دادگر: تیراندازی مانند کشتی نیست که فقط یک تشک و دوبنده بخواهد

رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: تیراندازی علاوه بر اعزام هزینه تمرینی زیادی دارد، رشته ما مانند کشتی نیست که فقط به یک تشک و دو بنده نیاز داشته باشد.

دادگر: تیراندازی مانند کشتی نیست که فقط یک تشک و دوبنده بخواهد

به گزارش هوادار، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی در جمع خبرنگاران درباره شرایط تیم اظهار داشت: با توجه به اینکه تیراندازی با سایر رشته ها متفاوت است ما با مشکلات واردات سلاح و مهمات روبرو هستیم. البته اردوهای تفنگ و تپانچه ۱۰ روز است که آغاز شده و ما از تمام ظرفیت ها به عنوان مثال یک ورزشکار ۱۴ ساله دعوت کردیم و اردوها نیز منظم برگزار می شود.

وی درباره مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو عنوان کرد: ۹ اعزام برای کسب سهمیه پیش رو داریم به استثنای مکزیک که اگر دست و بال مان باز شود ورزشکاران را به این مسابقات اعزام می کنیم. ما غیر از هزینه اعزام هزینه تمرینی زیادی داریم. مثل کشتی نیستیم که فقط به یک  تشک و دوبنده نیاز داشته باشیم. روزانه ۵۰۰ هزار تومان هزینه ورزشکارانمان با این مشکل سعی می کنیم اعزامی را از دست ندهیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در ادامه صحبت هایش درباره جلساتی که با مسئولان وزارت دفاع داشت، یادآور شد: آنها مخالف ورود سلاح بودند. با مذاکراتی که داشتیم اعلام کردیم ما در خصوص ورود سلاح های ورزشی مصر هستیم. به همین دلیل موافقت حاصل شد اما سلاح با ارز وارد می شود. بنابراین اگر ارز دو برابر شود هزینه سلاح هم دوبرابر می شود. البته وزارت دفاع در خصوص تولیدات داخلی قول داده حداقل ها را تامین کند.

دادگر در ادامه صحبت هایش درباره وضعیت همکاری با مربیان خارجی، خاطرنشان کرد: سماکین در تپانچه حضور دارد و قراردادش تا عید تمدید شده است. در رابطه با تفنگ چون ما با ارز دولتی مربی می گیریم با افزایش ارز امکان جذب مربی نیست. در مورد اهداف پروازی هم از مربیان داخلی استفاده می کنیم اما در صورت اعزام های خارجی می توان در همان کشور از مربیان دیگر استفاده کرد.

وی همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاری که درباره شرایط بودجه و اینکه آیا مکاتبه ای با وزارت ورزش درباره افزایش آن داشته اید، تصریح کرد: ما از منابع مختلف بودجه را تامین می کنیم، درآمدزا هم هستیم، با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم برای افزایش بودجه مکاتبه کرده ایم. لازم است بودجه ما در سال ۹۸ تقویت شود. چون در زمان برگزاری المپیک ۲۰۲۰ مسابقه کسب سهمیه نداریم که هزینه ای داشته باشیم. در جلسه شورای معاونین وزارت ورزش هم به این موضوع پرداختیم که حمایت شد تا مشکلی نداشته باشیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی درباره صحبت های امیرحسین صولت مربی سابق تپانچه و اینکه مشخص نشد وی به چه دلیل از تیم ملی کنار رفت، گفت: تشخیص دبیر فدراسیون و کمیته فنی این بود از مربیان دیگر هم می توان استفاده کرد. وقتی مربی خارجی داریم برای تیم ملی که ۵-۶ نفر هستند نمی توانیم ۵ مربی بیاوریم. به همین دلیل باید برخی خارج از گود باشند. اگر قرار باشد با حذف یک نفر چنین سر و صدایی شود که نمی شود. مربی تیم ملی موروثی نیست.

دادگر در پاسخ به این سؤال که ما فرصت زیادی برای مسابقه کسب سهمیه المپیک هند نداریم چرا اردوها دیر برگزار شد، عنوان کرد: تشخیص مربی اینطور بوده است. مثلا اهداف پروازی در تراپ می گوید اردوها دیرتر برگزار شود اما اسکیت می گوید اردوها باید زودتر برگزار شود. اردوهای تفنگ و تپانچه دیر شروع شد اما الان مستمر در حال پیگیری است.

وی درباره کرسی کسب شده در فدراسیون جهانی اظهار داشت: ما هر چقدر کرسی داشته باشیم به نفع ماست. در انتخابات فدراسیون جهانی ۱۴۷ کشور حضور داشتیم که برخی دو نماینده داشتیم. من در این انتخابات رای کسب کردم و فکر می کنم این موضوع دید دنیا را نسبت به ایران عوض می کند. از طرفی ایران می تواند در تصمیم گیری ها نقش داشته باشد. البته در این نشست برای پیشنهادات فرصت نشد صحبت کنیم اما با برخی کشورهای آسیایی مذاکره داشتیم تا لیگ آسیا برگزار شود.

رئیس فدراسیون تیراندازی در پایان گفت: امیدوارم که برای اعزام های ما مشکلی پیش نیاید ما دنبال تامین منابع مالی هستیم اما وقتی بودجه من ۴ میلیارد است وهزینه ها ۴ برابر می شود شما چه کار می کنید؟ یا باید قناعت کنید یا از منابع دیگر تامین کنید تا هیچ اعزامی بلاتکلیف نباشد.

 

 

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

اسبقیان: تا ۲۴ساعت مانده به انتخابات، فرصت اعلام صلاحیت وجود دارد/ اعتراض بازنده‌ها وارد نیست

۱۳۹۸/۰۴/۲۵ ۱۰:۳۴

هوادار گزارش می دهد، مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون ها گفت: اعتراض کاندیداهای بازنده انتخابات وزنه برداری واهی است و وجاهت قانونی ندارد.

جوکوویچ: همیشه به فدرر احترام می‌گذارم/ او یکی از بهترین‌های جهان است

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ۱۱:۳۸

هوادار گزارش می دهد، تنیسور شماره یک جهان گفت: فدرر یکی از بهترین تنیسورهای جهان است و من همیشه به او احترام می‌گذارم.

فدرر: شانس باورنکردنی برای قهرمانی را از دست دادم/ فینال را فراموش می‌کنم

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ۱۱:۱۸

هوادار گزارش می دهد، تنیسور سوئیسی مطرح جهان گفت: باید به خاطر عملکردی که مقابل جوکوویچ داشتم خوشحال باشم اما شانس خوبی را برای قهرمانی از دست دادم.

دومین قهرمانی متوالی جوکوویچ در ویمبلدون/شکست فدرر در ماراتن ۵ ساعته

۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ۰۹:۲۵

هوادار گزارش می دهد، نواک جوکوویچ با غلبه بر راجر فدرر به عنوان قهرمانی تنیس ویمبلدون ۲۰۱۹ دست یافت.

برندگان تنیس ویمبلدون چقدر جایزه می‌گیرند؟

۱۳۹۸/۰۴/۲۳ ۱۵:۲۸

هوادار گزارش می دهد، برای شرکت‌کنندگان در تنیس ویملبدون جوایزی درنظر گرفته شده که پاداش قهرمانان بسیار قابل توجه است.

احضار یک مقام ارشد ورزشی به قوه قضاییه/ خداحافظی اجباری از مدیریت؟

۱۳۹۸/۰۴/۲۳ ۰۸:۱۸

هوادار گزارش می دهد، یک مقام ارشد ورزشی هفته گذشته به قوه قضاییه احضار شد تا درباره اتهاماتی که متوجه او است، پاسخگو باشد.

تیمور غیاثی پس از استعفا: از خودمحوری‌های کیهانی خسته شدم و رفتم

۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ۱۶:۳۲

هوادار گزارش می دهد، سخنگوی سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی دلایل استعفای خود را تشریح کرد.

پیشکسوت هندبال درگذشت

۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ۱۶:۰۲

هوادار گزارش می دهد، پیشکسوت هندبال خراسان رضوی درگذشت.

مدیر یک مجموعه ورزشی بازداشت شد

۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ۱۴:۵۸

هوادار گزارش می دهد، مدیر یکی از مجموعه های ورزشی کشور بازداشت شد.

سخنگوی سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی استعفا کرد/ غیاثی رفت

۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ۱۲:۵۱

هوادار گزارش می دهد، سخنگوی سازمان تیم‌های ملی در اعتراض به اقدامات مجید کیهانی رئیس فدراسیون از سمت خود استعفا کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد