سامری: باور داشتیم پتروشیمی را می بریم- فینال با شهرداری گرگان جنگ واقعی است

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان می‌گوید: باور داشتیم که تیم پتروشیمی را در نیمه‌نهایی شکست می‌دهیم و در اختیار گرفتن بازیکنانی مانند مایک رستم‌پور برای تیم ما هدیه بود.

سامری: باور داشتیم پتروشیمی را می بریم- فینال با شهرداری گرگان جنگ واقعی است

به گزارش هوادار، سامری در مورد موفقیت تیم بسکتبال نفت آبادان در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر و شکست دادن تیم پتروشیمی مدعی در این مرحله، توضیح داد: اگر بخواهم در مورد نیمه نهایی صحبت کنم باید کمی عقب تر برگردم، جایی که ما با تیم ذوب آهن اصفهان بازی کردیم. ما دو بازی با کیفیت را مقابل تیم ذوب آهن انجام دادیم که همین موضوع باعث شد در شرایط مسابقه باشیم و با آمادگی قابل قبولی به بازی های نیمه نهایی برسیم.

* باور داشتیم پتروشیمی را می بریم

او ادامه داد: همانطور که می دانید تیم پتروشیمی قهرمان آسیا است و نیاز به معرفی و توضیح زیاد در مورد این تیم نیست اما، در تیم نفت هم ما به این باور رسیده بودیم که می توانیم پتروشیمی را هم شکست داده و به فینال برسیم. واقعیت این است که فشار کمتری روی تیم ما بود و با استفاده درست از این شرایط در چهار بازی که انجام دادیم، با آرامش و اعتماد به نفس بازی کرده و پیروز نیمه نهایی شدیم.

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان در مورد بازی های مرحله نیمه نهایی افزود: این چهار بازی از سخت ترین دیدارهای ما بود اما کادر فنی تیم به خوبی پتروشیمی را آنالیز کرده بودند و بازیکنان نیز با همدلی و غیرت تلاش کرده و جنگیدند. حتی برخی بازیکنان با مصدومیت بازی کردند تا به موفقیت برسیم چون با غیرت بازی می کردیم. از همه بازیکنانم، تدارکات تیم و کادر فنی تشکر می کنم که برای موفقیت در این مرحله سنگ تمام گذاشتند. همه ما سعی کردیم که بهترین کار را انجام دهیم و صعود به فینال نتیجه همه این تلاش ها است.

او در واکنش به این موضوع که گفته می شود برگ برنده تیم نفت مقابل پتروشیمی کسب یک پیروزی در ماهشهر بود، اظهار کرد: ما می دانستیم که برای رفتن به فینال حتماً باید یکی از سه بازی موجود در ماهشهر (دو بازی اول و بازی پنجم) را با پیروزی پشت سر می گذاشتیم که خوشبختانه به این هدف مهم رسیدیم. هرچند ما معتقدیم می توانستیم بازی اول را هم که با اختلاف دو امتیاز باختیم، با پیروزی پشت سر بگذاریم. در بازی اول هم خیلی خوب بودیم که بنا به دلایلی نتوانستیم پیروز بازی باشیم اما، در بازی دوم با روحیه وارد زمین شده و به برتری رسیدیم.

* دیدن نفت و گرگان در فینال لیگ یک آرزو بود

سامری در مورد صعود دو تیم شهرداری گرگان و نفت آبادان به فینال لیگ برتر بسکتبال توضیح داد: شاید اگر چند ماه پیش از کسانی که بسکتبال را دنبال می کردند سوال می شد چه تیم هایی به فینال لیگ برتر می رسند، بدون تردید می گفتند پتروشیمی و شیمیدر اما، همه چیز هزینه کردن زیاد نیست و کارشناسان با تجربه می دانند که شرایط بازی در پلی آف لیگ برتر با سایر بازی های لیگ متفاوت است. فاکتورهای مهم دیگری برای فینالیست شدن یک تیم وجود دارد که دو تیم شهرداری گرگان و نفت آبادان آن ها را داشتند.

او ادامه داد: دیدن شهرداری گرگان و نفت آبادان در فینال لیگ برتر بسکتبال یک آرزو بود که واقعیت یافت. گرگان تیم قابل احترامی است و من این تیم را دوست دارم چون هواداران این تیم با تیمشان هستند. حضور دو تیم نفت و گرگان در فینال لذت بخش است و مطمئنم بازی خوبی را شاهد خواهیم بود. مسئولان گرگان امسال به تیمی که هوادارانش از پرشورهای ایران هستند خوب توجه کردند و نتیجه آن را با صعود به فینال لیگ برتر دیدند. البته به نظر من حق این تیم بیشتر از این ها است چون هوادارانش بی نظیر هستند.

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان در پاسخ به این سوال که آیا برای بازی فینال مصدومی ندارند؟ اظهار کرد: خوشبختانه مصدومی نداریم و بازیکنان با شرایط خوب فعلی، می توانند به تیم کمک کنند.

* اضافه شدن بازیکنانی مانند مایک هدیه بود

او در مورد مایک رستم پور که به تازگی وارد تیم نفت آبادان شده است؟ گفت: من از عملکرد همه بازیکنانم راضی هستم و مایک هم با اینکه به تازگی وارد تیم ما شده است، عملکرد و روحیه خوبی دارد. زمانی که ما مصدومیت های زیادی داشتیم اضافه شدن بازیکنانی مانند مایک به تیم آن هم با مبلغ پایین، مانند یک هدیه بود. او یک بازیکن حرفه ای و بی حاشیه است که با توجه به روحیه بالا و جنگنده که من از او می بینم، هر روز برای بهتر شدن در تیم تلاش می کند. مایک با شرایط بسکتبال ایران خیلی آشنا نبود اما روز به روز در حال بهتر شدن است و در این بازی ها هم از عملکرد او راضی بودم.

حماد سامری در پایان و درباره بازی فینال توضیح داد: ما یک تیم هم قسم هستیم که برای موفقیت و قهرمانی به میدان خواهیم رفت اما، مطمئناً تیم خوب گرگان هم برای موفقیت پا به میدان خواهد گذاشت. قطعاً یک جنگ واقعی را در فینال شاهد خواهیم بود و تلاش ما برای این است که بهترین کار را انجام داده و به قهرمانی برسیم ولی باید منتظر ماند و دید در زمین مسابقه چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

 

افزودن نظر

اخبار بسکتبال

از پیراهن تیم ملی بسکتبال در جام جهانی رونمایی شد+عکس

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۵:۵۰

هوادار گزارش می دهد، از لباس تیم ملی بسکتبال کشورمان در جام جهانی ۲۰۱۹ چین رونمایی شد.

شاهین‌طبع: بسکتبال ایران جزو تیم‌هایی است که رویش حساب می‌کنند/ امکان صعود به دور بعد را داریم

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ۱۲:۱۹

هوادار گزارش می دهد، سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: ما تیم‌ها را خوب بررسی کرده‌ایم با بازی‌های خوب امکان صعود به دور دوم جام جهانی وجود دارد.

بازیکن استرالیا جام جهانی بسکتبال را از دست داد

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۱۴:۵۲

هوادار گزارش می دهد، بازیکن تیم ملی بسکتبال استرالیا به دلیل مصدومیت جام جهانی را از دست داد.

برنامه تیم ملی بسکتبال تا آغاز جام جهانی مشخص شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۱۴:۵۰

هوادار گزارش می دهد، سازمان تیم های ملی بسکتبال ایران برنامه آماده سازی تیم ملی تا پیش از آغاز رقابت های جام جهانی را اعلام کرد.

برگزاری مراسم تشییع پیکر پیشکسوت بسکتبال با حضور حامد حدادی

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۱۱:۱۹

هوادار گزارش می دهد، مراسم تشییع پیکر پیشکسوت بسکتبال کشور امروز در ورزشگاه حیدرنیا برگزار شد.

حریف بسکتبال ایران مقابل اردن به برتری رسید

۱۳۹۸/۰۵/۲۰ ۱۱:۱۷

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی بسکتبال تونس در دیدار تدارکاتی مقابل اردن به برتری رسید.

برنامه دیدارهای تدارکاتی تیم ملی بسکتبال در یونان مشخص شد

۱۳۹۸/۰۵/۱۷ ۱۱:۴۵

هوادار گزارش می دهد، برنامه دیدارهای تدارکاتی تیم ملی بسکتبال ایران در تورنمنت یونان مشخص شد.

حریف بسکتبال ایران مغلوب ترکیه شد

۱۳۹۸/۰۵/۱۶ ۱۰:۲۷

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی بسکتبال ترکیه در دیداری تدارکاتی حریف ایران را شکست داد.

برنامه تیم‌ملی بسکتبال در روسیه و یونان اعلام شد

۱۳۹۸/۰۵/۰۸ ۱۳:۴۸

هوادار گزارش می دهد، برنامه تیم ملی بسکتبال در اردوی تدارکاتی روسیه و یونان اعلام شد.

شاگردان شاهین طبع پرتغال‌ها را چیدند/بسکتبال ایران قهرمان نخستین تورنمنت اروپایی

۱۳۹۸/۰۵/۰۷ ۰۷:۴۲

هوادار گزارش می دهد، تیم ملی بسکتبال کشورمان در سومین و آخرین بازی تدارکاتی خود در پرتغال مقابل میزبان خود به برتری رسید.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هوادار می‌باشد