رئیس فدراسیون هندبال: در مسابقات کسب سهمیه المپیک در سخت‌ترین گروه هستیم

رئیس فدراسیون هندبال گفت: قرعه تیم ملی هندبال کشورمان در مسابقات انتخابی المپیک سخت است و با یکی از سخت‌ترین قرعه‌ها رو به رو هستیم.

رئیس فدراسیون هندبال: در مسابقات کسب سهمیه المپیک در سخت‌ترین گروه هستیم

به گزارش هوادار، علیرضا پاکدل در خصوص آغاز اردوی آمادگی تیم ملی هندبال کشورمان اظهار داشت: اردوی تیم ملی هندبال از ۲۷ اردیبهشت آغاز و در ادامه لژیونرها به ترکیب اضافه می‌شوند. با توجه به اینکه لژیونرها همچنان درگیر مسابقات لیگ هستند در این مرحله از اردو حضور ندارند اما از اردوی بعدی با توجه به دعوت حبیبی، سرمربی تیم، به ترکیب اضافه می‌شوند.

وی در ادامه افزود: لژیونرها تا خردادماه درگیر لیگ هستند بعد از آن ۲ تا تا ۲.۵ ماه در اختیار تیم هستند. مسابقات انتخابی المپیک از ۲۵ مهر آغاز می‌شود و چون این مسابقات در تقویم فدراسیون جهانی است، باشگاه‌ها مکلف هستند بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار دهند.‌همچنین خود تیم‌های اروپایی هم درگیر مسابقات انتخابی هستند.

رئیس فدراسیون هندبال کشورمان در خصوص برگزاری اردوی آمادگی برای ملی‌پوشان، گفت: احتمالا کمتر از یک ماه دیگر در تورنمنت ترکیه  شرکت می‌کنیم. ۶ تا ۷ مرحله اردوی داخلی نیز خواهیم داشت. سعی می‌کنیم اردوی آخر هم یا خارج از کشور یا به صورت مشترک با یک کشور خارجی در داخل باشد.

وی در خصوص قرعه تیم ملی هندبال کشورمان در مسابقات انتخابی المپیک، یادآور شد: شرایط سخت است و با یکی از سخت‌ترین قرعه‌ها رو به رو هستیم. بحرین نایب قهرمان  آسیا است. کویت و کره‌جنوبی نیز از قدرت‌های آسیا هستند اما ما با تمام توان می‌رویم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. ما نا امید نیستیم و می‌جنگیم و از کیان هندبال ایران دفاع می‌کنیم. البته فراموش نکنید که تیم هندبال ما حدود یک سال تعطیل بوده است. ما در اولین فرصت مربی تیم را انتخاب کردیم و سریع اردو را تشکیل دادیم.

پاکدل در پاسخ به این سوال که آیا حبیبی به صورت قطعی سرمربی ایران خواهد بود و حضور مربی خارجی منتفی است، گفت: در حال حاضر بحث مربی خارجی وجود ندارد و حبیبی کار را دنبال می‌کند. اگر شرایطی ایجاد شود که مربی خارجی خوب و دارای کارنامه بیاوریم با توافقی که داشتیم حبیبی باز هم کنار تیم خواهد بود‌.

وی در خصوص انتخابات هندبال کرمانشاه یادآور شد: انتخابات کرمانشاه باطل نشده بود بلکه یک ابهام وجود  داشت که بعد از بررسی ها و استعلام‌ها به نتیجه رسیدیم و حکم عزتی به عنوان رئیس هیات کرمانشاه صادر شد.

رئیس فدراسیون هندبال از آغاز لیگ هندبال قبل از مسابقات انتخابی المپیک خبر داد و تاکید کرد: لیگ را طوری آغاز خواهیم کرد تا قبل از ۲۵ مهر ماه و آغاز مسابقات انتخابی چند هفته از آن گذشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تغییری در ساختار لیگ ایجاد خواهد شد، عنوان کرد: این موضوع بستگی به تعداد تیم‌ها دارد اگر ۱۲ تیم در موعد مقرر مدارک خود را تحویل دهند ممکن است لیگ را در دو گروه برگزار کنیم اما اگر ۱۰ تیم یا کمتر باشد مانند سال گذشته لیگ در یک گروه برگزار می‌شود. ما نمی‌توانیم تغییرات زیادی در لیگ ایجاد کنیم چون سه رویداد مهم یعنی انتخابی المپیک، قهرمانی آسیا و جام باشگاه‌ها را داریم و با این ترافیک شرایط به گونه‌ای نبود که تغییراتی ایجاد کنیم.

پاکدل در پاسخ به این سوال که آیا تدبیری اندیشیده شده تا بازیکنان ملی‌پوش بدون تیم نباشند، گفت: این موضوع مربوط به باشگاه‌‌ها است و ما نمی‌توانیم در آن ورود کنیم اما تا جای ممکن تلاش کردیم تا بستر فراهم شود. تیم‌هایی مانند زغال سنگ طبس، پیشگامان یزد و تیم‌هایی که از نظر مالی وضعیت خوبی دارند را به لیگ اضافه کردیم. سپاهان، ذوب‌آهن، دهدشت، زاگرس هم سال قبل از نظر مالی وضعیت بدی نداشتند و امسال حتی شرایط بهتری دارند اما اینکه بازیکنان به چه شکلی در باشگاه‌ها باشند نظر خود بازیکنان و باشگاه‌ها است.

وی در خصوص وضعیت هندبال بانوان تصریح کرد: بانوان فعلا رویداد مهمی ندارند برای جام باشگاه‌های آسیا هم تا امروز تیم‌های اول تا سوم لیگ اعلام آمادگی نکردند.


 

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران با حضور روحانی برگزار شد

۴۵۰۴/۰۴/۲۱ ۱۷:۵۳

مراسم تجلیل از مدال آوران و قهرمانان بازیهای آسیایی و پاراآسیایی با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

۱۲ قهرمانی نادال در رولند گاروس در یک قاب+عکس

۳۸۸۳/۰۲/۱۰ ۰۸:۰۱

هوادار گزارش می دهد، نادال با برتری مقابل دومینیک تیم اتریشی قهرمان رولند گاروس ۲۰۱۹ شد.

نامه عذرخواهی لهستانی ها از ایران در سالن قرائت شد

۳۲۶۱/۱۱/۲۶ ۱۹:۱۶

نامه عذرخواهی فدراسیون والیبال لهستان به خاطر صحبت های ضد ایرانی کوبیاک قبل از شروع بازی ایران و لهستان در سالن غدیر ارومیه قرائت شد.

دو‌و‌میدانی جایزه بزرگ آسیا؛ مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز

۳۲۶۱/۱۱/۱۶ ۱۸:۲۰

امیر مرادی در دوی ۸۰۰ متر جایزه بزرگ آسیا به عنوان نخست رسید.

یونیورسیاد جهانی؛ ترکیب ایرانی ها در تیراندازی و تیر و کمان بسته شد

۲۶۴۰/۰۹/۱۲ ۱۰:۴۷

ترکیب تیم تیراندازی و تیر و کمان دانشجویان ایران برای شرکت در سی امین یونیورسیاد دانشجویان جهان در ایتالیا اعلام شد.

مسابقات جهانی تیراندازی باکمان؛ نتایج ایرانی ها در مرحله مقدماتی ریکرو

۲۶۴۰/۰۹/۰۱ ۱۷:۰۰

ملی‌پوشان ریکرو ایران در بخش انفرادی و تیمی مرحله مقدماتی مسابقات جهانی به رقابت پرداختند.

سعیدی سخنگوی کمیته ملی المپیک شد

۲۶۴۰/۰۸/۳۰ ۱۵:۳۹

خزانه‌دار و سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک سخنگوی این کمیته شد.

مسابقات جهانی تیراندازی با کمان؛ ۷ سهمیه انفرادی و تیمی پارالمپیک به ایران رسید

۲۶۴۰/۰۸/۲۸ ۲۲:۵۲

در پایان روز چهارم مسابقات جهانی پارا تیرو کمان در هلند، تعداد سهمیه های پارالمپیک ۲۰۲۰ نمایندگان ایران مشخص شد.

وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان؛ طلای حسینی در حرکات یکضرب ۸۹ کیلوگرم، ۳ برنز برای سلطانی

۲۶۴۰/۰۸/۲۶ ۱۱:۵۴

ملی پوش دسته ۸۹ کیلوگرم کشورمان در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان در فیجی مدال طلای حرکات یکضرب را از حریفانش گرفت.

ترکیب شطرنجبازان دختر و پسر برای قهرمانی آسیا علام شد

۲۶۴۰/۰۸/۱۹ ۰۹:۵۴

نفرات اعزامی ایران به مسابقات قهرمانی شطرنج مردان و زنان آسیا مشخص شدند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد