دبیر فدراسیون کاراته : بچه‌های ما در کرواسی جنگیدند- شاید سهمیه پنجم المپیک هم به التونی برسد

دبیر فدراسیون کاراته گفت: همه کشورها با یک آمادگی بسیار بالایی در کرواسی حضور پیدا کرده بودند و خوشبختانه بچه‌های ما خوب جنگیدند و خوب هم نتیجه گرفتند.

دبیر فدراسیون کاراته : بچه‌های ما در کرواسی جنگیدند- شاید سهمیه پنجم المپیک هم به التونی برسد

محسن آشوری در پاسخ به این سوال که کاراته ایران برای حضور در المپیک آرژانتین ۴ سهمیه کسب کرد عملکرد پسران و دختران در این رقابت ها چطور بود، گفت: بچه های ما با تمام توان تلاش کردند و نتیجه بسیار خوبی را در کرواسی رقم زدند. همه کشورها عزم خود را جزم کرده بودند و برای رسیدن به مدال طلا به کرواسی آمده بودند. هیچ کشوری برای زنگ تفریح به کرواسی نیامده بود. من در ادوار گذشته هیچ رقابتی را از لحاظ فنی و کیفی به این اندازه بالا ندیده بودم. همه کشورها با یک آمادگی بسیار بالایی در کرواسی حضور پیدا کرده بودند و خوشبختانه بچه های ما خوب جنگیدند و خوب هم نتیجه گرفتند.

وی در پاسخ به این سوال که در لیگ جهانی بلغارستان کاراته نتایج قابل قبولی را کسب نکرد، اما در کرواسی چهار سهمیه کسب شد، به نظر شما خستگی حضور در مسابقات قهرمانی آسیا چقدر در نتایجی که در بلغارستان رقم خورد تاثیر داشت، گفت: اگر خاطرتان باشد وقتی نتایجی که در بلغارستان رقم خورد برخی ها مدعی شدند که نتایج بسیار ضعیف است، اما بنده همان مقطع اعلام کردم نتایج به این شکل رقم خورده که بچه های ما پس از بازگشت از مسابقات قهرمانی آسیا(ژاپن) به خاطر مسافت و زمانی که در طول سفر وجود داشت فرصت ریکاوری کردن را نداشتند. بعضی ها این موضوع را از من قبول نکردند و گفتند بهانه است، اما حالا دیدیم که بهانه نیست، بچه های ما قابلیت های خود را در کرواسی به جهانیان نشان دادند. عرصه مسابقات کرواسی به مراتب بالاتر و سخت تر از بلغارستان بود. بچه ها خیلی خوب درخشیدند و ما این ظرفیت را داشتیم که حتی ۶سهمیه را کسب کنیم. ادعا نمی کنم و دلیل دارم.

 

دبیر فدراسیون کاراته در پاسخ به این سوال که دلیل شما در مورد این صحبت ها چیست، گفت: این بچه ها قربانی اشتباهات فردی خودشان شدند. مربیان به خوبی آنها را کوچ کردند. آنها سکان داران خوبی بوده و هستند اما بچه ها به خاطر کم تجربگی خودشان مغلوب حریفانشان شدند. نگین آلتونی روز اول چهار مبارزه را با اقتدار برنده شد. بازی پنجم برای کسب سهمیه با رای داوران بازنده اعلام شد. او در یک قدمی سهمیه بود. روز دوم میرزایی حریفان قدری را پشت سر گذاشت و برای ورود به مرحله آخر مقابل قهرمان جهان قرار گرفت و بسیار خوب جنگید، اما با توجه به تعداد خطاهایی که وجود داشت او می توانست از تعداد خطاهای حریف به سود خود استفاده کند و فاتح تاتامی شود؛ اما نشد.

وی در ادامه صحبت های خودت با اشاره به اینکه اگر با تعریف قبلی فدراسیون جهانی سهمیه ها تقسیم شود احتمال دارد سهمیه پنجمی نیز به ایران تعلق بگیرد، گفت: فدراسیون جهانی قبلا  اینطور تعریف کرده بود که هر کسی قهرمان قاره و جزء رنکینگ جهانی باشد می تواند از سوی فدراسیون جهانی سهمیه حضور در المپیک آرژانتین را دریافت کند حالا اگر در همان قالبی که تعریف کرده باشند قرار باشد سهمیه های باقی مانده را  برحسب مدال و رنکینگ اهدا کنند، قطعا نگین آلتونی شانس اول برای کسب پنجمین سهمیه ایران را دارد.

آشوری در پاسخ به این سوال که مسابقات کسب سهمیه المپیک تمام شد حالا برای موفقیت و رسیدن به مدال المپیک فدراسیون کاراته چه وظایفی را دارد و در آن سو مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک چه مسئولت هایی را دارند، گفت: ما باید از لحظه به لحظه فرصت های باقی مانده تا المپیک آرژانتین نهایت استفاده بهینه را ببریم، حالا دیگر رقبای ما مشخص شده اند و مربیان تیم ملی باید برای هر یک از بازیکنان و رقبایی که دارند یک برنامه ریزی انجام دهند. مربیان باید تمام حریفان را کاملا آنالیز کنند و برای هر یک از بازی ها استراتژی خاص خودشان را داشته باشند. با توجه به ظرفیت هایی که خود بازیکنان دارند و دانش بالایی که کادر فنی دارد، ما می توانیم با این همگرایی انشاءالله در آرژانتین نتیجه خوبی کسب کنیم. ما انتظار داریم که وزیرورزش و مسئولان کمیته ملی المپیک نگاه ویژه ای را به کاراته داشته باشند تا بتوانیم دوباره جامعه ورزش  و مردم را خوشحال کنیم. به زودی جلسه ای با وزیر ورزش و جوانان خواهیم داشت و قطعا کمبودها را مطرح خواهیم کرد تا انشالله کاراته هم صاحب خانه کاراته شود.

 

 

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

کیت جدید تکواندوکاران در المپیک توکیو

۱۳۹۸/۰۹/۱۷ ۱۵:۴۵

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی تکواندو یونیفرم جدید ورزشکاران این رشته را در بازی‌های المپیک تصویب کرد.

وحدانی مربی تیم جودو نوجوانان شد

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۷:۰۱

هوادار گزارش می دهد، بنا به پیشنهاد سرمربی تیم نوجوانان، بهزاد وحدانی به عنوان مربی این تیم انتخاب شد.

مسکو، تکلیف میزبان مرحله بعدی گرندپری را مشخص خواهد کرد

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۶:۲۶

هوادار گزارش می دهد، پیش از آغاز فینال مسابقات گرندپری مسکو، اعضا هیات اجرایی فدراسیون جهانی در مورد کشور میزبان مرحله بعدی مسابقات گرندپری تصمیم گیری خواهند کرد.

سه کرسی جهانی به نمایندگان ووشوی ایران رسید

۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۱۰:۲۸

هوادار گزارش می دهد، سه نماینده ایران به عضویت کمیته‌های مختلف فدراسیون جهانی ووشو در آمدند.

عاشورزاده: می‌خواهم فرصت‌های از دست رفته را با مدال المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم/ دینم را به مردم ادا می‌کنم

۱۳۹۸/۰۹/۰۵ ۰۹:۱۷

هوادار گزارش می دهد، قهرمان سابق تکواندو جهان گفت: با توجه به شرایط سنی این فرصت را دارم که فرصت‌های از دست رفته المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ را در المپیک ۲۰۲۴ جبران کنم.

لشگری رییس کمیته پزشکی فدراسیون جهانی ووشو شد

۱۳۹۸/۰۹/۰۴ ۰۹:۲۴

هوادار گزارش می دهد، امیرعباس لشگری به سمت ریاست کمیته پزشکی فدراسیون جهانی ووشو انتخاب شد.

سلطانی‌فر: کاراته از امیدهای کاروان ایران برای مدال‌آوری در المپیک است

۱۳۹۸/۰۸/۲۹ ۱۵:۱۸

هوادار گزارش می دهد، وزیر ورزش و جوانان گفت: تمام نیازهای کاراته برای موفقیت فراهم است و همه باید به این رشته کمک کنیم.

زمان انتخابات فدراسیون‌ ورزش‌های رزمی مشخص شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۶ ۱۵:۲۲

هوادار گزارش می دهد، وزارت ورزش و جوانان زمان انتخابات فدراسیون ورزش‌های رزمی را اعلام کرد.

البرز میزبان مسابقات ووشوی قهرمانی مردان کشور

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۲۸

هوادار گزارش می دهد، مسابقات ووشو قهرمانی بزرگسالان کشور روز چهارشنبه به میزبانی استان البرز برگزار خواهد شد.

استکی تا المپیک ۲۰۲۰ سرمربی تیم ملی بوکس باقی ماند

۱۳۹۸/۰۸/۱۸ ۱۴:۳۰

هوادار گزارش می دهد، علیرضا استکی تا المپیک ۲۰۲۰ سرمربی تیم ملی بوکس خواهد بود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد