رونمایی از تالار افتخارات فدراسیون جهانی تکواندو در سال ۲۰۲۱

هوادار گزارش می دهد، تالار افتخارات فدراسیون جهانی تکواندو در سال ۲۰۲۱ و همزمان با رقابت‌های قهرمانی جهان ووشی رونمایی می‌شود.

رونمایی از تالار افتخارات فدراسیون جهانی تکواندو در سال ۲۰۲۱

به گزارش هوادار و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، تالار افتخارات فدراسیون جهانی تکواندو در سال ۲۰۲۱ و همزمان با رقابت‌های قهرمانی جهان ووشو رونمایی می‌شود.

در این مراسم از افرادی که همکاری تاثیرگذار و شاخصی در توسعه این ورزش رزمی داشته‌اند تجلیل به عمل خواهد آمد. اون یانگ گیم، خوآن آنتنیو سامارانچ، دای سون لی، هیون یونگ و ژون چنگ از چهره ‌های تاثیرگذار تکواندو در جهان هستند.

"او یونگ کیم"
به عنوان پدر تکواندوی مدرن شناخته شده  و از پیشگامان ورود تکواندو به بازی‌های المپیک و نخستین رییس فدراسیون جهانی تکواندو بوده است. همچنین نایب رییس کمیته بین المللی المپیک را برعهده داشته که در سن ۸۶ سالگی فوت کرده است.

"خوآن آنتونیو سامارانچ"
در سال های ۱۹۸۰تا ۲۰۰۱ رییس کمیته ی بین المللی المپیک بوده که در زمان ریاست او تکواندو به بازی‌های المپیک راه یافته است. وی در سال ۲۰۱۰ در بارسلونا فوت کرد.

"دای سون لی"
نایب رییس فدراسیون جهانی تکواندو و رییس اتحادیه ی تکواندوی آسیا بود و توانست با برقراری ارتباطات سازنده با دولت کره جنوبی تکواندو را به جهانیان معرفی کند. وی از طرفداران ورزش به منظور سیاست‌گذاری‌های کشور خود در قاره ی آسیا بود.

"کوک هیون یونگ"
از اسطوره‌های تکواندو که چهار مرتبه قهرمان جهان شد؛ در سال‌های ۱۹۸۲-۱۹۸۷و دو مرتبه نیز در سال های ۱۹۸۴ و ۱۹۸۸ قهرمان آسیا شد. پس از بازنشستگی از ورزش به آموزش تکواندو روی آورد و هم اکنون مشاور ورزشی مجمع عمومی فدراسیون جهانی تکواندو و دبیر بنیاد توسعه ی تکواندو است.

"ژونگ چن"
وی به خاطر دستاوردهایش در ورزش تکواندو، دو مرتبه قهرمانی المپیک سیدنی ۲۰۰۰ و آتن ۲۰۰۴، نخستین زن چینی است که نامش در تالار افتخارات ثبت می‌شود. او با کسب ۴ مدال برنز ادمونتون ۱۹۹۹، نقره ججو ۲۰۰۱، طلا پکن ۲۰۰۷ نیز به معروفیتش افزود. "چن" همچنین در سه مدال طلا، نقره و برنز در بازی های آسیایی کسب کرده و ۳ طلا و یک نقره نیز در قهرمانی آسیا به دست آورده است. وی با شکست درالمپیک ۲۰۰۸ اعلام بازنشستگی کرد.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

لیست اولیه تیم بوکس جوانان اعلام شد

۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ۱۳:۳۰

هوادار گزارش می دهد، مهدی‌پور سرمربی تیم بوکس جوانان نام ۲۰ بوکسور را در لیست اولیه خود قرار داد.

روحانی: در ورزش ایران مافیا وجود دارد/ فقط مدال المپیک در ویترین مدال‌هایم خالی است

۱۳۹۹/۰۶/۱۲ ۰۷:۵۸

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی کاراته روسیه گفت: در روسیه نیز تلاش می‌کنم همچون دورانی که ورزشکار بودم، نتایج خوبی بدست بیاورم و کارنامه قابل قبولی از خود به جای بگذارم.

رونمایی از تالار افتخارات فدراسیون جهانی تکواندو در سال ۲۰۲۱

۱۳۹۹/۰۶/۱۰ ۱۴:۲۸

هوادار گزارش می دهد، تالار افتخارات فدراسیون جهانی تکواندو در سال ۲۰۲۱ و همزمان با رقابت‌های قهرمانی جهان ووشی رونمایی می‌شود.

مسابقات بوکس قهرمانی آسیا به تعویق افتاد

۱۳۹۹/۰۵/۲۹ ۰۹:۲۰

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون بوکس هند از تعویق مسابقات قهرمانی آسیا تا سال ۲۰۲۱ خبرداد.

صدیقی: سهیلا منصوریان در کمیته انضباطی اعلام پشیمانی کرد/ رفتار آنها پسندیده‌ نبود

۱۳۹۹/۰۵/۲۶ ۱۲:۵۹

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون ووشو گفت: سهیلا منصوریان خطاهای خودش را پذیرفت و اعلام ندامت و پشیمانی کرد و هیچ توضیحی در مورد این رفتارش نداشت.

مبارزه مایک تایسون و روی جونز به تعویق افتاد

۱۳۹۹/۰۵/۲۰ ۱۰:۵۶

هوادار گزارش می دهد، مبارزه مایک تایسون و روی جونز به زمان دیگری موکول شد.

تایسون فیوری بهترین بوکسور سنگین‌وزن جهان شد

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۶:۳۲

هوادار گزارش می دهد، براساس رنکینگ مجله رینگ، تایسون فیوری در صدر بهترین بوکسورهای سنگین‌وزن جهان قرار گرفت.

رده‌بندی جهانی تکواندوکاران اعلام شد

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۰:۰۴

هوادار گزارش می دهد، رنکینگ المپیکی مرداد ماه تکواندوکاران از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد و هوگوپوشان کشورمان جایگاه خود را در رنکینگ حفظ کردند.

فدراسیون جهانی تکواندو، در مورد رقابتهای نوجوانان جهان تصمیم‌گیری خواهد کرد

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۰۹:۴۲

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون جهانی تکواندو در مورد وضعیت مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان به میزبانی صوفیه تصمیم گیری خواهد کرد.

یک دقیقه سکوت، راه‌حل معترضان در المپیک توکیو

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۰۹:۴۰

هوادار گزارش می دهد، یکی از راه‌ حل‌های معترضان سیاسی در بازی‌های المپیک می‌تواند یک دقیقه سکوت باشد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد