داورزنی: انتخابات بسکتبال دمکراتیک بود- تلاش می کنیم در ایران میزبان عربستانی ها باشیم

معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش گفت: مسئولان فدراسیون فوتبال تلاش می‌کنند با همکاری برخی کشورهای دیگر مانند قطر، در داخل کشورمان میزبان حریفان آسیایی باشیم.

داورزنی: انتخابات بسکتبال دمکراتیک بود- تلاش می کنیم در ایران میزبان عربستانی ها باشیم

به گزارش هوادار، محمدرضا داورزنی معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش در پایان مجمع انتخاباتی بسکتبال گفت: بسکتبال باید برنامه مارکتینگ داشته باشد و با کشورهای صاحب سبک همکاری کند. لازمه موفقیت طباطبایی در فدراسیون این است که علاوه بر داشتن برنامه استراتژیک، در بحث اقتصادی هم باید تلاش زیادی کند و برای آینده بسکتبال اهداف مشخصی داشته باشد.

وی ادامه داد: اینکه گفته می شود بسکتبال و والیبال با هم فرق دارند، درست نیست. هر دو ظرفیت های خوبی دارند و بسکتبال هم می تواند به موفقیت های بزرگ و جهانی برسد.

داورزنی پس از پایان مجمع در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات خیلی خوبی برگزار شد و رقابت دموکراتیک بود. ۱۵ نفر تایید صلاحیت شدند و تقریبا همه صلاحیت داشتند. در نهایت رقابت بین ۱۰ نفر بود که وارد مجمع شدند و برخی از آنها رئیس فدراسیون، ملی پوش و در بسکتبال سابقه دارند. فرصت زیاد نبود و پروسه ثبت نام و انتخابات زیاد طول نکشید. اعضای مجمع هم همگی نامزدها را به خوبی می شناختند و در نهایت طباطبائی انتخاب شد.

وی ادامه داد: باید از زحمات چندین ساله مشحون هم تشکر کنم که نیم قرن از عمر خود را وقف بسکتبال کرد که ارزشمند است. حتماً باید از فکر و تجربه مشحون استفاده شود و در مراسمی از زحمات چندین ساله او تقدیر صورت بگیرد. 

وی گفت: اکثر نامزدهایی که در مجمع بودند، بسکتبالی بودند و این رشته را به خوبی می شناختند. اعضای مجمع هم از آنها شناخت داشتند و جو دموکراتیک در رأی گیری حاکم بود. در همه فدراسیون ها هم اینطور است که همه تلاش خود را می کنند و در نهایت یک نفر رای می آورند. سایرین شایسته نبودند. نظر اعضای مجمع قابل احترام است و ما هم احترام می گذاریم و از نامزد منتخب حمایت می کنیم. 

وی با اشاره به آیین نامه جدید انتخابات فدراسیون ها گفت: آیین نامه جدید اصلاح شده است و اینکه قبلاً می گفتند رئیس فدراسیون برای انتخابات دخالت می کند، دیگر این قضیه وجود ندارد. قبلاً می گفتند رئیس کاری می کند که ۴ سال بعد هم خودش رأی بیاورد. در آیین نامه جدید نیمی از هیأت ها هستند و نیمی هم رئیس در انتخاب آنها دخالت ندارد.

داورزنی در مورد اینکه وزارت ورزش چه کاری می کند که بانوان هم در کرسی های بین المللی نماینده داشته باشد، گفت: ما تلاش می کنیم بانوانی که صلاحیت دارند به کرسی های بین المللی راه پیدا کنند. در این موضوع بحث جنسیتی نداریم و نگاه نمی کنیم. به همه کمک می کنیم تا افراد شایسته رأی بیاورند. البته به بانوان توجه ویژه تر هم می کنیم و نگاه وزارت ورزش و دستگاه دیپلماسی به این موضوع جدی است. 

معاون وزیر ورزش در مورد میزبانی تیم های ایرانی در باشگاه های آسیا در خارج از کشور گفت: این موضوعی است که دوستان ما در فدراسیون فوتبال آن را دنبال می کنند و تمام تلاش ها این است که از حق مسلم مان برای میزبانی دفاع کنیم. ایران کشور امنی است و دوستان ما هم تلاش کنند و از این حق کوتاه نیایند.

وی ادامه داد: عربستان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس با هزینه های هنگفت تلاش می کنند تا تصمیم گیری را تغییر دهند. مسئولان فدراسیون ما هم تلاش می کنند با همکاری برخی کشورهای دیگر مانند قطر، در داخل کشورمان میزبان حریفان آسیایی باشیم.

 

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

جام ویلیام جونز ؛ یک پیروزی دیگر برای تیم ملی ب بسکتبال

۱۳۹۷/۰۴/۲۹ ۱۶:۱۵

تیم ملی ب بسکتبال ایران (تیم آبی) در رقابت های جام ویلیام جونز یک پیروزی دیگر گرفتند.

جام اطلس اسپورت - پیروزی شاگردان شاهین طبع مقابل نماینده آمریکا؛ ایران سرگروه شد

۱۳۹۷/۰۴/۲۸ ۲۰:۱۶

تیم ملی بسکتبال ایران (تیم قرمز) در ادامه رقابت های جام اطلس اسپورت موفق به شکست نماینده آمریکا شد.

جدول رده بندی ویلیام جونز - شاگردان کوهیان در رتبه سوم

۱۳۹۷/۰۴/۲۷ ۱۸:۵۱

تیم ملی بسکتبال ایران ( تیم آبی) امروز در ادامه رقابت های ویلیام جونز مغلوب تیم ۳D گلوبال اسپورت کانادا شد.

جام اطلس اسپورت؛ پیروزی تیم ملی بسکتبال مقابل لهستان

۱۳۹۷/۰۴/۲۷ ۱۸:۲۳

در ادماه رقابت های بسکتبال جام اطلس اسپورت، تیم ایران برابر حریف خود به پیروزی دست یافت.

تورنمنت ویلیام جونز؛ باخت تیم ملی ب بسکتبال مقابل کانادا

۱۳۹۷/۰۴/۲۷ ۱۵:۴۲

تیم ملی ب بسکتبال در رقابت های ویلیام جونز نخستین شکست خود را تجربه کرد.

فیبا انتخاب کرد-حدادی در جمع برترین‌های انتخابی جام جهانی

۱۳۹۷/۰۴/۲۷ ۱۳:۵۵

سایت فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) در گزارشی به برترین بازیکنان و رکوردزنان رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ بسکتبال پرداخت.

پیروزی تیم ملی بسکتبال در تورنمنت اطلس اسپورت

۱۳۹۷/۰۴/۲۶ ۱۵:۵۹

تیم ملی بسکتبال کشورمان در نخستین بازی خود در تورنمنت اطلس اسپورت چین مقابل نماینده استرالیا به برتری رسید.

تورنمنت ویلیام جونز؛ پیروزی تیم ملی ب بسکتبال مقابل ژاپن

۱۳۹۷/۰۴/۲۴ ۱۹:۵۲

تیم ملی ب بسکتبال کشورمان در دیدار با منتخب ژاپن به برتری رسید.

اعلام آمادگی نفت آبادان برای شرکت در لیگ برتر بسکتبال

۱۳۹۷/۰۴/۲۴ ۱۴:۲۱

نفت آبادان به عنوان نخستین تیم برای حضور در لیگ برتر بسکتبال اعلام آمادگی کرد.

فدراسیون بسکتبال پیگیر وضعیت داوران کنار گذاشته شده در زمان مشحون

۱۳۹۷/۰۴/۲۴ ۱۱:۲۶

فدراسیون بسکتبال قصد دارد وضعیت داورانی را که در زمان محمود مشحون کنار گذاشته بودند را بررسی کند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد