داورزنی: انتخابات بسکتبال دمکراتیک بود- تلاش می کنیم در ایران میزبان عربستانی ها باشیم

معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش گفت: مسئولان فدراسیون فوتبال تلاش می‌کنند با همکاری برخی کشورهای دیگر مانند قطر، در داخل کشورمان میزبان حریفان آسیایی باشیم.

داورزنی: انتخابات بسکتبال دمکراتیک بود- تلاش می کنیم در ایران میزبان عربستانی ها باشیم

به گزارش هوادار، محمدرضا داورزنی معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش در پایان مجمع انتخاباتی بسکتبال گفت: بسکتبال باید برنامه مارکتینگ داشته باشد و با کشورهای صاحب سبک همکاری کند. لازمه موفقیت طباطبایی در فدراسیون این است که علاوه بر داشتن برنامه استراتژیک، در بحث اقتصادی هم باید تلاش زیادی کند و برای آینده بسکتبال اهداف مشخصی داشته باشد.

وی ادامه داد: اینکه گفته می شود بسکتبال و والیبال با هم فرق دارند، درست نیست. هر دو ظرفیت های خوبی دارند و بسکتبال هم می تواند به موفقیت های بزرگ و جهانی برسد.

داورزنی پس از پایان مجمع در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات خیلی خوبی برگزار شد و رقابت دموکراتیک بود. ۱۵ نفر تایید صلاحیت شدند و تقریبا همه صلاحیت داشتند. در نهایت رقابت بین ۱۰ نفر بود که وارد مجمع شدند و برخی از آنها رئیس فدراسیون، ملی پوش و در بسکتبال سابقه دارند. فرصت زیاد نبود و پروسه ثبت نام و انتخابات زیاد طول نکشید. اعضای مجمع هم همگی نامزدها را به خوبی می شناختند و در نهایت طباطبائی انتخاب شد.

وی ادامه داد: باید از زحمات چندین ساله مشحون هم تشکر کنم که نیم قرن از عمر خود را وقف بسکتبال کرد که ارزشمند است. حتماً باید از فکر و تجربه مشحون استفاده شود و در مراسمی از زحمات چندین ساله او تقدیر صورت بگیرد. 

وی گفت: اکثر نامزدهایی که در مجمع بودند، بسکتبالی بودند و این رشته را به خوبی می شناختند. اعضای مجمع هم از آنها شناخت داشتند و جو دموکراتیک در رأی گیری حاکم بود. در همه فدراسیون ها هم اینطور است که همه تلاش خود را می کنند و در نهایت یک نفر رای می آورند. سایرین شایسته نبودند. نظر اعضای مجمع قابل احترام است و ما هم احترام می گذاریم و از نامزد منتخب حمایت می کنیم. 

وی با اشاره به آیین نامه جدید انتخابات فدراسیون ها گفت: آیین نامه جدید اصلاح شده است و اینکه قبلاً می گفتند رئیس فدراسیون برای انتخابات دخالت می کند، دیگر این قضیه وجود ندارد. قبلاً می گفتند رئیس کاری می کند که ۴ سال بعد هم خودش رأی بیاورد. در آیین نامه جدید نیمی از هیأت ها هستند و نیمی هم رئیس در انتخاب آنها دخالت ندارد.

داورزنی در مورد اینکه وزارت ورزش چه کاری می کند که بانوان هم در کرسی های بین المللی نماینده داشته باشد، گفت: ما تلاش می کنیم بانوانی که صلاحیت دارند به کرسی های بین المللی راه پیدا کنند. در این موضوع بحث جنسیتی نداریم و نگاه نمی کنیم. به همه کمک می کنیم تا افراد شایسته رأی بیاورند. البته به بانوان توجه ویژه تر هم می کنیم و نگاه وزارت ورزش و دستگاه دیپلماسی به این موضوع جدی است. 

معاون وزیر ورزش در مورد میزبانی تیم های ایرانی در باشگاه های آسیا در خارج از کشور گفت: این موضوعی است که دوستان ما در فدراسیون فوتبال آن را دنبال می کنند و تمام تلاش ها این است که از حق مسلم مان برای میزبانی دفاع کنیم. ایران کشور امنی است و دوستان ما هم تلاش کنند و از این حق کوتاه نیایند.

وی ادامه داد: عربستان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس با هزینه های هنگفت تلاش می کنند تا تصمیم گیری را تغییر دهند. مسئولان فدراسیون ما هم تلاش می کنند با همکاری برخی کشورهای دیگر مانند قطر، در داخل کشورمان میزبان حریفان آسیایی باشیم.

 

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

شکایت از همسر یک ملی‌پوش به پلیس فتا- مدیر باشگاه مهرام: این بار کوتاه نمی‌آییم

۱۳۹۶/۱۲/۲۵ ۲۳:۲۰

مدیرباشگاه مهرام نسبت به حواشی و اتهامات اخیر علیه این باشگاه واکنش نشان داد و تاکید کرد این بار کوتاه نخواهند آمد.
 

پیروزی بسکتبالیست‌های نوجوان در صربستان

۱۳۹۶/۱۲/۲۵ ۲۲:۰۰

بسکتبالیست های نوجوان ایرانی بازی دوستانه را از حریف صربستانی بردند.

مسابقات بسکتبال غرب آسیا، پتروشیمی تیم الجیش را هم برد

۱۳۹۶/۱۲/۲۵ ۱۸:۴۰

تیم بسکتبال پتروشیمی در دومین دیدار خود در باشگاه های غرب آسیا مقابل الجیش سوریه به برتری رسید.

پیشنهاد شانفیل لبنان برای حامد حدادی

۱۳۹۶/۱۲/۲۵ ۱۳:۳۲

یکی از تیم های قدرتمند لبنان خواهان جذب ستاره بسکتبال ایران برای لیگ داخلی این کشور است.

بسکتبال باشگاه های آسیا؛ پتروشیمی تیم فلسطینی را شکست داد

۱۳۹۶/۱۲/۲۴ ۲۲:۴۶

تیم پتروشیمی بندر امام با شکست دادن تیم رام الله فلسطین رقابت های باشگاه های آسیا را شروع کرد.

لیگ ملی بسکتبال ایران، خراسان رضوی قهرمان شد

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۲۰:۴۳

در دیدار فینال رقابت های لیگ ملی بسکتبال ایران تیم هیات بسکتبال خراسان رضوی با نتیجه ۶۶_۶۵ تیم پارسا مشهد را شکست داد و به مقام قهرمانی رقابت های لیگ ملی بسکتبال ایران رسید.

برای اردونشینی بسکتبالیست های نوجوان به صربستان رفتند

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۱۰:۴۳

ملی پوشان نوجوان ایران بامداد امروز عازم صربستان شدند.

اعضای شورای راهبردی فدراسیون بسکتبال معرفی شدند

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ ۱۱:۳۶

 

با حکم رئیس فدراسیون بسکتبال، اعضای شورای راهبردی فدراسیون معرفی شدند.

برای مسابقات غرب آسیا؛ حدادی در تمرین پتروشیمی حاضر شد

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ ۱۲:۱۵

حامد حدادی در تمرین پتروشیمی برای شرکت در باشگاه های غرب آسیا حاضر شد.

برای مسابقات غرب آسیا؛ حدادی در تمرین پتروشیمی حاضر شد

۱۳۹۶/۱۲/۲۰ ۱۲:۱۵

حامد حدادی در تمرین پتروشیمی برای شرکت در باشگاه های غرب آسیا حاضر شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد