دنی آلوز موفق‌ترین بازیکن تاریخ شد

دفاع راست برزیلی تیم پاری‌سن ژرمن با کسب یک قهرمانی دیگر در لوشامپیونه به بازیکن دارای بیشترین جام در تاریخ فوتبال تبدیل شد.

دنی آلوز موفق‌ترین بازیکن تاریخ شد

به گزارش هوادار و به نقل از نشریه سان، قهرمانی پاری سن ژرمن در فصل جاری لوشامپیونه، دنی آلوز را به موفق ترین بازیکن در تاریخ فوتبال تبدیل کرد چرا که او چهل و دومین جام دوران بازیگری اش را کسب کرد. پاری سن ژرمن در حالی قهرمانی اش را در فاصله ۶ هفته به پایان فصل مسجل کرد که هیچ یک از بازیکنان این تیم حتی یک ضربه به توپ نزدند. در حقیقت به لطف توقف نزدیک ترین رقیب پاریسی ها یعنی لیل با تساوی بدون گل مقابل تولوز، فاصله میان دو تیم برای تیم دوم جدول در هفته های باقی مانده فصل غیرممکن شد. با این اتفاق، آلوز هم به پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل شد.

آلوز ۳۶ ساله با کسب چهل و دومین قهرمانی اش، اکنون بالاتر از حسام حسن مصری که در فوتبال کشور با تیم های الاهلی و الزمالک ۴۱ بار قهرمان شد، پرافتخارترین بازیکن دنیای فوتبال از حیث کسب جام محسوب می شود.

آندرس اینیستا، هافبک اسپانیایی و کاپیتان سابق بارسلونا، هم تیمی سابقش مکسول و یک بازیکن مصری دیگر به نام ابراهیم حسن نیز هر سه با کسب ۳۷ جام، در رده های بعدی بازیکنان دارای بیشترین جام در دوران بازیگری شان هستند.

آلوز دوران بازیگری اش را در سال ۲۰۰۱ در تیمی محلی در برزیل به نام باهیا آغاز کرد و با این تیم دو بار قهرمان کوپا دو نورداسته و یک قهرمانی استانی در رقابت های کمپئوناتو بایانو شد. او سپس راهی لالیگا و تیم سویا شد اما در سه فصل نخست حضورش در آن تیم نتوانست جام ببرد، هر چند در سال ۲۰۰۶ آنها اولین قهرمانی شان در جام یوفا را کسب کردند و یک سال بعد هم دوباره آن را بردند و در میان این دو قهرمانی سوپرجام اروپا را هم کسب کردند.

افتخارات آلوز در سویا ادامه پیدا کرد و او و هم تیمی هایش سال ۲۰۰۷ جام حذفی اسپانیا را کسب کردند و پس از آن هم با غلبه بر رئال مادرید فاتح سوپرجام اسپانیا شدند. تابستان آن سال اوضاع برای آلوز بهتر هم شد چون او اولین جام ملی اش را هم کسب کرد. دفاع راست تیم ملی برزیل در فینال کوپا آمه ریکا برای کشور مقابل آرژانتین گلزنی کرد تا قهرمانی در رده ملی را هم تجربه کند.

در سال ۲۰۰۸ آلوز به بارسلونا پیوست و اوج افتخاراتش در هشت سالی که در این تیم بازی می کرد، رقم خورد. او دو بار با بارسلونا سه گانه لالیگا - لیگ قهرمانان اروپا - جام حذفی اسپانیا برد. آلوز در آن مدت ۶ بار قهرمان لالیگا شد و ۴ قهرمانی دیگر در جام حذفی را هم به کارنامه افتخاراتش اضافه کرد و به همین تعداد هم سوپرجام اسپانیا را برد. آلوز خارج از اسپانیا هم با بارسلونا سه بار قهرمان سوپرجام اروپا و سه بار هم قهرمان جام جهانی باشگاه ها شد. در آن مدت هم او دو بار با برزیل قهرمان جام کنفدراسیون ها شد.

آلوز سال ۲۰۱۶ به یوونتوس پیوست و با این تیم دوگانه سری A و جام حذفی ایتالیا را برد و تا آستانه یک قهرمانی دیگر در لیگ قهرمانان اروپا هم رفت اما در ایستگاه آخر تیمش مغلوب رئال مادرید شد. آلوز اما خیلی پیشتر از این ها و در سال ۲۰۰۳ هم به تیم جوانان برزیل برای فتح رقابت های جام جهانی جوانان کمک کرد، هر چند که آن جام یک جام بزرگ محسوب نمی شود.

پس از یک فصل حضور در یوونتوس، آلوز از این تیم جدا شد و به پاری سن ژرمن پیوست و با این تیم دو بار قهرمانی در لیگ یک فرانسه، یک بار قهرمانی در جام حذفی، یک بار قهرمانی در جام اتحادیه و یک بار قهرمانی در سوپرجام فرانسه را تجربه کرد.

افزودن نظر

اخبار فوتبال جهان

مدیر فیورنتینا: به گرمی از فرانک ریبری استقبال می‌کنیم

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۱۵

هوادار گزارش می دهد، باشگاه فوتبال فیورنتینا اعلام کرد از همکاری با ستاره فرانسوی سابق بایرن مونیخ استقبال می‌کند.

توضیحی که بارسلونا درباره کوتینیو به رسانه‌ها داد

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۱۲

هوادار گزارش می دهد، باشگاه بارسلونا انتقال مهاجمش را به بایرن مونیخ تایید کرد و توضیحی در این مورد داد.

شکایت اتلتیکو از بارسلونا به جایی نرسید/خبری از غرامت نیست

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۴:۲۰

هوادار گزارش می دهد، باشگاه اتلتیکو مادرید شکایت خود علیه باشگاه بارسلونا در انتقال ستاره فرانسوی اش به این تیم را پس گرفت.

مصدومیت فلیکس جدی نیست

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۲:۱۷

هوادار گزارش می دهد، سرمربی اتلتیکو مادرید خیال هواداران بابت مصدومیت ستاره پرتغالی این تیم را راحت کرد.

لواندوفسکی، بازیکن برتر هفته نخست بوندسلیگا شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۲:۱۵

هوادار گزارش می دهد، مهاجم ملی‌پوش و لهستانی بایرن مونیخ به عنوان بهترین بازیکن هفته نخست فصل جدید لیگ فوتبال ژرمن‌ها انتخاب شد.

دست‌رد هافبک میلان به پیشنهاد پاری سن‌ژرمن

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۱:۵۷

هوادار گزارش می دهد، هافبک برزیلی میلان تصمیم خود را گرفته و قصد جدایی از این تیم را ندارد.

ساویولا: ژاوی بهترین دوستم در بارسلونا بود

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۱:۵۴

هوادار گزارش می دهد، ستاره سابق فوتبال آرژانتین از «مهندس پاس» بارسلونا به عنوان بهترین دوست خود نام برد.

کوتینیو برای امضای قرارداد با بایرن، به مونیخ وارد شد + عکس

۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۵:۵۳

هوادار گزارش می دهد، ستاره برزیلی تیم فوتبال بارسلونا برای انجام مراحل اداری امضای قراردادش با بایرن به آلمان وارد شد.

بایرن با کویسانس ۵ ساله بست + عکس

۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۵:۵۰

هوادار گزارش می دهد، بایرن مونیخ با پدیده فوتبال فرانسه قراردادی طولانی منعقد کرد.

ترکیب احتمالی رن – پاری سن‌ژرمن از دید اکیپ

۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۵:۳۲

هوادار گزارش می دهد، ترکیب احتمالی پاری‌‌سن‌ژرمن در مصاف خارج از خانه با رن از هفته دوم لوشامپیونه اعلام شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد