دادگر: تیراندازی مانند کشتی نیست که فقط یک تشک و دوبنده بخواهد

رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: تیراندازی علاوه بر اعزام هزینه تمرینی زیادی دارد، رشته ما مانند کشتی نیست که فقط به یک تشک و دو بنده نیاز داشته باشد.

دادگر: تیراندازی مانند کشتی نیست که فقط یک تشک و دوبنده بخواهد

به گزارش هوادار، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی در جمع خبرنگاران درباره شرایط تیم اظهار داشت: با توجه به اینکه تیراندازی با سایر رشته ها متفاوت است ما با مشکلات واردات سلاح و مهمات روبرو هستیم. البته اردوهای تفنگ و تپانچه ۱۰ روز است که آغاز شده و ما از تمام ظرفیت ها به عنوان مثال یک ورزشکار ۱۴ ساله دعوت کردیم و اردوها نیز منظم برگزار می شود.

وی درباره مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو عنوان کرد: ۹ اعزام برای کسب سهمیه پیش رو داریم به استثنای مکزیک که اگر دست و بال مان باز شود ورزشکاران را به این مسابقات اعزام می کنیم. ما غیر از هزینه اعزام هزینه تمرینی زیادی داریم. مثل کشتی نیستیم که فقط به یک  تشک و دوبنده نیاز داشته باشیم. روزانه ۵۰۰ هزار تومان هزینه ورزشکارانمان با این مشکل سعی می کنیم اعزامی را از دست ندهیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در ادامه صحبت هایش درباره جلساتی که با مسئولان وزارت دفاع داشت، یادآور شد: آنها مخالف ورود سلاح بودند. با مذاکراتی که داشتیم اعلام کردیم ما در خصوص ورود سلاح های ورزشی مصر هستیم. به همین دلیل موافقت حاصل شد اما سلاح با ارز وارد می شود. بنابراین اگر ارز دو برابر شود هزینه سلاح هم دوبرابر می شود. البته وزارت دفاع در خصوص تولیدات داخلی قول داده حداقل ها را تامین کند.

دادگر در ادامه صحبت هایش درباره وضعیت همکاری با مربیان خارجی، خاطرنشان کرد: سماکین در تپانچه حضور دارد و قراردادش تا عید تمدید شده است. در رابطه با تفنگ چون ما با ارز دولتی مربی می گیریم با افزایش ارز امکان جذب مربی نیست. در مورد اهداف پروازی هم از مربیان داخلی استفاده می کنیم اما در صورت اعزام های خارجی می توان در همان کشور از مربیان دیگر استفاده کرد.

وی همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاری که درباره شرایط بودجه و اینکه آیا مکاتبه ای با وزارت ورزش درباره افزایش آن داشته اید، تصریح کرد: ما از منابع مختلف بودجه را تامین می کنیم، درآمدزا هم هستیم، با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم برای افزایش بودجه مکاتبه کرده ایم. لازم است بودجه ما در سال ۹۸ تقویت شود. چون در زمان برگزاری المپیک ۲۰۲۰ مسابقه کسب سهمیه نداریم که هزینه ای داشته باشیم. در جلسه شورای معاونین وزارت ورزش هم به این موضوع پرداختیم که حمایت شد تا مشکلی نداشته باشیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی درباره صحبت های امیرحسین صولت مربی سابق تپانچه و اینکه مشخص نشد وی به چه دلیل از تیم ملی کنار رفت، گفت: تشخیص دبیر فدراسیون و کمیته فنی این بود از مربیان دیگر هم می توان استفاده کرد. وقتی مربی خارجی داریم برای تیم ملی که ۵-۶ نفر هستند نمی توانیم ۵ مربی بیاوریم. به همین دلیل باید برخی خارج از گود باشند. اگر قرار باشد با حذف یک نفر چنین سر و صدایی شود که نمی شود. مربی تیم ملی موروثی نیست.

دادگر در پاسخ به این سؤال که ما فرصت زیادی برای مسابقه کسب سهمیه المپیک هند نداریم چرا اردوها دیر برگزار شد، عنوان کرد: تشخیص مربی اینطور بوده است. مثلا اهداف پروازی در تراپ می گوید اردوها دیرتر برگزار شود اما اسکیت می گوید اردوها باید زودتر برگزار شود. اردوهای تفنگ و تپانچه دیر شروع شد اما الان مستمر در حال پیگیری است.

وی درباره کرسی کسب شده در فدراسیون جهانی اظهار داشت: ما هر چقدر کرسی داشته باشیم به نفع ماست. در انتخابات فدراسیون جهانی ۱۴۷ کشور حضور داشتیم که برخی دو نماینده داشتیم. من در این انتخابات رای کسب کردم و فکر می کنم این موضوع دید دنیا را نسبت به ایران عوض می کند. از طرفی ایران می تواند در تصمیم گیری ها نقش داشته باشد. البته در این نشست برای پیشنهادات فرصت نشد صحبت کنیم اما با برخی کشورهای آسیایی مذاکره داشتیم تا لیگ آسیا برگزار شود.

رئیس فدراسیون تیراندازی در پایان گفت: امیدوارم که برای اعزام های ما مشکلی پیش نیاید ما دنبال تامین منابع مالی هستیم اما وقتی بودجه من ۴ میلیارد است وهزینه ها ۴ برابر می شود شما چه کار می کنید؟ یا باید قناعت کنید یا از منابع دیگر تامین کنید تا هیچ اعزامی بلاتکلیف نباشد.

 

 

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

اعلام ترکیب تیم‌ملی سابر برای جام‌جهانی ؛ شروع مبارزات از دوم نوروز

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۱۸:۳۹

ترکیب تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر کشورمان برای حضور در جام جهانی مجارستان اعلام شد.

تیم ملی وزنه برداری تعطیل شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۱۰:۵۷

اردوی تیم ملی وزنه برداری فردا تعطیل می شود.

برنامه کمانداران در کاپ آسیایی تایلند مشخص شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۱۰:۳۲

کمانداران کامپوند ایران رقابت های خود را از ۶ فروردین در کاپ آسیایی تایلند آغاز می کنند.

دوومیدانی نوجوانان آسیا ؛ پایان کار ایران با ۵ مدال و نتیجه تاریخی

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۱۷:۲۸

کار تیم ملی نوجوانان دو ومیدانی با  ۵ مدال ۷ مقام چهارمی، شکستن یک رکورد مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، شکستن ۵ رکورد ملی و بهترین نتیجه قهرمانی نوجوانان آسیا پایان داد.

جام جهانی ژیمناستیک هنری؛ کیخا پنجم شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۱۳:۵۵

در رقابت های جام جهانی ژیمناستیک هنری باکو، ژیمناست ایرانی مقام پنجم را بدست آورد.

۶ کماندار ایرانی نوروز در راه کاپ آسیایی

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۱۳:۰۳

کمانداران کامپوند کشورمان برای حضور در کاپ آسیایی ۴ فروردین راهی تایلند خواهند شد.

مجمع انتخابات فدراسیون ناشنوایان؛ تیشه گران رئیس شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۱۱:۵۵

 تیشه گران با کسب ۲۵ رای برای ۴ سال به عنوان رئیس فدراسیون ناشنوایان انتخاب شد.

دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا؛ طلای پرتاب وزنه به قشقایی رسید

۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۰۹:۲۸

در مسابقات دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا مدال طلای پرتاب وزنه به پرتابگر ایرانی رسید.

دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا؛ طلا و نقره پرتاب دیسک برای رحمانی فر و صمیمی ، ایران رکورددار شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ ۱۵:۴۲

در مسابقات دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا در هنگ کنگ طلا و نقره پرتاب دیسک به پرتابگران ایران رسید.

افسران آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ از بهداد تست گرفتند

۱۳۹۷/۱۲/۲۵ ۱۱:۰۷

افسران آژانس بین المللی ضد دوپینگ صبح امروز از بهداد سلیمی ملی پوش سابق وزنه برداری تست دوپینگ گرفتند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد