سالنی که فرصت نفس کشیدن ندارد/ آزادی، آزاد نیست

هوادار گزارش می دهد، سالن بسکتبال آزادی با وجود پیر و فرسوده بودن بیشتر ساعت‌های روز فعال است و فرصتی برای نفس کشیدن ندارد.

سالنی که فرصت نفس کشیدن ندارد/ آزادی، آزاد نیست

به گزارش فارس، بسکتبال ایران سالهاست که یک سالن دارد و هزار سودا! از تیم‌های ملی مردان و بانوان در تمام رده های سنی گرفته تا تیم‌های لیگ برتری و دسته اولی همه و همه سالن آزادی را انتخاب می‌کنند. رشته‌ای که داعیه المپیکی و بهترین تیم آسیا بودن را می‌کشد، یک سالن کهنه و فرسوده بیشتر ندارد. تنها دارایی‌اش همان سالنی است که بیش از ۴۵ سال از عمر آن می‌گذرد.

در تابستان و برخی روزهای سال که لیگ‌های بسکتبال تعطیل بوده، سالن به طور کامل در اختیار تیم‌های ملی است و سایر روزها در اختیار باشگاه‌ها. سالنی با این حجم فعالیت، فرصتی برای نفس کشیدن ندارد و با این شرایط هر روز فرسوده می‌شود. سالن‌هایی به شکل سوله سال‌هاست که منسوخ شده، اما آزادی تنها سالن استاندارد بسکتبال ایران برای بازی‌های ملی محسوب می‌شود.

سالهاست که مدیران ورزش کشور پس از هر موفقیت بسکتبال قو‌لهایی برای ساخت یک سالن استاندارد می‌دهند، اما هیچ کدام تاکنون عملی نشده و بسکتبال و اهالی‌اش مانده‌اند با همان یک سالن پیرو فرسوده آزادی. وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و تجهیز که ورزشگاه‌های زیادی را در استان‌ها می‌سازد و برای افتتاح آنها تبلیغات فراوان می‌کند، چطور تا امروز نتوانسته یک سالن برای بسکتبال در برنامه هایش در نظر بگیرد؟ 

سازمان تربیت بدنی سابق و وزارت ورزش فعلی نه تنها برای بسکتبال سالن نساخته اند، بلکه با باشگاه‌هایی هم که خواهان زمین برای ساخت سالن بودند نیز همکاری نکرده اند. رویه ای که هنوز ادامه دارد و با وجود داوطلبان ریز و درشت با شرایط متفاوت برای ساخت سالن، هنوز گامی در این زمینه برداشته نشده است.


* اسلامی: امیدوارم با صعود تیم‌ملی به المپیک حرکتی برای ساخت سالن صورت بگیرد 

محمدرضا اسلامی سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر، در این باره می‌گوید: غیر از آزادی سالن استاندارد دیگری در تهران وجود ندارد. امیدواریم سالن افراسیابی را به بسکتبال بدهند تا یک مقدار مشکلات کمتر شود. در این صورت تماشاگران هم به راحتی می‌توانند مسابقات لیگ را از نزدیک ببینند. 

وی در مورد اینکه شهرستان‌های خیلی کوچک هم سالن استاندارد دارند، گفت: بله، درست است. ما در تهران یک سالن هم نداریم  و دلیل آن هم غفلت بوده است. مسئولانی که آمدند، فقط حرف زدند و هیچ پیگیری برای نتیجه گرفتن نداشتند. امسال تعداد تیم‌های تهرانی بیشتر از سال قبل شده و همه هم در آزادی تمرین می‌کنند. یک سالن آزادی بیشتر نداریم و مطمئناً آن هم با این شرایط فرسوده‌تر خواهد شد. اگر داخل شهر سالن داشته باشیم تماشاگر هم به راحتی رفت‌ و آمد می‌کند و قطعاً در ساده‌ترین بازی لیگ حداقل ۲ هزار تماشاگر به سالن می‌آید. امیدوارم با رفتن تیم ملی به المپیک یک حرکتی برای ساخت سالن اتفاق دهد. 

سرمربی تیم بسکتبال شیمیدر در مورد اینکه چرا خود باشگاه‌ها سالن احداث نمی‌کنند، گفت: باید در این زمینه راه‌حلی ارائه شود، باشگاه‌هایی مانند ما و مهرام هستند که علاقه زیادی به ساخت سالن دارند، اما باید زمین در اختیارشان باشد. خود باشگاه شیمیدر این آمادگی را دارد که سالن با کیفیت بین‌المللی بسازد اما زمینی ندارد. آنقدر گفته‌اند که سالن نداریم و به بسکتبال سالن بدهید که این حرف دیگر سبک شده و مسؤولی به آن اهمیت نمی‌دهد و شخصی نداریم که بخواهد آن را پیگیری کند. 

*عماری: یک سالن داریم با تیم‌های فراوان

مسعود عماری دبیر فدراسیون بسکتبال در مورد حضور پر تعداد تیم‌های لیگ برتری در آزادی گفت: چاره‌ای نداریم. یک سالن آزادی است و با تیم‌های فراوان. هدف ما هم کمک به بسکتبال است و باید به نوعی مدیریت کنیم تا مشکل برای تیم‌های لیگ برتری و ملی به وجود نیاید.

وی در مورد اینکه وضعیت سالن افراسیابی به کجا رسید، گفت: مشکلاتی در مورد در اختیار گذاشتن آن به بسکتبال وجود دارد و فقط می‌توانیم چند روز از آن استفاده کنیم. از سوی دیگر بازسازی آن هم هزینه زیادی را می‌طلبد.

حسرت چینی‌ها با دیدن امکانات ایران بیشتر می‌شود

بسکتبال برای دومین بار است که المپیکی می‌شود، اما به اندازه یک تیم المپیکی امکانات ندارد. شاید اگر چینی‌ها که میزبان جام جهانی بودند و در خانه المپیکی نشدند، امکانات بسکتبال ایران را ببینند، قطعا بیشتر حسرت خواهند برد.

فدراسیون بسکتبال سالهاست با کمبود سالن برای برگزاری اردوهای تیم ملی است و همین موضوع باعث شده از ظرفیت آزادی به صورت ۲۴ ساعته از آن استفاده کند.

امکانات رقیبان ایران در آسیا ده ها برابر کشورمان است، اما بازهم تیم ما به عنوان بهترین تیم قاره کهن به المپیک می‌رود و شاید هم همین اتفاق باعث شده مسئولان ورزش تصور کنند که امکانات چیز مهمی نیست و غیرت و تعصب بازیکنان و کادر فنی کار را پیش می‌برد!

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

تیم بسکتبال پتروشیمی بازیکن خارجی جذب کرد

۱۳۹۸/۱۱/۰۸ ۰۹:۵۳

هوادار گزارش می دهد، تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام یک بازیکن خارجی برای حضور در لیگ برتر جذب کرد.

لیگ برتر بسکتبال| یار آمریکایی آویژه صنعت پرامتیازترین بازیکن هفته بیست و یکم شد

۱۳۹۸/۱۱/۰۸ ۰۹:۳۹

هوادار گزارش می دهد، یار آمریکایی تیم بسکتبال آویژه صنعت مشهد به عنوان پر امتیازترین بازیکن هفته بیست و یکم شناخته شد.

مسابقات بسکتبال بانوان انتخابی المپیک از چین به صربستان منتقل شد

۱۳۹۸/۱۱/۰۸ ۰۸:۴۱

هوادار گزارش می دهد، با توجه به شیوع ویروس در چین، قرار شد مسابقات بسکتبال بانوان انتخابی المپیک در بلگراد صربستان برگزار شود.

لیگ برتر بسکتبال| نیمکت نشینی کاپیتان مهرام مقابل شهرداری گرگان

۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۱۶:۳۴

هوادار گزارش می دهد، کاپیتان تیم بسکتبال مهرام مانند دیدار با پتروشیمی، مقابل شهرداری گرگان نیز از روی نیمکت کار را دنبال می‌کند.

واکنش حدادی به درگذشت برایانت با انتشار تصویری از تقابل با وی در NBA

۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۱۴:۰۴

هوادار گزارش می دهد، ستاره بسکتبال کشورمان با انتشار عکسی از تقابل با کوبی برایانت به مرگ وی واکنش نشان داد.

پیام فیفا و فیبا برای درگذشت اسطوره بسکتبال

۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۱۱:۵۳

هوادار گزارش می دهد، فدراسیون‌های جهانی فوتبال و بسکتبال برای درگذشت ستاره سابقه بسکتبال دنیا پیام دادند.

مایکل جردن: عاشق کوبی براینت بودم

۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۱۰:۵۰

هوادار گزارش می دهد، اسطوره بسکتبال آمریکا گفت: عاشق کوبی براینت بودم و واژه‌ها نمی‌توانند دردی که حس می‌کنم را توصیف کنند.

ستارگان ورزش دنیا در سوگ برایانت/ رونالدو: کوبی اسطوره واقعی بود

۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۰۹:۲۷

هوادار گزارش می دهد، ستارگان ورزش دنیا در صفحات شخصی خود از مرگ اسطوره بسکتبال آمریکا ابراز تاسف کردند.

کوبی براینت اسطوره بسکتبال آمریکا درگذشت

۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۰۸:۵۱

هوادار گزارش می دهد، اسطوره بسکتبال آمریکا در سانحه سقوط بالگرد جان خود را از دست داد.

لبرون جیمز سومین بازیکن پر امتیاز NBA شد

۱۳۹۸/۱۱/۰۶ ۰۹:۱۵

هوادار گزارش می دهد، ستاره تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز به رده سوم پرامتیازترین بازیکنان تاریخ NBA صعود کرد.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد