صحبت خواهم کرد.

* بهترین ترکیب زیر ۱۹ سال را داریم

وی درباره این که آیا به ترکیب خودتان رسیده اید یا خیر، یادآور شد: ما بهترین ترکیب زیر ۱۹ سال را داریم ، یک گروه ۵۰ نفری داشتیم که به این ترکیب رسیده ایم، این گروه همه چیزهایی را که ما می خواستیم رعایت کرده است و ۲۰ نفر از بهترین نفرات را از فوتبال ایران در  اختیار داریم.

*بچه های ما چیزی از رقیبان کم ندارند

خسرویار در پاسخ به این سوال که حریفان ایران را آنالیز کرده اید یا خیر و اینکه چقدر شانس صعود به مرحله سوم را دارید عنوان کرد: کره جنوبی، ویتنام و لبنان را خوب آنالیز کرده ایم. فیلم بازی ها را بخش بخش به بازیکنان نشان می دادیم که باید با تیم های سطح بالا بازی کنند اما بچه های ما چیزی کم ندارند. فوتبال در خون ایرانی ها جاری است. آنها فقط به یک راه نیاز داشتند که کسی آن را نشان دهد. این بانوان خیلی سختی کشیده اند. تیم های دیگر هم همینطور باید ببینیم کدام تیم نتیجه می گیرد. هدف ما این است یک بازی خوب ارائه کنیم.

خسرویار افزود: این تیم با تیم های اروپایی و درجه یک  آسیایی بازی کرده است. از نظر روحی و روانی نیز آماده شده  است و این دختران می خواهند یک کار جدید انجام دهند آنها خانواده خود و دوستانشان را کنار گذاشتند تا برای تیم ملی بجنگند حالا باید دید چقدر دلشان می خواهد تیم بالا بیاید. ما آنها را ساخته ایم، روانشناس هم آورده ایم و نگذاشتیم از چیزی بترسند. مگر آنها چه فرقی با دیگر بازیکنان دنیا دارند. مهم نیست تیم های خارجی چه برندی می پوشند مهم نیست ما چه لباسی می پوشیم. تلاش ما برای انجام یک کار جدید است.

*امیدوارم مربیان خود را به روز کنند

سرمربی تیم فوتبال زیر ۱۹ سال دختران ایران در پاسخ به این سوال که فوتبال ایران چقدر رشد کرده عنوان کرد: از سال ۲۰۰۵ که به ایران آمدم تیم های مختلف و لیگ هایی داشته ایم اما وقتی بازیکن به تیم ملی می آید تازه باید به او پاس کنار پا یاد بدهیم. تیم ملی برای این کار نیست که از اول و پایه شروع کنیم. باید مربیان بانوان خود را به روز کنند. فوتبال در خون ایرانیان است نمی دانم چرا موفق نشده ایم. باید به تیم های پایه توجه شود و بچه ها در مدرسه آ موزش ببینند. ما کند پیشرفت می کنیم اما امیدوارم مربیان به یادگیری شروع کنند و تیم های قوی بسازند.

*ثنا صادقی: اجازه نمی دهیم حریفان ما را کیسه گل کنند

به گزارش فارس، ثنا صادقی بازیکن تیم فوتبال دختران زیز ۱۹ سال هم در نشست خبری گفت: حریفان ما قدر هستند اما اجازه نمی دهیم ما را کیسه گل کنند یک سال و دو ماه است که در اردو هستیم و فوتبال را خوب یاد گرفته ایم. بچه ها از نظر روحی و بدنی آماده اند ما الان به بازی با ویتنام و بعد کره و لبنان فکر می کنیم.

*خدابخشی: تصمیم گرفته ایم مزد زحماتمان را بگیرم

زهرا خدابخشی دیگر بازیکن تیم ملی فوتبال ایران هم گفت: بچه ها تصمیم گرفته اند مزد زحمات خود را بگیرند ما اردوهای خوبی داشتیم کادر مجربی هم کنار تیم بود. بچه ها آماده اند بازی اول حکم فینال را دارد ببریم می توانیم صعود کنیم.

افزودن نظر

اخبار بانوان

ژاپن قهرمان والیبال زنان آسیا شد

۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۵:۱۲

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی ژاپن عنوان قهرمانی بیستمین دوره والیبال زنان آسیا را کسب کرد.

والیبال قهرمانی زنان آسیا| ایران با غلبه بر اندونزی به عنوان هفتمی رسید

۱۳۹۸/۰۶/۰۳ ۱۴:۱۲

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال بانوان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا با غلبه بر اندونزی در رده هفتم قرار گرفت.

بسکتبال قهرمانی غرب آسیا| پیروزی بزرگ تیم ملی بانوان ایران مقابل اردن

۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۰۹:۳۵

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدار خود در مسابقات قهرمانی غرب آسیا به پیروزی رسید.

مربی تیم ملی والیبال بانوان به دلیل بیماری به ایران بازگشت

۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۱۸:۵۶

هوادار گزارش می دهد، مربی تیم ملی والیبال بانوان ایران به دلیل بیماری از کره به ایران بازگشت.

آغاز لیگ برتر فوتسال بانوان از جمعه با برگزاری ۷ دیدار

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۱۱:۲۸

هوادار گزارش می دهد، لیگ برتر فوتسال بانوان از روز جمعه ۲۵ مرداد با برگزاری ۷ دیدار آغاز می‌شود.

۵ بانوی ثروتمند ورزشکار جهان چه کسانی هستند؟

۱۳۹۸/۰۵/۱۶ ۱۵:۱۱

هوادار گزارش می دهد، براساس آمار منتشر شده از ثروتمندترین زنان ورزشکار جهان، نام ۵ بانوی تنیسور به چشم می‌خورد.

لیگ برتر فوتسال بانوان با یک هفته تاخیر آغاز می‌شود

۱۳۹۸/۰۵/۱۲ ۱۲:۰۹

هوادار گزارش می دهد، لیگ برتر فوتسال بانوان قرار است با یک هفته تاخیر از ۲۵ مرداد آغاز شود.

هت‌تریک بانوان کاراته در تاشکند/ طلای کومیته تیمی به ایران رسید

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۶:۳۶

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی کومیته بانوان کشورمان در شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا با کسب مدال طلا عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

تورنمنت جهانی والیبال/ بانوان ایران فینالیست شدند

۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۱:۳۹

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی والیبال بانوان ایران در تورنمنت بین المللی کرواسی با برتری مقابل نماینده چین راهی فینال شد.

کماندار پارالمپیکی ایران به دلیل سکته قلبی درگذشت

۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۷

هوادار گزارش می دهد، بانوی کماندار پارالمپیکی ایران به دلیل سکته قلبی درگذشت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد