روایتی دیگر از داستان ناتمام تراکتور و مهاجری

هوادار گزارش می دهد - شروع خوب مهاجری در ماشین سازی خیلی ها را به این فکر انداخت که این مربی با چه اندیشه ای از سوی مدیریت و مالک تراکتور در این تیم حضور یافته بود؟

روایتی دیگر از داستان ناتمام تراکتور و مهاجری

به گزارش هوادار، تراکتورسازی متفاوت ترین فصل تاریخ خود را در آغاز لیگ هجدهم تجربه کرده و دو حال ادامه دادن این تجربه است. خصوصی سازی مقوله ای است که همواره تیم های باشگاهی در فوتبال ایران از آن هراس دارند. محمدرضا زنوزی اما کسی بود که این کار را در گسترش فولاد انجام داده بود. او نزدیک به یک دهه به عنوان مالک در گسترش فولاد حضور داشت. دست گذاشتن روی تراکتورسازی ریسک بزرگی بود که زنوزی آن را انجام داد. اقبال عمومی بالا از این اقدام باعث شد تا زنوزی با اعتماد به نفس بالایی کار خود را آغاز کند.

او در اولین روزهای حضورش به عنوان مالک تراکتورسازی، رضا مهاجری را به عنوان مدیر تیم های فوتبال باشگاه تراکتورسازی انتخاب کرد. مهاجری با تام ترین اختیار ممکن در تراکتورسازی حضور یافت. علاوه بر مسولیت های فنی تا پیش از انتخاب سرمربی، وظیفه خرید بازیکنان جدید نیز بر عهده سرمربی سابق پدیده مشهد بود. او تا پیش از انتخاب توشاک به عنوان سرمربی تراکتورسازی، مسئول شماره یک امور فنی تیم بود. تمامی بازیکنان چه خارجی و چه داخلی نیز با رضایت کامل مهاجری با تراکتورسازی قرارداد بستند. رفاقت عمیق زنوزی و مهاجری باعث شده بود که اختیارات خطیری بر عهده او باشد که با گذشت زمان مشخص شد که به خوبی از عهده انجام آنها بر آمده است.

برکناری ناگهانی اما قابل پیش بینی فیروز کریمی باعث شد تا رضا مهاجری هدایت ماشین سازان را در برهه ای حساس بر عهده بگیرد. جدای او از تراکتورسازی اما پیش از این اتفاق رخ داده بود. با طولانی شدن پروسه انتخاب سرمربی برای تراکتورسازی برخی ها عقیده دارند که باشگاه در نظر دارد محمد تقوی. ا به عنوان سرمربی موقت ابقا کند. این در حالی است که در آغاز فصل اوضاع به گونه ای دیگر بود.

 

تراکتورسازی و مهاجری در اوایل تابستان

تراکتورسازی و مهاجری در اوایل تابستان پیوند مرموزی با یکدیگر بستند که این پیوند رفته رفته با اتفاقات مثبتی برای سرخ پوشان فوتبال آذربایجان همراه بود. برخی ها از حضور مهاجری در تراکتور متعجب بودند و آن را نقد می کردند اما در ادامه این نقد و تعجب ها جای خود را به تحسین و اطمینان خاطر داد. رفته رفته مشخص شد که همکاری زنوزی و مهاجری فراتر از امور فوتبالی بوده و کاملا به نفع تراکتورسازی است. تک تک ستاره های تیم با فیلتر زنوزی به تراکتورسازی پیوستند و برپایی تمرینات در روزهای بدون سرمربی باعث شد تا تراکتورسازی در شرایطی که ماشین سازی در آغاز فصل به آن مبتلا شد قرار نگیرد.

تمرینات آغاز فصل

یک فصل ناامید کننده برای تراکتورسازی پشت سر گذاشته شده بود. این تیم تعداد زیادی از ستاره های خود را از دست داده بود. تعداد اعضای تیم شامل کادر فنی و بازیکنان به ۱۵ نفر نمی رسید. تیم وارد یک اوضاع جدید شده بود که کنار آمدن با آن به زمان نیاز داشت. با توجه به اینکه تراکتوری ها به واسطه تاخیرهای بوجود آمده در پروسه انتقال، زمان زیادی را از دست داده بود فرصت چندانی تا آغاز فصل باقی نمانده بود. به این ترتیب هر چه سریع تر نیاز به آغاز تمرینات بود. این کار را مهاجری انجام داد تا تراکتورسازی زمان از دست رفته را بیش از پیش از دست رفته تر نبیند. این تمرینات هر چه قدر هم با ححضور اندک بازیکنان تیم برگزار می شد و اکثر این بازیکنان مشخص بود که جز تیم اصلی نخواهند بود اما به هر حال، تراکتور لیگ هجدهم را وارد گود کرد تا آنچه بر سر ماشین سازی ار بلاتکلیفی آمد برای سرخ پوشان تکرار نشود. مهاجری در آن مقطع به عنوان مدیر فنی اما در قامت یک سرمربی، جلسات تمرینی تیم را برگزار کرد تا آرام آرام تراکتور به یک تیم واقعی تبدیل شده و نفرات مورد نظر خود را جذب کند.

نقل و انتقالات تحسین برانگیز

مهاجری در روزهای ابتدایی حضورش در تراکتورسازی خود را مسول شماره یک نقل و انتقالات تیم معرفی کرد. حمایت کافی نیز از سوی زنوزی متوجه وی بود. تعداد زیادی از بازیکنان تیم فعلی در دوران حضور مهاجری و پیش از حضور توشاک جذب شدند. این اتفاق با اصول حرفه ای در تضاد بود اما با توجه به شرایط اورژانسی وار تتراکتورسازی، تنها راه چاره معقولانه به شمار می رفت. تراکتورسازی فصل جاری به داشتن ستاره های خارجی سرشناس می بالد. جالب اینجاست که سه ستاره خارجس تراکتورسازی در آغاز فصل با نظر مهاجری جذی شدند و برخلاف تصور، توشاک نقشی در جذب شان نداشت. فوریستر یکی از این ستاره ها بود که مهاجری اعتقاد زیادی به وی داشت اما جایی در پازل تاکتیکی سرمربی ولزی نیافت و سبزپوش شد. دو خارجی دیگر به نام های آنتونی استوکس و یوکی سوگیتا اما به قدری درخشیدند که خیلی زود نام خود را وارد بهترین های تاریخ تراکتور کرده و جزو بهترین خارجی های تاریخ لیگ برتر نیز معرفی شدند. این دو خرید موفق در کنار خریدهایی چون نقی زاده، طیبی و. فروزان از تراکتور تیمی را ساخت که اینک شاهد آن و هستیم.

خداحافظ مستر توشاک، خداحافظ تراکتورسازی

با آمدن توشاک اما اوضاع برای رضا مهاجری به گونه ای رقم خورد که نباید می خورد، شواهد نشان می داد که این دو تمایلی برای همکاری با یکدیگر ندارند. این در حالی است که مهاجری پیش از انتخاب توشاک یا اعلام اینکه ققد حضور در کادر فنی تراکتور لیگ هجدهم را ندارد، به نوعی خیال سرمربی خارجی را راحت کرده بود. اما به هر طریقی که بود مهاجری حضوری کمرنگ در تراکتور توشاک داشت و این حضور کمرنگ در ادامه به صفر رسید. او بدون مصاحبه و جنجال کنار کشید تا بار دیگر مشخص شود دوستی اش با زنوزی فرا فوتبالی است. جدایی بی صدای مهاجری در آن مقطع دست حاشیه سازان را از ساختن حاشیه کوتاه کرده و به تراکتور آرامش تزریق کرده و توشاک را متمرکزتر کرد.

ماشین سازی برگ ببرنده مهاجری

جدایی فیرز کریمی از جمع ماشین سازان با حضور مهاجری در این تیم به عنوان جانشین سرمربی برکنار شده همراه بود. مهاجری هدایت ماشین را بر عهده گرفت و این تیم را به ساحل آرامش رساند. کسب اولین برد در لیگ برتر فصل جدید، کسب دو برد خارج از خانه در جام حذفى و صعود به مرحله یک چهارم نهایی از جمله تحولات مثبت مهاجری در ماشین بود. او به خواسته رفیق خود بار دیگر لبیک گفت و این بار نیز نقشی مفید در تیم حاج رضا داشت.

و اما...

پروسه انتخاب سرمربی خارجی برای تراکتورسازی بعنوان جانشین جان توشاک از یک ماه تجاوز کرده است. این تصور که محمد تقوی از سرمربی موقت به سرمربی دائمی تبدیل خواهد شد روز به روز در حال قوت گرفتن است. این در حالی است که به زودی ماشین سازی واگذار شده و از مالکیت زنوزی خارج خواهد شد. تقوی نیز با رزومه چند ما مربیگری در پدیده به نظر نمی رسد گزینه دائمی جالبی برای نیمکت تراکتور. باشد. مهاجری و زنوزی رفاقتی ثابت شده دارند. مهاجری تا اینجا تمام مانوریت های محول شده از جانب زنوزی را با موفقیت پشت سر گذاشته است. نفرات جذب شده برای تراکتورسازی با نظارت مهاجری بوده و او تنرینات پیش فصل تیم را مدیریت کرده است. پس آیا؟!

افزودن نظر

اخبار فوتبال ایران

گزارش لحظه به لحظه؛ پرسپولیس ۲- ۰ السد

۸۸۵۲/۱۱/۰۳ ۲۱:۰۰

هوادار گزارش می دهد- پرسپولیس در آخرین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف السد رفت.

هت تریک برانکو و شاگردانش در سال سخت

۷۶۱۰/۰۵/۱۶ ۲۰:۳۰

هوادار گزارش می دهد- تیم های پاری جنوبی جم و  پرسپولیس از رقابت های هفته  سی ام به مصاف یکدیگر رفتند.
 

صعود یک رده ای نارنجی پوشان در جدول رده بندی

۶۹۸۹/۰۲/۲۲ ۲۳:۲۴

هوادار گزارش می دهد- تیم های استقلال خوزستان و سایپا امشب از رقابت های هفته بیست و نهم لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفتند..

تساوی تلخ استقلال در شب طغیان فرهاد

۶۹۸۹/۰۲/۲۲ ۲۰:۳۰

دیدار تیم های صنعت نفت آبادان و استقلال در هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۲۱:۳۰ در استادیوم تختی اهواز شروع شد. این دیدار در نهایت با تساوی دو تیم به پایان رسید.

سازمان لیگ، متخصصِ ایجاد تشویش روی سکوها

۶۳۶۷/۱۲/۱۲ ۱۱:۳۶

هوادار گزارش می دهد- اطلاعیه سازمان لیگ درباره تقسیم سکوهای ورزشگاه نقش جهان برای بازی نیمه نهایی جام حذفی حواشی بسیاری را به وجود آورده است.

کریمی و شاگردانش در لیگ برتر ماندند

۶۳۶۷/۱۲/۰۹ ۲۳:۳۳

هوادار گزارش می دهد- تیم های نفت مسجد سلیمان و ذوب آهن در آخرین هفته از لیگ برتر هجدهم به مصاف یکدیگر رفتند.

شکست سنگین برای نارنجی وفادار و یارانش در پایان لیگ برتر

۵۷۴۶/۰۹/۱۸ ۲۳:۲۸

هوادار گزارش می دهد- تیم های سایپا و صنعت نفت آبادان از هفته سی ام لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفتند.

حرکات موزون خلیل زاده و دوستان/ برانکو هم رنگ بازیکنانش شد

۵۷۴۶/۰۹/۱۸ ۲۳:۰۲

هوادار گزارش می دهد- جام قهرمانی لیگ هجدهم به سرخپوشان اهدا شد.

وداع پیروزمندانه استقلال با لیگ هجدهم در شب وداع خسرو

۵۷۴۶/۰۹/۱۷ ۲۱:۳۰

تیم استقلال تهران در آخرین دیدار لیگ هجدهم از ساعت ۲۱:۳۰ در ورزشگاه آزادی مقابل سپیدرود قرار گرفت.این دیدار با برتری استقلال به پایان رسید تا شاگردان مجیدی در شب بازنشستگی خسرو حیدری وداعی شیرین...

برانکو و شاگردانش باز هم بلاتکلیف ماندند

۵۷۴۶/۰۹/۱۳ ۲۰:۳۰

هوادار گزارش می دهد- تیم های  پرسپولیس و ماشین سازی از رقابت های هفته بیست و نهم به مصاف یکدیگر رفتند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد