رحیمی: درخشان از ممنوعیت حضور بانوان در بازی های المپیک باخبر بوده- نامه‌ استعلام را به ما نشان دادند

سرپرست کاروان ورزش ایران در بازی‌های المپیک جوانان در واکنش به حواشی جودو، گفت: مسئولان حاضر در سالن مسابقات به ما نامه‌ای نشان دادند که در آن نامه رئیس فدراسیون جودو ایران در مورد حضور بانوان با پوشش اسلامی از آنها استعلام کرده و آنها اعلام کرده‌اند که حضور بانوان ایرانی ممنوع است.

رحیمی: درخشان از ممنوعیت حضور بانوان در بازی های المپیک باخبر بوده- نامه‌ استعلام را به ما نشان دادند

به گزارش هوادار، المپیک جوانان آرژانتین در حالی به میزبانی شهر "بوینس آیرس" در حال پیگیری است که تیم ملی جوانان جودوی ایران با دو نماینده در بخش پسران و دختران در این رقابت ها حضور پیدا کرده که هر دو نماینده ایران از گردونه رقابت ها کنار رفتند، اما اتفاق عجیبی که برای "مارال مردانی" نماینده دختران در این رقابت ها رخ داده حاشیه های عجیبی را به پا کرده است. زمانی که "مارال مردانی" برای مبارزه وارد تاتامی می شود مسئولان برگزاری مسابقات به دلیل پوشش وی اجازه مبارزه کردن را به او نمی دهند.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به شدت به این موضوع اعتراض می کند و مسئول برگزاری مسابقات او را به گوشه ای از سالن راهنمایی می کند و در اتاق تمام ماجرا را به او توضیح می دهد. وی مدعی می شود که چند ماه گذشته نامه ای از سوی اتحادیه جودوی آسیا به فدراسیون جودوی ایران و به شخص رئیس فدراسیون ارسال شده و این موضوع به درخشان گفته شده که نماینده ایران با پوشش اسلامی نمی تواند در این مسابقات حضور پیدا کند اما محمددرخشان رئیس فدراسیون جودو هرگونه نامه نگاری را تکذیب کرد و مدعی شد که رئیس اتحادیه جودو آسیا اصلا چنین نامه ای را به فدراسیون جودو ایران ارسال نکرده است.

 اصغر رحیمی سرپرست کاروان ورزش ایران در واکنش به اجازه ندادن مسئولان برگزاری مسابقات به مارال مردانی برای مبارزه مقابل حریف خود، اظهار داشت: متاسفانه این اتفاق روز گذشته رخ داد و همه ما ناراحت شدیم. بالاخره وقتی ورزشکار مبارزه کند و ببازد و مدال نگیرد، اتفاق خاصی نیست اما اینکه او با توجه به تمریناتی که انجام داده و مد ت ها در اردو بوده نتواند مسابقه دهد ناراحت کننده است و مخصوصا اینکه او یک ورزشکار خانم هم که باشد برای همه ما ناراحت کننده است. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک این موضوع را شخصا پیگیری کرد و قره خانلو نیز حضور داشت. ما این موضوع را پیگیری کردیم و به مسئولان برگزاری مسابقات اعتراض کردیم که چرا این موضوع را به ما اعلام نکردید به هر حال ورزشکار ما توانسته ID کارت بگیرد و در مسابقات حضور پیدا کند آنها به ما گفتند که مشکل حجاب در سطح آسیا حل شده است اما در مسابقات کسب سهمیه المپیک (گرندپری، گرند اسلوم و بازی های المپیک و جهانی) در واقع موضوع حجاب ممنوع ا ست. 

رحیمی در ادامه صحبت های خود، گفت: ما به آنها گفتیم که چرا این موضوع را به ما اطلاع ندادید و آنها به ما نامه ای را نشان دادند که در آن نامه رئیس فدراسیون ایران آمده بود و از آنها استعلام کرده بود؛ نه مشخصا در مورد این بازی ها بلکه در مورد مسابقات گرندپری ترکیه از آنها سوال کرده که آیا ما می توانیم در مسابقات گرندپری شرکت کنیم یا خیر؟ آنها نیز اعلام کرده اند که حضور بانوان شما در این مسابقات ممنوع است و نمی توانید شرکت کنید. در ادامه نامه آنها اظهار امیدواری کرده ا ند که در آینده موضوع حجاب را حل کنند. به هر حال موضوع به این صورت شد که ورزشکار ما حذف شد و حریف او برنده اعلام شد حالا امیدواریم که برای آ یندهپیگیری کنیم تا مثل دیگر فدراسیون ها بتوانیم با حجاب نیز در مسابقات حضور پیدا کنیم. 

 

افزودن نظر

اخبار بانوان

شروع اردوی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان با ۹ بازیکن

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۵:۵۵

اردوی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان با حضور ۹ بازیکن از ۵ اردیبهشت در تهران آغاز می شود.
 

خسرویار: همکاری با آمریکا بستگی به نتایج ایران دارد- نگذاشتیم دختران از چیزی بترسند

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۵:۵۴

سرمربی تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران گفت: همه تمرکزم روی تیم ملی ایران است و در حال حاضر به آ مریکا فکر نمی کنم. همه چیز بستگی به نتایج ما در مسابقات قهرمانی آسیا دارد.

مهرگان: می‌توانیم در قهرمانی آسیا نتایج خیره‌کننده بگیریم- بازیکنان در اوج پختگی هستند

۱۳۹۸/۰۱/۳۱ ۱۰:۴۵

مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان ایران گفت: بازیکنان ایران همه در اوج پختگی و تجربه هستند که امسال می توانند اتفاقات خوبی را رقم بزنند.

زهرا نعمتی هم به شانگهای می‌رود- کمانداران معلول برای جهانی مشخص شدند

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۲۰:۲۹

رییس انجمن تیروکمان معلولان از اعزام ۱۰ کماندار معلول به مسابقات جهانی هلند خبر داد .

دور جدید تمرینات دختران والیبالیست از یکشنبه

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۴:۳۸

تیم ملی والیبال بانوان ایران که خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده می کند، از یکشنبه به اردو می رود.

بالاترین نشان داوری جهان پینگ پنگ به زن ایرانی

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۳:۳۶

با حمایت فدراسیون پینگ پنگ ایران هروی بالاترین نشان داوری جهان را به دست آورد.

شجاعی: نخستین مدال رسمی بسکتبال را گرفتیم- مسابقات غرب آسیا محک خوبی برای دختران است

۱۳۹۸/۰۱/۳۰ ۱۳:۱۷

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال گفت: گروه بهمن با نایب قهرمانی در مسابقات غرب آسیا نخستین مدال رسمی این رشته را گرفت.

مدال تاریخی برای دختران بسکتبالیست

۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۷:۳۹

تیم گروه بهمن با قطعی کردن عنوان دومی خود در مسابقات باشگاه های غرب آسیا برای اولین بار ایران را در این رقابت ها صاحب مدال کرد.

الناز کمپانی: قهرمانی آسیا در حد بازی‌های آسیایی است- بهترین نتیجه را می‌خواهم

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۳:۳۳

نماینده ایران در ماده ۱۰۰ متر با مانع قهرمانی آسیا می گوید که شرایط بدنی خوبی دارد و برای کسب بهترین نتیجه به مسابقات می رود.

بسکتبال غرب دختران آسیا ؛ حریف تیم گروه بهمن نیامد

۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۰۰:۰۳

حریف اردنی دختران بسکتبالیست گروه بهمن در غرب آسیا امروز برای بازی با ایرانی ها حاضر نشد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد