رحیمی: درخشان از ممنوعیت حضور بانوان در بازی های المپیک باخبر بوده- نامه‌ استعلام را به ما نشان دادند

سرپرست کاروان ورزش ایران در بازی‌های المپیک جوانان در واکنش به حواشی جودو، گفت: مسئولان حاضر در سالن مسابقات به ما نامه‌ای نشان دادند که در آن نامه رئیس فدراسیون جودو ایران در مورد حضور بانوان با پوشش اسلامی از آنها استعلام کرده و آنها اعلام کرده‌اند که حضور بانوان ایرانی ممنوع است.

رحیمی: درخشان از ممنوعیت حضور بانوان در بازی های المپیک باخبر بوده- نامه‌ استعلام را به ما نشان دادند

به گزارش هوادار، المپیک جوانان آرژانتین در حالی به میزبانی شهر "بوینس آیرس" در حال پیگیری است که تیم ملی جوانان جودوی ایران با دو نماینده در بخش پسران و دختران در این رقابت ها حضور پیدا کرده که هر دو نماینده ایران از گردونه رقابت ها کنار رفتند، اما اتفاق عجیبی که برای "مارال مردانی" نماینده دختران در این رقابت ها رخ داده حاشیه های عجیبی را به پا کرده است. زمانی که "مارال مردانی" برای مبارزه وارد تاتامی می شود مسئولان برگزاری مسابقات به دلیل پوشش وی اجازه مبارزه کردن را به او نمی دهند.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به شدت به این موضوع اعتراض می کند و مسئول برگزاری مسابقات او را به گوشه ای از سالن راهنمایی می کند و در اتاق تمام ماجرا را به او توضیح می دهد. وی مدعی می شود که چند ماه گذشته نامه ای از سوی اتحادیه جودوی آسیا به فدراسیون جودوی ایران و به شخص رئیس فدراسیون ارسال شده و این موضوع به درخشان گفته شده که نماینده ایران با پوشش اسلامی نمی تواند در این مسابقات حضور پیدا کند اما محمددرخشان رئیس فدراسیون جودو هرگونه نامه نگاری را تکذیب کرد و مدعی شد که رئیس اتحادیه جودو آسیا اصلا چنین نامه ای را به فدراسیون جودو ایران ارسال نکرده است.

 اصغر رحیمی سرپرست کاروان ورزش ایران در واکنش به اجازه ندادن مسئولان برگزاری مسابقات به مارال مردانی برای مبارزه مقابل حریف خود، اظهار داشت: متاسفانه این اتفاق روز گذشته رخ داد و همه ما ناراحت شدیم. بالاخره وقتی ورزشکار مبارزه کند و ببازد و مدال نگیرد، اتفاق خاصی نیست اما اینکه او با توجه به تمریناتی که انجام داده و مد ت ها در اردو بوده نتواند مسابقه دهد ناراحت کننده است و مخصوصا اینکه او یک ورزشکار خانم هم که باشد برای همه ما ناراحت کننده است. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک این موضوع را شخصا پیگیری کرد و قره خانلو نیز حضور داشت. ما این موضوع را پیگیری کردیم و به مسئولان برگزاری مسابقات اعتراض کردیم که چرا این موضوع را به ما اعلام نکردید به هر حال ورزشکار ما توانسته ID کارت بگیرد و در مسابقات حضور پیدا کند آنها به ما گفتند که مشکل حجاب در سطح آسیا حل شده است اما در مسابقات کسب سهمیه المپیک (گرندپری، گرند اسلوم و بازی های المپیک و جهانی) در واقع موضوع حجاب ممنوع ا ست. 

رحیمی در ادامه صحبت های خود، گفت: ما به آنها گفتیم که چرا این موضوع را به ما اطلاع ندادید و آنها به ما نامه ای را نشان دادند که در آن نامه رئیس فدراسیون ایران آمده بود و از آنها استعلام کرده بود؛ نه مشخصا در مورد این بازی ها بلکه در مورد مسابقات گرندپری ترکیه از آنها سوال کرده که آیا ما می توانیم در مسابقات گرندپری شرکت کنیم یا خیر؟ آنها نیز اعلام کرده اند که حضور بانوان شما در این مسابقات ممنوع است و نمی توانید شرکت کنید. در ادامه نامه آنها اظهار امیدواری کرده ا ند که در آینده موضوع حجاب را حل کنند. به هر حال موضوع به این صورت شد که ورزشکار ما حذف شد و حریف او برنده اعلام شد حالا امیدواریم که برای آ یندهپیگیری کنیم تا مثل دیگر فدراسیون ها بتوانیم با حجاب نیز در مسابقات حضور پیدا کنیم. 

 

افزودن نظر

اخبار بانوان

شروع لیگ برتر بسکتبال دختران از سوم آبان با شرکت ۱۲ تیم

۱۳۹۷/۰۷/۲۳ ۲۱:۳۰

۱۲ تیم حاضر در لیگ برتر بسکتبال دختران از سوم آبان رقابت خود را آغاز می کنند.

بازیهای المپیک جوانان ۲۰۱۸؛ پایان کار سوگند رحمانی در تیراندازی با کمان

۱۳۹۷/۰۷/۲۳ ۲۰:۳۶

سوگند رحمانی در مرحله یک شانزدهم تیروکمان ریکرو انفرادی دختران با نتیجه ۶-۲ مقابل اوکراین باخت و به کار خود پایان داد.

مریم ایراندوست: حسین عبدی می‌تواند تجربیاتش را به بانوان منتقل کند

۱۳۹۷/۰۷/۲۳ ۱۱:۲۳

سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان گفت: لیگ سختی پیش رو داریم چون نتوانستیم بازیکنانی را که می خواهیم جذب کنیم.

شرایط دعوت به تیم ملی اعلام شد- ۲۷ مهر انتخابی تیم ملی تیراندازی با کمان دختران

۱۳۹۷/۰۷/۲۳ ۱۰:۳۴

فدراسیون تیراندازی با کمان با برگزاری مسابقه انتخابی، نفرات ملی پوش را مشخص خواهد کرد.

بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ ؛ اسدبیگی به نیمه‌نهایی قایقرانی نرسید

۱۳۹۷/۰۷/۲۲ ۱۰:۰۳

دختر قایقران کشورمان با شکست مقابل نماینده قزاقستان نتوانست به مرحله نیمه نهایی المپیک جوانان راه پیدا کند.

بسکتبال دختران زیر ۱۸ سال آسیا ؛ ایران - هند ۶ آبان

۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ۲۲:۳۵

تیم ملی بسکتبال زیر ۱۸ سال دختران ایران در رقابت های قهرمانی آسیا در نخستین گام مقابل هند به میدان می رود.

بسکتبال قهرمانی زیر ۱۸ سال آسیا؛ حریفان دختران ایران مشخص شدند

۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ۱۹:۰۶

حریفان تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۸ سال ایران در مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شدند.

بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸ ؛ دختر جودوکار پرچمدار ایران در اختتامیه شد

۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ۱۷:۰۵

دختر جودوکار کشورمان پرچمدار ایران در مراسم اختتامیه بازی های المپیک جوانان شد.

گلنوش سبقت الهی رکورد کشوری تپانچه را شکست

۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ۱۴:۵۰

گلنوش سبقت الهی توانست رکورد کشوری ماده تپانچه بادی را ارتقا دهد.

مبارزه دختران تکواندوکار در جام کوثر از دوشنبه

۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ۱۴:۴۲

دیدارهای هفته سوم و چهارم از دور رفت لیگ جوانان و بزرگسالان زنان جام کوثر پس فردا دوشنبه با حضور ۱۶ تیم در فدراسیون تکواندو کشورمان برگزار می شود.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد