جدی‌ترین رقیب ما خودمان هستیم

خلیل‌زاده: کسی نیستم که بخواهم تیم را تنها بگذارم- این ۶ بخیه به افتخار هواداران و فدای سر پرسپولیس

مدافع تیم پرسپولیس گفت: برای بازی در تیم‌های پرطرفدار و شرایط پرفشار، با تجربه است ولی بعد از تجربه همه موارد می‌گوید بازی در پرسپولیس هم از جهت جذابیت و هم به دلیل فشار بالای کار، یک چیز دیگری است.

خلیل‌زاده: کسی نیستم که بخواهم تیم را تنها بگذارم- این ۶ بخیه به افتخار هواداران و فدای سر پرسپولیس

به گزارش هوادار، شجاع خلیل زاده، جسارتش در میدان فوتبال کاملا با نامی که دارد همخوانی پیدا می کند. همین که او را می بینیم بخیه ها روی ابرویش خودنمایی می کند. با او گفتگویی داشتیم که نظر شما را به آن جلب می کنیم.

* مثل اینکه نه به حریفان رحم می کنید و نه به خودتان، چه شد که این اتفاق افتاد؟

چیزی نبود. وقتی توپ آمد، من فریاد زدم که منم، ولی فکر کنم وحید امیری به خاطر فشار و هیاهوی بازی متوجه نشد. در یک لحظه یک چیزی به صورتم کوبیده شد ولی اشکالی ندارد. فدای سر پرسپولیس و وحید.

* حالا چند بخیه برداشت؟

۶ تا بخیه خورد. این هم به افتخار پرسپولیس و هوادارانی که ۶ را دوست دارند.

* از بازی بگو، آن قدرها که می گفتند سخت نبود یا شما خیلی خوب بودید؟

فکر کنم ما خیلی خوب بودیم چون نسف اصلا تیم دست و پا بسته ای نبود. دیدید که حتی اگر یک لحظه به حال خودشان می ماندند، می توانستند خطرساز شوند. از طرفی بازی های اول همیشه سخت است و این بازی ها شرایط خاص خودش را دارد. آقای برانکو بارها این را به ما تذکر داده است. در سوپر کاپ، این را گفتند و در اولین بازی لیگ برتر هم همینطور و قبل از این بازی هم تاکید داشتند که باید گام اول را محکم برداریم. خوشبختانه در زمین خودمان با حمایت هواداران، سه امتیاز شیرین هم گرفتیم.

* به نظر می رسد، السد جدی ترین حریف پرسپولیس در مرحله گروهی باشد؟

جدی ترین حریف برای ما، می توانیم خودمان باشیم. کافی است یک بازی یا حریف را دست کم بگیریم. در لیگ قهرمانان همه تیم های حاضر قوی و منتظر فرصت هستند. پس باید بهترین عملکرد را داشته باشیم.

* البته پرسپولیس در این فصل بیرون از خانه بهتر از بازی های خانگی نتیجه می گیرد و دلایل مختلفی هم مطرح می شود، مثلا اینکه در آزادی تحت فشار بیشتری هستید.

فشار مسوولیت را هر جا که باشیم احساس می کنیم. اصلا باید در پرسپولیس بازی کرد تا متوجه شد از چه چیزی حرف می زنیم. در تیم های دیگر اگر یک پیروزی خوب بیاورید از یک هفته تا یک ماه با شماست. اینجا در سخت ترین و مهمترین بازی هم پیروزی خوب بیاوریم، تاریخ مصرفش در نهایت تا اولین تمرین است. می توانم بگویم حتی فشار بازی در تیم ملی هم قابل مقایسه با فشار بازی در پرسپولیس نیست، آدم را پیر می کند ولی گذشته از این مساله درباره تفاوت امتیازات بازی های خانگی و بیرون از خانه ما، جنبه فنی دارد. الان یک امتیاز گرفتن از پرسپولیس در آزادی برای هر تیمی یک خواسته و موفقیت بزرگ به حساب می آید. طبیعی است که بازی را می بندند و کار سخت تر می شود ولی در خانه خودشان بالاخره مجبورند کمی هم حمله کنند و حمله به پرسپولیس کار اشتباهی است.

* ولی شرایط در بازی با نسف اینطور نبود. به نظر می رسد آن بازی های بسته حریفان تجربه خوبی بود؟

به هر حال وقتی برابر ما بسته بازی می کنند که نمی نشینیم و دست روی دست نمی گذاریم اما شرایط در لیگ قهرمانان فرق هم می کند. بالاخره تیم ها صرفا برای دفاع نمی آیند و شرایط برای خلق موقعیت به شکل بهتری فراهم می شود.

* مثل اسمت در بازی فوتبال هم شجاع و جسور هستی. به عنوان مدافع، خوب هم گل می زنی؟

آقای برانکو سیستم هایی را برای بازی های ما تعریف می کند. یک سیستم هم ایجاد کرده که باعث می شود من آزادی عمل بیشتری داشته باشم. این باعث شده در گلزنی هم موفق باشم. البته حرکات حساب شده است. اینطور نیست که جای من خالی بماند و از طرف بچه ها حمایت می شوم. یعنی از اصول بازی ما این است که یکدیگر را حمایت کنیم.

* پرسپولیس فعلا از نقل و انتقالات محروم است. البته خوب بودن تیم و شما بازیکنان باعث شد تا اینجای کار نگرانی خاصی نباشد غیر از اینکه قرارداد بعضی از بازیکنان رو به پایان است و هواداران همه در این باره از شما می پرسند.

من می توانم درباره خودم صحبت کنم. من برای خودم یک سری اصول حرفه ای و اخلاقی دارم که به آنها پایبند هستم. من کسی نیستم که بخواهم تیم را در شرایط سخت تنها بگذارم. اگر باشگاه، آقای برانکو و هواداران من را بخواهند بهتر از پرسپولیس نمی شناسم. کجا بهتر از اینجا؟

* به هر حال همیشه پیشنهادهای اغوا کننده از سوی باشگاه های خارجی و بویژه عربی وجود دارد؟

بله. چنین پیشنهادهایی همیشه وجود دارد. مگر می شود تیم بزرگی مثل پرسپولیس قهرمان شود و بازیکنانش مورد توجه نباشند. بهترین تیم ها و پیشنهادها می رسد ولی در فوتبال همیشه اینطور نیست که بالاترین پیشنهاد مالی بهترین پیشنهاد نیست و برنده نمی شود. اگر اینطور بود من الان افتخار پوشیدن این پیراهن را نداشتم. خیلی راحت حرف بزنیم. پرسپولیس از همه ما بزرگتر است و خیلی از بازیکنان بزرگ بوده اند و هستند که آرزو دارند بتوانند برای تیمی مثل پرسپولیس بازی کنند.

* همینطور که جلو می رویم به ویژه در لیگ قهرمانان با افزایش توجه به پرسپولیس فشار کار روی شما بیشتر می شود، آیا به همین نسبت توانایی بالقوه دارید که بتوانید برتری خودتان را حفظ کنید یا پرسپولیس نزدیک نقطه اوج خود قرار دارد؟

آقای برانکو همیشه می گوید هیچ نقطه اوجی وجود ندارد. چون هر قدر جلو می رویم با افزایش تجربه، علم و تسلط بازیکنان می توان کیفیت بهتری ارائه کرد. من حدود ۱۰ سال است که در سطح بالای فوتبال بازی می کنم ولی امسال که به پرسپولیس آمدم به خاطر کار و فشار بیشتر، توانایی های جدیدی را در خودم پیدا می کنم. همه ما اینطور هستیم. من فکر می کنم همچنان می توانیم بهتر از این باشیم. اصلا قرارمان همین است. برانکو این را از ما می خواهد. هنوز نقطه اوج پرسپولیس دیده نشده است.

* در تیمی که فاصله از سایر تیم ها بهتر است، جزو بهترین ها هستی، هر هفته امتیازهای خوبی هم از کارشناسان می گیری، ولی به نظر تیم ملی و جام جهانی روسیه همچنان برای تو طلسم شده است؟

فکر می کنم هر چه بخواهم در این باره بگویم، تکراری می شود. در این باره زیاد از من می پرسند و از من کاری غیر از این بر نمی آید که در راستای وظیفه خودم در پرسپولیس بهترین عملکرد را داشته باشم. صحبت کردن فایده ای ندارد. باید بازی های خودم را انجام بدهم و باقی تصمیم سرمربی تیم ملی است که برنامه ها و افکار خودشان را دارند و من امیدوارم این شانس به من رو کند.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

مربی تراکتورسازی: شایسته برد برابر استقلال بودیم

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۴۱

مربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: خیلی آماده بودیم و شایستگی برد مقابل استقلال را داشتیم.

اخطارهای بی دلیل دژاگه و دوستان/ لطفا عبرت بگیرید

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۴۰

هوادار گزارش می دهد- دیدار تیم های تراکتورسازی و استقلال در هفته هجدهم ۴ کارت زرد برای دو تیم در بر داشت.

توصیه جدی برانکو به شاگردانش

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۳۷

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس توصیه های مهمی را به بازیکنان تیمش گوشزد کرد.

لیگ ستارگان قطر / پیروزی الاهلی در حضور ابراهیمی

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۳۵

تیم الاهلی در حضور امید ابراهیمی، ملی پوش ایرانی برابر قعرنشین لیگ ستارگان قطر پیروز شد.

اشکان دژاگه: همه ما برای این ۳ امتیاز با تمام وجود جنگیدیم/جو ورزشگاه عالی بود

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۳۲

هافبک ملی پوش تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: برای اینکه چنین بردی را کسب کنیم همه اعضای تیم و همچنین تماشاگران نهایت تلاش خود را انجام دادند.

احسان حاج‌صفی: برد شیرین مقابل استقلال مردم آذربایجان را خوشحال کرد/ از تشویق عاشقانه هواداران انرژی می‌گیریم

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۲۹

احسان حاج صفی، مدافع تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز برد این تیم مقابل استقلال را به مردم آذربایجان تقدیم کرد.

چشمی: بازیکنان پرسپولیس داد و بیداد می‌کنند اما اتفاقی نمی‌افتد

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۲۷

مدافع تیم فوتبال استقلال گفت: یک بازیکن که همه او را می شناسند و من اسمی از او نمی برم، کم مانده بود داور را در زمین بزند.

فروزان: به سه امتیاز بازی با استقلال خیلی نیاز داشتیم

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۲۴

دروازه بان تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: یکی از سخت ترین بازی های خود را با پیروزی پشت سر گذاشتیم.

شجاعیان: فلان بازیکن اعتراض می‌کند اما کارت نمی‌گیرد

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۲۰

هافبک تیم فوتبال استقلال گفت: من رضایت نامه ام را گرفته و از ماشین سازی به استقلال آمده ام و این موضوعی که رخ داده بین دو باشگاه ماشین سازی و استقلال است.

غفوری: به بازی ادامه می‌دادم می‌توانستم به تیم کمک کنم

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۱۷

هافبک تیم فوتبال استقلال گفت: در نیمه اول کمی ترس داشتم اما در نیمه دوم شرایط بهتری پیدا کردم و فکر می کنم اگر بازی می کردم می توانستم به تیم کمک کنم.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد