دبیر فدراسیون: برخواه انسان اخلاق مدار است و عمدی در کار نبوده- زحمات فدراسیون و کادرفنی در حواشی گم شد

دبیر فدراسیون وزنه برداری گفت: چنین اخلاق و رفتاری دور از جوانمردی است و برخواه انسان اخلاق مداری است و به هیچ عنوان این موضوع عمدی نبوده است.

دبیر فدراسیون: برخواه انسان اخلاق مدار است و عمدی در کار نبوده- زحمات فدراسیون و کادرفنی در حواشی گم شد

به گزارش هوادار، محسن بیرانوند درباره اتفاقی که برای براری و پاره شدن پرده گوشش در مسابقات جهانی رخ داد گفت: با توجه به اینکه در مسابقات حضور نداشتم نمی دانم دقیقاً چه اتفاقی رخ داده است، اما همانطور که همه می دانند چنین حرکتی در وزنه برداری مرسوم است و گاهی اوقات خود وزنه بردار از مربی می خواهد که ضربه ای به صورت وارد کند.

وی ادامه داد: از طرفی در این مدت نقل قول های متفاوتی را شنیده ام؛ جایی عنوان شده او بعد از انداختن حرکت اول، برای زدن وزنه دوم این اتفاق رخ داده است و جای دیگر عنوان شده در همان حرکت اول این اتفاق افتاده است که متناقض است، اما بدون شک با توجه به شناختی که جامعه ورزش از برخواه دارند می دانند که چنین حرکتی به هیچ عنوان عمدی نبوده است. ضمن اینکه برخواه بلافاصله همانطور که براری عنوان کرده است از او عذرخواهی کرده و حلالیت طلبیده است.

دبیر فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به این سوال که براری عنوان کرده برخی پیش از این هم با او مشکل داشته است و حتی خواستار حضورش در اردوی تیم ملی هم نبوده اند، گفت: چنین چیزی به هیچ عنوان نمی تواند درست باشد چون اگر برخواه نمی خواست، براری را به اردو دعوت نمی کرد ضمن اینکه اگر یکی از وزنه برداران ما اوت می کرد تیم روی سکوی جهانی نمی رفت.

بیرانوند تصریح کرد: چنین اخلاق و رفتاری دور از جوانمردی است و برخواه نیز از آن دور است. جامعه ما نیازمند اخلاق است و برخواه انسان اخلاق مداری است و به هیچ عنوان این موضوع عمدی نبوده است. به ذهن هیچ فردی هم چنین چیزی خطور نمی کند و هیچ مربی چنین کاری را انجام نمی دهد چون خودش زیر سوال می رود. برخواه عمدی برای آسیب زدن به براری نداشته است چرا که با این کار خودش زیر سوال می روئد.

دبیر فدراسیون وزنه برداری در خصوص اینکه آسیب گوش براری تا چه حد جدی است گفت: میزان آسیب دیدگیهنوز دقیقا مشخص نیست؛ از دکتر نوروزی و فدراسیون پزشکی ورزشی که در طول این مدت همواره از وزنه برداری حمایت داشته اند تشکر می کنیم و دیروز هم براری به این فدراسیون معرفی و به متخصص ارجاع شد تا میزان آسیب دیدگی مشخص شود. پیگیر روند درمانی این وزنه بردار هستیم، اما مطمئن باشید که به هیچ عنوان قصد و غرضی در کار نبوده است.

وی با گلایه از حاشیه ایجاد شده عنوان کرد: متاسفانه با وجود کسب عنوان سومی جهان آنهم با تیمی ناقص و ۸ وزنه بردار تمام زحمات فدراسیون و کادرفنی زیر سوال رفت و همه به حواشی این اتفاق پرداختند در حالی که با تیمی جوان و ناقص موفق به رفتن روی سکوی سومی جهان رفتیم. اگر یک وزنه بردار دیگر در ترکیب تیم داشتیم بدون شک نایب قهرمان بودیم، اما تمام این زحمات نادیده گرفته شد.

 

 

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

جراحی موفقیت‌آمیز سهراب مرادی در آلمان

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۹:۵۶

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی از جراحی موفقیت‌آمیز ملی‌پوش وزنه‌برداری کشورمان خبر داد.

برنامه سرنا ویلیامز برای ابتدای سال ۲۰۲۰ مشخص شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۳:۵۳

هوادار گزارش می دهد، سرنا ویلیامز در نظر دارد قبل از شروع نخستین گرنداسلم سال ۲۰۲۰ در تورنمنتی برای آمادگی بیشتر شرکت کند.

تحقیقات بزرگ فدراسیون جهانی سوارکاری در خصوص تاثیر گرما روی اسب‌ها

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۳:۴۱

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی سوارکاری تحقیقات گسترده‌ای را در خصوص تاثیر گرما روی اسب‌های شرکت‌کننده در بازی‌های المپیک توکیو انجام داده است.

مسابقات جهانی آبهای آرام| حریفان ایران مشخص شدند

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۱۳:۳۲

هوادار گزارش می دهد، حریفان ایران در مسابقات جهانی آبهای آرام در بخش زنان و مردان مشخص شدند.

سهراب مرادی زیر تیغ جراحی می‌رود

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۰۹:۵۰

هوادار گزارش می دهد، قهرمان وزنه‌برداری جهان و المپیک شانه مصدومش را به تیغ جراحان خواهد سپرد.

مدیر اجرایی آکادمی ملی المپیک مشخص شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۵:۴۷

هوادار گزارش می دهد، مدیر اجرایی آکادمی ملی المپیک با حکم رئیس آکادمی معرفی شد.

سنگ‌نوردی قهرمانی جهان| علیپور به مدال نرسید

۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۵:۰۶

هوادار گزارش می دهد، در رقابت های سنگنوردی قهرمانی جهان، سنگنورد ایرانی در جایگاه ششم ایستاد و به مدال نرسید.

توپ‌های گلبال سرانجام از گمرک ترخیص شدند

۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۱۲:۳۲

هوادار گزارش می دهد، توپ‌های رشته گلبال که چند ماه در گمرک مانده بود، بالاخره ترخیص شدند.

برنامه کامل و جزئیات بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۰۹:۴۸

هوادار گزارش می دهد، برنامه کامل بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام شد.

محرومیت موقت ۵ وزنه‌بردار روس

۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۴:۴۷

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از محرومیت موقت ۵ ورزشکار روس خبر داد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد