رئیس فدراسیون هندبال: در مسابقات کسب سهمیه المپیک در سخت‌ترین گروه هستیم

رئیس فدراسیون هندبال گفت: قرعه تیم ملی هندبال کشورمان در مسابقات انتخابی المپیک سخت است و با یکی از سخت‌ترین قرعه‌ها رو به رو هستیم.

رئیس فدراسیون هندبال: در مسابقات کسب سهمیه المپیک در سخت‌ترین گروه هستیم

به گزارش هوادار، علیرضا پاکدل در خصوص آغاز اردوی آمادگی تیم ملی هندبال کشورمان اظهار داشت: اردوی تیم ملی هندبال از ۲۷ اردیبهشت آغاز و در ادامه لژیونرها به ترکیب اضافه می‌شوند. با توجه به اینکه لژیونرها همچنان درگیر مسابقات لیگ هستند در این مرحله از اردو حضور ندارند اما از اردوی بعدی با توجه به دعوت حبیبی، سرمربی تیم، به ترکیب اضافه می‌شوند.

وی در ادامه افزود: لژیونرها تا خردادماه درگیر لیگ هستند بعد از آن ۲ تا تا ۲.۵ ماه در اختیار تیم هستند. مسابقات انتخابی المپیک از ۲۵ مهر آغاز می‌شود و چون این مسابقات در تقویم فدراسیون جهانی است، باشگاه‌ها مکلف هستند بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار دهند.‌همچنین خود تیم‌های اروپایی هم درگیر مسابقات انتخابی هستند.

رئیس فدراسیون هندبال کشورمان در خصوص برگزاری اردوی آمادگی برای ملی‌پوشان، گفت: احتمالا کمتر از یک ماه دیگر در تورنمنت ترکیه  شرکت می‌کنیم. ۶ تا ۷ مرحله اردوی داخلی نیز خواهیم داشت. سعی می‌کنیم اردوی آخر هم یا خارج از کشور یا به صورت مشترک با یک کشور خارجی در داخل باشد.

وی در خصوص قرعه تیم ملی هندبال کشورمان در مسابقات انتخابی المپیک، یادآور شد: شرایط سخت است و با یکی از سخت‌ترین قرعه‌ها رو به رو هستیم. بحرین نایب قهرمان  آسیا است. کویت و کره‌جنوبی نیز از قدرت‌های آسیا هستند اما ما با تمام توان می‌رویم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. ما نا امید نیستیم و می‌جنگیم و از کیان هندبال ایران دفاع می‌کنیم. البته فراموش نکنید که تیم هندبال ما حدود یک سال تعطیل بوده است. ما در اولین فرصت مربی تیم را انتخاب کردیم و سریع اردو را تشکیل دادیم.

پاکدل در پاسخ به این سوال که آیا حبیبی به صورت قطعی سرمربی ایران خواهد بود و حضور مربی خارجی منتفی است، گفت: در حال حاضر بحث مربی خارجی وجود ندارد و حبیبی کار را دنبال می‌کند. اگر شرایطی ایجاد شود که مربی خارجی خوب و دارای کارنامه بیاوریم با توافقی که داشتیم حبیبی باز هم کنار تیم خواهد بود‌.

وی در خصوص انتخابات هندبال کرمانشاه یادآور شد: انتخابات کرمانشاه باطل نشده بود بلکه یک ابهام وجود  داشت که بعد از بررسی ها و استعلام‌ها به نتیجه رسیدیم و حکم عزتی به عنوان رئیس هیات کرمانشاه صادر شد.

رئیس فدراسیون هندبال از آغاز لیگ هندبال قبل از مسابقات انتخابی المپیک خبر داد و تاکید کرد: لیگ را طوری آغاز خواهیم کرد تا قبل از ۲۵ مهر ماه و آغاز مسابقات انتخابی چند هفته از آن گذشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تغییری در ساختار لیگ ایجاد خواهد شد، عنوان کرد: این موضوع بستگی به تعداد تیم‌ها دارد اگر ۱۲ تیم در موعد مقرر مدارک خود را تحویل دهند ممکن است لیگ را در دو گروه برگزار کنیم اما اگر ۱۰ تیم یا کمتر باشد مانند سال گذشته لیگ در یک گروه برگزار می‌شود. ما نمی‌توانیم تغییرات زیادی در لیگ ایجاد کنیم چون سه رویداد مهم یعنی انتخابی المپیک، قهرمانی آسیا و جام باشگاه‌ها را داریم و با این ترافیک شرایط به گونه‌ای نبود که تغییراتی ایجاد کنیم.

پاکدل در پاسخ به این سوال که آیا تدبیری اندیشیده شده تا بازیکنان ملی‌پوش بدون تیم نباشند، گفت: این موضوع مربوط به باشگاه‌‌ها است و ما نمی‌توانیم در آن ورود کنیم اما تا جای ممکن تلاش کردیم تا بستر فراهم شود. تیم‌هایی مانند زغال سنگ طبس، پیشگامان یزد و تیم‌هایی که از نظر مالی وضعیت خوبی دارند را به لیگ اضافه کردیم. سپاهان، ذوب‌آهن، دهدشت، زاگرس هم سال قبل از نظر مالی وضعیت بدی نداشتند و امسال حتی شرایط بهتری دارند اما اینکه بازیکنان به چه شکلی در باشگاه‌ها باشند نظر خود بازیکنان و باشگاه‌ها است.

وی در خصوص وضعیت هندبال بانوان تصریح کرد: بانوان فعلا رویداد مهمی ندارند برای جام باشگاه‌های آسیا هم تا امروز تیم‌های اول تا سوم لیگ اعلام آمادگی نکردند.


 

افزودن نظر

اخبار سایر رشته‌ها

شطرنج بین‌المللی ابن‌سینا| عنوان قهرمانی به مصدق‌پور رسید

۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۲:۲۳

هوادار گزارش می دهد، مسعود مصدق پور عنوان قهرمانی مسابقات شطرنج بین المللی ابن سینا همدان را کسب کرد.

دو کوهنورد ایرانی در راه صعود به قله ۸۰۰۰ متری

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۱:۵۴

هوادار گزارش می دهد، دو کوهنورد کشورمان قصد دارند در این پاییز قله ۸۲۰۱ متری چوآیو را صعود کنند.

با حکم سلیمانی؛ یک قطری رییس کمیته فنی اسکواش غرب آسیا شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۰:۰۹

هوادار گزارش می دهد، با حکم رئیس کنفدراسیون اسکواش غرب آسیا، یک قطری رییس کمیته فنی شد.

چین میزبان مسابقات جهانی وزنه‌برداری در سال ۲۰۲۲ شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۰:۰۵

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری میزبانی مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۲ را به چانگ‌کینگ چین داد.

احمدی مدیر تیم‌های ملی فدراسیون دوچرخه سواری شد

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۲:۴۲

هوادار گزارش می دهد، طی حکمی از سوی خسرو قمری، سرپرست مدیریت تیم‌های ملی دوچرخه سواری منصوب شد.

عدم اطمینان فدرر برای حضور در المپیک توکیو

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۱:۰۴

هوادار گزارش می دهد، تنیسور سوئیسی مطرح مردان جهان اعلام کرد هنوز برنامه‌اش برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو مشخص نیست.

هشدار عضو ارشد انجمن پزشکی ژاپن به خاطر گرمای زیاد در المپیک

۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۰:۰۰

هوادار گزارش می دهد، عضو ارشد انجمن پزشکان ژاپن به خاطر گرمای زیاد و رطوبت بالا در توکیو در زمان برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ هشدار داد.

پتروشیمی تمام ملی پوشان تنیس روی میز را به خدمت گرفت!

۱۳۹۸/۰۶/۲۲ ۱۳:۰۵

هوادار گزارش می دهد، تیم تنیس روی میز پتروشیمی برای حضور در لیگ برتر تمام ملی پوشان را به خدمت گرفت.

کاپ آسیایی هند| رکابزنان ایران دو مدال دیگر کسب کردند

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۴:۱۱

هوادار گزارش می دهد، نمایندگان دوچرخه سواری کشورمان در مسابقات کاپ آسیایی هند صاحب دو مدال دیگر شدند.

ملی‌پوش هندبال ایران راهی لیگ ایتالیا شد/ یوسفی‌نژاد: منتظر چالش جدید هستم

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۱:۵۲

هوادار گزارش می دهد، ملی‌پوش هندبال ایران با عقد قراردادی رسماً به تیم سیه‌نا پیوست.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد