دبیر فدراسیون کاراته : بچه‌های ما در کرواسی جنگیدند- شاید سهمیه پنجم المپیک هم به التونی برسد

دبیر فدراسیون کاراته گفت: همه کشورها با یک آمادگی بسیار بالایی در کرواسی حضور پیدا کرده بودند و خوشبختانه بچه‌های ما خوب جنگیدند و خوب هم نتیجه گرفتند.

دبیر فدراسیون کاراته : بچه‌های ما در کرواسی جنگیدند- شاید سهمیه پنجم المپیک هم به التونی برسد

محسن آشوری در پاسخ به این سوال که کاراته ایران برای حضور در المپیک آرژانتین ۴ سهمیه کسب کرد عملکرد پسران و دختران در این رقابت ها چطور بود، گفت: بچه های ما با تمام توان تلاش کردند و نتیجه بسیار خوبی را در کرواسی رقم زدند. همه کشورها عزم خود را جزم کرده بودند و برای رسیدن به مدال طلا به کرواسی آمده بودند. هیچ کشوری برای زنگ تفریح به کرواسی نیامده بود. من در ادوار گذشته هیچ رقابتی را از لحاظ فنی و کیفی به این اندازه بالا ندیده بودم. همه کشورها با یک آمادگی بسیار بالایی در کرواسی حضور پیدا کرده بودند و خوشبختانه بچه های ما خوب جنگیدند و خوب هم نتیجه گرفتند.

وی در پاسخ به این سوال که در لیگ جهانی بلغارستان کاراته نتایج قابل قبولی را کسب نکرد، اما در کرواسی چهار سهمیه کسب شد، به نظر شما خستگی حضور در مسابقات قهرمانی آسیا چقدر در نتایجی که در بلغارستان رقم خورد تاثیر داشت، گفت: اگر خاطرتان باشد وقتی نتایجی که در بلغارستان رقم خورد برخی ها مدعی شدند که نتایج بسیار ضعیف است، اما بنده همان مقطع اعلام کردم نتایج به این شکل رقم خورده که بچه های ما پس از بازگشت از مسابقات قهرمانی آسیا(ژاپن) به خاطر مسافت و زمانی که در طول سفر وجود داشت فرصت ریکاوری کردن را نداشتند. بعضی ها این موضوع را از من قبول نکردند و گفتند بهانه است، اما حالا دیدیم که بهانه نیست، بچه های ما قابلیت های خود را در کرواسی به جهانیان نشان دادند. عرصه مسابقات کرواسی به مراتب بالاتر و سخت تر از بلغارستان بود. بچه ها خیلی خوب درخشیدند و ما این ظرفیت را داشتیم که حتی ۶سهمیه را کسب کنیم. ادعا نمی کنم و دلیل دارم.

 

دبیر فدراسیون کاراته در پاسخ به این سوال که دلیل شما در مورد این صحبت ها چیست، گفت: این بچه ها قربانی اشتباهات فردی خودشان شدند. مربیان به خوبی آنها را کوچ کردند. آنها سکان داران خوبی بوده و هستند اما بچه ها به خاطر کم تجربگی خودشان مغلوب حریفانشان شدند. نگین آلتونی روز اول چهار مبارزه را با اقتدار برنده شد. بازی پنجم برای کسب سهمیه با رای داوران بازنده اعلام شد. او در یک قدمی سهمیه بود. روز دوم میرزایی حریفان قدری را پشت سر گذاشت و برای ورود به مرحله آخر مقابل قهرمان جهان قرار گرفت و بسیار خوب جنگید، اما با توجه به تعداد خطاهایی که وجود داشت او می توانست از تعداد خطاهای حریف به سود خود استفاده کند و فاتح تاتامی شود؛ اما نشد.

وی در ادامه صحبت های خودت با اشاره به اینکه اگر با تعریف قبلی فدراسیون جهانی سهمیه ها تقسیم شود احتمال دارد سهمیه پنجمی نیز به ایران تعلق بگیرد، گفت: فدراسیون جهانی قبلا  اینطور تعریف کرده بود که هر کسی قهرمان قاره و جزء رنکینگ جهانی باشد می تواند از سوی فدراسیون جهانی سهمیه حضور در المپیک آرژانتین را دریافت کند حالا اگر در همان قالبی که تعریف کرده باشند قرار باشد سهمیه های باقی مانده را  برحسب مدال و رنکینگ اهدا کنند، قطعا نگین آلتونی شانس اول برای کسب پنجمین سهمیه ایران را دارد.

آشوری در پاسخ به این سوال که مسابقات کسب سهمیه المپیک تمام شد حالا برای موفقیت و رسیدن به مدال المپیک فدراسیون کاراته چه وظایفی را دارد و در آن سو مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک چه مسئولت هایی را دارند، گفت: ما باید از لحظه به لحظه فرصت های باقی مانده تا المپیک آرژانتین نهایت استفاده بهینه را ببریم، حالا دیگر رقبای ما مشخص شده اند و مربیان تیم ملی باید برای هر یک از بازیکنان و رقبایی که دارند یک برنامه ریزی انجام دهند. مربیان باید تمام حریفان را کاملا آنالیز کنند و برای هر یک از بازی ها استراتژی خاص خودشان را داشته باشند. با توجه به ظرفیت هایی که خود بازیکنان دارند و دانش بالایی که کادر فنی دارد، ما می توانیم با این همگرایی انشاءالله در آرژانتین نتیجه خوبی کسب کنیم. ما انتظار داریم که وزیرورزش و مسئولان کمیته ملی المپیک نگاه ویژه ای را به کاراته داشته باشند تا بتوانیم دوباره جامعه ورزش  و مردم را خوشحال کنیم. به زودی جلسه ای با وزیر ورزش و جوانان خواهیم داشت و قطعا کمبودها را مطرح خواهیم کرد تا انشالله کاراته هم صاحب خانه کاراته شود.

 

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

صدیقی رئیس فدراسیون ووشو شد/تقدیر از علی‌نژاد توسط کمیته ملی المپیک

۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۱:۵۹

هوادار گزارش می دهد، در مجمع انتخاباتی فدراسیون ووشو رئیس جدید این فدراسیون مشخص شد.

رئیس ووشو فردا انتخاب می‌شود

۱۳۹۹/۰۴/۱۴ ۱۱:۰۰

هوادار گزارش می دهد، فردا (یکشنبه ۱۵ تیر ماه) فدراسیون ووشو رئیس جدید خود را با برگزاری مجمع انتخاباتی خواهد شناخت.

چراغی رئیس هیأت ووشوی استان بوشهر شد

۱۳۹۹/۰۴/۱۱ ۱۵:۱۸

هوادار گزارش می دهد، ایوب چراغی با کسب حداکثر آرا، به ریاست هیأت ووشوی استان بوشهر رسید.

مسابقات ووشوی جوانان جهان لغو شد

۱۳۹۹/۰۴/۱۱ ۱۰:۲۱

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی ووشو از لغو رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان خبر داد.

تست دوپینگ قهرمان بوکس سنگین‌وزن جهان برای پنجمین بار مثبت شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۸ ۱۲:۲۰

هوادار گزارش می دهد، تست دوپینگ جارل میلر قهرمان سنگین‌وزن جهان بار دیگر مثبت اعلام شد.

ترکیب هیات اعزامی جودو به دادگاه CAS مشخص شد

۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ۱۱:۱۶

هوادار گزارش می دهد، ترکیب اعزامی فدراسیون جودو کشورمان به دادگاه بین المللی ورزش مشخص شد.

سرپرست دبیری فدراسیون جودو تغییر کرد

۱۳۹۹/۰۴/۰۱ ۱۵:۴۲

هوادار گزارش می دهد، با حکم رئیس فدراسیون جودو،‌ سرپرست دبیری فدراسیون تغییر کرد.

زمان آغاز فعالیت تورهای جهانی جودو اعلام شد

۱۳۹۹/۰۳/۲۱ ۱۱:۴۳

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی جودو زمان آغاز رویدادهای خود را اعلام کرد.

سرپرست کمیته مسابقات و لیگ فدراسیون ووشو مشخص شد

۱۳۹۹/۰۳/۲۰ ۱۵:۴۰

هوادار گزارش می دهد، سرپرست فدراسیون ووشو در حکمی، مهدی خانی را به عنوان سرپرست کمیته مسابقات و لیگ این فدراسیون منصوب کرد.

بوکسور سابق جهان هزینه‌های مراسم تشییع فلوید را برعهده گرفت

۱۳۹۹/۰۳/۱۳ ۱۲:۲۰

هوادار گزارش می دهد، می ودر بوکسور سابق جهان پیشنهاد کرد تا هزینه مراسم تشییع جنازه جورج فلوید را پرداخت کند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد