درخواست خادم از مسئولان برای پروژه نیمه کاره رها شده کشتی جویبار

رسول خادم از مسئولان درخواست کرد پروژه نیمه کاره سالن ۵ هزار نفره کشتی جویبار را به سرانجام برسانند و مانع هدر رفتن میلیاردها هزینه انجام شده شوند.

درخواست خادم از مسئولان برای پروژه نیمه کاره رها شده کشتی جویبار

به گزارش هوادار، پس از بازی‌های المپیک ریو و قهرمانی حسن یزدانی در این رقابت‌ها که مدال طلای کشتی آزاد را پس از ۱۶ سال نصیب ایران کرد، مراسم تجلیل از این کشتی گیر در شهریور ماه ۱۳۹۵ در جویبار برگزار شد که محمود گودرزی وزیر وقت ورزش و جوانان در حاشیه سفر استانی دولت به استان مازندران برای تجلیل از این کشتی گیر به جویبار رفت و کلنگ ساخت وزرشگاه ۵ هزار نفری کشتی را در جویبار به زمین زد اما با گذشت حدود سه سال از کلنگ زنی این ورزشگاه که در ردیف پروژه‌های ملی قرار گرفته بود ساخت سالن کشتی جویبار رها شده و نیمه کاره مانده است.

رسول خادم رئیس سابق فدراسیون کشتی در رابطه با مسکوت ماندن این پروژه ورزشی که برای کشتی مازندران و ایران بسیار اهمیت دارد گفت: زمانی که مسابقات جام باشگاه‌های جهان در جویبار برگزار شد، تلاش گردید تا هم به مردم علاقمندان به کشتی در ایران، هم به اتحادیه جهانی کشتی و جامعه جهانی کشتی و همچنین به مسؤولان داخلی کشور نشان داده شود که شهرستانی به نام جویبار که با روستاهای اطرافش حدود ۷۰ هزار جمعیت نفر دارد و قهرمانان زیادی از این شهرستان سربلند کرده‌اند، دارای این پتانسیل اجتماعی است که میزبان مسابقات بین المللی باشد از اینرو بنا به خواست مردم، به یک سالن ۵ هزار نفری نیاز است تا شهرستان جویبار به عنوان پایتخت کشتی ایران و جهان، شرایط برگزاری مسابقات بزرگ داخلی و بین‌المللی کشتی را پیدا کند.

خادم ادامه داد: بعد از برگزاری مسابقات باشگاه‌های جهان در جویبار که با سختی فراوانی به دلیل کوچک بودن سالن و محدودیت‌های اجرایی انجام شد، با رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان وقت، از سوی فدراسیون مکاتبه شد تا سالنی بزرگ‌تر در جویبار ساخته شود. پس از پیگیری‌های مکرر، در یکی از بازدیدهای استانی دولت، از سوی دولت هم به مردم مازندران قول داده شد که سالن کشتی جویبار، از ردیف بودجه پروژه‌های ملی ساخته می‌شود. در این زمینه اقدامات اولیه نیز آغاز شد و حدود پنج شش میلیارد تومان نیز هزینه صورت گرفت، اما در حالی که ستونهای این سالن به آسمان رفته، پروژه، پس از چند سال، بلاتکلیف مانده است.

خادم هم‌چنین گفت: سال قبل که با جمعی از پیشکسوتان کشتی به جویبار رفته بودیم، پس از بازگشت با رئیس دولت و استاندار مازندران مکاتبه شد که اجازه ندهند ساخت این سالن متوقف شود اما در دیداری که هفته قبل از جویبار داشتم مشاهده کردم، که ساخت سالن نیمه کاره رها شده و هیچ کاری صورت نمی‌گیرد.

خادم با تاکید بر اینکه، نیمه کاره گذاشته شدن این پروژه، هزینه‌های انجام شده را نیز به هدر می‌دهد، تاکید کرد: ناتمام ماندن ساخت این ورزشگاه، که تخریب آن را نیز به تدریج به دنبال خواهد داشت، یک فرصت بزرگ را از کشتی مازندران و حتی کشتی کشور می‌گیرد و اگر ساخت ورزشگاه جویبار امسال پیگیری نشود، با توجه به وضعیت و مسیر بودجه فعلی کشور، بعید است در سالهای آتی هم در اولویت قرار گیرد. انتظار می‌رود در حال حاضر که فصل تخصیص بودجه است و مدیر کل و استاندار مازندران هم ورزشی و پیگیر موضوع هستند، تقاضای جامعه کشتی کشور که تخصیص ردیف بودجه، هم در بخش ملی و هم از طریق ردیف بودجه استانی است در انجام این پروژه بزرگ و مهم به سرانجام برسد. در واقع ساخت سالن جویبار به هر دو ردیف بودجه ملی و استانی نیاز دارد تا به بهره برداری برسد و اقدامی ماندگار در قطبی از کشتی کشور و جهان ثبت شود.

افزودن نظر

اخبار کشتی

مدال طلای کشتی‌گیر ازبک در المپیک لندن پس گرفته شد/مدال طلا برای کمیل یا بلال ماخوف؟

۱۳۹۸/۰۵/۰۲ ۰۹:۴۲

هوادار گزارش می دهد، در بررسی مجدد نمونه تست‌ دوپینگ که توسط کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) صورت گرفت تست دوپینگ آرتور تایمازوف ازبکستانی مثبت اعلام و مدال طلای او پس گرفته شد.

حساب‌های فدراسیون کشتی مسدود شد/ بدهی مالیاتی چالش پیش روی دبیر

۱۳۹۸/۰۵/۰۱ ۱۵:۲۱

هوادار گزارش می دهد، در حالیکه تنها ۲۴ ساعت از تحویل فدراسیون کشتی به علیرضا دبیر می‌گذرد، حساب‌های مالی فدراسیون به دلیل بدهی مالیاتی مسدود شده و این امر مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

حضور علیرضا دبیر در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان+ تصاویر

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۱۴:۳۲

هوادار گزارش می دهد، رئیس جدید فدراسیون کشتی در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان حضور پیدا کرد.

جدیدی: دبیر از قهرمانان شناسنامه‌دار کشتی است

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۰۹:۳۵

هوادار گزارش می دهد، قهرمان سابق کشتی آزاد جهان و المپیک گفت: دبیر از قهرمانان شناسنامه‌دار کشتی است و امیدوارم به موفقیت برسد.

اسبقیان: وزن رئیس فدراسیون کشتی خیلی مهم بود/ دبیر از مفاخر کشتی است

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۰۹:۳۳

هوادار گزارش می دهد، مسئول دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی گفت: امروز در دنیا برای کشتی، وزن رئیس فدراسیون خیلی مهم بود.

دبیر رسما فدراسیون کشتی را تحویل گرفت/ از حضور جدیدی تا استقبال خانواده کشتی از رئیس جدید

۱۳۹۸/۰۴/۳۱ ۰۹:۲۴

هوادار گزارش می دهد، علیرضا دبیر رسما صبح امروز فدراسیون کشتی را تحویل گرفت.

حکم ریاست علیرضا دبیر در فدراسیون کشتی امضا شد/ معارفه صبحگاهی رئیس جدید

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۵:۱۷

هوادار گزارش می دهد، وزیر ورزش حکم ریاست علیرضا دبیر را امضا کرد و او ساعت ۸:۳۰ صبح فردا در محل فدراسیون کشتی معارفه خواهد شد.
 

رضایی از سرمربیگری تیم کشتی آزاد امید استعفا کرد

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۱۴:۲۳

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم کشتی آزاد امید ایران از سمت خود استعفا کرد.

سیروس‌پور: باید به دبیر فرصت داد/ فدراسیون افرادی می‌خواهد که چرخ کشتی را به حرکت درآورند

۱۳۹۸/۰۴/۳۰ ۰۹:۳۲

هوادار گزارش می دهد، رئیس اسبق فدارسیون کشتی گفت: باید به علیرضا دبیر برای ارزیابی کارنامه‌اش فرصت داد.

طلایی غایب جلسه کمیته فنی کشتی آزاد

۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۱:۵۲

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی جوانان به دلیل سفر و با هماهنگی مدیر تیم های ملی، در جلسه مهم امروزِ کمیته فنی کشتی آزاد غایب خواهد بود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد