دبیر فدراسیون ژیمناستیک: به المپیکی شدن کیخا امیدواریم

دبیر فدراسیون ژیمناستیک گفت: بارقه‌های امیدی دیده می‌شود که شاید بتوانیم در المپیک ۲۰۲۰ نیز نماینده داشته باشیم.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک: به المپیکی شدن کیخا امیدواریم

به گزارش هوادار، محسن سلیمانی در مجمع انتخاب رئیس هیات ژیمناستیک خراسان رضوی اظهار کرد: سال ۹۷ برای ژیمناستیک کشور بسیار خوب بود. در سال گذشته ۱۷ مسابقه قهرمانی کشور و لیگ برگزار کردیم که میانگین آن از ماهی یک مسابقه بیشتر بود، اردوی تیم ملی نیز در شاخه های مختلف برگزار شد. در حال حاضر ۳ اردوی تیم ملی هنری بزرگسالان در قزوین، تیم ملی هنری جوانان در تهران و تیم ملی ژیمناستیک در ارومیه در حال برگزاری است.

وی عنوان کرد: اگر همکاری رؤسای هیئت های ورزشی نبود، فدراسیون این امکان را نداشت که بتواند این اردوها و مسابقات را برگزار کند. ۱۳ اعزام برون مرزی در شاخه های مختلف داشتیم که در شاخه هنری بیشتر بود. برخی از این اعزام ها منجر به کسب مدال های پر افتخاری برای کشور شد از جمله مدال تاریخ‎ ساز المپیک جوانان، مدال های قهرمانی آسیا جوانان که منجر به کسب سهمیه المپیک جوانان شد و مسابقات کسب سهمیه المپیک و مدال خرک حلقه سعید رضا کیخا در آلمان.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک بیان کرد: در مرداد ماه سال گذشته که بولتن مربوط به انتخابی المپیک ۲۰۲۰ را برای ژیمناستیک ترجمه کردم، شاید در ذهن هیچ کس نمی گنجید که ما بتوانیم در مسابقات کسب سهمیه المپیک شرکت کنیم. سال گذشته پروپوزالی تهیه کردم، در شورای برون مرزی و به دفتر برنامه ریزی و نظارت بردم که بتوانیم مجوز شرکت در شش مسابقه جام جهانی و دو مسابقه قهرمانی جهان را کسب کنیم که همه این مسابقات منجر به کسب سهمیه المپیک می شود. اعزام به این رقابت ها به پول زیادی نیاز داشت، زیرا هشت مسابقه بود و همه این هزینه ها را باید وزارتخانه و فدراسیون می پرداخت. خوشبختانه در نهایت موافقت کردند.

سلیمانی در خصوص اعزام داور به مسابقات مختلف گفت: متوجه شدیم برخی از داوران درجه یک و دو خود را می توانیم به مسابقات کسب سهمیه المپیک اعزام کنیم، اگر اختلاف نمره آنان با نمره نهایی ورزشکار از یک مقداری کمتر نباشد آن ها نیز می توانند به عنوان داور منتخب کشور در المپیک حضور پیدا کنند و این کار را نیز انجام دادیم.

وی اظهار کرد: زمانی که برای کسب سهمیه المپیک گام برداشتیم با قطعیت به رسانه ها و مطبوعات می گفتم داریم راهی را طی می کنیم که بتوانیم ورزشکاران نوجوان خود را به عنوان امیدهای المپیک ۲۰۲۴ پیدا و آماده کنیم، نه برای ۲۰۲۰ اما امروزه بارقه های امیدی دیده می شود که شاید بتوانیم در المپیک ۲۰۲۰ نیز نماینده داشته باشیم.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک عنوان کرد: در خرک حلقه سعید رضا کیخا از جمع ۳۴۴ ورزشکاری که مدعی خرک حلقه جهان هستند در جایگاه چهارم است. ورزشکار ژاپنی که در رده سوم است ۵۵ و ایشان ۵۴ امتیاز دارد، اما ورزشکار پنجم از فرانسه ۴۲ امتیاز دارد، یعنی با رتبه پس از خود حدود ۱۲ امتیاز اختلاف دارد و شاید آن ها نتوانند به کیخابرسند.

سلیمانی خاطر نشان کرد: روال کسب سهمیه المپیک به این صورت است که نتیجه چهار مسابقه برتر مدعیان کسب سهمیه المپیک را در مسابقات جام جهانی می سنجند و یک نفر از هر وسیله اعزام می شود. کیخا در رنکینگ چهارم است اما در مسابقات قهرمانی جهان که اواخر شهریور ماه سال جاری در اشتوتگارت آلمان برگزار می شود سه نفر اول هر وسیله انتخاب می شوند یعنی حتی اگر ایشان در مسابقات قهرمانی جهان نیز جزو سه نفر نخست خرک حلقه نشود اما آن سه نفر اول مستقیم در مسابقات قهرمانی جهان به المپیک بروند در مجموع جام جهانی ها کیخا اول می شود. همه این ها یک محاسبه است که شاید صورت نگیرد. داور ایرانی نیز در رویدادهایی که تاکنون داشته وضعیت سبز گرفته و شاید ایشان نیز بتواند به عنوان داور منتخب از کشور در کسب سهمیه المپیک باشد.

سلیمانی اظهار کرد: در حال حاضر انتظار جامعه ژیمناستیک از ژیمناستیک بالا رفته است. این اتفاق تا حدودی خوب است اما تا به صورت زیاد نیز خوب نیست زیرا ما چین، ژاپن و کره نیستیم، ما باز هم ایرانیم، سعی خود را برای کسب سهمیه و کسب مدال می کنیم اما شاید این اتفاق نیفتاد زیرا همه افراد حاضر در پی کسب مدال هستند.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک ادامه داد: از نظر اقتصادی با مشکلاتی رو به رو هستیم شاید ماه هاست بودجه ای از وزارتخانه نگرفته ایم اما موضوع اسپانسریگ، درآمدزایی و فروش خدمات فدراسیون خدا را شکر سابقه نداشته و به گفته خود وزارت ورزش از زمانی که خود من در فدراسیون حضور داشتم و زهرا اینچه درگاهی، ریالی از حقوق پرسنل و هزیه های جاری فدراسیون را از حساب وزارتخانه نداده ایم و همه را از حساب های درآمدی فدراسیون داده ایم.

سلیمانی در خصوص توسعه ژیمناسیک در شهرستان ها عنوان کرد: توصیه من به رئیس هیئت این است که زیر شاخه هایی مانند ایروبیک، آکروژیم و… که احتیاجی به وسایل گران قیمت ندارند را در شهرستان ها خوب فعال کند. در همه برنامه های نمایشی مشاهده می کنید که بازیکنان آکروژیم حضور دارند، هم درآمدزایی می کنند و هم کار می کنند. ژیمناستیک فورآل (For All) را به عنوان رشته ای که وزارت ورزش بسیار روی آن تاکید دارد به خصوص حوزه معاونت ورزش همگانی بسیار روی آن تاکید دارد و بودجه های خوبی می پردازد. فدراسیون نیز قول می دهد به استان هایی که ژیمناستیک فورآل فعالی دارند کمک کند. وسایل ژیمناستیک گران قیمت است اما این زیرشاخه ها احتیاج به وسایل خاصی ندارند.

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

واترپلوی قهرمانی جوانان جهان| تیم ملی ایران راهی کویت شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۳:۵۵

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی واترپلو جوانان ایران برای حضور در مسابقات واترپلو قهرمانی جهان رده سنی زیر ۲۰ سال امروز(سه‌شنبه) تهران را به مقصد کویت ترک کرد.

پنام‌تاش: می‌خواهیم نتایجی بهتر از گذشته کسب کنیم/ باید حداقل ۲ سال در اردو باشیم

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۲:۲۰

هوادار گزارش می دهد، مربی تیم ملی واترپلوی جوانان گفت: در رقابت‌های جهانی تلاش خواهیم کرد تا نتایجی بهتر از اردوار گذشته کسب کنیم.

وادا نام ۶۶ دوومیدانی کار روسیه را به فدراسیون جهانی اعلام کرد

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۲:۰۴

هوادار گزارش می دهد، آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ نام ۶۶ دوومیدانی کار روس را به فدراسیون جهانی اعلام کرد تا آنها بررسی کنند.

پوتین: محرومیت روسیه یک تصمیم سیاسی است/ مجازات باید انفرادی باشد نه جمعی

۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۰۹:۳۳

هوادار گزارش می دهد، رئیس‌جمهوری روسیه درباره محرومیت ۴ ساله این کشور از حضور در المپیک و جام جهانی، گفت: مجازات باید انفرادی باشد نه جمعی. افرادی که کار غیرقانونی انجام نداده‌اند نباید درگیر...

روسیه از حضور در المپیک ۲۰۲۰ و جام جهانی فوتبال محروم شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۱۴:۵۱

هوادار گزارش می دهد، آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ اعلام کرد که روسیه به مدت ۴ سال از حضور در تمام تورنمنت های بین المللی ورزش محروم است.

وزنه‌برداری برزیل در اندیشه کسب اولین مدال تاریخ خود در المپیک

۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۱۱:۲۶

هوادار گزارش می دهد، وزنه‌بردار برزیلی در حالی موفق به کسب سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد که شانس خوبی برای رسیدن به مدال خواهد داشت.

درخواست کمیته ورزشکاران وادا برای محرومیت روسیه از المپیک

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۴۸

هوادار گزارش می دهد، اعضای کمیته ورزشکاران آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ خواستار محرومیت روسیه از بازی‌های المپیک توکیو شدند.

اردوی تیم ملی هندبال آغاز شد/ نشست رئیس فدراسیون با ملی‌پوشان

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۱۲

هوادار گزارش می دهد، اردوی تیم ملی هندبال ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا از امروز آغاز شد.

نوری سرپرست هیأت وزنه‌برداری آذربایجان شرقی شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۵:۳۵

هوادار گزارش می دهد، به موجب حکمی از سوی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، مسعود نوری به عنوان سرپرست هیأت استان آذربایجان شرقی منصوب شد.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، ژوری جام‌جهانی چین شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۱:۲۰

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری به عنوان یکی از اعضای هیأت ژوری مسابقات جام جهانی حضور خواهد داشت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد