ساعی: برترین تکواندوکاران دنیا را آنالیز می کنیم / شرایط دو ملی پوش المپیکی تحت کنترل است

هوادار گزارش می دهد، مدیر فنی تیم ملی تکواندو گفت: ما یک گروه آنالیز داریم و تمام رویدادهای دنیا را بررسی می‌کنیم و امتیازات مدال آوران و نفرات برجسته دنیا را مورد محاسبه قرار می‌دهیم.

ساعی: برترین تکواندوکاران دنیا را آنالیز می کنیم / شرایط دو ملی پوش المپیکی تحت کنترل است

هادی ساعی در گفت و گو با فارس با اشاره به اینکه برنامه ریزی فدراسیون برای آغاز اردوها از اواسط خرداد خواهد بود، اظهار داشت: باید وزارت ورزش و جوانان مجوز را برای آغاز فعالیت های ورزشی و اردوی را به فدراسیون ها و اماکن ورزشی بدهد و ما هم منتظر هستیم شرایط به روال عادی بازگردد. به طور حتم بعد از ماه مبارک رمضان اردوی آماده سازی ملی پوشان را آغاز می کنیم. بعد از رفع تمام خطرات بیماری کرونا اردوها و برنامه های آمادگی را تا زمان برگزاری بازیهای المپیک توکیو به ترتیب انجام خواهیم داد.

مدیرفنی تیم ملی تکواندو در خصوص  اینکه تمرینات دو المپیکی کشورمان توسط مربیان زیر نظر هستند، اذعان کرد: یک مقدار کنترل وزن آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی دو نماینده تکواندو کشورمان در بازیهای المپیک سخت است. قبل از ماجرای کرونا، برای بچه ها یک برنامه ریزی مناسب را مدنظر قرار داده بودیم و برای حفظ  رنکینگ مجبور بودیم در رقابتهای قهرمانی آسیا شرکت کنیم. باید در چند تورنمنت نیز حضور پیدا می‌کردیم و ۱۰۰ امتیاز می‌گرفتیم ولی همه برنامه ها به هم ریخت و برنامه ریزی جدید را برای آمادگی جسمانی دو ملی پوش المپیکی را از ابتدا مورد بررسی قرار گیرد که در چه سطحی هستند.

وی ادامه داد: البته ملی‌پوشان فیلم های ویدئویی آخرین وضعیت خودشان را برای ما می فرستند و شرایط جسمانی آنها تحت کنترل است و نفرات زیر نظر مربیان تیم ملی تمرینات را انجام می‌دهند. مطمئناً این تمرینات در حد شرایط اردویی نیست ولی هر فردی که بتواند خودش را با این شرایط وفق بدهد در المپیک موفق تر خواهد بود.

ساعی در خصوص اینکه بانوان کشورمان هیچ سهمیه ای المپیک نگرفته‌اند، عنوان کرد: با وجود اینکه هنوز سهمیه ای در بخش بانوان نگرفته ایم، شرایط ایده آل است، چون زمان زیادی برای آماده سازی و تمرین دارند و مربیان می توانند نفرات برتر را بشناسند. دختران تکواندو می‌توانند دو سهمیه را بگیرند و انتظار نیز از آنها هست که روی سکوی بازیهای المپیک توکیو بایستند، با اینکه کار سخت است و دور از دسترس نیست. 

وی در خصوص اینکه آیا کسب سهمیه برای دختران ایران باعث استرس آنها خواهد شد؟ ادامه داد: در حال حاضر سن قهرمانی در دنیای تکواندو به خصوص در بخش بانوان پایین آمده است . حتی در این سالهای اخیر ورزشکاران این رشته، سن ۲۷ سالگی خداحافظی می‌کنند و در ایران نیز این موضوع خیلی این اتفاق می افتد. از بابت سن کم ملی پوشان مان هیچ نگرانی نیست و تکواندوکاران دختران نسبت به سن شان تجربه زیادی در مسابقات بزرگ دارند.

دارنده ۳ مدال بازیهای المپیک در خصوص آنالیز حریفان، تصریح کرد: تکواندو ایران دو سهمیه را گرفته و بهتر و زودتر از سایر کشورهای که هنوز سهمیه کسب نکرده اند، دنبال آماده سازی است. تا جایی که تمرینات بازیکنان تیمهای دیگر کشورها را رصد می کنیم که کجا و در چه وضعیتی تمرین می‌کنند. ما یک گروه آنالیز داریم و تمام رویدادهای دنیا را بررسی می‌کنیم و  امتیازات مدال آوران و نفرات برجسته دنیا را مورد محاسبه قرار می‌دهیم. برهمین اساس منتظر فدراسیون جهانی تکواندو هستیم که برنامه ها خودشان را اعلام کنند.

مدیرفنی تیم ملی با اشاره به اینکه باید هفته آخر لیگ برتر تکواندو برگزار شود، گفت: یک هفته از لیگ برتر تکواندو باقی مانده است و راحتر برگزار خواهد شد و فضای تکواندو با سایر رشته ها فرق می کند. همه تیمهای سرمایه گذاری کردند و می خواهند نتیجه زحمات شان را ببینند.

افزودن نظر

اخبار ورزش های رزمی

تایسون فیوری پردرآمدترین بوکسور جهان در سال ۲۰۱۹

۱۳۹۹/۰۳/۱۰ ۰۸:۳۹

هوادار گزارش می دهد، تایسون فیوری بوکسور سنگین وزن جهان در سال ۲۰۱۹ در صدر پردرآمدترین بوکسورهای جهان قرار گرفت.

جلسه آنلاین کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو برگزار شد/ تصمیم گیری درباره گزینشی المپیک جوانان

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۴:۴۰

هوادار گزارش می دهد، اولین جلسه آنلاین کمیته فنی فدراسیون جهانی ووشو با حضور محمدرضا پورغلامی عضو این کمیته برگزار شد و طی آن در خصوص حضور ووشو در المپیک ۲۰۲۲ جوانان، بحث و تبادل صورت گرفت.

نظر مثبت فیوری برای مبارزه با مایک تایسون

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۱:۰۴

هوادار گزارش می دهد، تایسون فیوری قهرمان بوکس جهان پیشنهاد مبارزه با مایک تایسون را قبول کرد.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون جودو منصوب شد

۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۶:۴۲

هوادار گزارش می دهد، رئیس فدراسیون جودو، طی حکمی رئیس جدید کمیته انضباطی را منصوب کرد.

هالیفیلد: مبارزه من و تایسون نمایشی است/به رینگ برنمی‌گردم

۱۳۹۹/۰۲/۳۰ ۱۱:۳۳

هوادار گزارش می دهد، اواندر هالیفیلد قهرمان سابق بوکس جهان تاکید دارد مبارزه او با مایک تایسون نمایشی است.

شکایت فدراسیون بوکس از اسپانسر در مراجع قضایی/ چک‌های بلامحل حامی نامرئی در دادگاه

۱۳۹۹/۰۲/۲۹ ۰۸:۱۱

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون بوکس از اسپانسر نامرئی خود شکایتی را در مراجع قضایی تنظیم کرده تا پیگیر چک‌های بلامحل و ضرر و زیان وارده شود.

هالیفیلد در حال مذاکره برای مبارزه با تایسون

۱۳۹۹/۰۲/۲۸ ۱۱:۵۲

هوادار گزارش می دهد، اواندر هالیفیلد قهرمان سابق سنگین‌وزن بوکس جهان اعلام کرد در حال مذاکره با تایسون برای مبارزه نمایشی است.

پیام ویدئویی تایسون به هوادارانش:"من برمی گردم"

۱۳۹۹/۰۲/۲۳ ۱۰:۵۲

هوادار گزارش می دهد، مایک تایسون قهرمان سابق بوکس جهان با انتشار ویدئوی جدید به هوادارانش گفت من برمی گردم.

نایب‌رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی منصوب شد

۱۳۹۹/۰۲/۲۱ ۱۳:۴۵

هوادار گزارش می دهد، با دستور وزیر ورزش و جوانان نایب رئیس فدراسیون انجمن ورزش های رزمی منصوب شد.

برگزاری جلسه مسئولین فدراسیون تکواندو و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۱۵:۳۳

هوادار گزارش می دهد، جلسه مسئولین فدراسیون تکواندو و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ صبح امروز (شنبه - ۲۰ اردیبهشت‌ماه) برگزار و برنامه‌های آموزشی سال جدید فدراسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد