رئیس فدراسیون بسکتبال: برای اعزام تیم سه نفره دختران به بازی‌های آسیایی مشکلی نداریم- با پیش‌زمینه تغییرات به فدراسیون نیامدم

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: برنامه ما این است هر ۴ تیم را به بازی های آسیایی اعزام کنیم و در جلسه با مسئولان کمیته از برنامه‌ها دفاع خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون بسکتبال: برای اعزام تیم سه نفره دختران به بازی‌های آسیایی مشکلی نداریم- با پیش‌زمینه تغییرات به فدراسیون نیامدم

به گزارش هوادار، رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در حاشیه فینال سوپرلیگ مسابقات دختران، درباره اینکه بانوان سال آینده مسابقات زیادی را پیش رو دارند، آیا کمیته ملی المپیک با اعزام هر دو تیم ۳ و ۵ نفره به بازی های آسیایی موافقت کرده، اظهار داشت: کمیته از ما خواسته تا بازی های آسیایی تقویم فدراسیون را بدهیم. بعد از آن از ما دعوت می کنند تا از برنامه هایمان دفاع کنیم.

* برای اعزام بسکتبال ۳ نفره مشکلی نداریم

وی افزود: فعلا برنامه ما این است هر ۴ تیم را اعزام کنیم و در جلسه با مسئولان کمیته از برنامه ها دفاع خواهیم کرد. ما در بسکتبال ۳ نفره بانوان مشکلی نداریم اما در ۵ نفره باید یک بازی تدارکاتی داشته باشیم تا تیم محک بخورد. بازی های آسیایی جای کسب تجربه نیست. کمیته از ما مدال می خواهد و ما هم باید ببینیم چه رنکینگی داریم.

* در تلاش هستیم از دانش نناد استفاده کنیم

رئیس فدراسیون بسکتبال درباره جذب مربی خارجی، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم از دانش نناد ترونیچ در کوتاه مدت استفاده کنیم. او می تواند به مربیان داخلی ما مشاوره بدهد و برای مربیانی که با بانوان کار می کنند، کلاس آموزشی بگذارد تا تحرکی در دانش بانوان ایجاد شود. به تدریج وقتی دیدیم این پتانسیل در بانوان به وجود آمد، مربی خارجی هم جذب می کنیم. باید سطح مربی با سطح بازیکنان همسانی داشته باشد. ما باید تا زمانی که نناد در ایران است، استفاده لازم را ببریم و او بتواند مشاوره لازم را در زمان تمرین و آماده سازی تیم بدهد.

طباطبایی درباره اینکه در رده سنی نوجوانان شرایط چطور است، خاطرنشان کرد: تیم خوبی است. نوجوانان در غرب آسیا اول شد و بعد از آن سراب رفتند. ما برای اینکه نناد می خواهد تیم را برای مسابقات قهرمانی آسیا که ۴ تیم برتر راهی مسابقات جهانی جهانی می شوند، محک بیشتری بزند در این مسابقات شرکت کرد. چون ما روی تیم های پایه تاکید داریم قرار است تیم نوجوانان راهی صربستان شود تا با توجه به برنامه ریزی نناد چند مسابقه برگزار کنند. بعد از بازگشت راهی چین خواهند شد. سعی کردیم به نوجوانان که آینده سازان بسکتبال ایران هستند اهمیت بیشتری بدهیم.

* با استرالیا برابری کنیم، در اروپا حرفی برای گفتن خواهیم داشت

وی درباره همگروهی ایران در مسابقات نوجوانان آسیا با استرالیا و نیوزیلند، عنوان کرد: باید با این تیم ها روبه رو شوند. اگر با استرالیا بتوانیم برابری کنیم خود به خود در اروپا هم می توانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

طباطبایی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه ما بارها حضور در جام جهانی در رده سنی زیر ۱۷ سال را از دست داده ایم، گفت: باید برنامه مشخصی داشته باشیم تا در قهرمانی آسیا صعود کنیم. اگر این تیم آمادگی خوبی داشته باشد، می توانیم جزو ۴ تیم برتر باشیم.

* ذی حساب اسناد مربوط به پیک را بررسی می کند

رئیس فدراسیون بسکتبال در ادامه درباره قراردادها، پیک و اینکه شما از مشحون اسنادی را در این خصوص از مشحون داشته اید، یادآور شد: ما چیزی از کسی نخواستیم. وقتی وارد یک فدراسیون می شویم، قراردادهای نیروهای انسانی و خارجی باید بررسی کنیم. مشخص شود این قراردادها کی به اتمام رسیده و اگر تمام شده چرا این قرارداد را باید ادامه دهیم. یکی از این قراردادها "پیک" بود که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ بسته شده بود.

وی افزود: سالانه باید پیک مبلغی را پرداخت می کرده و علاوه بر آن باید لباسی را هم به عنوان هدیه به ما می داد. خزانه داری ما اسناد را بررسی می کند. ورود و خروج منابع مالی مشخص است و قراردادها از ذی حساب اعلام خواهد شد. ۳-۲ قسط آخری که پیک می داد به دلیل ممانعت فیبا، از چین به لبنان منتقل شد، بقیه باید در حساب کتاب ها باشد. ذی حساب ما با ذی حسابی که در زمان مشحون بود، بررسی مجدد خواهند داشت تا ببینند پول چطور به حساب فدراسیون ریخته شده است.

* با پیش زمینه تغییرات به فدراسیون نیامده ام

طباطبایی در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره تغییرات در فدراسیون، خاطرنشان کرد: تلاش ما این است از توانایی افراد استفاده کنیم. من اصلا با این پیش زمینه نیامده ام که همه را تغییر دهم. قرار است در کار با هم آشنا شده و از توانایی هم باخبر شویم تا ببینیم آیا فردی که در این مسند کار می کند ادامه بدهد یا فرد دیگری بیاید. تا یکی دو ماه دیگر سعی می کنیم کمیته ها را فعال می کنیم.

وی ادامه داد: سعی کردیم هم سیستم را چابک سازی و هم از پراکندگی جلوگیری کنیم. به همین دلیل کمیته مسابقات و داوران را یکی کردیم. کمیته آموزش و مربیان نیز یکی شده اند و قرار است زیر نظر یکی دو دپارتمان که اجرایی هستند کار کنند. مثلا کار داوری را دپارتمان داوری و کار مربیان را دپارتمان مربیان انجام می دهند. از طرفی ما احساس کردیم بانوان هم نباید مجزا باشند و سعی کردیم بانوان هم فعالیت کنند. دپارتمان ۳ نفره و همگانی را هم خواهیم داشت، چون فیبا نیز همین کار را کرده است. 

* صحبت های شاهین طبع و آوانسیان را در کمیته انضباطی می شنویم

طباطبایی در پایان درباره بحث داوران، تصریح کرد: به کمیته انضباطی گفته ایم بررسی کنند. آوانسیان و شاهین طبع صحبت هایی داشتند. باید ببینیم چه ادعاهایی وجود دارد و چقدر این ادعاها به واقعیت نزدیک است. من اصلا کاری به افراد ندارم، دوست دارم محیط داوری سالم باشد تا در سال جدید از این اتهامات کم کنیم. در تمام دنیا از این مسائل هست اما کمیته انضباطی تصمیم می گیرد. قرار است صحبت های انفرادی را بشنویم و اگر اسنادی هست ارائه شود.

 

افزودن نظر

اخبار بانوان

تمرین تیم ملی بانوان وزنه‌برداری از فردا استارت می‌خورد

۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۶:۰۰

تمرین تیم ملی بانوان وزنه برداری از فردا با حضور ۱۳ ملی پوش آغاز خواهد شد.

صعود تیم دونفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال به یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان

۱۳۹۸/۰۱/۰۲ ۱۴:۲۲

تیم دو نفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال ایران به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان صعود کردند.

مسابقات بین المللی عمان؛ شکست تیم دو نفره دختران پینگ پنگ باز

۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ۲۲:۳۶

تیم دونفره دختران پینگ پنگ باز ایران در اولین بازی خود در مسابقات بین لمللی تنیس روی میز لبنان حذف شدند.

صعود دو پینگ پنگ باز ایرانی به جدول مقدماتی مسابقات عمان

۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ۱۴:۴۲

دو ملی پوش پینگ پنگ ایران از مرحله گروهی مسابقات بین المللی عمان صعود کردند.

دختر یخنورد ایرانی : در رویای المپیک هستم

۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ۱۴:۲۰

بانوی یخ نورد کشورمان گفت: در رویای المپیک هستم و می خواهم در بازی های زمستانی حضور داشته باشم.

مسابقات بین‌المللی عمان؛ نتایج دختران پینگ پنگ باز ؛ ندا شهسواری باخت

۱۳۹۸/۰۱/۰۱ ۰۲:۴۵

روز نخست مسابقات بین المللی پینگ پنگ عمان با دو پیروزی و ۱۰ شکست دختران ایرانی همراه شد.  

مسابقات بین المللی پینگ پنگ؛ پیروزی دختر ایرانی مقابل نفر هفتم جوانان جهان

۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۱۳:۳۴

پریناز حاجیلو در مسابقات بین المللی پینگ پنگ عمان مقابل نفر هفتم جوانان جهان به یک برد ارزشمند رسید.

۲۴ دختر بسکتبالیست به اردوی تیم ۵ نفره دعوت شدند

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۲۰:۵۲

سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان اسامی ۲۴ بازیکن را برای حضور در اردوی اعلام کرد.

۷دختر وزنه بردار به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می شوند

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۲۰:۰۶

تیم وزنه برداری بزرگسالان دختران کشورمان برای اولین بار با هفت ملی پوش به مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا در چین اعزام خواهند شد.

برگزاری مراسم تودیع و معارفه- ناطقی نایب رئیس دختران فدراسیون ووشو شد

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۰:۰۷

زهرا ناطقی به عنوان نایب رئیس جدید فدراسیون ووشو در بخش بانوان منصوب شد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد