رحیمی: درخشان از ممنوعیت حضور بانوان در بازی های المپیک باخبر بوده- نامه‌ استعلام را به ما نشان دادند

سرپرست کاروان ورزش ایران در بازی‌های المپیک جوانان در واکنش به حواشی جودو، گفت: مسئولان حاضر در سالن مسابقات به ما نامه‌ای نشان دادند که در آن نامه رئیس فدراسیون جودو ایران در مورد حضور بانوان با پوشش اسلامی از آنها استعلام کرده و آنها اعلام کرده‌اند که حضور بانوان ایرانی ممنوع است.

رحیمی: درخشان از ممنوعیت حضور بانوان در بازی های المپیک باخبر بوده- نامه‌ استعلام را به ما نشان دادند

به گزارش هوادار، المپیک جوانان آرژانتین در حالی به میزبانی شهر "بوینس آیرس" در حال پیگیری است که تیم ملی جوانان جودوی ایران با دو نماینده در بخش پسران و دختران در این رقابت ها حضور پیدا کرده که هر دو نماینده ایران از گردونه رقابت ها کنار رفتند، اما اتفاق عجیبی که برای "مارال مردانی" نماینده دختران در این رقابت ها رخ داده حاشیه های عجیبی را به پا کرده است. زمانی که "مارال مردانی" برای مبارزه وارد تاتامی می شود مسئولان برگزاری مسابقات به دلیل پوشش وی اجازه مبارزه کردن را به او نمی دهند.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به شدت به این موضوع اعتراض می کند و مسئول برگزاری مسابقات او را به گوشه ای از سالن راهنمایی می کند و در اتاق تمام ماجرا را به او توضیح می دهد. وی مدعی می شود که چند ماه گذشته نامه ای از سوی اتحادیه جودوی آسیا به فدراسیون جودوی ایران و به شخص رئیس فدراسیون ارسال شده و این موضوع به درخشان گفته شده که نماینده ایران با پوشش اسلامی نمی تواند در این مسابقات حضور پیدا کند اما محمددرخشان رئیس فدراسیون جودو هرگونه نامه نگاری را تکذیب کرد و مدعی شد که رئیس اتحادیه جودو آسیا اصلا چنین نامه ای را به فدراسیون جودو ایران ارسال نکرده است.

 اصغر رحیمی سرپرست کاروان ورزش ایران در واکنش به اجازه ندادن مسئولان برگزاری مسابقات به مارال مردانی برای مبارزه مقابل حریف خود، اظهار داشت: متاسفانه این اتفاق روز گذشته رخ داد و همه ما ناراحت شدیم. بالاخره وقتی ورزشکار مبارزه کند و ببازد و مدال نگیرد، اتفاق خاصی نیست اما اینکه او با توجه به تمریناتی که انجام داده و مد ت ها در اردو بوده نتواند مسابقه دهد ناراحت کننده است و مخصوصا اینکه او یک ورزشکار خانم هم که باشد برای همه ما ناراحت کننده است. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک این موضوع را شخصا پیگیری کرد و قره خانلو نیز حضور داشت. ما این موضوع را پیگیری کردیم و به مسئولان برگزاری مسابقات اعتراض کردیم که چرا این موضوع را به ما اعلام نکردید به هر حال ورزشکار ما توانسته ID کارت بگیرد و در مسابقات حضور پیدا کند آنها به ما گفتند که مشکل حجاب در سطح آسیا حل شده است اما در مسابقات کسب سهمیه المپیک (گرندپری، گرند اسلوم و بازی های المپیک و جهانی) در واقع موضوع حجاب ممنوع ا ست. 

رحیمی در ادامه صحبت های خود، گفت: ما به آنها گفتیم که چرا این موضوع را به ما اطلاع ندادید و آنها به ما نامه ای را نشان دادند که در آن نامه رئیس فدراسیون ایران آمده بود و از آنها استعلام کرده بود؛ نه مشخصا در مورد این بازی ها بلکه در مورد مسابقات گرندپری ترکیه از آنها سوال کرده که آیا ما می توانیم در مسابقات گرندپری شرکت کنیم یا خیر؟ آنها نیز اعلام کرده اند که حضور بانوان شما در این مسابقات ممنوع است و نمی توانید شرکت کنید. در ادامه نامه آنها اظهار امیدواری کرده ا ند که در آینده موضوع حجاب را حل کنند. به هر حال موضوع به این صورت شد که ورزشکار ما حذف شد و حریف او برنده اعلام شد حالا امیدواریم که برای آ یندهپیگیری کنیم تا مثل دیگر فدراسیون ها بتوانیم با حجاب نیز در مسابقات حضور پیدا کنیم. 

 

افزودن نظر

اخبار بانوان

کیمیا تحت درمان است- نایب رئیس فدراسیون تکواندو: تکلیف او ۲۸ آذر ماه مشخص می‌شود

۱۳۹۷/۰۹/۱۹ ۰۱:۲۹

نایب رئیس دختران فدراسیون تکواندو گفت: تا ۲۸ آذرماه پزشکان تکلیف کیمیا علیزاده را برای حضور در مسابقات جهانی منچستر روشن خواهند کرد.

نوری: اتفاقات قبل از اعزام تیم ملی هندبال دختران جالب نبود

۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۱۳:۴۵

نایب رئیس سابق فدراسیون هندبال گفت: اتفاقات یک ماه قبل از اعزام جالب نبود اما از وزارت ورزش تشکر می کنم که تیم بانوان را به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام کرد.

هندبال قهرمانی دختران آسیا؛ کره قهرمان آسیا شد، نوری ناظر مسابقه فینال

۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۱۲:۲۱

کره جنوبی موفق شد با غلبه ژاپن عنوان قهرمانی هفدهمین دوره هندبال دختران آسیا را کسب کند.

تست انتخابی تیم ملی آبهای آرام دختران از فردا

۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۱۱:۲۱

مسابقات قهرمانی کشور و تست انتخابی تیم ملی آبهای آرام بانوان به میزبانی دریاچه آزادی و با شرکت بیش از ۱۰۰ قایقران از ۱۶ استان از فردا آغاز می شود.

گروه‌بندی جام جهانی فوتبال زنان قرعه کشی شد(عکس)

۱۳۹۷/۰۹/۱۸ ۰۰:۳۹

مراسم قرعه کشی جام جهانی فوتبال زنان قرعه کشی شد و تیم ها در ۶ گروه ۴ تیمی حریفان خود را شناختند.

هندبال قهرمانی دختران آسیا، ایران به استرالیا باخت و ششم شد

۱۳۹۷/۰۹/۱۷ ۱۲:۵۰

تیم ملی هندبال دختران ایران در دیدار با استرالیا شکست خورد و عنوان ششمی آسیا را کسب کرد.

جام جهانی فوتبال دختران فردا قرعه‌کشی می‌شود- سیدبندی تیم‌ها مشخص شد

۱۳۹۷/۰۹/۱۷ ۰۰:۰۸

جام جهانی فوتبال زنان در سال ۲۰۱۹ فردا با حضور ۲۴ تیم در فرانسه قرعه کشی خواهد شد.

تور بین المللی پینگ پنگ؛ نتایج دختران ایرانی در انفرادی

۱۳۹۷/۰۹/۱۶ ۲۲:۱۲

در حضور نمایندگان کشورمان، مسابقات تور بین المللی فنلاند امروز در بخش انفرادی پیگیری شد.

تنیسور مطرح زن جهان : امیدوارم در المپیک توکیو پرچمدار باشم و مدال بگیرم

۱۳۹۷/۰۹/۱۶ ۱۹:۱۱

تنیسور مطرح بانوان جهان ابراز امیدواری کرد بتواند پرچمدار کشورش در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشد.

هندبال قهرمانی دختران آسیا؛ کره جنوبی و ژاپن فینالیست شدند

۱۳۹۷/۰۹/۱۶ ۱۸:۴۸

با برگزاری مرحله نیمه نهایی هندبال دختران آسیا، فینالیست های قهرمانی آسیا مشخص شدند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد