سالنی که فرصت نفس کشیدن ندارد/ آزادی، آزاد نیست

هوادار گزارش می دهد، سالن بسکتبال آزادی با وجود پیر و فرسوده بودن بیشتر ساعت‌های روز فعال است و فرصتی برای نفس کشیدن ندارد.

سالنی که فرصت نفس کشیدن ندارد/ آزادی، آزاد نیست

به گزارش فارس، بسکتبال ایران سالهاست که یک سالن دارد و هزار سودا! از تیم‌های ملی مردان و بانوان در تمام رده های سنی گرفته تا تیم‌های لیگ برتری و دسته اولی همه و همه سالن آزادی را انتخاب می‌کنند. رشته‌ای که داعیه المپیکی و بهترین تیم آسیا بودن را می‌کشد، یک سالن کهنه و فرسوده بیشتر ندارد. تنها دارایی‌اش همان سالنی است که بیش از ۴۵ سال از عمر آن می‌گذرد.

در تابستان و برخی روزهای سال که لیگ‌های بسکتبال تعطیل بوده، سالن به طور کامل در اختیار تیم‌های ملی است و سایر روزها در اختیار باشگاه‌ها. سالنی با این حجم فعالیت، فرصتی برای نفس کشیدن ندارد و با این شرایط هر روز فرسوده می‌شود. سالن‌هایی به شکل سوله سال‌هاست که منسوخ شده، اما آزادی تنها سالن استاندارد بسکتبال ایران برای بازی‌های ملی محسوب می‌شود.

سالهاست که مدیران ورزش کشور پس از هر موفقیت بسکتبال قو‌لهایی برای ساخت یک سالن استاندارد می‌دهند، اما هیچ کدام تاکنون عملی نشده و بسکتبال و اهالی‌اش مانده‌اند با همان یک سالن پیرو فرسوده آزادی. وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و تجهیز که ورزشگاه‌های زیادی را در استان‌ها می‌سازد و برای افتتاح آنها تبلیغات فراوان می‌کند، چطور تا امروز نتوانسته یک سالن برای بسکتبال در برنامه هایش در نظر بگیرد؟ 

سازمان تربیت بدنی سابق و وزارت ورزش فعلی نه تنها برای بسکتبال سالن نساخته اند، بلکه با باشگاه‌هایی هم که خواهان زمین برای ساخت سالن بودند نیز همکاری نکرده اند. رویه ای که هنوز ادامه دارد و با وجود داوطلبان ریز و درشت با شرایط متفاوت برای ساخت سالن، هنوز گامی در این زمینه برداشته نشده است.


* اسلامی: امیدوارم با صعود تیم‌ملی به المپیک حرکتی برای ساخت سالن صورت بگیرد 

محمدرضا اسلامی سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر، در این باره می‌گوید: غیر از آزادی سالن استاندارد دیگری در تهران وجود ندارد. امیدواریم سالن افراسیابی را به بسکتبال بدهند تا یک مقدار مشکلات کمتر شود. در این صورت تماشاگران هم به راحتی می‌توانند مسابقات لیگ را از نزدیک ببینند. 

وی در مورد اینکه شهرستان‌های خیلی کوچک هم سالن استاندارد دارند، گفت: بله، درست است. ما در تهران یک سالن هم نداریم  و دلیل آن هم غفلت بوده است. مسئولانی که آمدند، فقط حرف زدند و هیچ پیگیری برای نتیجه گرفتن نداشتند. امسال تعداد تیم‌های تهرانی بیشتر از سال قبل شده و همه هم در آزادی تمرین می‌کنند. یک سالن آزادی بیشتر نداریم و مطمئناً آن هم با این شرایط فرسوده‌تر خواهد شد. اگر داخل شهر سالن داشته باشیم تماشاگر هم به راحتی رفت‌ و آمد می‌کند و قطعاً در ساده‌ترین بازی لیگ حداقل ۲ هزار تماشاگر به سالن می‌آید. امیدوارم با رفتن تیم ملی به المپیک یک حرکتی برای ساخت سالن اتفاق دهد. 

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر در مورد اینکه چرا خود باشگاه‌ها سالن احداث نمی‌کنند، گفت: باید در این زمینه راه‌حلی ارائه شود، باشگاه‌هایی مانند ما و مهرام هستند که علاقه زیادی به ساخت سالن دارند، اما باید زمین در اختیارشان باشد. خود باشگاه شیمیدر این آمادگی را دارد که سالن با کیفیت بین‌المللی بسازد اما زمینی ندارد. آنقدر گفته‌اند که سالن نداریم و به بسکتبال سالن بدهید که این حرف دیگر سبک شده و مسؤولی به آن اهمیت نمی‌دهد و شخصی نداریم که بخواهد آن را پیگیری کند. 

*عماری: یک سالن داریم با تیم‌های فراوان

مسعود عماری دبیر فدراسیون بسکتبال در مورد حضور پر تعداد تیم‌های لیگ برتری در آزادی گفت: چاره‌ای نداریم. یک سالن آزادی است و با تیم‌های فراوان. هدف ما هم کمک به بسکتبال است و باید به نوعی مدیریت کنیم تا مشکل برای تیم‌های لیگ برتری و ملی به وجود نیاید.

وی در مورد اینکه وضعیت سالن افراسیابی به کجا رسید، گفت: مشکلاتی در مورد در اختیار گذاشتن آن به بسکتبال وجود دارد و فقط می‌توانیم چند روز از آن استفاده کنیم. از سوی دیگر بازسازی آن هم هزینه زیادی را می‌طلبد.

حسرت چینی‌ها با دیدن امکانات ایران بیشتر می‌شود

بسکتبال برای دومین بار است که المپیکی می‌شود، اما به اندازه یک تیم المپیکی امکانات ندارد. شاید اگر چینی‌ها که میزبان جام جهانی بودند و در خانه المپیکی نشدند، امکانات بسکتبال ایران را ببینند، قطعا بیشتر حسرت خواهند برد.

فدراسیون بسکتبال سالهاست با کمبود سالن برای برگزاری اردوهای تیم ملی است و همین موضوع باعث شده از ظرفیت آزادی به صورت ۲۴ ساعته از آن استفاده کند.

امکانات رقیبان ایران در آسیا ده ها برابر کشورمان است، اما بازهم تیم ما به عنوان بهترین تیم قاره کهن به المپیک می‌رود و شاید هم همین اتفاق باعث شده مسئولان ورزش تصور کنند که امکانات چیز مهمی نیست و غیرت و تعصب بازیکنان و کادر فنی کار را پیش می‌برد!

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

در انفجار بیروت آسیبی به کارمندان کنفدراسیون بسکتبال آسیا نرسیده است

۱۳۹۹/۰۵/۱۵ ۱۵:۳۹

هوادار گزارش می دهد، در انفجار مهیب روز گذشته بیروت، آسیبی به کارمندان کنفدراسیون بسکتبال آسیا نرسیده است.

لیگ بسکتبال NBA| شکست هیوستون و لیکرز در روز برد میامی

۱۳۹۹/۰۵/۱۵ ۰۹:۵۶

هوادار گزارش می دهد، تیم های بسکتبال هیوستون و کلیپرز مقابل حریفان خود شکست خوردند.

بازیکن آلمانی مسابقات NBA را برای تولد فرزندش نیمه کاره گذاشت

۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۱۴:۰۳

هوادار گزارش می دهد، بازیکن آلمانی تیم بسکتبال اوکلاهما به خاطر تولد فرزندش مسابقات NBA را نیمه کاره گذاشت.

جیمز هاردن به رده پنجم پرتاب کنندگان سه امتیازی NBA رسید

۱۳۹۹/۰۵/۱۳ ۱۱:۰۰

هوادار گزارش می دهد، ستاره تیم هیوستون به رده پنجم برترین پرتاب کنندگان سه امتیازی NBA دست یافت.

لیگ بسکتبال NBA| پیروزی کلیپرز در روز شکست لیکرز

۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۰۸:۵۰

هوادار گزارش می دهد، تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز رقابت های امروز NBA را با شکست پشت سر گذاشت.

قوانین NBA تغییر کرد/ پایان محرومیت برای زانو زدن هنگام پخش سرود ملی

۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۴:۴۵

هوادار گزارش می دهد، مسئولان NBA می‌گویند به خاطر شرایط منحصر به فرد فعلی بازیکنان به خاطر زانو زدن محروم نخواهند شد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال قطر تغییر کرد

۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۱۴:۱۸

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون بسکتبال قطر از تغییر سرمربی تیم ملی این کشور خبر داد.

اسکاتی پپین: آنتتوکونمپو نمی‌تواند میلواکی را برای قهرمانی NBA رهبری کند

۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۱۴:۱۶

هوادار گزارش می دهد، ستاره اسبق بسکتبال آمریکا می‌گوید: بازیکن یونانی میلواکی نمی‌تواند این تیم را برای قهرمانی در NBA رهبری کند.

همبازی حدادی پرامتیازترین بازیکن لیگ بسکتبال چین/ حامد چهارمین ریباندر برتر شد

۱۳۹۹/۰۵/۰۷ ۱۳:۳۸

هوادار گزارش می دهد، ستاره بسکتبال کشورمان چهارمین ریباندر برتر لیگ بسکتبال چین در پایان دور مقدماتی شد.

قرارداد سرمربی تیم بسکتبال مس کرمان تمدید شد

۱۳۹۹/۰۵/۰۷ ۱۰:۱۷

هوادار گزارش می دهد، باشگاه مس کرمان قرارداد محمد کسایی پور سرمربی فصل قبل تیم بسکتبال خود در لیگ برتر را برای یک فصل دیگر تمدید کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد