ذوالقدر: باید به ساخت ورزشگاه‌های مختص بانوان از بودجه ورزش کمک کرد

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده به ورزش بانوان را کمکی برای ساخت و تکمیل ورزشگاه‌های مختص بانوان دانست.

ذوالقدر: باید به ساخت ورزشگاه‌های مختص بانوان از بودجه ورزش کمک کرد

به گزارش هوادار، سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به تصویب ماده‌ ۱۰۹ در لایحه برنامه ششم توسعه مبنی بر اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده به ورزش بانوان گفت: کمیته «زن، خانواده، تربیت بدنی و جوانان» کمیسیون فرهنگی مجلس به کمیسیون تلفیق پیشنهاد داد تا درصدی از مالیات بر ارزش افزوده به بانوان اختصاص یابد که این پیشنهاد در تلفیق رای آورد و خوشبختانه نمایندگان در صحن علنی مجلس نیز با آن موافقت کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ورزش علی‌الخصوص ورزش بانوان تصریح کرد: بانوان کمیسیون فرهنگی مجلس بر این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق پافشاری کرده و با همکاری فراکسیون ورزش توانستیم ماده مذکور را به تصویب برسانیم.

وی بیان کرد: تصویب ماده ۱۰۹ باعث می‌شود بودجه خوبی به امر ورزش اختصاص یابد؛ همینطور باعث می‌شود بسیاری از پروژه‌های نیمه تمامی که در استانها هستند و به دلیل نبود بودجه هنوز به بهره‌برداری نرسیده‌اند و تاکنون پیشرفت ۳۰، ۴۰ درصدی و متوسط داشتند، به سامان برسند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس با اشاره به ورزشگاه بانوان آزادی که در پایتخت کشور وجود دارد  و به خاطر کمبود بودجه چندسالی است که هنوز به بهره‌برداری نرسیده گفت: دولت با اختصاص دادن درصدی از مالیات بر ارزش افزوده هم به نفع خود کمک می‌کند و هم دست وزارت ورزش را در زمینه ورزش بانوان باز می‌گذارد؛ ضمن آنکه بودجه مذکور کمکی برای ساخت و تکمیل ورزشگاه‌های مختص بانوان خواهد بود.

ذوالقدر با بیان اینکه درآمد حاصل از این مصوبه علاوه بر وزارت ورزش، در اختیار وزارت آموزش و پرورش نیز قرار می‌گیرد خاطرنشان کرد: بسیاری از شکوفایی استعدادهای ورزشی کودکان در دوران مدرسه است و اگر در طول تحصیل بودجه کافی برای شکوفایی و استعدادیابی فرزندان نباشد و نتوان استعدادها را در مراحل اولیه تشخیص داد، این استعدادها با بن‌بست و شکست مواجه می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان افزود: نکته مهم دیگری که در این ماده آورده شده توجه به ورزش معلولین و جانبازان است که مقداری از این بودجه به ورزش معلولین و جانبازان نیز اختصاص پیدا می‌کند.

افزودن نظر

اخبار بانوان

والیبال نشسته قهرمانی آسیا و اقیانوسیه؛ برد راحت دختران مقابل مغولستان

۱۳۹۶/۰۴/۰۷ ۲۳:۵۳

دومین روز از رقابت های والیبال نشسته قهرمانی آسیا و اقیانوسیه در چین با ثبت دومین پیروزی تیم بانوان کشورمان پیگیری شد.

تیراندازی قهرمانی جوانان جهان؛ رستمیان در ۲۵ متر تپانچه فینالیست شد

۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۱۹:۱۴

هانیه رستمیان در ۲۵ متر تپانچه قهرمانی جوانان جهان سوم شد و به فینال صعود کرد.

والیبال نشسته قهرمانی آسیا و اقیانوسیه؛ پیروزی دختران ایران مقابل قزاقستان

۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۱۸:۱۳

تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران مقابل قزاقستان به پیروزی رسید.

 

قهرمانی الهه منصوریان در لیگ حرفه‌ای ووشو چین

۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۱۵:۱۵

لژیونر ووشوی ایران در لیگ حرفه ای چین با پیروزی مقابل حریف چینی مدال طلا گرفت.

والیبال نشسته قهرمانی آسیا و اقیانوسیه؛ تیم زنان به نایب قهرمان پارالمپیک باخت

۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۱۲:۲۵

تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان در نخستین دیدارش در رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه مغلوب چین، نایب قهرمان پارالمپیک شد.

مسابقات جهانی پیوند اعضا؛ الهام روشن چراغ برنز گرفت

۱۳۹۶/۰۴/۰۵ ۱۶:۲۰

در اولین روز بازی های جهانی پیوند اعضا الهام روشن چراغ در دو صحرانوردی سوم شد و اولین مدال کاروان ایران را به دست آورد.

تیراندازی قهرمانی جوانان جهان؛ نتایج دختران در تفنگ سه وضعیت

۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۱۶:۳۶

هوادار گزارش می دهد -دختران ایرانی در دومین روز مسابقات جهانی در  رشته تفنگ سه وضعیت با حریفان رقابت سختی را برگزار کردند.
 

پدر ملی پوش والیبال: فدراسیون بر اساس چه سند و مدرکی دخترم را محروم کرده

۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۴:۲۳

پدر شقایق شفیع می گوید پس از صدور حکم کمیته انضباطی فدراسیون والیبال درباره دخترش به دنبال پاسخ قانع کننده ای از سوی مسئولان فدراسیون است اما در این مدت کسی پاسخگو نبوده است.

بهروزی راد: رقابت سختی در مسابقات قهرمانی جهان قایقرانی دارم

۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۳:۱۲

تنها قایقران ایران در بازی های پارالمپیک ریو گفت: تمریناتم را برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی جهان انجام می دهم اما رقابت سختی در پیش دارم.

شروع تمرینات دختران کانوپولو از پس فردا

۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۳:۰۳

دور نخست تمرینات تیم ملی کانوپولی بانوان در رده سنی جوانان از ۵ تیر آغاز می شود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد