روایتی دیگر از داستان ناتمام تراکتور و مهاجری

هوادار گزارش می دهد - شروع خوب مهاجری در ماشین سازی خیلی ها را به این فکر انداخت که این مربی با چه اندیشه ای از سوی مدیریت و مالک تراکتور در این تیم حضور یافته بود؟

روایتی دیگر از داستان ناتمام تراکتور و مهاجری

به گزارش هوادار، تراکتورسازی متفاوت ترین فصل تاریخ خود را در آغاز لیگ هجدهم تجربه کرده و دو حال ادامه دادن این تجربه است. خصوصی سازی مقوله ای است که همواره تیم های باشگاهی در فوتبال ایران از آن هراس دارند. محمدرضا زنوزی اما کسی بود که این کار را در گسترش فولاد انجام داده بود. او نزدیک به یک دهه به عنوان مالک در گسترش فولاد حضور داشت. دست گذاشتن روی تراکتورسازی ریسک بزرگی بود که زنوزی آن را انجام داد. اقبال عمومی بالا از این اقدام باعث شد تا زنوزی با اعتماد به نفس بالایی کار خود را آغاز کند.

او در اولین روزهای حضورش به عنوان مالک تراکتورسازی، رضا مهاجری را به عنوان مدیر تیم های فوتبال باشگاه تراکتورسازی انتخاب کرد. مهاجری با تام ترین اختیار ممکن در تراکتورسازی حضور یافت. علاوه بر مسولیت های فنی تا پیش از انتخاب سرمربی، وظیفه خرید بازیکنان جدید نیز بر عهده سرمربی سابق پدیده مشهد بود. او تا پیش از انتخاب توشاک به عنوان سرمربی تراکتورسازی، مسئول شماره یک امور فنی تیم بود. تمامی بازیکنان چه خارجی و چه داخلی نیز با رضایت کامل مهاجری با تراکتورسازی قرارداد بستند. رفاقت عمیق زنوزی و مهاجری باعث شده بود که اختیارات خطیری بر عهده او باشد که با گذشت زمان مشخص شد که به خوبی از عهده انجام آنها بر آمده است.

برکناری ناگهانی اما قابل پیش بینی فیروز کریمی باعث شد تا رضا مهاجری هدایت ماشین سازان را در برهه ای حساس بر عهده بگیرد. جدای او از تراکتورسازی اما پیش از این اتفاق رخ داده بود. با طولانی شدن پروسه انتخاب سرمربی برای تراکتورسازی برخی ها عقیده دارند که باشگاه در نظر دارد محمد تقوی. ا به عنوان سرمربی موقت ابقا کند. این در حالی است که در آغاز فصل اوضاع به گونه ای دیگر بود.

 

تراکتورسازی و مهاجری در اوایل تابستان

تراکتورسازی و مهاجری در اوایل تابستان پیوند مرموزی با یکدیگر بستند که این پیوند رفته رفته با اتفاقات مثبتی برای سرخ پوشان فوتبال آذربایجان همراه بود. برخی ها از حضور مهاجری در تراکتور متعجب بودند و آن را نقد می کردند اما در ادامه این نقد و تعجب ها جای خود را به تحسین و اطمینان خاطر داد. رفته رفته مشخص شد که همکاری زنوزی و مهاجری فراتر از امور فوتبالی بوده و کاملا به نفع تراکتورسازی است. تک تک ستاره های تیم با فیلتر زنوزی به تراکتورسازی پیوستند و برپایی تمرینات در روزهای بدون سرمربی باعث شد تا تراکتورسازی در شرایطی که ماشین سازی در آغاز فصل به آن مبتلا شد قرار نگیرد.

تمرینات آغاز فصل

یک فصل ناامید کننده برای تراکتورسازی پشت سر گذاشته شده بود. این تیم تعداد زیادی از ستاره های خود را از دست داده بود. تعداد اعضای تیم شامل کادر فنی و بازیکنان به ۱۵ نفر نمی رسید. تیم وارد یک اوضاع جدید شده بود که کنار آمدن با آن به زمان نیاز داشت. با توجه به اینکه تراکتوری ها به واسطه تاخیرهای بوجود آمده در پروسه انتقال، زمان زیادی را از دست داده بود فرصت چندانی تا آغاز فصل باقی نمانده بود. به این ترتیب هر چه سریع تر نیاز به آغاز تمرینات بود. این کار را مهاجری انجام داد تا تراکتورسازی زمان از دست رفته را بیش از پیش از دست رفته تر نبیند. این تمرینات هر چه قدر هم با ححضور اندک بازیکنان تیم برگزار می شد و اکثر این بازیکنان مشخص بود که جز تیم اصلی نخواهند بود اما به هر حال، تراکتور لیگ هجدهم را وارد گود کرد تا آنچه بر سر ماشین سازی ار بلاتکلیفی آمد برای سرخ پوشان تکرار نشود. مهاجری در آن مقطع به عنوان مدیر فنی اما در قامت یک سرمربی، جلسات تمرینی تیم را برگزار کرد تا آرام آرام تراکتور به یک تیم واقعی تبدیل شده و نفرات مورد نظر خود را جذب کند.

نقل و انتقالات تحسین برانگیز

مهاجری در روزهای ابتدایی حضورش در تراکتورسازی خود را مسول شماره یک نقل و انتقالات تیم معرفی کرد. حمایت کافی نیز از سوی زنوزی متوجه وی بود. تعداد زیادی از بازیکنان تیم فعلی در دوران حضور مهاجری و پیش از حضور توشاک جذب شدند. این اتفاق با اصول حرفه ای در تضاد بود اما با توجه به شرایط اورژانسی وار تتراکتورسازی، تنها راه چاره معقولانه به شمار می رفت. تراکتورسازی فصل جاری به داشتن ستاره های خارجی سرشناس می بالد. جالب اینجاست که سه ستاره خارجس تراکتورسازی در آغاز فصل با نظر مهاجری جذی شدند و برخلاف تصور، توشاک نقشی در جذب شان نداشت. فوریستر یکی از این ستاره ها بود که مهاجری اعتقاد زیادی به وی داشت اما جایی در پازل تاکتیکی سرمربی ولزی نیافت و سبزپوش شد. دو خارجی دیگر به نام های آنتونی استوکس و یوکی سوگیتا اما به قدری درخشیدند که خیلی زود نام خود را وارد بهترین های تاریخ تراکتور کرده و جزو بهترین خارجی های تاریخ لیگ برتر نیز معرفی شدند. این دو خرید موفق در کنار خریدهایی چون نقی زاده، طیبی و. فروزان از تراکتور تیمی را ساخت که اینک شاهد آن و هستیم.

خداحافظ مستر توشاک، خداحافظ تراکتورسازی

با آمدن توشاک اما اوضاع برای رضا مهاجری به گونه ای رقم خورد که نباید می خورد، شواهد نشان می داد که این دو تمایلی برای همکاری با یکدیگر ندارند. این در حالی است که مهاجری پیش از انتخاب توشاک یا اعلام اینکه ققد حضور در کادر فنی تراکتور لیگ هجدهم را ندارد، به نوعی خیال سرمربی خارجی را راحت کرده بود. اما به هر طریقی که بود مهاجری حضوری کمرنگ در تراکتور توشاک داشت و این حضور کمرنگ در ادامه به صفر رسید. او بدون مصاحبه و جنجال کنار کشید تا بار دیگر مشخص شود دوستی اش با زنوزی فرا فوتبالی است. جدایی بی صدای مهاجری در آن مقطع دست حاشیه سازان را از ساختن حاشیه کوتاه کرده و به تراکتور آرامش تزریق کرده و توشاک را متمرکزتر کرد.

ماشین سازی برگ ببرنده مهاجری

جدایی فیرز کریمی از جمع ماشین سازان با حضور مهاجری در این تیم به عنوان جانشین سرمربی برکنار شده همراه بود. مهاجری هدایت ماشین را بر عهده گرفت و این تیم را به ساحل آرامش رساند. کسب اولین برد در لیگ برتر فصل جدید، کسب دو برد خارج از خانه در جام حذفى و صعود به مرحله یک چهارم نهایی از جمله تحولات مثبت مهاجری در ماشین بود. او به خواسته رفیق خود بار دیگر لبیک گفت و این بار نیز نقشی مفید در تیم حاج رضا داشت.

و اما...

پروسه انتخاب سرمربی خارجی برای تراکتورسازی بعنوان جانشین جان توشاک از یک ماه تجاوز کرده است. این تصور که محمد تقوی از سرمربی موقت به سرمربی دائمی تبدیل خواهد شد روز به روز در حال قوت گرفتن است. این در حالی است که به زودی ماشین سازی واگذار شده و از مالکیت زنوزی خارج خواهد شد. تقوی نیز با رزومه چند ما مربیگری در پدیده به نظر نمی رسد گزینه دائمی جالبی برای نیمکت تراکتور. باشد. مهاجری و زنوزی رفاقتی ثابت شده دارند. مهاجری تا اینجا تمام مانوریت های محول شده از جانب زنوزی را با موفقیت پشت سر گذاشته است. نفرات جذب شده برای تراکتورسازی با نظارت مهاجری بوده و او تنرینات پیش فصل تیم را مدیریت کرده است. پس آیا؟!

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

مربی تراکتورسازی: شایسته برد برابر استقلال بودیم

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۴۱

مربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: خیلی آماده بودیم و شایستگی برد مقابل استقلال را داشتیم.

اخطارهای بی دلیل دژاگه و دوستان/ لطفا عبرت بگیرید

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۴۰

هوادار گزارش می دهد- دیدار تیم های تراکتورسازی و استقلال در هفته هجدهم ۴ کارت زرد برای دو تیم در بر داشت.

توصیه جدی برانکو به شاگردانش

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۳۷

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس توصیه های مهمی را به بازیکنان تیمش گوشزد کرد.

لیگ ستارگان قطر / پیروزی الاهلی در حضور ابراهیمی

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۳۵

تیم الاهلی در حضور امید ابراهیمی، ملی پوش ایرانی برابر قعرنشین لیگ ستارگان قطر پیروز شد.

اشکان دژاگه: همه ما برای این ۳ امتیاز با تمام وجود جنگیدیم/جو ورزشگاه عالی بود

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۳۲

هافبک ملی پوش تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: برای اینکه چنین بردی را کسب کنیم همه اعضای تیم و همچنین تماشاگران نهایت تلاش خود را انجام دادند.

احسان حاج‌صفی: برد شیرین مقابل استقلال مردم آذربایجان را خوشحال کرد/ از تشویق عاشقانه هواداران انرژی می‌گیریم

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۲۹

احسان حاج صفی، مدافع تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز برد این تیم مقابل استقلال را به مردم آذربایجان تقدیم کرد.

چشمی: بازیکنان پرسپولیس داد و بیداد می‌کنند اما اتفاقی نمی‌افتد

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۲۷

مدافع تیم فوتبال استقلال گفت: یک بازیکن که همه او را می شناسند و من اسمی از او نمی برم، کم مانده بود داور را در زمین بزند.

فروزان: به سه امتیاز بازی با استقلال خیلی نیاز داشتیم

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۲۴

دروازه بان تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: یکی از سخت ترین بازی های خود را با پیروزی پشت سر گذاشتیم.

شجاعیان: فلان بازیکن اعتراض می‌کند اما کارت نمی‌گیرد

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۲۰

هافبک تیم فوتبال استقلال گفت: من رضایت نامه ام را گرفته و از ماشین سازی به استقلال آمده ام و این موضوعی که رخ داده بین دو باشگاه ماشین سازی و استقلال است.

غفوری: به بازی ادامه می‌دادم می‌توانستم به تیم کمک کنم

۱۳۹۷/۱۱/۲۶ ۱۹:۱۷

هافبک تیم فوتبال استقلال گفت: در نیمه اول کمی ترس داشتم اما در نیمه دوم شرایط بهتری پیدا کردم و فکر می کنم اگر بازی می کردم می توانستم به تیم کمک کنم.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد