رفعتی: دوره آموزشی پیشرفته و کاملی زیر نظر مدرسان فیفا برگزار شد

رئیس دپارتمان داوران گفت در سمینار آموزشی کمک داوران ویدئویی ۲۰ نماینده از آسیا و آمریکای جنوبی شرکت داشتند.

رفعتی: دوره آموزشی پیشرفته و کاملی زیر نظر مدرسان فیفا برگزار شد

به گزارش هوادار و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، داود رفعتی درباره برگزاری سمینار آموزشی کمک داور ویدئویی گفت: این سمینار در دو بخش از ۱۰ تا ۱۵ فروردین ماه در دوحه قطر برگزار شد. در بخش اول دوره آموزشی مدرسان سیستم کمک داور ویدئویی بود که از ایران دانیال مرادی در این کلاس حضورداشت. لازم به توضیح است در این دوره ۲۰ نماینده از آسیا و آمریکای جنوبی شرکت داشتند.

رفعتی افزود: بخش دوم از روز چهارشنبه ۱۴ فروردین آغاز و به مدت دو روز ادامه داشت. در این دوره در خصوص تکنولوژی، مدیریت، ارتباطات و نظارت برگزار شد و نکاتی به حاضرین در این سمینار آموزش داده شد. همچنین در خصوص راه اندازی سامانه VAR  سه شرکت از کشورهای آلمان، تایلند و کره جنوبی در این دوره حضور داشتند که مذاکراتی را با آنها انجام دادیم.

رئیس دپارتمان داوری بیان کرد: دوره آموزشی پیشرفته و کاملی زیر نظر مدرسان فیفا برگزار شد و آموزش های لازم جهت استفاده از سیستم VAR توسط مدرسین به حاضرین ارائه شد. با توجه به اینکه مجوز استفاده از نرم افزار داخلی را از فیفا و بورد بین المللی گرفته ایم، سعی داریم این سامانه را با شرکت های داخلی راه اندازی کنیم. بنظرم این پروسه چند ماه زمان می برد.  بدون تردید فدراسیون فوتبال و کمیته داوران تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهد که از اول فصل لیگ نوزدهم این سامانه راه اندازی شود.

رفعتی در پایان خاطر نشان کرد: قصد داریم با باشگاهها جلساتی را در این زمینه برگزار کنیم. همچنین  دوره های مختلفی را برای داوران ترتیب داده ایم و کلیپ این کلاس ها را برای فیفا ارسال خواهیم کرد که پس از تایید فیفا، طبق پروتکلی که به فدراسیون اعلام کرده اند، نماینده بورد بین المللی فوتبال برای بازدید نهایی به ایران می آید. البته ناگفته نماند باشگاهها، صدا و سیمای استانها باید زیر ساخت های لازم در این زمینه را فراهم کنند. انشاءالله با همکاری باشگاهها سیستم کمک داور ویدئویی را برای لیگ نوزدهم اجرایی خواهیم کرد.

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

پزشک تیم نساجی: آسیب‌های جسمی و روحی طولانی شدن لیگ برتر به ورزشکاران

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۲۰:۳۷

هوادار گزارش می دهد، زشک تیم فوتبال نساجی گفت: طولانی شدن لیگ برتر فوتبال‌ می‌تواند آسیب‌های زیادی به جسم و روح ورزشکاران وارد کند.

باشگاه تراکتور در تدارک شکایت از فورچونه

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۲۰:۳۵

هوادار گزارش می دهد، باشگاه تراکتور به دنبال تهیه مدارک و امور اولیه برای شکایت از مهاجم بی‌انضباطش است.

واکنش پارس‌جنوبی به بیانیه شاهین: افاضلی قصد تعیین تیم‌های سقوط کننده را ندارد

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۲۰:۳۳

هوادار گزارش می دهد، باشگاه پارس جنوبی جم جوابیه‌ای را درپاسخ به دیگر باشگاه بوشهری منتشر کرد.

تبصره ویژه لایحه بودجه ۹۹: تیم‌های ملی در اعزام‌ها فقط عوارض پایه و اولیه خروج را می‌پردازند

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۱۶:۰۸

هوادار گزارش می دهد، در لایحه بودجه کشور در سال ۹۹ برای تیم های ورزشی بندی درنظر گرفته شده که تیم‌های ملی در اعزام‌ها فقط عوارض پایه و اولیه خروج را می‌پردازند.

فعالیت مراکز ورزشی تا اطلاع ثانوی ممنوع است

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۱۵:۳۵

هوادار گزارش می دهد، براساس اعلام رئیس‌جمهور فعالیت مراکز ورزشی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

پرداخت پول چوک و گابریل از حساب پرسپولیس در فیفا

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۱۴:۵۳

هوادار گزارش می دهد، فیفا با درخواست باشگاه پرسپولیس برای پرداخت پول دو شاکی این باشگاه از حسابشان در این سازمان موافقت کرد.

ترابزون آماده تمدید ۴ ساله با حسینی شد

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۱۴:۵۱

هوادار گزارش می دهد، یک رسانه ترکیه ای خبر داد باشگاه ترابزون اسپور آماده تمدید با مدافع ایرانی برای مدت ۴ سال آینده است.

بازدید مدیرعامل فولاد از زمین‌های چمن ورزشگاه شهدای فولاد

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۱۴:۵۰

هوادار گزارش می دهد، سعید آذری مدیرعامل فولاد خوزستان صبح امروز از تمامی زمین‌های چمن باشگاه که مورد استفاده تیم‌های مختلف باشگاه فولاد قرار می‌گیرند، بازدید کرد.

دیاباته جزو ۴ بازیکن تاثیرگذار تازه وارد در لیگ قهرمانان آسیا

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۱۴:۴۸

هوادار گزارش می دهد، مهاجم آفریقایی استقلال جزو ۴ بازیکن تازه وارد تاثیرگذار در لیگ قهرمانان آسیا شناخته شد.

درودگر: نمی‌توانیم به یکباره مسابقات را برگزار کنیم/ باید به فکر نجات لیگ بعدی باشیم

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۱۴:۴۶

هوادار گزارش می دهد، عضو هیات رئیسه سازمان لیگ گفت: اگر این شرایط ادامه داشته باشد، به گونه‌ای که نتوانیم مسابقات را‌‌‌ به پایان برسانیم، باید به فکر نجات لیگ بعدی باشیم.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد